Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42151) fatal` válasza polonic (#42150) üzenetére


fatal`
titán

De neki nem találja a defrag exét, legalábbis feltételezem, hogy ez a probléma.

(#42152) Core2duo6600 válasza DroneZ^ (#42100) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl Acronis Truimage 2011, de a 2010 es is jó, a 2009 est nem próbáltam win 7 el.
De lévén ntfs file system van, annak is vinnie kell, de lévén úgy legtöbbször a legujabbbhoz lehet hozzájutni, a 2011 es nekem már bizonyított.

Más: produkált a win em egy funny-t annó, még 98 alatt volt ennek külön foruma is valahol.
Ime a látvány,
http://kepfeltoltes.hu/thumb/110319/Untitled_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#42153) fatal` válasza Core2duo6600 (#42152) üzenetére


fatal`
titán

Mit kéne látni a képen?:)

(#42154) kraftxld válasza fatal` (#42151) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy nincs benne a path-ban, vagy át lett helyezve, vagy ki lett szedve a defrag az ő verziójából :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42155) VGYke válasza fatal` (#42142) üzenetére


VGYke
addikt

:R WinCommander (vagy mi volt régen) óta folyamatosan használom a TC-t, a cégnél meg is vettük több gépre is, de ezt a lehetőséget soha nem vettem észre, pedig "F5"-nél kiveri az ember szemét :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#42156) Morden24 válasza Core2duo6600 (#42152) üzenetére


Morden24
nagyúr

:F
Feltételezem a start menu-ben kéne látni valamit, ezért nyitottad meg. De semmi.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#42157) yanna válasza fatal` (#42151) üzenetére


yanna
őstag

:K Igen, úgy csinál.

(#42154) kraftxld: Ott van a helyén, ha system32 a helye. <--Bár ezt még leellenőrzöm estére.

[ Szerkesztve ]

(#42158) kraftxld válasza yanna (#42157) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam csak a winsxs-ben van, nem tiportál esetleg ebbe bele, vagy valami okos progival "deep cleaning-et" és társait futtatál?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42159) Steelmanus válasza Core2duo6600 (#42152) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar irtam DroneZ^ (#42100) kerdesere valaszt en is, de nem reagalt meg ra.
Most is csak azert irok mert van free program csak arra a celra, amit ki is probaltam mar es mukodik. Az Acronis fizetos es egy rakat helyet foglal + 2 szerviz + 2 automatikusan indulo monitorozo szal fut teljesen feleslegesen ha csak klonozni akar.
Itt egy lista hogy mit tud a free program.

[ Szerkesztve ]

(#42160) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!

Windows 7 Ultimate van telepítve a Hp Pavilion DM3 laptopomra. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnám beállítani azt, hogy a billenytűzeten lévő gombokkal tudja leállítani, továbbléptetni, stb a számokat a winampban.

Kosz a segítséget,
Roley

(#42161) yanna válasza kraftxld (#42158) üzenetére


yanna
őstag

Gyakorlatilag egy szinte szűz W7, a kötelezőkön kívül semmi nincs rajta és nem is volt, a legdurvább program a CCleaner. A fájl tuti hogy a gépen van, a helyében most már teljesen bizonytalan lettem, de most nem tudom megnézni.

(#42162) Воланд válasza Roley_05 (#42160) üzenetére


Воланд
titán

Le kell szedni a megfelelő drivert a hp oldaláról.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42163) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Ha megpróbálom futtatni a Win7 Pro 64 bites op. rendszeremen az sfc /scannow parancssort, akkor egy pillanatra felvillan a fekete ablak, de nem történik semmi. Ezt a gondot hogyan lehet orvosolni, Köszi a segítséget előre is. Üdv

(#42164) polonic válasza yanna (#42161) üzenetére


polonic
félisten

A kérdés arra irányult, hogy ez egy vérpisti féle optimalizált változat-e.

(#42165) kraftxld válasza yanna (#42161) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A szinte szűz telepítőlemez az már nem az :D Ha egy normális érintetlen gyáriról felrakod akkor működik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42166) Sub-ZeRo válasza Tappancs2001 (#42163) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eredeti a rendszered? Mert ilyen parancsnak illene működni...

(#42160) Roley_05:Mondjuk winampba kell beállítani. Ha nincs fent driver a laposnak, akkor is mennie kell, mert a winamp ismeri a bill. kombinációkat is...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42167) Wal123 válasza Tappancs2001 (#42143) üzenetére


Wal123
csendes tag

Nem sikerült megoldanom!
Most már lassan feladom, de nem nagyon akaródzik újrahúzni a rendszert.

(#42168) yanna válasza polonic (#42164) üzenetére


yanna
őstag

Pedagógusos, tiszta szoftveres (vagy milyen?), írott W7, nem gondolom, hogy valaki belepiszkált volna.

(#42165) kraftxld: Fentiek miatt normális, érintetlen, gyári nem adott.

[ Szerkesztve ]

(#42169) Gorneck válasza yanna (#42168) üzenetére


Gorneck
titán

Amúgy működik a defrag? Szal el tudod indítani? (nem a dososra gondoltam)

Gorneck#1239

(#42170) Tappancs2001 válasza Sub-ZeRo (#42166) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Igen, teljesen eredeti, Windows 7 Professional 64 bites op. rendszer. Üdv

(#42171) yanna válasza Gorneck (#42169) üzenetére


yanna
őstag

Igen, úgy minden rendben. :K

(#42172) Sub-ZeRo válasza Tappancs2001 (#42170) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor valami nálad nagyon megzuhant, gondolom valami program bekavart.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42173) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet kikapcsolni win7-ben a bejelentkezést készenléti állapotból?
Tehát ha a gépet készenléti (alvó állapot)-ba küldöm, bekapcsolás után a felhasználói bejelentkező képernyő fogad.
1 felh. van én, rendszergazda jogosultságokkal.
Nincs jelszó.
Ezt már próbáltam, de ugyanaz.
Ha jelszót állítok be, akkor is a bejelentkező képernyő fogad és ráadásul a jelszavamat is kéri.

(#42174) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hali!

Hallott már arról valaki, hogy A Win7-es gadgets memory leakel küzdene? Megnéztem a feladatkezelőz, és 330mb(!)-ot evett a szentem. Kilőttem, és újraindítás után már csak 40mb. 3 gadget van használva: időjárás, CPU meter és az avast új gadgetje. Win7 Sp1-es.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#42175) Gabás válasza PowerBuldog (#42174) üzenetére


Gabás
addikt

frissítsd a CPU-metert

(#42176) Gabás válasza zeix (#42173) üzenetére


Gabás
addikt

(#42177) Tappancs2001 válasza Sub-ZeRo (#42172) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Milyen programok okozhatnak ilyen kavart? Üdv

(#42178) zeix válasza Gabás (#42176) üzenetére


zeix
senior tag

Köszönöm!
Végre müxik :R

(#42179) PowerBuldog válasza Gabás (#42175) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Azt pontosan hogy? :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#42180) Sub-ZeRo válasza Tappancs2001 (#42177) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem tudom te miket pakolsz fel, meg mit használsz.

(#42174) PowerBuldog: Van persze. Bár gyáriról nem tudok, hogy küzdene ilyennel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42181) Gabás válasza PowerBuldog (#42179) üzenetére


Gabás
addikt

gondolom, ezt használod, nem? (plusz még ie9-et)

(#42182) default.


default.
őstag

sziasztok.
az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom beállítani, hogy az összes megnyitott mappa ugyanabban a nézetben legyen?

mert hiába állítom át a nézetet, ha mondjuk beállítom hogy "részletek", majd belépek egy almappába, ott már miniatűrök vannak, teljesen véletlenszerű az egész.

előre is köszönöm!

(#42183) fatal` válasza yanna (#42157) üzenetére


fatal`
titán

Nem a system32ben van, nekem csak a winsxsben talál defrag exét. Elképzelhető, hogy hiányzik neked a pathból :F

(#42184) Sub-ZeRo válasza default. (#42182) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Részletek nézésra rámész, majd nyomsz egy "alt"-ot és ott eszközök, mappa beállítások, ás apply to folders.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42185) fatal` válasza Tappancs2001 (#42163) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld rendszergazdaként futattott parancssorban kiadni. :)

(#42186) fatal` válasza zeix (#42173) üzenetére


fatal`
titán

Start -> Control Panel -> Power Options -> Change Plan Settings -> Change Advanced Power Settings -> Legelsőt sort kinyitod (séma neve) -> Require password on wakeup -> No

Start -> Vezérlőpult -> Energiagazdálkodás -> Séma beállításainak módosítása -> Speciális beállítások (nem biztos hogy pont így van fordítva, angol windowsom van)

[ Szerkesztve ]

(#42187) PowerBuldog válasza Gabás (#42181) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én a gyári beépített CPU Meterrre gondoltam.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#42188) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy spontán lefagy a win7 ultimate. A képernyő megmerevedik, HDD leáll és a gép semmire nem reagál. Ha kikapcsolom, akkor egy ideig megint jó, aztán újra ugyanez. A windows update is meg van bolondulva, úgyhogy azt kikapcsoltam. Az SP1-et akarta mindenáron telepíteni, de a végén hibaüzenetet kaptam, hogy sikertelen. A súgóban lévő dolgokat megpróbáltam, de ugyanaz. A processzort is járatta elég rendesen, és a gép is lassult akkor is, amikor már abbahagyta a telepítést.
Van vkinek ötlete, hogy mit csináljak vele? A gép FS Amilo Li1705.

(#42189) Gabás válasza PowerBuldog (#42187) üzenetére


Gabás
addikt

jah, az más:) (egyébként próbáld ki, amit mutattam, az jobb). Akkor valószínűleg az az egy nem gyári gadget okozza, próbáld kikapcsolni, és úgy használni az oldalsávot egy darabig.

(#42190) Sub-ZeRo válasza xcds (#42188) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eredeti vagy tört win? A gép megfelel a min rendszer követelménynek?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42191) fatal` válasza xcds (#42188) üzenetére


fatal`
titán

Valami hardverhibára gyanakszom, szerintem eszközönként teszteld le, pl. Primeal a Cpu-t, Furmark a GPUnak és Memtest x86 a memóriának.

(#42192) Papiking


Papiking
csendes tag

Kedves mindenki,
2 problémám van, aki tud itt vagy priviben kérem segítsen...

Panasonic DV videokamerám képes a memóriakártya mellett szalagra is rögzíteni állóképet kb 7 sec hosszúságó videonak megfelelő felbontásban. Ez a kép átmenthető a kártyára is, de csak rettenetes 1:10 minőségromlással. Ezért adtak a géphez egy DV Studio 2 c. lemezt, amely firewire porton keresztül képes volt a kamerát távirányítani és leszedni az állóképeket.(tekerés előre - hátra - kép megkeresése - letöltés - tovább) Az idő és a windows halad, a DV Studióból is már a 6-os leszedhető, de sajnos az új stúdiók már nem firewire, hanem usb porttal kommunikálnak.
betettem az új gépbe a régi firewire kártyát-install driver - láss csodát a gép felismerte a kamerát, a porton keresztül leszedte az éppen lejátszott videót.... ámde a DV Studi ( sem a 2 sem a 3 sem az 5 sem a 6) nem tudott csatlakozni a kamerához, nem ismerte fel az amúgy installált firewire portot...wazzzzzzzzzzzzzzzz!!!!
Másik gépre installáltam WIN 98 - at, de az eredmény ugyanaz, nem találja a studió a kamerát, pedig amúgy a gép felismeri a kamerát. Ugyanígy jártam WINXP-vel is!
Kinek van használható 5lete??? Előre is köszi, a "nagyonokosésszellemes" tanácsokkal tele a padlás, azt lécci ne!

A másik: Daemontools eccercsak kiírta, hogy:"A program futtatásához Win 2000 és
SPTD 1.69 vagy újabb verzió szükséges. A kernel hibakereső legyen kikapcsolva" S annyi... bármilyen crack vagy patch után az üzenet ugyanaz, pedig WIN7 fut és a DT telepíti az SPTD 1.69-et alapból. Sajnos a kernel hibakeresőtről azt sem tudom hogy micsoda, nemhogy tudnám hol és hogyan kell ki-be kapcsolni a WIN7-ben

Segítséget előre is köszi, akár itt, akár priviben, akár emilben
Papiking - papiking@freemail.hu

[ Szerkesztve ]

(#42193) dokee78


dokee78
félisten

Mivel tudnék egy meglévő partícióból levágni vagy 10GB-ot?

(#42194) Sub-ZeRo válasza Papiking (#42192) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Warez nem téma itt, úgy hogy nem kellene eröltetni, a virágbolti okoskodásokat.
2. Biztos 1000 éves dtools-t akarsz ráeröltetni a win 7-re. Hát nem fog menni. Van már win 7 kompatibilis, esetleg virtual clone drive.
3. A kamerás meg nem a wi7 hibája. Van itt szerintem másik topik is.
4. Ott a megoldás amit írtál. Nem régi firewire kártyát kell kipróbálni, hanem egy újat, esetleg valamelyik ismerőshöz elvinni akinek van alaplapi fw integrálva.

Szerk:látom nem olvastál fórum szabályzatot.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42195) Papiking válasza Sub-ZeRo (#42194) üzenetére


Papiking
csendes tag

hááát. pont ez az, DT WIN7 -hez! ezt tettem fel és az eredményt lásd fennt....

ami a csatlakozást illeti, próbáltm olyat is, ahol egy lemezen van 2 db usb 1 db firewire és 1 db minidv csalakozás közvetlenül kábellel az alaplapra.... eredmény ugyanaz, gép felismeri, proggi nem észleli a kamerát!

[ Szerkesztve ]

(#42196) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Végül sikerült lefuttatnom az sfc /scannow rendszerfájl ellenörző parancssort, ami hibás cbs log file-okat talált, amiket nem tudott kijavítani. Ilyenkor mi a teendő? Üdv

(#42197) Sub-ZeRo válasza Tappancs2001 (#42196) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemez berak és javítás?

(#42195) Papiking:Passz.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42198) Papiking


Papiking
csendes tag

Örömhíííírrrrrr

találtam egy DTLite4402-0131.exe filet, telepítettem és egyszerűen megy, nem reklamál, nem szól vissza...
igaz ez ingyenes, tehát nem pro, de az én céljaimnak simán megfelel....

a másik említett problémámra továbbra sincs megoldás, de az 50% is jó, ha nem is
2/3 :)

Jó hétvégét

Papiking

(#42199) yanna válasza fatal` (#42183) üzenetére


yanna
őstag

Bakker, ehun-e, ezexerint mókolt xar a win7 ?

(#42200) yanna válasza yanna (#42199) üzenetére


yanna
őstag

Asszem full reinstall kell ide, mert ez érdekesebb, mint furcsább... :U

Nnnnaa, akkor bexarok, mert a system32- ben meg ilyen nincs:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.