Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42251) sfdrakex válasza yanna (#42249) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt írtad, amiből az jött le hogy nem tudod honnan származó w7 van a gépeden: "Bakker, ehun-e, ezexerint mókolt xar a win7 ?"

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42252) yanna válasza fatal` (#42216) üzenetére


yanna
őstag

Olvastam a "b" kapcsolóról, szerettem volna a tanár úr bootját meggyorsítani, mert nem teljesen elégedett.

(#42253) Fire/SOUL/CD válasza dbius (#42243) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha x64-es a W7, akkor azért nem látja a TC, mivel nincs natív 64 bites változata, nem tud hozzáférni bizonyos mappákhoz/fájlokhoz stb. Pl a SpeedCommander x64 látja.

yanna
Igen, időközben visszaolvastam, elnézést...
(Mellesleg meg pl a tisztaszoftver esetében is teljes káosz uralkodik, ugyanis pl Office Enterprise verziókhoz (amik mennyiségi liszenszesek) kulcsot adnak, amikor meg a telepítő nem is kér kulcsot... :F )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42254) dbius válasza Fire/SOUL/CD (#42253) üzenetére


dbius
veterán

Köszönöm. Ez esetben valóban ez az oka, mivel x64-es Win7 Prof van a laposomon - egyébként yannához hasonlóan nekem is tisztaszoftveres, de megy a defrag - :R

(#42255) tibike8 válasza sfdrakex (#42245) üzenetére


tibike8
őstag

A VGA-nak mi köza a RAM-omhoz? Saját memóriája van a VGA-nak, nem? Az alaplapi VGA-nak kell csak adni a rendszer RAM-ból.
Amúgy meg 4Gb-t nem bír látni 32 bites rendszer, ha kiszámolod. Most egész pontosa 3326Mb-tet lát belőle és a külön VGA-nak nincs köze hozzá. Viszont az alaplapi VGA időszakban is kb2500Mb volt szabad a RAM-ből és akkor 512-őt adtam a rendszer RAM-ból neki, bár azt senki nem tudta még megmondani, hogy ezt az 512-őt a 4Gb-ből foglalalom le neki, vagy a 32 bites OS által látni bírt kb. 3,3Gb-ből. Mert ha a 4Gb-ből, akkor már meg is van válaszolva a kérdésem mert, most hogy nem az alaplapit használom, akkor gyakorlatilag a 3,3 és 4Gb közti részt használtam amit amúgy sem látott az OS.

(#42256) sfdrakex válasza tibike8 (#42255) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 32 bites OS összesen 4 gigabájt memóriát lát a gépedben, mivel a VGAdon van 1 giga így az levonódik a 4 gigából, már csak 3 giga rendszer memóriát látna, de abból lejön a HDD és egyéb eszközök cache memóriája. Egyébként pedig attól hogy van 1 giga ram vgadon azt nézd meg a gép nem ad e neki még ehhez pár megát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42257) Fire/SOUL/CD válasza tibike8 (#42255) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A VGA-nak mi köza a RAM-omhoz?"
Annak a videokarinak semmi (legalábbis, ahogy írtam, nincs tudomásom arról, hogy lecsípne a ramból), azonban vannak olyan kártyák, amiknek nagyon is van közük hozzá. Ezt pl 1G-sként árulják, de igazából csak 512Mbyte van integrálva, a többit a fizikai ramból "szedi el." [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42258) tibike8 válasza Fire/SOUL/CD (#42257) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt, ahogy most hirtelen rákerestem, 512-nek árulják és írják, hogy lehet még rendszerből hozzáadni. Így ez már más kategória.

(#42259) tibike8 válasza sfdrakex (#42256) üzenetére


tibike8
őstag

Nem bír annyit látni. Az csak egy maximum amit egy 32 bites le tud kezelni, de gyakorlatilag ennyit nem lát. Ha úgy lenne, akkor a 3,3 amit a rendszerem lát, nem nagyon jönne ki, ha a 4-ből 1-e levonunk, de mint írtam, az alaplapi VGA-nál is ennyit lehetett látni aminek viszont 512-őt adtam. Amikor 256-ot adtam, akkor is 3,3Gb volt a látható RAM és, ha kísérletképpen 1GB-t adtam az alaplapi VGA-nak, akkor is 3,3Gb volt látható. Persze a szabad RAM mérete változott mindig. Szóval ez így nem annyira jó, ahogy írod.
De ismét mondom, hogy most nem használ a VGA-m a RAM-ból mert saját 1024-e van.

Itt elég jól le van írva a 32 bites RAM kezelése:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42260) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mikor bebootol a Windows 7, akkor mindig lefagy, változó időközönként.
Van amikor 5-percig tudom használni a gépet, van amikor lefagy, de újra tudom használni az egeret.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv! Csaba. :R

Üdv, Csaba

(#42261) Воланд válasza tibike8 (#42259) üzenetére


Воланд
titán

32bit-es asztali os: 4GB ramot lát, ennyit tud maximálisan megcímezni. Ebből lejön a videokártya memóriája (de nem a teljes mennyiség, a VGA számára fenntartott címtartomány alapvetően csak egy ablak, nem kell vele teljesen lefedni a VRAM-ot, ez csak akkor kell, ha a cpu közvetlenül a videokártyán lévő VRAM-ba akar írni), gépben lévő cache és így lesz kb 3GB ram, amit az os ki tud osztani az alkalmazásoknak, de egy alkalmazásnak max 2GB-ot. Nem igaz, hogy egy 32bites oprendszer max 4GB-ot lát, kezel, hiszen a 32bites server oprendszerek max 64GB memóriát tudnak megcímezni, kezelni (van amelyik kevesebbet).

Látni látja mind a 4GB-ot (ha asztali os-ről beszélünk) és meg is címzi, de a hardverek számára lefoglalt rész miatt van csak 3GB az os-en belül.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42262) Воланд válasza Nokedli92 (#42260) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynaplóban milyen hibaüzenetek szerepelnek?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42263) tibike8 válasza Воланд (#42261) üzenetére


tibike8
őstag

No, akkor a 3,3GB amit látok, az stimmel is (asztaliról van szó). De ha jól értem, akkor is foglal az alaplapi VGA-nak valamit, ha le van tiltva?
Illetve még mindig nem tiszta, hogy amíg alaplapi VGA volt és változtattam a rá osztott memória méretét, változott a szabad RAM mérete is. Most, hogy le van tiltva az alaplapi VGA és független kártya van használatba ami elvileg a saját memóriáját használja, akkor miért nem változott a felhasználható RAM-om mérete? Az lenne a logikus, hogy megnő valamennyire, nem? :F
És én csak szeretném megérteni ezt és nem kötözködni szeretnék.

(#42264) Воланд válasza tibike8 (#42263) üzenetére


Воланд
titán

"De ha jól értem, akkor is foglal az alaplapi VGA-nak valamit, ha le van tiltva?"

Ha a BIOS-ban ki van kapcsolva, akkor nem.

"akkor miért nem változott a felhasználható RAM-om mérete?"

Ha tényleg nem változott, akkor ilyenkor kellene a memory remapping-ot engedélyezni (shadow memory, memory hole, meg nem tudom, hogy még milyen néven szerepelhet).

Egyébként a legjobb megoldás a 64bit-es oprendszer.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42265) tibike8 válasza Воланд (#42264) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi, nincs kedvem még egy oprendszert venni. Merthogy pénzért veszem a sw-ket... A rendszerrel nincs gond, csak nem nem értem ezeket amiket kérdeztem. A BIOS-ban ki van kapcsolva az alaplapi VGA és a memory remap engedélyezve is volt.
Arra esetleg tudsz valamit mondani, hogy az alaplap VGA honnan veszi a memóriát amit adok neki, ha esetleg alaplapi VGA-t használok? A teljes 4GB-ből vagy abból a kb 3GB-ből?

(#42266) Воланд válasza tibike8 (#42265) üzenetére


Воланд
titán

"Köszi, nincs kedvem még egy oprendszert venni. Merthogy pénzért veszem a sw-ket"

Nem is kell. A 32bit-es verzióhoz kapott kulcs jó a 64bit-es hez, csak a kiadásnak (ultimate, home, prof, stb) kell megegyeznie.

"az alaplap VGA honnan veszi a memóriát amit adok neki"

Oprendszer címzi meg a bootoláskor, szóval a teljes 4GB-ból veszi le.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42267) tibike8 válasza Воланд (#42266) üzenetére


tibike8
őstag

Na majd egyszer kipróbálom akkor a 64 bitest :) Bár nem látom még, hogy miért lenne jó nekem, azon kívül, hogy több RAM-ot fog látni, de lehet, hogy egy csomó sw meg nem fog menni :F
Amúgy meg, ha a 4GB-ből veszi el, akkor az egész témafelvetésem tárgytalan, hiszen azért nem lett több szabad RAM-om lényegében mert a 3,3GB felettiből vette az alaplapi VGA is korábban.

(#42268) Воланд válasza tibike8 (#42267) üzenetére


Воланд
titán

"de lehet, hogy egy csomó sw meg nem fog menni"

Milyen programokat használsz?

Amúgy ami megy 32bit-es rendszeren, az általában megy 64bit-esen is, nem ezzel szokott lenni a gond, hanem azzal, hogy régebbi programok még kompatibilitási módban sem működnek rendesen w7 alatt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42269) tibike8 válasza Воланд (#42268) üzenetére


tibike8
őstag

Had, ne soroljam fel őket :D
És a kompatibilitás dologtól is tartottam, de sikerült úgy összehozni, hogy minden megy ami kell és a virtuál XP-t se kell használni :)

(#42270) < CyberBob > válasza tibike8 (#42269) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Már több mint 3 éve 64 bites rendszert használok és semmi gondom nem volt miatta se a hardverekkel sem a szoftverekkel . A ramot meg nem dísznek vettem hanem használni szeretném az alkalmazásonként 2 GB-t korlátról már nem is szólva (32bit). Szerintem próbáld ki és ha gondod van még mindig visszatérhetsz a 32 bites rendszerhez.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#42271) Zsolt7208


Zsolt7208
csendes tag

Na még egyszer!!!!!!!!!!!!!!!! :O

Sziasztok!

Az asztali ikonjaim eltűntek normál (állított) nézetben 1280X800-as nézetben. :W
Ezt használ(nám)om. Minden más nézetben látható az összes. Ha dupla monitorral használom a toppot akkor is láthatóak, mindenféle beállítással. :F
Mit kellene tennem?
Hol hibázhattam? :U
Előre is köszönöm! :B
Zsolt :R

(#42272) Sub-ZeRo válasza Zsolt7208 (#42271) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott hibáztál, hogy állítva volt a kép, logikusan. Tedd állóra megint, szed ki az ikonokat, majd tedd vissza a felbontást, amin szoktad használni. Majd vissza az ikonokat.

Szerk: Na még egyszer!!!!!!!!!!!!!!!! Ez nem win7 hiba, van azonnali kérdések órája is.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42273) tibike8 válasza < CyberBob > (#42270) üzenetére


tibike8
őstag

Oké oké, nem is az, csak rá megy egy hetem mire megint mindent úgy testre szabok mint előtte volt. És ehhez kell egy nagy elhatározás és a család részéről meg nagy-nagy türelem :))

(#42274) Zola007


Zola007
veterán

Találkozott már valaki az alábbi problémával?:

Adott egy WD Elements 1,5TB külső vinyó, amivel a rá másolás során van némi gondom Win 7 és Vista alatt. Szerintem nem a vinyóval van a gond, mert 2 gépén is jól működik, amin XP van.

asztali gép + XP Prof (sp3): ~35mb/s írás, fájl írása végén nem áll meg

msi wind + XP Prof (sp3): ~30mb/s írás, szintén nem áll meg

toshiba l40 + Vista Home (sp1): pár másodpercig rendben, aztán lelassul 5-15 mb/s-ra, végén 99-100%-nál megáll gondolkodni ~10mp-re :Y

hp probook + Win7 ultimate: pár másodpercig szintén rendben, utána lelassul és a végén szintén gondolkodik. :Y

a vinyó Vista és Win7 alatt jobban melegszik ~6-8 fokkal, illetve úgy megfogja a gépet, hogy még a word v. böngésző is beszaggat, ha megnyitom. Közben viszont prociterhelés csak ~10%, memória nem fogy. :W

smart tiszta, hibamentes, rendszerek vírusmentesek, jól beállítva, eszközkezelőben minden rendben, DMA bekapcsolva.

Kipróbáltam egy másik külső vinyóval, az egy laptop 2,5" 80 gigás lemez 3rd party tokba rakva. Ugyanolyan gyors mindegyiken (26-28mb/s), nem melegszik jobban, nem áll meg és nem fogja meg a gépet.

mi lehet a gond?

kösz előre is

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42275) nkaroly


nkaroly
csendes tag

Üdv!
A következõ problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket:

A számítógépem idõnként lefagy ha magára van hagyva. Néha pár perc néha pár óra kell neki, néha túlél egy napot is.
eddig nem sikerült rájönnöm, hogy miért. Ha használom rendesen, semmi baja. Nem BSOD, nem indul újra, csak semmi inputra nem reagál, futó programok megfagynak.
Event viewerben nem találtam semmi hasznosat, mivel nem BSOD nem csinál semmiféle dumpot, így azt sem tudom megnézni.
Power savingre gyanakodtam, de high performance-ra téve kikapcsolt power savinggal is ezt csinálja.
A táp, alaplap, cpu pár hetes, a több a régi gépembõl jött, ott semmi baja nem volt.
A gép maga :
Operating System
MS Windows 7 Ultimate 64-bit
CPU
Intel Core i7 2600K @ 3.40GHz 35 °C
RAM
16.0GB DDR3 @ 501MHz (9-9-9-24)
Motherboard
ASUSTeK Computer INC. P8P67 (LGA1155) 35 °C
Graphics
DENON-AVAMP @ 1920x1080
AMD Radeon HD 6870
Hard Drives
125GB KINGSTON SNV325S2 ATA Device (Unknown) 30 °C
977GB Seagate ST31000333AS ATA Device (Unknown) 32 °C
313GB Seagate ST3320620AS ATA Device (Unknown Interface) 33 °C
488GB Seagate ST3500418AS ATA Device (Unknown Interface) 30 °C
488GB Seagate ST3500630AS ATA Device (Unknown Interface) 36 °C
Optical Drives
PIONEER DVD-RW DVR-215D ATA Device
Audio
M-Audio FastTrack Pro
AMD High Definition Audio Device
Logitech Microphone (Pro 4000)
High Definition Audio Device
Bluetooth Audio Device

+ FSP Aurum 600W táp

(#42276) Zsolt7208 válasza Sub-ZeRo (#42272) üzenetére


Zsolt7208
csendes tag

Hát ez az!!!
A hiba előtt nem lett állítva semmi, az asztal mappában ugyanúgy meg vannak az ikonok!
Jelenleg nincsenk ikonok. A hiba után kezdtem a felbontással próbálkozni.
Köszi!

(#42277) Воланд válasza nkaroly (#42275) üzenetére


Воланд
titán

Első körben minden beállítást alapra kellene tenni (no tuning) és megnézni, hogy úgy mit produkál.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42278) Sub-ZeRo válasza nkaroly (#42275) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A Win milyen? Bolti, vagy virágbolti? Ha újak a cuccok, akkor prime, memtest, vga tesztet csinálhatnál. Lehet hogy valamelyik hardver melegszik. Vagy hibás esetleg. Meg ahogy felettem is írják, no tuning, mert a 7-nek nem bejövős a tuning.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42279) Zsolt7208


Zsolt7208
csendes tag

Köszi a segítséget, megoldódott! :C
ÜDV!

(#42280) nkaroly válasza Воланд (#42277) üzenetére


nkaroly
csendes tag

Semmi tuning nincs, nem is volt húzva semmi
VGA 55 fokos, a többi 30-35

[ Szerkesztve ]

(#42281) mefistofeles

Skacok! Van egy kis problémám....
IE9-et használok, különösebb probléma nélkül. Tegnap (én balga) gondoltam feltelepítek egy csilivili levelező progit. persze nem tetszett és RevoUninstaller progival töröltem is a gépről az irmagját is. na de, azóta ha megnyitom az explorert, azonnal két kezdőoldalt tölt be, kétszer ugyanazt értelemszerűen. baromira zavar a dolog. Hogy tudnám eltüntetni ez egyiket végleg?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#42282) Sub-ZeRo válasza mefistofeles (#42281) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eszközök, internet beállítások, kezdő lap.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42283) sfdrakex válasza nkaroly (#42275) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Képernyőkímélő beállításai? Próba másik táppal ha van rá lehetőség? Esetleg egy szétszedés összerakás? Mindent csak kihúzni visszadugni, memóriákat kivenni visszatenni, vagy kevesebb modullal próbálni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42284) fatal` válasza mefistofeles (#42281) üzenetére


fatal`
titán

Internetbeállításoknál töröld ki ideiglenesen a kezdőoldalt, indítsd újra az IE-t és állítsd be újra, hátha utána már jó lesz.

(#42285) mefistofeles válasza fatal` (#42284) üzenetére

Oáááá ez bejött.... kitöröltem a kezdőoldalt, nem is volt ott semmi értelemszerűen. Aztán explorer indít és jééé a nyitóoldalam (google) jött be, a beállításoknál pedig ott a nyitólap. Nagyon köszönöm! :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#42286) dodopek


dodopek
addikt

nem idevaló a kérdésem,töröltem...

[ Szerkesztve ]

(#42287) nkaroly


nkaroly
csendes tag

prime95 fut stresstestnek meglátjuk mit csinál ...

(#42288) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! megpróbáltam kikapcsolni az IE8 böngészőt a Win 7 Pro 64 bit op. rendszeremen, abból a célból hogy feltelepítsem újra, majd rátelepítsem az IE9 böngészőt (így talán sikerül) de azt írta ki az op. rendszer, hogy nem minden programot sikerült módosítani, de ennek ellenére felajánlja az újraindítást, a módosítások végrehajtásához. Ilyenkor mit lehet tenni? Üdv

(#42289) Nokedli92 válasza Воланд (#42262) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Üdv!

Itt a hiba oka:

Üdv, Csaba

(#42290) Sub-ZeRo válasza Nokedli92 (#42289) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az van amit a hibában ír. Vagy áram ingadozás volt, vagy egyéb probléma. Ilyen nekem is volt, és akkor az áram rosszalkodott.

(#42288) Tappancs2001:Szerintem a rendszert rakd újra. Ott valami nagy gubanc van. Milyen progikat használsz? Nincs vírusod vagy ilyesmid?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42291) sajt64


sajt64
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nekem is problémám van a 64 bites Win7 Pofessional optikai meghajtókkal. :((

Eseménynapló bejegyzés: SystemRoot\SysWow64\Drivers\cdrbsdrv.SYS betöltését a rendszer blokkolta, mert nem kompatibilis a rendszerrel. .... szerezzek be komatibilis verziót.

A hibaelhárító nem tudja megoldani. A fájl nem beszerezhető. A rendszert nem lehet a telepítő lemezről frissíteni, mert ahhoz kellene a DVD meghajtó. A rendszer visszaállítási pont eltűnt, pedig havonta készítettem.

Rohadtul gáz lenne, ha újra kellene telepíteni, mert sok progi, adat, beállítás van rajta...

Hlep plíz!

Köszi!
Üdv!

(#42292) sfdrakex válasza sajt64 (#42291) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eszközkezelőből ha eltávolítod a meghajtót és hagyod hogy a Win7 felrakja hozzá a megfelelő drivert, akkor se jó? W7 felrakásakor egyből nem működött vagy valamilyen program felrakása után kezdte ezt ? Milyen típus az optikai meghajtó? Biosban nincs elállítva valami?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42293) Sub-ZeRo válasza sajt64 (#42291) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az optikai meghajtó típusát megnézed, majd neten keresel hozzá drivert.
Ha nincs, akkor pendrive-ra kellene rakni a 7-et, majd onnan kijavítani. Azt csak valakinél tudnád megcsinálni, egy próbát megér.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42294) sajt64


sajt64
csendes tag

Hali!

Köszi a válaszokat!
A rendszer kb. egy éve megy, Pioneer DVR-111-D az író, eddig hibátlanul ment. Kékhalál ma, majd ez a hibaüzenet. Spyware, vírus, stb nincs.

Eszközkezelő: Hibajellel látja el az optikai meghajtókat. eltávolítás, majd hardverváltozások detektálása, és illesztőprogram Internetes frissítése után is: A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39).

Tehát nem tudja elérni ezt a sys állományt. Röhej. :Y

(#42295) sfdrakex válasza sajt64 (#42294) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kékhalált mi okozta? Tegyél fel bluescreenview-t azzal megtudod nézni

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42296) Sub-ZeRo válasza sajt64 (#42294) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmi. Azt akartam írni, hogy rendszer vissza állítás de az nincs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42297) junk_corp.


junk_corp.
csendes tag

Sziasztok!

Külsű usb-s merevlemez, pendrive vagy akármilyen tároló csatlakoztatása esetén nem jelenik meg a tálcán az usb icon, amit ugyebár leválasztáshoz használnék.

Az értesítési ikonok testreszabása alatt sem találom a hozzá tartozó ikont, ahol is a 'viselkedésmódot' be tudnám állítani, tehát nem pusztán rejtett.

Persze már keresgéltem a neten és a következő paranccsal előhozott 'hardware biztonságos eltávolítása' formon sem találom a csatlakoztatott eszközt...

C:\Windows\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

Megőrülök ettől... légyszíves segítsetek.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42298) Воланд válasza junk_corp. (#42297) üzenetére


Воланд
titán

Rendszervisszaállítás? Eredeti a windows? Mióta csinálja, pontosabban nem csinálja, azt amit kellene? Rendszer-optimalizáció manuálisan, vagy buhera program által volt?

Amúgy meg telepítő cd be és javítás, lehet, hogy az helyrerakja a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42299) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Rendszervisszaállítást szeretnék csinálni a Win7 pro 64 bit op. rendszeremen egy február végi időpontra. Ez lehetséges? Ha igen, akkor hogyan tudok ennyire régi visszaállítási pontot keresni? Üdv

(#42300) Sub-ZeRo válasza Tappancs2001 (#42299) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:F Rendszer vissza állítás, majd megkeresed a pontot és ennyi. Megcsinálja, restart, ennyi. Nem értem a kérdést sem...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.