Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41951) fatal` válasza Воланд (#41949) üzenetére


fatal`
titán

Más már írta, hogy IE8ról frissített és nem kért rebootot. Nem tudom mi okozhatja, szerintem ez ugyanolyan rejtély marad, mint az Autorun kérdése.:D

(#41952) Воланд válasza Morden24 (#41948) üzenetére


Воланд
titán

Csak ráértem és fel kellett dobni valami témát. :DDD

Viccet félretéve, különösebb gondom nincs vele, ami zavar, azt fentebb már leírtam. A helyhiány nem zavar, egy 250GB-os merevlemezen csak a rendszer van, meg a programok.

"Megértem, hogy az embert fel tudja bosszantani"

Jah, nekem is megvannak a saját hülyeségeim.

"de ez tényleg a "for the greater good" kategória"

Ennyi. Tökéletes megfogalmazás. :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41953) Воланд válasza fatal` (#41951) üzenetére


Воланд
titán

Majd futok vele egy pár kört (procmonnal), hátha meglesz, hogy miért van ez.

Különösebben ez sem zavar, mert kibírom azt az egy újraindítást (addig is felállok a gép elől legalább), csak moonman írása elültette a bogarat a fülembe és szeretném, hogy ha nálam is úgy működne a dolog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41954) Morden24 válasza fatal` (#41950) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ami egy jogos indok lehet, de ezt tulajdonképpen mindenre el lehetne mondani, mert egy-két meglepő kis applikáción kívül manapság már minden nagyobb lélegzetvételű program sok száz megára, néha meg gigákra tud rúgni.

Itt igazából szerintem nem az a vita tárgya, hogy mekkora hely kell neki (mert ekkora, és pont, take it or leave it), hanem az, hogy az adott funkció, ami foglalja a helyet, szükséges-e. Én mondjuk arra adom le a szavazatomat, hogy a minél teljesebb körű kompatibilitás oltárán pár giga nem éppen emberáldozat kategória.

A magam részéről amikor desktop géppel toltam, akkor egy 64-es ssd szolgált rendszervinyóként - kb. 15-20 giga szabad helyem volt úgy, hogy a játékok (szép ~100 gigás Steam mappa rulez + satöbbi) kivételével minden felhasználói program oda volt telepítve, és rendszervisszaállítás on.
Most már csak notebookom van, 500GB a gépben, 1TB external. Hát nem számolgatok soha semmit :D

Sectumsempra - For Enemies

(#41955) Morden24 válasza Воланд (#41953) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valószínűleg pont az volt a gond, hogy még a WU-t sem futtattad a gépen, és lecserélt valami olyan rendszerkomponenst, ami miatt restartot kellett csinálni.

Sectumsempra - For Enemies

(#41956) fatal` válasza Morden24 (#41954) üzenetére


fatal`
titán

Én sem számolgatok a 4 tera hdd-vel :D

Én pl. sokkal kevésbé értem, hogy az egyes alkalmazások mitől híztak el ennyire. Példának hozhatnám az Adobe Readert, hogy mi a fene többszáz mb egy pdf olvasón?

(#41957) Morden24 válasza fatal` (#41956) üzenetére


Morden24
nagyúr

Annyira nem is veszélyes. A Reader X vagy 100 mega telepítő, plusz kb. ugyanannyi setup file a Programdata-ban.

Más kérdés, hogy tényleg van sok progi, ami eléggé bloatware lett, persze általában bővült funkciókban is, ami aztán vagy kell valakinek, vagy nem.

Amúgy emlékszem, régen is ment ez a huzavona. Tökmindegy, hogy mik az arányok (régebben szarabbak voltak, emlékszem én egy 650 megás vinyóra telepítettem a Wing Commander IV teljes telepítőjét, ami volt vagy 90 mega... :D). Ez csak klasszikus panaszkodás :)

Sectumsempra - For Enemies

(#41958) fatal` válasza Morden24 (#41957) üzenetére


fatal`
titán

Persze, hogy az csak mondjuk egy foxit reader (hasamraütök) 20 mega, addig az adobe 200 és nem tudom mivel tud többet. Nem zavar, elfér csak furcsa. :D

(#41959) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

van olyan lehetőség win7 alatt, hogy nagyjából olyanok legyenek az ikonok és a start menü, mint az xp-ben?

köszi

(#41960) fatal` válasza izomhod (#41959) üzenetére


fatal`
titán

Nagyjából van. :D

Jobb click a tálcán -> Properties -> use small icons pipa be
taskbar buttons -> never combine

A régi quick launchhoz pedig itt van leírás:

Link

Nem lesz teljesen ugyanolyan mert ugyanúgy egymás mellé csoportosítja az egyforma ablakokat, de hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#41961) izomhod válasza fatal` (#41960) üzenetére


izomhod
senior tag

szuper, köszi!

(#41962) Воланд válasza Morden24 (#41955) üzenetére


Воланд
titán

Igen, erre én is gondoltam.

Következő kör ez lesz, hogy wu, aztán ie9.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41963) fatal` válasza Воланд (#41962) üzenetére


fatal`
titán

SP1 benne volt a telepítőben?

(#41964) Воланд válasza fatal` (#41963) üzenetére


Воланд
titán

Igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41965) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van arra vmi módszer, hogy bekapcsoljam az AHCI módot?
Sajnos mikor telepítettem akkor nem figyeltem rá és IDE módban lett feltelepítve.
Ha bekapcsolom akkor elszáll kékhalállal.

üdv: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#41966) kraftxld válasza sonar (#41965) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Kereső? :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41967) Воланд válasza sonar (#41965) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41968) fatal` válasza sonar (#41965) üzenetére


fatal`
titán

(#41969) domi007 válasza domi007 (#41926) üzenetére


domi007
őstag

Erre vki? :B

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#41970) Biriboyka válasza fatal` (#41933) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Megpróbálom, köszönöm.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#41971) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Ajánljatok legyetek szívesek valami egyszerű de jó programot amivel le tudom menteni a rendszerem miután újra telepítettem.norton ghost vagy van vmi jobb alternatíva win7 alá?
láttam,hogy van beépített de hátha van jobb,nem kell hogy folyamatosan monitorozzon,egyszer lementem és már törlöm is a progit.
Kicsit rendszertelen az írásom,elnézést csak fáradt vagyok.

Mr.Brightside

(#41972) fatal` válasza Pocee (#41971) üzenetére


fatal`
titán

Ghost, vagy Paragonnak Drive Backup, az talán mégjobb.

(#41973) sfdrakex válasza Pocee (#41971) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Todo Backup ingyenes.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41974) dokee78


dokee78
félisten

Sziasztok mit tartalmaz a Win7 SP1?

(#41975) fatal` válasza dokee78 (#41974) üzenetére


fatal`
titán

Mit tartalmazzon? Hotfixek és egyéb javítások gyűjteménye, mint az összes SP az XP SP2-t kivéve.

(#41976) dokee78 válasza fatal` (#41975) üzenetére


dokee78
félisten

Semmi extra,mint pl. a Vista SP1-nél az exfat fájlrendszer vagy mi a neve.

(#41977) fatal` válasza dokee78 (#41976) üzenetére


fatal`
titán

Semmi otthoni felhasználókat érintő, ha jól emlékszem.

(#41978) dokee78 válasza fatal` (#41977) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi!

(#41979) kraftxld válasza dokee78 (#41974) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41980) Sub-ZeRo válasza sonar (#41965) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Inkább ez ez tuti működik, már próbáltam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41981) Tigi válasza fatal` (#41913) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Csak hát elég gáz, hogy 1 év alatt így tönkre tud menni egy akksi. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#41982) Воланд válasza Воланд (#41944) üzenetére


Воланд
titán

Ennyi. :DDD

Tényleg nem értem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41983) Tigi válasza vargadani (#41915) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

A kislányomé most a hónap végén lesz 1 éves.
A gar papír azt írja, hogy az akksira 1 év gari van ezért gyorsan elintézem a gariztatást.
A Bios frissítést azért csináltam meg mart egy helyen azt írták, hogy megoldást jelenthet az akksi problémára, de mint a srácok itt írták ez hülyeség.
Mindegy, baj nem lehet belőle, ha a legfrissebb Bios van benne. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#41984) fatal` válasza Tigi (#41981) üzenetére


fatal`
titán

Gáz. Nekem is ASUS van, 2 évet bírt az aksi. A drágább laposokban jobban bírja.

(#41985) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok,
win live mail 2011-ben szeretnék az egyik accountom leveleihez automatikus fejlécet beállítani, ezt hol tudom megtenni?

May The Force Be With You!

(#41986) Zsolt7208


Zsolt7208
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide való a probléma, ezért bocs! :R

Az asztali ikonjaim eltűntek normál (állított) nézetben 1280X800-as nézetben. :W
Ezt használ(nám)om. Minden más nézetben látható az összes. Ha dupla monitorral használom a toppot akkor is láthatóak, mindenféle beállítással. :F
Mit kellene tennem?
Hol hibázhattam? :U
Előre is köszönöm! :B
Zsolt :R

(#41987) Sub-ZeRo válasza Воланд (#41982) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem vagy 10 háttérben futó progiram volt, kilőttem őket, feltelepült restart és minden oké. Csak durva, hogy a gadgetet is ki kellett lőni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41988) Morden24 válasza Tigi (#41983) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem hülyeség a BIOS frissítés, mert asszem volt olyan eset, hogy régebbi verzió valóban rossz adatokat küldött a Win felé. Tehát jól tetted, hogy frissítettél :K

Arra mondtuk, hogy hülyeség, hogy a Windows 7 okozza a bajt az akkumulátorban. Ha esetleg ilyesmivel jönne neked egy szervizes, akkor nyugodt szívvel meg lehet mondani, hogy van kiadott hivatalos vizsgálati eredmény, de ha ezzel vitatkozni akar, akkor nyugodta csináltasson egy szakvéleményt :P

(#41989) hunfatal: Ez mondjuk igaz, de végülis mindegy, nem valószínű, hogy rosszul járt a frissítéssel :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#41989) fatal` válasza Morden24 (#41988) üzenetére


fatal`
titán

Ha volt is ilyen eset, akkor korábban miért nem küldött rossz adatokat? Szerintem, ha korábban jó volt az aksi, akkor csak tönkremehetett. Ha rossz adatot küld a bios a winnek, akkor a probléma rögtön azután jelentkezik, hogy a win7 telepítése megtörtént. Legalábbis szerintem.

(#41990) koshmar


koshmar
őstag

W7-nél nincs valami "trükk" arra, hogy egy parancsikont rögzíthessek a tálcán??
Mert ugye ha alapesetben le akarod húzni, akkor nem engedélyezi.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41991) Morden24 válasza koshmar (#41990) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jobb klikk és "pin to taskbar", vagy mittomén mi magyarul, szögelés a tálcára :D

Sectumsempra - For Enemies

(#41992) koshmar válasza Morden24 (#41991) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, ezt tudom, de magát a parancsikont nem engedi lehúzni.
Ha le akarod húzni, egy kis piros áthúzott kör jelenik meg.
Ami azt jelenti, hogy parancsikont egyáltalán nem lehet rögzíteni a tálcán.
De akkor minek kérdeztem meg? :DDD
Hátha...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41993) sfdrakex válasza koshmar (#41992) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A tálca nincs zárolva ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41994) Morden24 válasza koshmar (#41992) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen parancsikonról van szó, és honnan akarod a tálcára húzni, ja és biztos parancsikon? :)

(#41993) sfdrakex: Attól még lehet pinelni...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#41995) koshmar válasza sfdrakex (#41993) üzenetére


koshmar
őstag

A zárolást feloldva sem engedi:

Morden24:
Az internet csatlakoztatásának az ikonja.
A Lomtár és a Számítógép ikonját engedi lehúzni, de azokat is csak mint Windows Intézőt.
Egy ilyen kis kula:

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41996) Воланд válasza koshmar (#41995) üzenetére


Воланд
titán

Tedd be Inditópultba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41997) Morden24 válasza koshmar (#41995) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez a Network Connections ablak egyik kapcsolatából készített shortcut? Mert most megnéztem a wifi kapcsolat ikonjával, és valóban nem engedi rögzíteni.

A lomtár meg a számítógép azért kap WinExplorer ikont, mert valójában a WinExplorer által megnyitott területről van szó, szóval az abba kerül be, mint rögzített hely. Mondjuk szerintem az így tök jó is, nekem pl. ezért nincsen egy ikon sem az asztalomon, oda csak a melók és anyagok kerülnek, programok start menu-ben, superbar-on meg pinelve ide-oda, ahová kell :))

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#41998) MarKoo


MarKoo
őstag

Hogyan tudom beállítani, hogy a telepnek ne csak százalékosan írja ki a töltöttségét, hanem időben is megadja hogy mennyi van hátra? Keresgéltem, de nem nagyon találtam rá választ. :B

(#41999) Morden24 válasza MarKoo (#41998) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nálam ez úgy történik, hogy ha lehúzom töltőről, akkor kiírja, hogy 100%, aztán pár másodperc használat után kikalkulálja a hátralevő időt is. Kétlem, hogy lenne külön beállítási lehetőség rá, vagyis inkább azt mondom, hogy én még nem találkoztam vele...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#42000) koshmar válasza Morden24 (#41997) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, onnan csináltam, ahogy azt anno javasoltad.
Szép is, jó is, hogy nem kell nyakig bebújjak a Vezérlőpultba, hogy csatlakoztassam azt a retkes internetet.
Viszont a tálcán olyan zsivány lenne. :D

MarKoo:
Nekem mindig automatikusa kiírja, ha már nem 100%.
Bár én nem nagyon tudok hinni neki, mert hol 3 óra 13 percet ír ki, hol meg 1 óra 58 percet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.