Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41201) fatal` válasza polonic (#41174) üzenetére


fatal`
titán

Én egy szóval sem mondtam, hogy összességében felesleges, sajnálom, ha ez jött le a hszemről. Másképp fogalmazva: Számomra felesleges ezért nekem ki van kapcsolva. Ő meg helyet akart felszabadítani, ezért bátorkodtam ezt tanácsolni. Gondolom SP1 telepítéshez kell neki. Én nem mondtam, hogy hagyja úgy, utána nyugodtan visszakapcsolhatja. :)

(#41202) Vasinger! válasza pincehely (#41200) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Foobarban a kimenetet is állítottad? És a buffer length csúszkát is feljebb állítottad?

(#41203) polonic válasza fatal` (#41201) üzenetére


polonic
félisten

Semmi gond.
Én is átlalánosságra gondoltam. :)
Ha szerencséje lesz és pont annyi hely szükséges még pluszba az sp1 telepítéséhez, amennyit a rendszervisszaállítás foglal, akkor jó. De egyébként az a párszár mega már nem oszt nem szoroz.

(#41204) zoli82x


zoli82x
csendes tag

S.O.S help kéne :( esetleg erre valaki tudja a választ? [link] :R

(#41205) fatal` válasza polonic (#41203) üzenetére


fatal`
titán

Alapból 10%-ra állítja ám, nem 1-re, ami nem elhanyagolható.

(#41206) INMOTEP válasza moonman (#41158) üzenetére


INMOTEP
őstag

Értettem

(#41207) Kobe


Kobe
veterán

van valakinek tippje mi a raktol lehet az h egy gepre az istennek nem lehet win 7et ujratelepiteni? korabban mar volt rajta de behalt es mar 3 verzioval is probalkoztam ultimate home sp1 ultimate de mind vagy meghal a telepitesnel vagy ugy telepiti fel h nem jelenik meg semmi se talca se ikonok csak az alap hatterkep...

(#41208) Namelesske válasza Namelesske (#41194) üzenetére


Namelesske
addikt

Amit elfelejtettem, hogy a hiba elsősorban hibernáláskor lép fel, de néha spontán is használat közben.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41209) TigerCat válasza Arpee78 (#41142) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez is jó megoldás lehet:
Cobian Backup
Hálózatra is tud menteni, teljesen automatikus és random mentéseket is készíthetsz vele, akár növekményes, vagy felülírásos módszerekkel. És ingyenes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41210) Fire/SOUL/CD válasza zoli82x (#41204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Röviden: Igen.
DE, arra nagyon ügyelj, hogy az ún visszaállítási kulcs(recovery key) az meg legyen (mentsd el biztos helyre, nyomtasd ki, stb, csak legyen meg). Ilyet még amúgy nem csináltam (tehát letitkosítani egy belső (nem a rendszer-t is tartalmazó) HDD-t, és utána meg újratelepíteni a W7-et), de az "ellenkezőjét" többször, azaz a Bitlockerrel titkosított HDD-t kiszedtem az egyik gépből, és beraktam egy másik gépbe. Ilyenkor van amikor nem elég a jelszót megadni, kell a kulcs is, pl tipikusan abban az esetben, ha az eredeti gépben a W7-ben, a Bitlocker opcióknál az automatikus zárolás feloldása lehetőséget bepipáltam. (Hogy automatikusan csatolja fel a W7 az induláskor a meghajtót vagy partíciót)

Ha először csinálsz ilyet, akkor mindenképpen javasolnám, hogy a pótolhatatlan adatokról legyen másolatod. :K

UI: Nem mindegy, hogy belső HDD-ről, avagy külsö pl USB hordozható HDD-ről van szó. Előbbi esetben a BitLocker, míg utóbbi esetben a BitLocker To Go szolgáltatást lehet csak használni. (Az ebben az értelemben nem számít külső HDD-nek, ha amúgy egy belső HDD-t egy pl rackben hordozol magaddal, de amúgy meg az alaplapra pl sata kábellel kapcsolódik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41211) hatizsak válasza hatizsak (#40551) üzenetére


hatizsak
tag

Sziasztok!

Erre lenne valakinek ötlete?

http://prohardver.hu/tema/windows_7/hsz_40551-40551.html

(#41212) TigerCat válasza moonman (#41192) üzenetére


TigerCat
nagyúr

"ez a 64 bites Windows egyik jósága, nem enged mindenféle szar drivert magára húzni"

Na, ezzel nem értek teljesen egyet, mert nálunk van egy HP Laser Jet M1005 MFP multifunkciós nyomtató XP-s gépre kötve. Normálisan kitallózom és hozzáadom, majd használat közben folyamatosan hibát jelez minden nyomtatás után. Tiszta piros pötty a műveletközpont... Ha felteszem a divert a Windows 7-es gépre és úgy adom hozzá, akkor is ez a helyzet. Plusz, jó lenne használni a szkennert is, de azt sem látja hálózaton keresztül.

Erre mi lehet a megoldás?
Az XP-t nem karom lecserélni, mert akkor a gépet is le kellene, ez meg nincs benne a költségvetésben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41213) Sub-ZeRo válasza pincehely (#41200) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Driver baj lesz nálad is szerintem. De lehet jobban járnál egy audigy 1-el, vagy egy xonar-al. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41214) moonman válasza Tippcsi10 (#41193) üzenetére


moonman
titán

a legtöbb laptopon az Fn+F1-12 billentyűkombinációk valamelyike felelős a hangerőért, esetleg az Fn+nyilgombok vagy Fn+PgUp/PgDn, ehhez kell feltenni a gyártó billentyűzetvezérlő illesztőprogramját és már megy is.

(#41215) moonman válasza zoli82x (#41196) üzenetére


moonman
titán

bár Fire kolléga már megválaszolta, de alátámasztom: igen, BitLocker To Go-val másik és újratelepített gépen is használható, hisz' ez a lényege. a recovery kulcsot mindenképp nyomtasd ki vagy mentsd el txt-be (ne a titkosított lemezre!).

(#41216) moonman válasza Namelesske (#41199) üzenetére


moonman
titán

gondolom, nem rendszerlemezről van szó. egyszerűen állítsd be a gyökérmappa jogosultságait, majd a speciális gomb alatt pipáld be a jogok leörökítését. a művelet egy pár percig eltarthat, de onnantól minden al-objektum a gyökér tulajdonságait fogja megkapni.

(#41217) moonman válasza Kobe (#41207) üzenetére


moonman
titán

telepítő DVD-ről bootolva ne a telepítés gombot nyomd meg, hanem alul a rendszer karbantartását és futtass egy memóriatesztet. a leggyakoribb hiba memória szokott lenni, esetleg HDD, vagy akármi más a kettő között. :D

(#41218) moonman válasza Namelesske (#41194) üzenetére


moonman
titán

hivatalos driver alatt gondolom ezt értjük. azt, hogy Atheros vagy Gigabyte a vezérlő, eszközkezelő megmondja. sajnos sok jót nem tudok mondani, esetleg egy memóriacsekket nyomnék. ha problémás lenne a wifi driver, tele lenne vele a web.

(#41219) moonman válasza TigerCat (#41212) üzenetére


moonman
titán

azt nem mondtam, hogy az aláírt driverek között nem lehet szar. :)

próbáltad már úgy, hogy helyi nyomtatóként telepíted, majd a tulajdonságainál megváltoztatni a portot arra az IP-re, amivel a nyomtató rendelkezik?

(#41220) TigerCat válasza moonman (#41219) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hehe, ez is benne van.
Ezt még nem, de nem is tudom miként kell.
Segítenél?

Egy másik kérdés:
Mit csinál a gép akkor, amikor leállásnál kiírja:
Windows szolgáltatások konfigurálása ...%
Ezt követően indításkor is kiírja.
Ritkán látom, nincs vele gond, csak kíváncsi vagyok...

"Nincs is jobb, mint soul-ra ringatózva irtani az ellent…"
Ez mekkora duma!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41221) Namelesske válasza hatizsak (#41211) üzenetére


Namelesske
addikt

Próbáld meg, hogy bekapcsolod a vendég fiókot, megnézed abban, és ha abban megy, akkor készíts egy új felhasználói fiókot, és cuccold át oda a mostani dolgaidat, de arra vigyázz, hogy minden beállításod elveszik, és esetleg kézzel kell azokat vissza állítani, és néhány programot esetleg újra kell telepíteni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41222) polonic válasza fatal` (#41205) üzenetére


polonic
félisten

Most megnéztem a két gépen is. Az egyiken 1 %-ra van állítva, a másikon 3 %-ra. Ezeket a beállításokat én nem állítgatom, telepítés után így állítódik be.

(#41220) TigerCat

Ezt a frissítések után szokta kiírni.

[ Szerkesztve ]

(#41223) Namelesske válasza moonman (#41218) üzenetére


Namelesske
addikt

Memória diagnosztikát futtattam, kommentelés előtt, nem jelzet hibát. Viszont, így ebben a felállásban kijöhetek nem ismert hibák:

Szükségem van mobil hotspot funkcióra, én arra gyanakszom ezek együtt nem bírnak egy családban élni.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41224) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok.
Az energiasémák közötti gyors váltáshoz szeretném hogy megjelenjen a megszokott kis akku-ikon az értesítési területen.
Asztali gépen viszont nem sikerült működésre bírni, így csak az energiabeállításoknál tudok sémát váltani.
A probléma:

Ötlet?

(#41225) #65675776 válasza polonic (#41170) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam is ki van kapcsolva. Másfél éve van fent ugyan az a W7, érdemi problémám nincs vele. Pedig jönnek-mennek a mindenféle driverek, nem ritkán beta és hekkelt verziók. Még egy sem tudta összerohasztani a rendszert soha, a kékhalált előidéző WHQL driverrel volt eddig a legtöbb problémám.

Igazából nem értem miért az az első reakció a többségnél, hogy ha nem indul az OS, akkor újratelepíti. Ég világon semmi értelme.

(#41226) TigerCat válasza #65675776 (#41225) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én régebben szerettem telepítgetni, de mára meguntam és inkább nem vacakolok vele. Inkább ezt csinálom. Sokszor csak azért csináltam, mert kedvem volt kísérletezgetni. Ez is egy ok...

(#41224) dying_star
Ne keresd, ez csak noteszgépeknél jelenik meg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41227) FoxiestFox válasza TigerCat (#41226) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valahogy nem lehet beetetni a Windowst, hogy laptoppal van dolga? :D

(#41228) polonic válasza #65675776 (#41225) üzenetére


polonic
félisten

Én sem értem azt, hogy miért reinstall az első ötlet. Ezért is írtam, hogy nem kell kikapcsolni. Az is helyre tudja tenni a rendszert.

(#41229) moonman válasza TigerCat (#41220) üzenetére


moonman
titán

először is töröld le a nyomtatódrivert a gépről, ezt a nyomtatókezelésben tudod megtenni. lehet, hogy előtte újra kell indítani a spooler (nyomtatásisor-kezelő) szolgáltatást, mert fogja a fájlokat.

utána indítsd el a nyomtató hozzáadása varázslót, válaszd a helyi nyomtatót, majd új port, standard tcp/ip és írd be a nyomtató címét (vagy a gépét, ami megosztja). a pipát vedd ki a driver lekérdezése és automatikus telepítése elől, majd ha kéri, tallózd be neki a saját driverfájlokat. elvileg ennyi, nekünk egy csomó HP nyomtatónk csak így volt képes működni Win7-en Serve 2003-ról megosztva (olyanok, amik XP-ken működtek automatikusan).

(#41230) moonman válasza FoxiestFox (#41224) üzenetére


moonman
titán

az elem-mérő csak akkor jelenik meg, ha van akkumulátor a gépben, vagy UPS van rákötve. esetleg kitűzheted a vezérlőpultból az energiaellátás ikont a tálcára, de szerintem tedd be kiegyensúlyozott profilba, azt' jóvan. :)

(#41231) moonman válasza Namelesske (#41223) üzenetére


moonman
titán

és a mobil hotspot-ot mivel csinálod?

(#41232) moonman válasza #65675776 (#41225) üzenetére


moonman
titán

"nem értem miért az az első reakció a többségnél, hogy ha nem indul az OS, akkor újratelepíti"

mert a Windowshoz mindenki ért... amíg a "fölösleges" szolgáltatások és fájlok letúrásáról van szó. ;)

(#41233) moonman válasza TigerCat (#41226) üzenetére


moonman
titán

én külső program helyett a beépített lemezkép-mentést használom (háromhavonta), egyébként meg offline sync-ben van minden fontos anyagom. :)

(#41234) Namelesske válasza moonman (#41231) üzenetére


Namelesske
addikt

Először a beépített Windows 7 eszközét használtam, de néhány eszköz főleg Androidos Telefonok nem látták a hálózatot, és megbízhatatlan volt. Egy jó ideig Virtual Router bétát használtam, de nagyon instabilnak bizonyult, most pedig Connectify van szolgálatban. A problémák mindkettővel jelentkeznek, kivétel a gyári Windows Alternatíva.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41235) moonman válasza Namelesske (#41234) üzenetére


moonman
titán

aha, hát attól tartok, amíg az Atheros és a Connectify nem lesz teljesen kompatibilis, addig nem nagyon van mit tenni...

(#41236) Namelesske válasza moonman (#41235) üzenetére


Namelesske
addikt

Gugliztam és találtam egy másik megoldást:

Rendszergazda CMD:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=network_name key=password

netsh wlan start hostednetwork

Ennyi. És már látja a nyamvadt android is, és nincs szükség külső programok telepítésére =)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41237) moonman válasza Namelesske (#41236) üzenetére


moonman
titán

na akkor tisztázzuk, amikor azt mondtad, hogy a beépítettet próbáltad, az mire vonatkozott? :)

(#41238) FoxiestFox válasza moonman (#41230) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz.

(#41239) Imy


Imy
veterán

SP1-et akartam feltelepíteni windows update-n keresztül, de azóta búgós a gépem. (win7 Home Basic)
A telepítés nem sikerült, megfagyott az updtate, restart után kék-halál minimum 1x, többszöri újrapróbáláskor is ugyanaz a szitu.
Most a windows oldaláról töltöm le, s manuálisan frissítem, remélem elhagyja a búgot.

(#41240) Tippcsi10 válasza moonman (#41214) üzenetére


Tippcsi10
tag

Köszi a választ!
Egy kb 5 éves laptopról van szó és lemaradt róla a hangerőszabályzó :DDD
De végül sikerült megoldanom az xp-n használt hotkey progival kompatibilitás módban futtatva.

(#41241) .morrowind.


.morrowind.
tag

sziasztok.azt szeretném kérdezni valakitől aki ért hozzá, hogy biztonsági szempontból nézve,egy sandbox alkalmazás használatával,ki lehet e váltani az általános felhasználói fiók használatát,és csak rendszergazdaként bejelentkezve használni a rendszert.

CIS

(#41242) Hawk1979 válasza Imy (#41239) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem bírom ki.

"BÚGÓS"

Hangos lett a géped az update után? :DDD

(#41243) Ibituba


Ibituba
aktív tag

helo. pontosoan mi is a win7 xp mód? egy háttérben futo alkalmazás? ami akkor lép müködésbe ha xp kompatibilis programot akarok felrakni? vagy hogy képzeljem el? xp külső meg minden?

(#41244) Imy válasza Hawk1979 (#41242) üzenetére


Imy
veterán

Nem, hanem nem akar feltelepülni a win. updaten, és azóta kék-halál van, mióta megpróbálta feltenni. :F

(#41245) Sweet Lou 6 válasza Ibituba (#41243) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Egy virtuális gép, amin XP fut, külön kell indítani Win7 alól. bővebben itt. Annyi változott azóta, hogy a cpu követelmények közül kiesett a virtualizáció.

sweetlou6.wordpress.com

(#41246) Psychonaut válasza .morrowind. (#41241) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, mert mindent el fogsz tudni indítani rendszergazda fiókkal, míg normális (korlátozott) fiók esetében letilthatod egyes programok működését, mappák, fájlok hozzáférhetőségét.

Tehát: ha vírusokra gondoltál biztonság szempontjából, akkor talán. Viszont ha az adataid is beletartoznak a biztonság kategóriába, akkor nem.

(#41247) bendzso


bendzso
senior tag

Sziasztok!

Windows 7 Startert szeretnék frissíteni SP1-re, de azt írja, hogy telepítsem fel először a KB947821-es frissítést. Le is töltöm, feltelepítem, de aztán nem jelenik meg a telepített frissítések listájában, és újra is tudom telepíteni a frissítést. Enélkül meg ugye nem tudom az SP1-et feltenni. Van valami ötletetek erre a problémára?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#41248) .morrowind. válasza Psychonaut (#41246) üzenetére


.morrowind.
tag

köszi hogy megtiszteltél a válaszoddal,ezt még átrágom. :)

CIS

(#41249) polonic


polonic
félisten

A múltkor beírtam ezzel kapcsolatban.

Akkor még régi rendszer volt, magyar nyelvű, régebbi driverek, sp1 nélkül. Akkor is ugyanígy kiírta néha, pedig van hang mindenhol.
Ez vajon miért van?

(#41250) Morden24 válasza .morrowind. (#41248) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fogalmazzunk úgy, hogy a sandbox a kártevőktől véd meg, egy korlátozott jogkörű fiók meg a felhasználóktól/saját magadtól :)

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.