Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37237) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung M3 1TB 5400-as külső merevlemezt. Olyan jelenséget produkált a laptopommal (Dell Inspiron 7559 - Windows 10), hogy másolás közben a sebesség 60 és 0 MB/s között váltakozik. Néha konkrétan 0 byte/s értéket ír a Windows Explorer másolás ablaka. Ekkor a Task Managerben ez látszik az adott merevlemeznél:

100% active time, miközben minden más 0.
A másolási sebesség grafikonja fűrészfogszerű 60 és 0 MB/s között:

Ezt végül egy asztali gépen is produkálta, úgyhogy elkönyveltem, hogy rossz a merevlemez és visszaviszem garanciáztatni.
Azonban van egy másik pontosan ilyen típusú külső vinyóm, ami ma visszakerült hozzám. Kipróbáltam ezzel is, és ugyanezt a jelenséget produkálja. :Y

Kipróbáltam Total Commanderrel is a másolást, ott is ilyen. Ellenben a szintetikus tesztek (Crystal Disk Benchmark) normál értékeket mértek, ahogy a CCleaner szabad terület felülírása funkciójánál is stabilan 100-120 MB/s írási sebességet produkált viszont.

Megkérdeztem ismerősömet, szerinte Windows 10 issue. Elmondása szerint sokszor hallotta már ezt és ő is tapasztalta, és eddig csak olyan Intel chipsetes gépeken jött elő, amelyeken Windows 10 van. (A laptopom és az asztali gép amin próbáltam mindkettő Windows 10-es, Inteles gép. Sajnos más géphez egyelőre nem férek hozzá.)

Tapasztalt már valaki hasonlót Samsung külső merevlemez, Inteles gép és Windows 10 kombinációjánál? :F
Igaza lehet az ismerősömnek? Mit lehet ilyenkor tenni? :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.