Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42701) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Valaki felrakta már a Win7 új verzióját?

Nálam sajnos egyik pillanatról fagy a gép tőle, megáll, vagy mindenféle tevékenység közben és csak resettel lehet orvosolni.

Windows 7 " N" SP1 ULTIMATE! Jelenleg deamont,avg, és acrobat x van rajta.

(#42702) Darren82 válasza Csabee. (#42690) üzenetére


Darren82
tag

Szerintem is kompatibilitási gond lehet a ramokkal, az a lap low-end,és ezek kevésbé támogatnak tuning memoriát...

(#42703) _seth_


_seth_
veterán

Fujistu Siemens Amilo Xa 2528, TL60 X2 2GHz, 4GB DDR2, 320+80GB, Nvidia 8600M GS 256 MB-os gépnél érdekelne, hogy mekkora legyen a lapozófájl? Kell egyáltalán? Ja és 64 bites windows 7 ultimate sp1 és minden frissítés fent van.

Jelenleg kikapcsoltam a virtuális memóriát, lehet ebből bármi gondom?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#42704) _seth_ válasza dzsozefo (#42701) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem a fullos van fent, windows 7 ultimate sp1 és nem fagy pedig sikerült az összes frissítést is felrakni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#42705) Fire/SOUL/CD válasza _seth_ (#42703) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Észre fogod venni, ha lesz, ami BSOD-ban fog megnyilvánulni, majd restartban(természetesen minden megnyitott folyamat ugrik), majd restart és elindul a lemez-hibaellenőrzése... ;]
(Amúgy nem szokás kikapcsolni, és célszerű úgy hagyni, hogy az OS kezelje a méretét)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42706) Psychonaut válasza dzsozefo (#42701) üzenetére


Psychonaut
addikt

Egyáltalán hol lehet N Editiont venni?

(#42707) _seth_ válasza Fire/SOUL/CD (#42705) üzenetére


_seth_
veterán

És 4 giga ram mellett hagyjam 4 gigán a lapozófájlt? Nem tudom, hogy szereti jobban a windows 7 csak próbálgatom :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#42708) Lenry válasza Psychonaut (#42706) üzenetére


Lenry
félisten

gyanítom, hogy a virágboltban :U

(#42707) _seth_ állítsd be, hogy a rendszer kezelje a lapozófájl méretét. hidd el, jobban tudja ő minálunk, hogy mennyire van szüksége

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42709) Воланд válasza _seth_ (#42707) üzenetére


Воланд
titán

"célszerű úgy hagyni, hogy az OS kezelje a méretét"

A win7 úgy szereti, hogy ha nem piszkálod.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42710) Killing válasza Psychonaut (#42706) üzenetére


Killing
addikt

Elvileg itthon is kapható.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#42711) dzsozefo válasza Psychonaut (#42706) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Kint külföldön! hsz gyűjtő....

(#42712) dzsozefo válasza Lenry (#42708) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Sajnálattal olvasom, hogy a prohardver fóruma is tele van olyan rangú " ph kedvenc " emberekkel akik csak hsz-t gyűjteni és jó pofiznak ahelyett, hogy segítenének másoknak és nem csak " beszólogatnának "

A virágbolt amiről beszélsz!

Windows 7 N

(#42713) polonic válasza dzsozefo (#42712) üzenetére


polonic
félisten

Nyugi van. Nem kell felkapni a vizet. Vagy ha felkapod akkor locsold vele a fukusima 1-et, ráfér. :)
Miért hsz gyűjtés az, ha először valaki megkérdez, hogy hol lehet kapni.
A másikra talán lehetne mondani, de abban a kommentben másnak is válaszolt.

A problémádhoz visszatérve.
Bővebben le kéne írnod. Abból, hogy leírtad, fagy, stb. . . , nem igazán tudunk tanácsot adni. Írd le részletesen.

[ Szerkesztve ]

(#42714) Psychonaut válasza dzsozefo (#42712) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem hsz. gyujtes meg jopofizas... Elmondom neked az indokot: rengeteg ember jon ide panaszkodni, hogy nem mukodik megfeleloen a warez Windowsa, es ugyan segitsen mar neki valaki. Erre szokott az az elso tanacs lenni, hogy vegyen eredetit. Es amennyiben neked sem eredeti a Windowsod, abban az esetben kerj onnan segitseget, ahonnan szerezted.

Amennyiben meg eredeti, akkor nem ertem, mit kell egy artatlan kerdesen felkapni a vizet.

De visszaterve a kerdesedre: adhatnal pontosabb leirast is, es nem artana egy konfiguraciot is leirnod, az is segithet. Huzva van a proci?

[ Szerkesztve ]

(#42715) Lenry válasza dzsozefo (#42712) üzenetére


Lenry
félisten

akár vissza is vehetsz az arcból, mert akár hiszed, akár nem, nem offokkal meg smileykkal kapargattam össze a rangot. ha nagyon érdekel, nézd vissza a kommentjeimet :(((

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42716) dim dim


dim dim
tag

üdv!

help!
a win 7 (x64) temp könyvtárban 400 gb szemét van (igen, fél tera), és nem tudom eltávolítani!
se normál módban (ccleaner és tsai + win saját disk cleaner)
se safe módban (szintén cclenaer stb)
se unlocker-rel
se manuálisan (access denies)

mit tehetek?

köszönöm

(#42717) Воланд válasza dim dim (#42716) üzenetére


Воланд
titán

Vedd saját tulajdonba a mappát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42718) ch003067


ch003067
addikt

(#42719) Psychonaut válasza ch003067 (#42718) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nézd meg a kábeleket, ez szerintem hardveres dolog lesz.

(#42720) fatal` válasza dim dim (#42716) üzenetére


fatal`
titán

Vedd saját tulajdonba a mappát vagy próbáld előtte rendszergazdaként futtatott total commanderrel törölni.

(#42718) ch003067: Nézd meg a vezérlőpultban a hangnál, hogy mi az alapértelmezett hangkártya. Elképzelhető, hogy nem jól van beállítva és a CS:Source pedig nem az alapértelmezettet használja, hanem a hangszóróra áll be alapból. :)

[ Szerkesztve ]

(#42721) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali az lenne a kérdésem hogy abból mi igaz hogy ha alkatrészt cserélek a gépben akkor újra kell telepíteni a win 7-et?

(#42722) Воланд válasza metaldog (#42721) üzenetére


Воланд
titán

Kb semmi.
A régi hardver driverét kell uninstallálni, mielőtt az újat berakod és ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42723) ch003067 válasza Psychonaut (#42719) üzenetére


ch003067
addikt

Kábeleket megnéztem, azzal semmi gond.

(#42724) ch003067 válasza fatal` (#42720) üzenetére


ch003067
addikt

Köszi a tanácsot, belementem a hangvezérlésbe, szinte mindent kijelöltem, és szól :C

Nem tudom mi volt kinyomva, de a lényeg, hogy megy :R

(#42725) fatal` válasza metaldog (#42721) üzenetére


fatal`
titán

Semmi, mielőtt kiveszed a régit távolítsd el a drivereit.

(#42724) ch003067: Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#42726) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Erre továbbra sincs ötletetek? [link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42727) kpetyke


kpetyke
tag

Nálatok a Win 7 x64-nél nem csinálják a böngészők néha azt, hogy 10-20 másodpercre nem válaszolnak? (Opera, Chrome) Ha igen, valami ötlet?

(#42728) bucilali


bucilali
aktív tag

Hali mindenkinek!

A következő helyzet állt elő a gépemnél (A8N-SLI, 4 x1 GB/400 RAM, WIN7 x64 Ultimate):

Eddig egy Leadtek TV2000 XP Expert tunerkártyát használtam, minden tökéletesen működött, használta a rendszerem mind a 4 GB ramot.

A napokban kicseréltem a tunert egy PVR3000 Deluxra, indítom a masinát, BSOD folyamatosan, akármit csináltam. Perpill működik a gép szuperül, de ez csak úgy sikerült, hogy a BIOS-ban a H/W 4G remappingot letiltottam, a S/W 4g remapping engedélyezve van. Viszont így a 4 GB ramomból csak 3 GB használható. Szeretném a maradék 1 GB-t is használatba venni. Természetesen a azúj kártya installálása előtt a régi drivereit eltávolítottam maradék nélkül, úgy tettem fel az új drivert.

Ötlet?

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#42729) pzstm válasza kpetyke (#42727) üzenetére


pzstm
titán

nem. Egyik sem, amiken tesztelek (IE9, FF4, Chrome 12.xxx)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42730) kpetyke válasza pzstm (#42729) üzenetére


kpetyke
tag

Akkor nem tudom mi lehet nálam. :S Ahányszor újratettem a gépem mindig előjött, minden böngészőnél, (legfrissebb böngészőknél) nem zavaró különösebben, de jobb lenne, ha nem lenne :D

(#42731) Lenry válasza kpetyke (#42730) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg valamilyen egyéb program, vagy valami plugin akasztja meg a böngészőket

egyébként egyáltalán nem csinálnak semmit és kifehérednek, vagy csak az oldalakat nem töltik be?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42732) fatal` válasza kpetyke (#42727) üzenetére


fatal`
titán

Nem, egyik sem, pedig mindkettőt használom. Utoljára egy régebbi ff4 beta csinált ilyet, de az rc és a végleges már abból sem.

(#42733) pzstm válasza kpetyke (#42730) üzenetére


pzstm
titán

próbáld meg egy IE9 no-addon-t futtatni, annál is van-e ilyen :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42734) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

Ha valakinek ilyen problémája lenne, mint az alant leírtak, akkor a megoldás:

Telepítsd fel a Lenovo honlapjáról a Vista 64-bit-es VGA driverét a Win7 op. rendszeredhez. Kicsit fura, de működik.
Köszi az itteni segítők jóakaratát! :R

"A Thinkpad fórumról irányítottak ide engem. Ott már nemigen találtunk új ötletet arra a dologra, hogy miért nem tudom állítani a gépemen a fényerőt,
SL300 a típusa a laptopnak, és sem a gombokkal, sem szoftveresen nem reagál a kijelző. A csúszkákat mozgatom, kiírja az adatokat, de a kijelző nem reagál.
WIN7 64 bit-es op. rendszer van fenn. Minden driver telepítve a Lenovo honlapjáról (szerintem), még a bios-t is frissítettem."

(#42735) dim dim válasza fatal` (#42720) üzenetére


dim dim
tag

Már eleve full controllban volt.

TC és CClenaer is system adminként fut.

>>>>

Vedd saját tulajdonba a mappát vagy próbáld előtte rendszergazdaként futtatott total commanderrel törölni.

(#42736) fatal` válasza dim dim (#42735) üzenetére


fatal`
titán

Nem a full controlt mondtam, hanem az ownert állítsd át a felhasználói fiókodra. :)

(#42737) Воланд válasza falaci2002 (#42734) üzenetére


Воланд
titán

Egyáltalán nem furcsa, a vista-s driverek jók szoktak lenni w7-hez is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42738) fatal` válasza falaci2002 (#42734) üzenetére


fatal`
titán

Semmi furcsa nincs benne, a Vista is WDDM-et használ, mint a Win7. Csak a Win7ben továbbfejlesztették (WDDM 1.1). :)

(#42739) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Általában miért nem megy a hálózati térkép? Nálam valamiért nem jelenik meg. Olvastam valahol, hogy van valami patch hozzá.

(#42740) Lenry válasza Hauptmann (#42739) üzenetére


Lenry
félisten

otthonira van állítva a hálózati kapcsolat típusa?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42741) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
A 7 profban benne van a shake,snap, jump list? Vagy az csak ultimate?
Egyáltalán mivel tud kevesebbet a prof? Egyszerű mezei felhasználó észrevenné a különbséget?

(#42742) pzstm válasza dodopek (#42741) üzenetére


pzstm
titán

Természetesen benne van. Egyszerű mezei felhasználónka a Home Premium is bőven elég. A professional meg már veszélyesen sokat tud. [link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42743) dodopek válasza pzstm (#42742) üzenetére


dodopek
addikt

Köszi!

(#42744) henesa


henesa
aktív tag

Uraim ha valaki tudja mit bénázok kérem segítsen a nemrég újratelepített win 7-em /és a régi is / teljesen behal ha cd/dvd ről avi filmet szeretnék elindítani totalcommander teljesen kifagy vlc is és ha az intézőből indítanám a filmeket akkor az is csak a reset segít ????? Mi lehet ez ?

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#42745) Sub-ZeRo válasza henesa (#42744) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Codec csomag van fent? Lemezek jók?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42746) Воланд válasza henesa (#42744) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynaplóban nézd meg, hogy milyen hiba szerepel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42747) henesa válasza Sub-ZeRo (#42745) üzenetére


henesa
aktív tag

codec csomagra rákerestem és telepítettem is egyet lemezeket a házimozi gond nélkül viszi

woland_y2k no azt hol tudom ? bocsi sose néztem még :B

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#42748) Воланд válasza henesa (#42747) üzenetére


Воланд
titán

Vezérlőpult, Rendszer és karbantartás, Felügyeleti eszközök, Eseménynapló vagy start menübe elkezded begépelni, hogy eseménynapló

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42749) Sub-ZeRo válasza henesa (#42747) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem akkor a codec csomagot töröld le, és próbáld meg mondjuk az MPC-HC-val lejátszani. Neten találsz 32, 64 bites rendszerre is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42750) henesa válasza Воланд (#42748) üzenetére


henesa
aktív tag

Azt hiszem talán ez az egyik

//./root/CIMV2
SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99
0x80041003

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.