Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42951) ProEvoFan válasza pschio (#42949) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

sajnos továbbra is fennáll a probléma...
betűjel is van, restart is

mekkora egy...
köszi, minden ok :R

[ Szerkesztve ]

(#42952) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
64bites 7esem van.
Egy valamit nem értek de nagyon.Miért van az h telepítek xy játék(demókat) a gépre,install közben semmi probléma szépen felkúszik a gépre de amint keresném a mappáját nem találom mer nem is létezik??

[ Szerkesztve ]

(#42953) Sub-ZeRo válasza zitromz (#42952) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk ne a program files-ba keresd, hanem a program files(x86)-ba.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42954) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Ez mitől lehet?

A vga intel gma x3100, win update-es és az intel oldaláról letöltött driverrel is ezt csinálja.

sweetlou6.wordpress.com

(#42955) Sub-ZeRo válasza Sweet Lou 6 (#42954) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Direct x-et frissítettél hozzá? Ha nem, próbáld meg és utána nézzd meg hogy mit csinál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42956) Sweet Lou 6 válasza Sub-ZeRo (#42955) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igen, azt elfelejtettem írni, a Direct X friss, mert IE9-hez is kellett.

sweetlou6.wordpress.com

(#42957) Sub-ZeRo válasza Sweet Lou 6 (#42956) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha le törölsz minden vga drivert, újra indítod, majd a gyárival próbálod meg?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42958) Sweet Lou 6 válasza Sub-ZeRo (#42957) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez jó ötlet, holnap kipróbálom (korán kelek, lassan elteszem magam holnapra), köszönöm.

sweetlou6.wordpress.com

(#42959) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok srácok! windows 7 sp1 lite oprendszert szeretnék csinálni! Rt 7 Lite-vel próbálom minél kisebbre herélni. az a gondom ,hogy a 64 bitesnek min. 1,9 gb lett a mérete. nem törlődnek ki belőle rendesen a cuccok,nyelvek. kb. 900 mb méretnek kellene lennie! még ezekkel is próbáltam: 7 customizer,windows 7 toolkit,win integrator, vlite az nem jó w7 sp1-re. egyébként vlite-vel sem tudtam olyan kicsire herélni... milyen progival vagy hogy lehet frankón eltávolítani benne cuccokat,hogy 1 gb alatt legyen a mérete? :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#42960) fatal` válasza Casanova* (#42959) üzenetére


fatal`
titán

Mi a fenének ez? Aztán majd megy a rinya, hogy szar win7, nem fut rajta minden, miután kiherélitek a fél rendszert...

(#42961) Воланд válasza fatal` (#42960) üzenetére


Воланд
titán

Hogy ráférjen egy cd-re. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42962) Casanova*


Casanova*
veterán

hobbiból csinálnék egy olyan win7-et... pl. ott van a tiny7,ami 700 mb a mérete. gyors és stabil. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#42963) Casanova*


Casanova*
veterán

akkor csak annyit segítsetek,hogy tudom kiherélni a nyelvi csomagot??

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#42964) polonic válasza Casanova* (#42962) üzenetére


polonic
félisten

Stabil?
Biztos vagy te benne? Főleg, ha egy olyan dolgot kéne hirtelen valaminek használnia, ami ki lett gyomlálva?
Tiny7? Egy újabb warezpityu féle változat.

[ Szerkesztve ]

(#42965) Casanova*


Casanova*
veterán

na mindegy! csak szórakozásból csinálnék olyan win7-et és kipróbálnám. ennyi!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#42966) fatal` válasza Casanova* (#42962) üzenetére


fatal`
titán

Ha 2x olyan stabil, mint a Tiny XP akkor is egy rakás szar. :D

(#42967) Casanova* válasza fatal` (#42966) üzenetére


Casanova*
veterán

jójó! egy rakás szar! köszi a segítséget!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#42968) fatal` válasza Casanova* (#42967) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld meg ezt. Vagy nézz utána a waiknak, de nem vagyok benne biztos, hogy nyelveket ki lehetne gyomlálni belőle.

(#42969) Casanova* válasza fatal` (#42968) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi,de ezzel próbáltam és nem törli ki a nyelveket. állítólag gimagexszel lehet. arról leírás nem találtam sehol... nyelvi csomag eltávolítása.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#42970) m0rd0k válasza m0rd0k (#42941) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Tévedtem,mégsem javult meg,megint előjött a szaggatás. Én VGA ram ra tippelnék,amit most cseréltek,1 hónapja. Hogy tudnám ezt kideriteni,valami vga test progi létezik?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#42971) DeMax válasza Воланд (#42944) üzenetére


DeMax
csendes tag

Hát csak 30Gigás partición.Valószínű közeljövőbe vinyóvásárlás és akkor majd legaláb egy 50es particiót kanyarintok neki. A lényeg tehát hogy ne basztassam :D

(#42972) Воланд válasza DeMax (#42971) üzenetére


Воланд
titán

"A lényeg tehát hogy ne basztassam"

Pontosan. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42973) Sub-ZeRo válasza m0rd0k (#42970) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szervízbe beviszed és mondod nekik hogy valami gáz van a géppel. Esetleg háremtrémárkal kipróbálod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42974) m0rd0k válasza Sub-ZeRo (#42973) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Nincs már gari semmire,csak a winyókra. A vgat nem szervízben javítattam.

Minden szinten,szinte minden.

(#42975) Steelmanus válasza m0rd0k (#42970) üzenetére


Steelmanus
addikt

FurMark
DX9-re rthdribl

[ Szerkesztve ]

(#42976) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudok fájlokat megosztani tesóm win7es laptopja, és az én vistás asztali gépem között? A laptop wifin keresztül van csatlakoztatva.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42977) Sub-ZeRo válasza m0rd0k (#42974) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor egy másik vga-t szerezz be valakitől és azzal nézzd meg, hogy mit csinál. De szerintem a vga a gáz, mert ilyen nem szervízes megoldások, nem az igaziak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42978) fatal` válasza alienpapa (#42976) üzenetére


fatal`
titán

Jobb click a mappán vagy partíción -> Megosztás, aztán \\gépnév-vel eléred mindkét gépen.

A felhasználónév és a jelszó egyezzen. :)

(#42979) alienpapa válasza fatal` (#42978) üzenetére


alienpapa
senior tag

Az a gondom igazából, h a két gép látja egymást, de amikor be akarok lépni pl az én gépemről a tesóméra, akkor felhasználónevet meg jelszót kér. Régebben csak bemásoltam mindent a "Nyilvános" mappába és kész, de most nem megy. :(

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42980) Tosee válasza alienpapa (#42979) üzenetére


Tosee
őstag

megosztás jelszavas védelemmel nincs véletlenül engedélyezve?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#42981) alienpapa válasza Tosee (#42980) üzenetére


alienpapa
senior tag

ööö nem tudom. Azt hol találom?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42982) Tosee válasza alienpapa (#42981) üzenetére


Tosee
őstag

vezérlőpult -> hálózati és megosztási központ -> speciális megosztási beállítások módosítása (bal oldalon) -> otthoni vagy munkahelyi

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#42983) alienpapa válasza Tosee (#42982) üzenetére


alienpapa
senior tag

ááá köszönöm szépen, sikerült. Nagyon nagy király vagy! :) :R

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42984) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Minden nap, mikor a gépet bekapcsolom, Egy kékhalállal újrainduul a gép de csak egyszer.
Utána ujrindítás után minden oké.
Miért van ez?

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: a0000001
BCP1: 0000000000000005
BCP2: 0000000000000000
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\040111-15625-01.dmp
C:\Users\HandSlash\AppData\Local\Temp\WER-24921-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

Üdv, Csaba

(#42985) fatal` válasza Nokedli92 (#42984) üzenetére


fatal`
titán

BlueScreenView-val nézd meg a hibakódot és googleval keress rá.

(#42986) #16820480


#16820480
törölt tag

most próbálom frissíteni sp1-re az otthoni gépemet, de nem akar feltelepülni a disznó. ezt a hibát dobja:

azt írják rá neten, hogy nem aktív a win partíciója, ami igaz is volt, de hiába tettem aktívvá, nem települ továbbra sem. illetve volt még olyan megoldás, hogy próbáljam safe módban feltenni, de safe módban eleve els sem indul a wu...
van még valami tipp? a külön letöltős, dvd-re kiírós dolog nem játszik sajnos, mert nincs optikai meghajtó a gépben.

(#42987) Laccoss válasza #16820480 (#42986) üzenetére


Laccoss
addikt

Van külön letöltős exe is, amit csak el kell indítanod. Nem kell semmit lemezre kiírnod.

(#42988) fatal` válasza #16820480 (#42986) üzenetére


fatal`
titán

Miért kéne lemezre írkálni :F

(#42989) #16820480 válasza Laccoss (#42987) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi. az miben másabb a sima wu-s változatnál? mármint ha a wu sehogy nem akarja megcsinálni a frissítést, akkor az exe fájlból telepítés működhet?

hunfatal: nem tudom, nem értek hozzá, az egyik help oldalon ezt írták... :U

[ Szerkesztve ]

(#42990) fatal` válasza #16820480 (#42989) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes. Letöltöd és feltelepíted, mint egy programot, nem kell kiírkálni semmit.

A WU-s változat csak azokat az összetevőket telepíti, amik még nincsenek fent, tehát, ha valaki rendesen updatelte a gépét, akkor jóval kisebb méretet tölt le és hamarabb települ, mert a már fentlévő frissítéseket kihagyja. A letölthető változat a teljes SP-t tartalmazza és mindent telepít.

Egyes esetekben előfordulhat, hogy a letöltős változat feltelepül, a WU hiba ellenére, de 100%-ot biztosan nem mondanék rá.

[ Szerkesztve ]

(#42991) #16820480 válasza fatal` (#42990) üzenetére


#16820480
törölt tag

megpróbálom akkor majd este. most nem tudok letölteni annyit sajnos. a wu csak 66 megát akart leszedni, de a teljes csomag az 500+ lenne.
hátha felmegy. ha nem, akkor marad így egyelőre, úgyis ritkán hazsnálom...

[ Szerkesztve ]

(#42992) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: Miért fagy ki a gépem?
Kiszámíthatalan időközönként (2-3-4naponta egyszer) alap dolgok futtatása közben, pl. böngészés/zenehallgatáskor villan egyet a képernyő és nem lehet a géppel semmit (a zene meg fut tovább amúgy) csinálni,csak az off gomb nyomvatartása segít...
Volt már szerelőnél, nem talált semmit...azt mondta, vírusos volt.... -5000HUF :W
az eseménynaplóba gondolom meg lehetne találni a hibát, de mit keressek és hol? Sajnos egyáltalán nem ismerem az eseménynaplót..
Valaki tudna tippet adni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

szerk.: ez egy noti amúgy, acer 7738G. azt hittem az aksi is lehet ludas,mert tönkre van teljesen, de a hiba ki és berakott aksinál is jelentkezik.

(#42993) Воланд válasza Rotor82 (#42992) üzenetére


Воланд
titán

Event viewer --> Windows logs --> Application és System fül alatt kell megnézni, hogy a fagyás időpontja környékén milyen bejegyzések vannak (sárga meg piros felkiáltójeleket kell keresni).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42994) Rotor82 válasza Воланд (#42993) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Na jó, de magyar winen az event viewer az mi?

(#42995) fatal` válasza Rotor82 (#42994) üzenetére


fatal`
titán

Eseménynapló.

(#42996) Sub-ZeRo válasza Rotor82 (#42994) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kugli megmondja. Sajnos aki angol rendszert használ, sokszor nem tudja, hogy mi a magyar megfelelője. Én is így vagyok vele. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42997) Rotor82 válasza Rotor82 (#42994) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Közben úgy néz ki megtaláltam, de nemtom mit kell nézni:
[link]
[link]

(#42998) Воланд válasza Rotor82 (#42997) üzenetére


Воланд
titán

Én sajnos tudom (bár remélem nem lesz igazam).
Második képen van egy olyan hiba, hogy iaStor. Először asus laptopoknál (k52je széria) találkoztam ezzel a hibával. Alaplaphiba és ez kihatással van a merevlemez kezelésre, random megfagy a rendszer, általában rövid időre (max fél perc) és utána megy minden tovább rendesen, mintha mi sem történ volna. Szóval irány egy acer szakszerviz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42999) fatal` válasza Sub-ZeRo (#42996) üzenetére


fatal`
titán

Én is csak a régi fordításokra emlékszem és sok mindent újrafordítottak (pl. a Sajátgépet), amiről nem nagyon értesülök, szóval, ha nem úgy van, mint, ahogy írom, akkor ez van. : :DDD

(#43000) Sub-ZeRo válasza fatal` (#42999) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sosem szerettem a magyar nyelvű op rendszereket. A win xp sp1 és sp2 között volt olyan, hogy majdnem minden magyar volt, kivéve a játék vezérlő, meg néhány hiba üzenet. Na ott sokaltam be. Utána csak angol verzió mindenből. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.