Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41101) #93794560 válasza Fire/SOUL/CD (#41098) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én frissen telepített Windowsra tettem föl az SP1-et, 24 perc alatt települt fel, és a boot idő ugyanannyi maradt, mint SP1 nélkül volt. Pedig a gépem nem mai gyerek már. Se fagyás, se lassulás. Igaz, gyorsulás sincs, de ezt nem is vártam.

(#41102) Tibi86 válasza Vasinger! (#41099) üzenetére


Tibi86
aktív tag

dism /online /cleanup-image /spsuperseded /hidesp

ezt kell beírni parancssorba és rendszergazdként futtatni,(pár perc, kiírja ha végzett) vagy a sajátgépben jobb katt a lemezre amelyiken a windows van és futtatsz rajta egy karbantartást. Pipáld be,ha nincs az SP1 telepítési fáljait.

Ezek kvázi véglegesítik az SP1-et a rendszereden, tehát utána nem tudod majd eltávolítani csak friss telepítéssel.

A registryt én mindig kipucolom miután belektam a windowst és nekem van is benne felesleg bőven.(bár ez csak az én beidegződésem) :))

[ Szerkesztve ]

(#41103) Vasinger! válasza Tibi86 (#41102) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a baj, hogy egyik sem működik, mert mint írtam rendszervisszaállítást csináltam, ami szerintem ezt már megette.

Se a CMD sem a karbantartó nem lát semmi SP1-et.

Most melyiket válasszam? Integráljam bele az SP1-et a windows képfájlba, de az sok idő, míg megcsinálom, vagy rakjam újra így simán és nem rakom fel az SP1-et utólag?

(#41104) Tibi86 válasza Vasinger! (#41103) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ja, azt nem vettem észre, hogy már csináltál rendszervisszaállítást.(akkor természetesen ezek nem működnek)

Szerintem azt válaszd, hogy beszerzel valahonnan egy gyári SP1-es isot. :U
Ha ez nem megy akkor SP1 nélkül használod.

[ Szerkesztve ]

(#41105) polonic válasza Vasinger! (#41103) üzenetére


polonic
félisten

Szerezz be egy gyárilag integrált sp1-es telepítőt, aztán a kulcsoddal tudod használni.

(#41106) ///Krisz\\\ válasza Fire/SOUL/CD (#41093) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Akkor elnézést ezt elfelejtettem. Értem szóval akkor az SP1 lassítja így be a gépet (köszönöm microsoft :W ) Nem nem volt se USB-s HDD se másik HDD se pendrive se memóriakártya csak ez az egyetlen egy 160GB-os vinyó volt és ezt formáztam (és a partíciót is jól választottam ki mivel, hogy csak egy volt) és igen végig ment a "format" és meg sem mozdult a vinyó. Ha nem lenne most szépen minden feltelepítve és egy szír új windows akkor leformáznám úgy ahogy mondtad és közbe videóznám az egészet, mert esküszöm, hogy meg sem moccant a vinyó.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#41107) Vasinger! válasza polonic (#41105) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké az lesz.

Most szedek MSDN-es SP1-es integrált Ultimate x64-et.

Akkor nyugtassatok meg, ha azt felrakom, nem fog belassulni a rendszerem?
Mert ha akkor is, tényleg nem tudok mit csináljak, Dunának megyek.

(Legalább amíg telepít, meg szedi a wint nem kell itthon lennem ebben a jó időben, csak mikor driver meg program felrakás...)

(#41108) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok arra lennék kíváncsi van-e mód beállítani, hogy a programok max mekkora sebességgel tölthetnek a netről?

Külön program vagy esetleg a Win7 alapból meg tudja oldani?

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#41109) fatal` válasza RootRulez (#41108) üzenetére


fatal`
titán

Régebben a netlimiter nevű programot használtam erre a célra, alkalmazásonként lehetett beállítani hogy mekkora sebességgel tölthet le, illetve fel. Persze globális korlátot is tudott. :)

Nem tudom él e még ez a cucc, vagy fejlesztik e. :)

[ Szerkesztve ]

(#41110) Blom


Blom
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna tanácsot adni, hogy mit tegyek, ha nem tudom aktiválni a Win7 kulcsomat.
Idáig mindig sikerült, most raktam újra a gépem és nem fogadja el a kódomat pedig eredeti.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#41111) fatal` válasza Blom (#41110) üzenetére


fatal`
titán

Egy idő után neten nem engedi aktiválni. Telefonálj és az autómata által visszadiktált kódsor működni fog. :)

(#41112) Воланд válasza Blom (#41110) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41113) Blom válasza fatal` (#41111) üzenetére


Blom
aktív tag

Köszönöm a válaszokat keresgélek valami telefonszámot. :R :R :R

(#41114) fatal` válasza Blom (#41113) üzenetére


fatal`
titán

Mikor aktiválni próbálsz kiírja. :)

Szerk.: Telefonon: (06-1) 2-MSINFO (267-4636)

[ Szerkesztve ]

(#41115) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Tanácsot kérnék SP1 telepítéssel kapcsolatban.
Több alkalommal is megpróbáltam telepíteni az SP1-et aut. frissitésen keresztül, de minden alkalommal ismeretlen hibával elszáll. Ha lehet neki hinni 87,5Mb-ot szeretne letölteni mindössze. Win7 x64 ultimate egyébként, és az adataimnál lévő rendszert szeretném frissíteni. A C partíción 1,3Gb szabad hely van.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#41116) Воланд válasza Grafiqs (#41115) üzenetére


Воланд
titán

Minimum 5GB szabad hely kell a telepítéshez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41117) Psychonaut válasza Grafiqs (#41115) üzenetére


Psychonaut
addikt

Valójában több hely kell neki, katt.

(#41118) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha windows DVD-ről frissitést csinálok megmaradnak a telepített dolgaim?Hogyan kell pontosan csinálni?

(#41119) Grafiqs válasza Psychonaut (#41117) üzenetére


Grafiqs
őstag

Köszi.
Basszus... :(

Jelenleg a windows mappa kb. 17 Gb-ot foglal. Hogyan tudnám ezt csökkenteni. (Temp termésetesen ürítve.)

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#41120) Blom válasza fatal` (#41114) üzenetére


Blom
aktív tag

Nem emlékszem sík ideg vagyok szerintem valaki aktiválta a kódomat.
Szóval ezt a számot hívjam?

(#41121) Воланд válasza Grafiqs (#41119) üzenetére


Воланд
titán

Hibernálás, lapozófájl ki van kapcsolva?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41122) Lenry válasza Grafiqs (#41119) üzenetére


Lenry
félisten

Windows\temp
Windows\Softwerdistribution\Downloads
Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Temp\
illetve a rendszermeghajtó gyökerében lévő ATi és/vagy nVIDIA mappák tartalma törölhető

rendszergazdajogú parancssorba: powercfg -H off ezzel letiltod a hibernálást.
ha szükséges, ideiglenesen a lapozófájlt is áthelyezheted másik partícióra.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41123) polonic válasza ToBeY (#41118) üzenetére


polonic
félisten

Beteszed a dvd-t és elindítod a telepítést windows alól.

(#41124) fatal` válasza Blom (#41120) üzenetére


fatal`
titán

Megnyomod hogy aktiválás, aztán amikor ugat megnyomod, hogy aktiválás telefonon és kiírja a telefonszámot meg a számsort, ami kell hozzá. Felhívod a telefonszámot és elmondja mit kell csinálni.

(#41125) RootRulez válasza fatal` (#41109) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi, utánajárok!

═════════════════════════════════════════

(#41126) Grafiqs válasza Lenry (#41122) üzenetére


Grafiqs
őstag

Windows\temp - ezt már ürítettem (egyébként rendszeresen ürítem.
Windows\Softwerdistribution\Downloads - ezt megcsinálom
Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Temp\ - átmigrálva másik partícióra
ATi és/vagy nVIDIA mappák - ürítem
- hibernálás leállítottam már régebben
- lapozófájl migrálva másik partícióra

Köszi a tippeket. Most dolgozom, de holnap reggel megcsinálom.

G

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#41127) Blom válasza fatal` (#41124) üzenetére


Blom
aktív tag

Oké köszönöm szépen. :R

(#41128) fatal` válasza Grafiqs (#41126) üzenetére


fatal`
titán

Tempet nyugodtan törölheted, nem kell migrálni.

Egyéb tipp: Ha nincs szükséged a rendszervisszaállításra, akkor nyugodtan kapcsold ki, rengeteg helyet lehet vele spórolni.

(#41129) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Mennyi helyet szánjak a win7 64bites verziójának telepítéséhez?Jelen pillanatban 21 giga van de ez kevésnek bizonyult!

(#41130) Grafiqs válasza fatal` (#41128) üzenetére


Grafiqs
őstag

Azt, hol is tudom kikapcsolni? :F

Jah, a kuka max méretét levettem 1Mb-re.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#41131) ToBeY válasza polonic (#41123) üzenetére


ToBeY
nagyúr

De akkor mégegyszer rátepelíti a windows-t a jelenlegire nem? :F

(#41132) polonic válasza droti25 (#41129) üzenetére


polonic
félisten

Nekem most 40 gigán van, az előző telepítés 30-on is elfért.

(#41131) ToBeY

Igen, de csak így maradnak meg a beállításaid, programjaid, stb. . .

[ Szerkesztve ]

(#41133) fatal` válasza Grafiqs (#41130) üzenetére


fatal`
titán

Vezérlőpult->Rendszer

(#41134) fatal` válasza ToBeY (#41131) üzenetére


fatal`
titán

Igen, de csak így maradnak meg a telepített cuccaid.

(#41135) moonman válasza tomic (#41089) üzenetére


moonman
titán

itt találsz jelszó visszafejtő kis alkalmazásokat.

(#41136) moonman válasza Fire/SOUL/CD (#41093) üzenetére


moonman
titán

nekem nem lassult, csak a telepítés utáni első indítás volt kicsit lassabb, azóta ugyanúgy működik, mint azelőtt. ha nem írná ki, hogy Service Pack 1, meg sem tudnám mondani, hogy fent van-e.

(#41137) zoli62 válasza moonman (#41087) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem nem lassult. Igaz nem is raktam fel. :)

(#41138) dellfanboy


dellfanboy
őstag

üdv,két kérdésem lenne
ad1: van egy rendszergazda meg egy általános jogú felhasználom. Azt szeretném megoldani hogy az általános jogú felhasználó ne tudja megnyitni 3 mappát, amit a rendszergazda megtud. ezek a mappák a d: gyökérben vannak. Hol- hogy tudnám ezt megoldani? olvastam valahol hogy erre való a vendég fiók, nos létrehoztam egy vendég fiókot de ugyanúgy meg tudtam nyitni a mappákat. Az is megoldás lenne ha az általános jogú felhasználó csak internetezni tudjon, semmi filekezelés, stb.Próbáltam a mappára jobb gomb >tulajdonság>biztonság>szerkesztés itt az ált jogú felhasználó neve nem jelenik meg,(felhasználó vagy csoport nevénél) miért? csak rendszergazda, system, illetve felhasználók vannak. Probáltam X-elgetni dolgokat de csak úgy sikerült hogy a rendszergazdával se tudtam megnyitni a kijejölt mappát.... ezért kérem a segítségeteket.
Ha a mappára jobb klikkelek és a megosztás fülnél titkosítóm az ugye a hálózatra érvényes nem pedig 1 gépen a több felhasználóra?
ad2
meghalt a dvd olvasó az asztali pcmben. van egy laptopom aminek jó a dvd-olvasója. meg tudom csinálni azt hogy a laptop dvd-jébe berakom a dvd.-t majd azt feltelepítem az asztali gépemre? van routerem, hálózaton keresztül ez lehetséges? vagy hogy tudnám összekötni a laptopom a sz géppel, és feltelepteni pár dolgot. távsegítség kérése?sose csináltam még ilyet.
thx

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#41139) Воланд válasza zoli62 (#41137) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41140) moonman válasza dellfanboy (#41138) üzenetére


moonman
titán

1: a mappa fájlrendszer-jogosultságait kell állítani, jó helyen jártál. a listában csak a "rendszergazdák" és "rendszer" legyenek, mindkettő teljes hozzáféréssel és kész is. ne feletsd el a speciális gomb alatt leörökíteni a jogokat az almappára sem.

(#41141) dbius válasza moonman (#41136) üzenetére


dbius
veterán

Valamennyi lassulást érzékelek sp1 óta. Viszont SP1 telepítése után megbolondult az egér és a bill. (Logitech Cordless Desktop Wave Pro páros, amik egy ATEN KVME Switchen csücsülnek) Mintha le lett volna terhelve a rendszer, akadt az egér mozgása és a bill. leütések egy részét kihagyta, némelyet meg kétszer érzékelt.

Eszközkezelőben többször eltávolítottam az összes HID cuccot, elsőre ez sem segített, de most - lekopogom - úgy tűnik megszűnt a szakadozás.

Először szívtam az SP1 telepítésével, sikerült megoldani. Utána szívtam a bill-egérrel.

És ez csak az egyik gépem - noti -, az asztalira szintén nem akar felmenni az SP1, de miért is ne, itt már másik hibakódot dob. Még nem volt időm utánajárni, majd ha lesz kedvem, egyelőre elég volt a szop@sból... És még utána következik a gyerekek gépe is... előre félek, hogy ott milyen hibát fog kidobni.

Mindegyik rendszer jogtiszta, nem buherált.

[ Szerkesztve ]

(#41142) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv! Képes a Win7 egy hálózatra kötött számítógép bizonyos könyvtárairól vagy akár egészéről biztonsági mentést készíteni? Vagy ha win7 nem, valamely backup szoftver? Vagyis azt akarnám hogy a kliensgép alacsony proc és HDD terhelés esetén szinkronizálja a merevlemezének tartalmát egy hálózati tárhelyre.

(#41143) #93794560


#93794560
törölt tag

Meglepődve olvasom, hogy az SP1 hány embernek okoz gondot. Őszintén szólva, nem tudom mire vélni. Én egy öt éves konfigra simán fel tudtam tenni, minden gond, és lassulás nélkül. Igaz, nem a Windows Update-en keresztül, hanem a Download Centerből letöltött verzióval frissítettem.

(#41144) moonman válasza Arpee78 (#41142) üzenetére


moonman
titán

én az ilyet offline files-szal oldanám és oldottam is meg. munkahelyi gépem egyik megosztott mappáját egyszerűen elérhetővé tettem offline:

majd a megosztást felvettem egy új Windows 7 library-be, így ha megnyitom intézőt és belemegyek abba a bizonyos library-be, rögtön a megosztott mappát látom - pontosabban annak offline másolatát. ha valami változik, a Windows a háttérben szinkronizálja a változásokat (két irányba), tehát neked semmivel nem kell foglalkoznod innentől. nagyon kényelmes és jó, hogy itthonról is elérem a legfontosabb cuccokat. ha meg bemegyek és rádugom, automatikusan összefésüli őket a háttérben.

(#41145) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv. Ha a rendszert alvás módba rakom, akkor a követkző a jelenség: montior energitakarékosra vált, kép eltűnik. fél perc és bejelentkezőképernyő, kiírja hogy zárolt a fiók. akkor most alvó üzzemódba van vagy sem? utorrent megy alatta.

viszont utána a tv proginak baja van, az msnből kijelentkezik, és használhatatlan, ameddig újra nem indítom az msnt, a tévén pedig csak rendszerújraindítás segít.

ötlet? :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#41146) moonman válasza Ł-IceRocK-Ł (#41145) üzenetére


moonman
titán

valamelyik eszközöd vagy drivered akadályozza az alvási módba lépést. ezek még Vistáról szólnak, de ugyanígy van Win7-en is, nézd át:

Az alvó üzemmódból történő felébredés megakadályozása #1
Az alvó üzemmódból történő felébredés megakadályozása #2

ja és nézz bele az eseménynaplóba a következő útvonalon: alkalmazás és szolgáltatásnaplók/microsoft/windows/diagnostics-performance - ide gyűjti a teljesítménnyel és energiaellátással kapcsolatos információkat és figyelmeztetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#41147) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudom kikapcsolni a rendszervisszaállítást?Helyet akarok felszabadítani!

(#41148) Воланд válasza droti25 (#41147) üzenetére


Воланд
titán

Számítógép, jobb klikk, Tulajdonságok, Rendszervédelem, kiválasztod a merevlemezt, Beállítás, Rendszervédelem kikapcsolása, meg van olyan ott, hogy Törlés, azzal meg törlöd a már létrehozott visszaállítási pontokat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41149) Sweet Lou 6 válasza droti25 (#41147) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Vezérlőpult>Rendszer>Speciális Rendszerbeállítások>Rendszervédelem

sweetlou6.wordpress.com

(#41150) moonman válasza droti25 (#41147) üzenetére


moonman
titán

vegyél nagyobb merevlemezt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.