Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42751) vargadani


vargadani
tag

tegnap ismét eljött egy szép nap, és 6 héten belül 2x van meghaló félben a gépem (asus k2jr sx101-ha vkit érdekel, win7 pro 32bit) . mikor leállítottam egy kék képernyő jött ki és megfagyott. bekapcsolás után megint megfagyott. most két nappal korábbi időpontra visszaállítottam (telepítő cd). ez azt jelenti, hogy két nap múlva ismét meghal? rendszeresen végzek vírusirtás (eset ss+spybot+tűzfal+néha mbam), töredezettségmentesítést, ccleaner, advanced system care. hibajelentésekben sincs semmi érdekes, merevlemez, proci, minden tökéletes állopatban van.semmi nem utalt rá h összezuhanna (még annyit kell tudni, hogy loaderes win7-m van, ha ezzel lenne a baj, akkor elvileg be sem kellene töltenie...).
valaki tudna segíteni? lehet hogy nem is az én hibám?

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#42752) Sub-ZeRo válasza vargadani (#42751) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az advence, meg a loadert felejtsd el. Amúgy meg 1 hsz.
Ha egy normális wint felraksz, nem hal meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42753) Воланд válasza henesa (#42750) üzenetére


Воланд
titán

Ez alapján én passzolok.
Vista sp1-el kapcsolatban találtam ilyen hibát, de megoldást nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42754) vargadani válasza Sub-ZeRo (#42752) üzenetére


vargadani
tag

köszi!
az az igazság, hogy teljesen eredeti win7-m van. CSAK én hülye kölcsön adtam másnak is a telepítőkódot, mert jófej, jó haver stb. nekem vmiért -már nem emléxem miért- újra kellett telepíteni a gépet. Ez volt novemberben. Utána beírtam magamnak is a kódot és pár nap után már jött is az üzenet....

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#42755) Воланд válasza vargadani (#42754) üzenetére


Воланд
titán

"én hülye kölcsön adtam másnak is a telepítőkódot"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42756) fatal` válasza dodopek (#42741) üzenetére


fatal`
titán

Profban nincs bitlocker és hivatalosan nem lehet rá letölteni nyelvi csomagokat, kis túrkálással az utóbbi megoldható (bár lehet hogy sérti az EULAt).

(#42757) Воланд válasza fatal` (#42756) üzenetére


Воланд
titán

Nem sérti, telepítés előtt lehet nyelvet változtatni, telepítés után nem. Legalábbis én így tudom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42758) fatal` válasza Воланд (#42757) üzenetére


fatal`
titán

Na de telepítés előtt általában nem tudsz nyelvet választani, mert a telepítő médián egy nyelv van. És én telepítés utánról beszéltem, itt a logouton is volt egy cikk, hogy angol home premiumot, hogy lehet magyarrá varázsolni.

(#42759) Воланд válasza fatal` (#42758) üzenetére


Воланд
titán

Integrálni kell a telepítőbe a nyelvi csomagot. Telepítés után nem változtathatsz nyelvet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42760) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni win7 és xp hálózattal kapcsolatban. Átnéztem a neten az összes segítséget, a fórumban is utána olvastam de nem megy, nem tiszta a dolog.

A szitu a következő:

Egyik gép win 7 64 bit, másik win xp prof 32 bit. Köztük router. Amíg mind 2 gép win xp volt semmi gond nem volt, ugyan azokat az ip beállításokat használom.
Megcsináltam win7 el az otthoni csoportot, otthoni hálózat van kiválasztva, speciális beállításokban 128 bites titkosítást átállítottam, fájl, nyomtatómegosztás engedve, minden a legkisebb védelemre van beállítva stb., megosztottam az egész C: lemezt, meg külön próbaképp csak egy mappát is, mindenkinek minden engedéllyel. A win7 gépről simán látom/módosítom stb. az xp gép cuccait. Az xp gépről látom a win7 gépet, látom a megosztott mappákat, de hozzáférni csak az alapértelmezett Users mappához tudok, a többinél azt írja nincs hozzáférési jogom.
Próbáltam úgy hogy jelszót ne kérjen akkor látom csak a mappákat, ha jelszót bekapcsolom, akkor nem is tudok csatlakozni, pedig beállítottam a win7 fiókhoz jelszót is. Felhasználó névnek beírtam (az xp s gépen csatlakozáskor) a win7 felhasználó nevem, meg azt a hosszú jelszót amit az otthoni csoport létrehozásakor kiírt a win7, de nem működik.

Ha valaki látja a leírt műveletsorban a hibát segítsen légyszi, mert már leszakadnak a lábaim a két gép közötti rohangálástól :) .

Ja és külön tűzfalat még nem is telepítettem a win7 gépre, h amíg nem megy a hálózat ne zavarjon be.

(#42761) fatal` válasza Declare (#42760) üzenetére


fatal`
titán

"Megcsináltam win7 el az otthoni csoportot"

XP nem kezeli a csoprtokat tudtommal, szóval anélkül kellene megosztani.

(#42762) Воланд válasza Declare (#42760) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Ez alapján csináld meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42763) Declare


Declare
őstag

hunfatal : Kikapcsoltam megpróbáltam így, annak ellenére, hogy amit woland_y2k kollega is javasolt leírást az alapján csináltam, de újra átolvastam és azt hiszem a mappa megosztásnál ugyan kipipáltam minden szereplőnek az írás olvasás, de a "mindenkinek" címkénél nem nyomtam a hozzáadásra. Most megosztottam egy újabb mappát így és működik !!!!!

Szóval köszönöm a gyors reakciókat, úgy néz ki nem voltam elég figyelmes!!!
:R :R :R

(azt még kipróbálom hogy visszakapcsolom a win7 csoportot úgy is megy e.

(#42764) Declare


Declare
őstag

Na leírom mire jutottam :) .

Megy akkor is ha win7 nek be van állítva az otthoni csoport. A teljes C: lemezt nem tudom megosztani úgy hogy az xp lássa, de egyes mappáknál ha kijelölöm hogy ne csak az otthoni csoport hanem mindenki olvashassa és írhassa az működik.

Köszönöm a gyors reakciókat mégyegyszer!!

(#42765) Sub-ZeRo válasza Воланд (#42755) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez.... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42766) K21_overlord


K21_overlord
tag

Sziasztok

Xp-ről váltottam win7 re. A probémám: Az 500 Gb -os winchesterem 2 részre volt szedve, egy 20gb-os rendszer rész (ide került most fel a win 7) ill egy 480 gb os rész a cuccaimnak. Feltelepítés után viszont csak a 20gb os részt látja.

iu: win 7 instalálásakor formáztam a rendszer részt mert ezt tanácsolták, ill mind a 2 NTFS formátumú, érdekes de a töredetettség mentesí tésnél látja h van még egy winchester...

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#42767) fatal` válasza K21_overlord (#42766) üzenetére


fatal`
titán

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógépkezelés-> Lemezkezelés -> Jobb click a partíción -> Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása, adj neki egy betűjelet. :)

20gb kevés lesz a win7nek egyébként.

(#42768) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Hali

olyan problémám lenne h bizonyos időközönként az eszközkezelőben megjelenik egy NT Kernel & System művelet ami megfalja a processzorom kb 60%át, van h játék közben gondol egyet és ekkor jelentkezik,élvezhetetlenné téve ezáltal a játékot, másrészről az alkalmazások is bizonyos szinten lassulnak. Újraindulás után minden oké, bár bizonyos időközönként (1-2óra) , vagy műveletfolyamatok után (film+játék egyszerre de nemtudom pontosan mert néha nincs benne ráció mikor dobja, vmikor 5-6órán át elvagyok többféle játékkal szórakozva) Rendkívül bosszant, lelőni nemlehet, mert kékhalál.

Előre is köszi a segítséget

(#42769) fatal` válasza ggbuffon1897 (#42768) üzenetére


fatal`
titán

Persze, hogy nem lehet a kernelt lelőni :D

Kutakodj, mert szerintem kártevőd van.

(#42770) ggbuffon1897 válasza fatal` (#42769) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

kb 2 hetes rendszer, de ez visszatérő probléma :(((

(#42771) Neil Watts válasza ggbuffon1897 (#42768) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jol mondja hunfatal, ezt ereszd mar ra, THX! :)

Ezt!

(#42772) dnelb


dnelb
veterán

Hali. Mit lehet tenni ha alvó módból nem akar felébredni a gép? A ventik pörögnek meg tölt a merevlemez is, de nem ad képet.. Friss sp1-es w7, minden frissítés fenn van hozzá, gép meg acer e525 noti.
Másik, van valami jó kis oldal ahol ilyen "tweak"-ek vannak összeírva w7-hez ? Tehát amik úgyis felesleges dolgok és ki lehet lőni őket..

(#42773) Neil Watts válasza dnelb (#42772) üzenetére


Neil Watts
veterán

1. rossz driverre gyanakszom (mondjuk VGA)
2. Minek tweakelni a rendszert? Lassu? :D Majd egy het es nem lesz az.

(#42774) Sub-ZeRo válasza dnelb (#42772) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios van neki? Ha igen, akkor a beállításokban nézz szét. A win7-hez meg nem kell tweak okosságok, úgy jó, ahogy van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42775) dnelb válasza Neil Watts (#42773) üzenetére


dnelb
veterán

1. legfrissebb, de megpróbálok egy régebbit :)
2. nem lassú, én csak xpből indultam ki :DDD
Sub-ZeRo: biosban mit keressek? :F

[ Szerkesztve ]

(#42776) Sub-ZeRo válasza dnelb (#42775) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát pl, az alvó állapotot ott is tudod szabályozni.
ACPI suspend type, vagy hasonlót, ha van ilyen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42777) dnelb válasza Sub-ZeRo (#42776) üzenetére


dnelb
veterán

Biosban semmi hasonló nincs sajnos :(

(#42778) K21_overlord válasza fatal` (#42767) üzenetére


K21_overlord
tag

Köszönöm. Működött.

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#42779) Sub-ZeRo válasza dnelb (#42777) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor drivereknél kell szétnézni, vga stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42780) pzstm


pzstm
titán

Tessék szokni ;)
Visszakerült a fel gomb, nagyobbodtak az ablak jobb felső sarkában az ikonok,(gondolom előkészítés Touch-ra...) és hasít mint az állat :B ;)

szemfülesebbek észrevehetnek kisebb bugot is....de ez még bőven belefér :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42781) fatal` válasza pzstm (#42780) üzenetére


fatal`
titán

A fel gomb jó, a nagyobb gombok az ablak sarkában ocsmányak. :(

(#42782) pzstm válasza fatal` (#42781) üzenetére


pzstm
titán

lehet hogy egy újabb buildben már más (bár tán nem)....könnyebb legyen nyomkodni ujjacskáddal ;] :P

Meg nyilván BETA állapotig még tízszer újragondolhatják ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42783) fatal` válasza pzstm (#42782) üzenetére


fatal`
titán

Nem baj, ha touchhoz ilyen (egy darabig nekem nem lesz touch monitorom, nincs is értelme), de lehessen visszaállítani a kicsit is. Amúgy gyanítom, hogy a végleges win8ban (vagy ahogy hívni fogják) nem is ez a koncepció lesz (az aerora gondolok). A korai longhorn design sem hasonlított aztán a vistara egyáltalán. :D

(#42784) pzstm válasza fatal` (#42783) üzenetére


pzstm
titán

nem ez az a nagy új Aero felület, amiről hallani lehet pletykákban.... ;)
ez az egyik "klasszikus" ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42785) Sub-ZeRo válasza pzstm (#42784) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kicsit beszélgethetnénk amúgy, mert látom, hogy valamit titkolsz. :U ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42786) fatal` válasza pzstm (#42784) üzenetére


fatal`
titán

Amúgy te teszter vagy, vagy mi?:)

(#42787) pzstm


pzstm
titán

én semmit nem tudok, semmiről....sajnos az új AERO effekt Samrt Card-al aktiválható csak....(Redmondban dolgozó fejlesztőknek és ottani tesztereknek van.....)
Azt ígérik jelenleg, hogy Win3.1 > Win95/98 közti ugrásra számoljunk :B no persze majd hiszem ha látom, de nem megerősített infók szerint bizonyos effektek bizony x64-et fognak igényelni.... :U :B

hunfatal: csak egy teljesen átlagos user vagyok :B ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42788) Gorneck válasza pzstm (#42787) üzenetére


Gorneck
titán

Az nem baj...én már 32bites OSt ki se adnék...

Gorneck#1239

(#42789) pzstm válasza Gorneck (#42788) üzenetére


pzstm
titán

ezt megbeszélnéd a kiemelt OEM partnerekkel is? (persze addig még meggondolhatják magukat, de jelenleg van x86-os verzió...és szerintem lesz is....)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42790) fatal` válasza pzstm (#42787) üzenetére


fatal`
titán

Na de honnan szereztél buildet? Vagy ez itt már wareznak számít? Ha igen, akkor bocsánat. :)

(#42791) pzstm válasza fatal` (#42790) üzenetére


pzstm
titán

warez forrásból tuti nem szerzel buildet, hacsak nem valaki ki akarja rugatni magát ;) 7959-es build ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42792) Gorneck válasza pzstm (#42789) üzenetére


Gorneck
titán

Háááát ha gondolod...Acer fronton tudok ráhatni... :D Amúgy vegyesbe mennek ki a konfigok...vagy x64 vagy mind2.

Gorneck#1239

(#42793) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Pár napja észrevettem,hogy szaggat az oprendszerem,pl. zenehallgatás közben,ha böngészek,vagy mappákat nézegetek,a zene is meg az oprendszer is beszaggat,"megakad a lemez"... ugyanez van filmnézés közben is,de Youtube nézegetése közben is. Normál böngészésnél,tehát mindig jelentkezik ez a probléma.
Játékoknál nem vettem észre semmit sem.

Ezen oknál fogva újratelepítettem a Win7et,eddig Sp nélküli Win7 volt fent,most az Sp1 et tettem fel,a hiba megmaradt,pedig friss drivereket töltöttem. Nagyon irritáló,nem tudjátok mitől lehet? Sokat segítenétek.

U.i: Amire én tippelnék az vagy a memória,vagy pedig a Winchester(amit nem nagyon hiszek.) De hozzá kell tenni pár hónapja a vgam is javítva volt,és nem szervízbe,ettől független nemvolt még gond vele. A játékok pedig nem szaggatnak és egyenlőre a hang hibát sem véltem felfedezni.

Köszi előre is.

Minden szinten,szinte minden.

(#42794) Sub-ZeRo válasza m0rd0k (#42793) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kérdés: Milyen drivereket raksz fel és használsz codec packot?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42795) polonic válasza m0rd0k (#42793) üzenetére


polonic
félisten

Vga hibára tippelnék, memóriahiba.

(#42796) m0rd0k válasza Sub-ZeRo (#42794) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

Driver nélkül is próbáltam,meg A K-Lite Codec pack legújabb verziójával is,a hiba nem szűnt meg.

Ati Radeon HD 4850 Vgamhoz ezeket: Catalyst Software Suite 93.5 MB 11.2 2/15/2011
Package Includes:
Display Driver
OpenCL Driver
ATI Integrated Driver
Catalyst Control Center
(English Language Only)
For the 64 bit version of Windows Vista and Windows 7

+ez

ATI Catalyst Application Profiles 0.5 MB 11.2 CAP4 3/18/2011
Description:
This release of ATI Catalyst™ delivers support for the latest ATI CrossFireX™ profiles in a separate executable file ensuring users have access to the absolute latest set of profiles installed on their PC.

New profiles added to this release:
- Crysis 2 - Improves CrossFire performance
- Dungeons – Improves CrossFire performance with forced on Anti-Aliasing
- Crasher – Forced on Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center has been disabled
- Shogun 2 (DX9 version) – Improves CrossFire performance
- America’s Army 3 - Improves CrossFire performance
- Flatout: Ultimate Carnage - Improves CrossFire performance

Gigabyte GA-EP35 DS3L laphoz ezt: Version 9.2.0.1025 WHQL 28/02/11

A hangkártyám pedig egy Creative Sound Blaster Audigy SE amihez még az újratelepítés előtt másfajta drivert használtam,most meg a hivatalos driverét.Tehát annak a driverével nem lehet gond.

Ezek a gondok pár napja jelentkeztek. Legutoljára pedig jópár hónapja volt legutoljára újratelepítve az oprendszer,most pedig ma.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#42797) Psychonaut válasza pzstm (#42787) üzenetére


Psychonaut
addikt

Teljesen átlagos usereknek nincs 7959-es buildje.

:D

(#42798) techie_guy


techie_guy
tag

Rendszer visszaállításnál ha kijelölöm a "További visszaállítási pontok megjelenítése" lehetőséget, megjelennek ilyen visszaállítási pontok, hogy "Lemezkép visszaállítási pontja". Ebből van vagy 20-30 darab szeptemberig visszamenőleg, és jól is jönne ha tudnék egy ilyen visszaállítást, mert kéne egy novemberi állapota a gépnek, csak nem tudom, hogy ezek miben különböznek az alapból is megjelenített "standard" visszaállítási pontoktól, amik csak a rendszerfájlokkal meg beállításokkal operálnak, például ami Windows Update-kor keletkezik.
Szóval használhatom ezeket is nyugodtan visszaállításra??

És lenne még egy kérdésem. Találkozott már valaki olyannal, hogy a gép random módon kiad egymás után 3 hibahangot? Szóval nem bootolásnál a BIOS, meg egyáltalán nem is PC hang, hanem a Windowsos hiba hang és teljesen véletlenszerűen.

Köszönöm előre is!

(#42799) pzstm válasza Psychonaut (#42797) üzenetére


pzstm
titán

ha belegondolok, hogy ez már egy közel háromhetes build, akkor egészen le vagyok maradva ;] :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42800) polonic válasza pzstm (#42799) üzenetére


polonic
félisten

Inkább azt áruld már el, hogy jutottál hozzá.
Nagyon hallgatsz ezügyben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.