Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42901) polonic válasza Andrewhouse (#42899) üzenetére


polonic
félisten

Itt, ezen a képernyőn, nálad látszódnak a partíciók. Az advanced-re nyomva tudod törölni partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#42902) Laccoss válasza Andrewhouse (#42899) üzenetére


Laccoss
addikt

Ugye most arról beszélünk, hogy beraktad a lemezt, bootoltál róla, és ott nem tudod törölni azt a partíciót? Mert Win alatt nem fogod:)

(#42903) potyi23 válasza Laccoss (#42874) üzenetére


potyi23
senior tag

hi.hogyan tudnam megis mukodesre birni,nem eredeti windowson ?

(#42904) Воланд válasza potyi23 (#42903) üzenetére


Воланд
titán

Topic címét és a fórum szabályzatát elolvastad?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42905) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

telepíteném a W7-et! 160GB Hitechi HDD van benne, de a telepítő csak 111,8GB-ot ismer fel? Miért? És ez így normális?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42906) Lenry válasza cellpeti (#42905) üzenetére


Lenry
félisten

semmiképp sem normális :N
másik gépben is csak ennyit ismer föl?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42907) cellpeti válasza Lenry (#42906) üzenetére


cellpeti
veterán

nem tudom, mivel nem raktam át másik gépbe. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42908) cigam válasza cellpeti (#42905) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az könnyen meglehet, hogy vagy az IDE vezérlő limitjébe ütköztél, vagy a lemezen van egy "size limit" jumper, hasonló megfontolásokból.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#42909) luckyboi82


luckyboi82
tag

Hali, kolléga egy exe fájlt hozzárendelt az excell-hez és az összes exe-t ezzel egyidejűleg. Hogyan lehet visszaállítani az eredeti állapotot, amikor egy exe a saját progiját indítja? Bocsi a láma kérdésért. Win7 64 bit, céges laptop, sürgős lenne! Köszönöm

(#42910) Fire/SOUL/CD válasza luckyboi82 (#42909) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Vagy az alábbi kódot másold ki, illeszd be egy pl jegyzettömbe, majd mentsd el pl exe_assoc_restore.reg néven (a reg kiterjesztés fontos!) és futtasd, majd gép restart.

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42911) luckyboi82 válasza Fire/SOUL/CD (#42910) üzenetére


luckyboi82
tag

a regedit is exe. nem tudunk belépni.

(#42912) Sub-ZeRo válasza luckyboi82 (#42911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42913) Fire/SOUL/CD válasza luckyboi82 (#42911) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nevezd át (intézővel txt-ről reg-re), futtasd és restart
jelszó: fire

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42914) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Mitől van az hogy sehogy sem sikerül biztonsági mentést készíteni a rendszerről?

Be van állítva, hogy a c meghajtót, mint rendszerképet mentse, de egyszerűen nem működik. Indítása után kidobja a fenti hibát. Egyébként a mostani rendszer, már egy ilyen lemezképből visszaállított rendszer. A visszaállítás után a jobb alsó sarokban az volt kiírva, hogy a biztonsági mentés folyamatban van. Pedig nem volt ütemezve, és nem is csinált semmit. Most pedig nem működik a biztonsági mentés.

Kérlek segítsetek!

(#42915) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#42913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az átnevezést csak azért írtam, mert pl az FF4 automatikusan átnevezi TXT kiterjesztésűre letöltéskor a REG fájlokat...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42916) luckyboi82 válasza Fire/SOUL/CD (#42913) üzenetére


luckyboi82
tag

Köszönöm, reggel, mármint holnap reggel :D kipróbáljuk! Üdv!

(#42917) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#42910) üzenetére


fatal`
titán

De ha megnyit egy reg fájlt, akkor az a regedit.exe-t indítja egy paraméterrel. Na most a regedit.exe is társítva van szerintem így ez a probléma csak rendszervisszaállítással oldható meg, ha nem tévedek.

Ha tévedek, akkor annál jobb. :)

(#42918) Andrewhouse válasza Sub-ZeRo (#42900) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Igen lemezrúl telepítek, amikor telepítőbe vagyok ahol ki lehet választani hova telepítsek meg törölni létrehozni patríciót ott nem engedi törölni azt ahol a rendszer van c:\ pedig kellene neki!

(#42919) Sub-ZeRo válasza Andrewhouse (#42918) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen telepítőd van? Ilyet még nem hallottam, hogy egy windows telepítőből nem tudsz törölni, egy olyan partíciót, amin egy windows van. Ha 7-el nem megy, szerezz egy XP lemezt és azzal próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42920) polonic válasza Andrewhouse (#42918) üzenetére


polonic
félisten

De windows alól telepíted vagy a lemezről bootolva? A windows-ból nem is fog menni.
Ha a lemezről bootolva nem megy, akkor azzal a telepítővel baj van.

(#42921) cigam válasza petrusz82 (#42914) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A C:-n van annyi üres hely mint az elfoglalt terület?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#42922) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!
Újraraktam a Wint, mert nagyobb rendszervinyóra váltottam, viszont elfelejtettem egy-két finomhangolást... most az a bajom, hogy nyugalmi állapotban is néha bekapcsolja a C: meghajtót és hallom, hogy retyeg a vinyó, valahogy ezt ki lehetett kapcsolni, ha jól tudom... ez talán valami index-szolgáltatás... tudtok segíteni?
Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#42923) vargadani


vargadani
tag

kolis netem van, ami sok minden letilt pl torrentet. előfizettünk a vipvpn nevű szolgáltatásra -korlátlan torrent havi 1500ft-ért. eset smart sec-em van fent és hiába teszem be a kivételek közé a torrentet és vipvpnt, állandóan lefagy a gép. ma lett újratelepítve. szal nem kedvelik egymást. vmi ötlet esetleg?

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#42924) Fire/SOUL/CD válasza fatal` (#42917) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az igaz, hogy a regedit indul (de csak backgroundba), azonban azt a metódust, ahogy az OS futtatja a "saját dolgait", meg amikor a user indít el egy alkalmazást-t, az 2 külön dolog...
De aztán majd kiderül... :DDD

UI: Mondjuk, amikor ilyen exe társításos dolgokat írnak userek, akkor mindig elönt a kíváncsiság, hogy hogy is sikerül nekik egyáltalán "csak úgy" társítani az exe-t valamivel, hiszen ha egy exe-n jobb egérrel felhozod a popup ablakot, akkor exe esetén nincs ott a társítás lehetőség (X64 submenu-ben sem)... ;]
(Már kérdeztem privbe ilyen versenyzőket, de nem tudták megmondani, hogy sikerült ezt elérni, közelítő válaszként azt tudtam értékelhetőnek találni, amikor valami tweaker progi után lett a gond...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42925) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#42924) üzenetére


fatal`
titán

Én sem értem, hogy ez, hogy sikerül. Egyáltalán minek nyomkodják a jobb gombot? No meg a társításhoz még egy almenü is megnyílik + 1 ablak, szóval esküszöm nem értem. Maximum vmi kártevőre tudok gyanakodni.

(#42926) pschio válasza Rayyy (#42922) üzenetére


pschio
őstag

vezérlőpult/felügyeleti eszközök/szolgáltatások/windows search/kikapcs

itt tudod kikapcsolni az indexelést.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#42927) Rayyy válasza pschio (#42926) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#42928) FF23


FF23
senior tag

Üdv!

A W7 -gondolom- telepítésnél lecsípett az egyik vinyómból 2GB-ot Helyreállítási partíciónak. Kérdésem, hogy mi történik, ha ezt a HDD-t eltávolítom, valamint egy esetleges újratelepítésnél csak a rendszernek szántat (30GB SSD) hagyom benne, akkor azon is létrehozza?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#42929) eziskamu


eziskamu
addikt

Tud valaki valamit a Windows 7 Thin PC kiadásról, vagy ez csak egy elő-áprilisi tréfa?

(#42930) Воланд válasza eziskamu (#42929) üzenetére


Воланд
titán

Connecten fent van egy tesztverzió, ha van liveid-d, akkor leszedheted és tesztelheted. Home usernek, ha jól tudom, a végleges változat nem lesz elérhető, csak a vállalatoknak (mennyiségi licenc).

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42931) kraftxld válasza eziskamu (#42929) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Létezik, csak nem így hívják:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42932) Воланд válasza kraftxld (#42931) üzenetére


Воланд
titán

Connect-en így hívják.
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42933) kraftxld válasza Воланд (#42932) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, megvan. Ok, vágom már, hogy mi ez :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42934) pzstm válasza kraftxld (#42931) üzenetére


pzstm
titán

Valóban Thin PC lett pedig. :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42935) kraftxld válasza pzstm (#42934) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Pl jó lenne erről egy teszt meg a RemoteFX gyakorlati használatáról, de az itblikk akarom mondani itcafe csak a bulvárhírekben jeleskedik :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42936) Воланд válasza kraftxld (#42935) üzenetére


Воланд
titán

Ha valaki ír egy cikket róla, akkor szvsz megjelentetik. Lásd moonman - ie9.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42937) pzstm válasza kraftxld (#42935) üzenetére


pzstm
titán

gondolkodom róla, hogy virtuális környezetben beüzemelek egy 2008 R2-t meg egy ilyet (vagyis ez már üzemel, a kép saját, vmware alól készült) csak sajnos nem sok időm van mostanság ilyenre......

Ami nekem nem tetszik benne és 2 perc után észrevettem, az az, hogy a Start menüben nem lehet keresni :O

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42938) kraftxld válasza pzstm (#42937) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy rendesen kipróbáld a remotefx-et, ahhoz kell egy ilyet támogató vga, rajta meg hyper-v host. Nekem sincs időm ilyesmire, cikket meg főleg nem írok, ugyebár Jézus koporsóját se őrízték ingyen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42939) m0rd0k válasza Sub-ZeRo (#42817) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Újratelepítés most is volt 2 napja,szóval vírus nemhiszem hogy okozza,meg még újratelepítés előtt "beoltottam a rendszert". Megpróbálkozom velük. Köszi a tippet.

Minden szinten,szinte minden.

(#42940) pzstm válasza kraftxld (#42938) üzenetére


pzstm
titán

olyat próbáltam, hogy Win7-es gépről másik win7-es gépet értem el....full AERO-val pöccre ment minden, felbontást meg értelemszerűen hozzáigazította a sjaát monitorom felbontásához. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42941) m0rd0k válasza Sub-ZeRo (#42817) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Közben letöröltem az ati profilt,és azóta nem csinálta,pedig még Furmark burn in test közben hallgattam zenét,és úgysem,tehát akkor valszeg ez volt a gond,köszi szépen,ha mégis előjönne jelentkezem. Köszi még egyszer.

U.i: Bocs a dupla hszért.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#42942) DeMax


DeMax
csendes tag

Sziasztok! Az első kérdésem kicsit talán Off de nemtaláltam rá rendes topicot.

Szóval pár indulással ezelőtt a bios nyomott egy checksum errort majd lefuttatott egy recovery-t és azóta úgytünik minden rendben.a közeljövőbe lehet ebből valami problémám? Frissíteni kéne a Biost ,elemet cserélni,stb ?

Másik dolog meg miért vagy hogy a Winsxs mappa 10 giga fölött van ? utánnaolvasgattam hogy ez nagyából mi és hogy a feltelepített alkalmazások 'hízlalják' nem is lenne gond csak most már majdnem elfogyott a hely a C:-n mert anno úgygondoltam elég lesz :D és most nemakarom újrarakni,újraparticionálni az egész rendszert.szóval a kérdés nincs-e erre valami program ami csökkentené a méretét.Ja és nincsen sok felesleges nemhasznált programmal teleszemetelve a gép.

Válaszokat előre is kösz.

(#42943) Sub-ZeRo válasza DeMax (#42942) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha tudsz csapj hozzá pár gigát, itt a fórumban volt már róla szó, nem egyszer hogy kell csinálni.

(#42941) m0rd0k:Nincs mit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42944) Воланд válasza DeMax (#42942) üzenetére


Воланд
titán

Ezeknek a tartalmát ürítheted:
c:\Users\felhasználóneved\Appdata\Local\Temp\
c:\Windows\Temp\
c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\

Winsxs nem lehet és nem is kell piszkálni. Mekkora partíción van a rendszer?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42945) kraftxld válasza pzstm (#42940) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Most pakoltam fel VMware-be, és végre!!! 25 év fejlesztés után sikerült megcsinálni, hogy ha bejelölöm, hogy melyik országban vagyok akkor nem kell az időzónát is átállítani US pacific-ről, hanem az országhoz rendeli.
Vagy ez SP1-es Win7 telepítővel is így van?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42946) petrusz82 válasza cigam (#42921) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Természetesen, egy teljesen üres merevlemezről van szó. A rendszerkép 22 GB, a merevlemez pedig 320GB. Egyébként lehet az okozta a galibát, hogy a D meghajtót, amin volt a rendszerkép, kétfelé particionáltam a lemezkép létrehozása után. Egy olyan 20-30 GB területet különítettem el egy másik oprendszer számára.

(#42947) dellfanboy


dellfanboy
őstag

Van egy asztali gépem meg egy Satás dvd íróm. a gépre van telepítve xp sp3 és win7. xp sp3 alatt tökéletesen működik a dvd íróm, ír, olvas. win 7 alatt viszont akármilyen lemezt rakok bele lefagy, próbáltam más sata kábellel, alaplapba máshova dugtam a sata kábelt de nem javult meg. Gondolom ez vmi win7 (xp alatt tökéletesen működik) probléma csak nem tudom mivel lehetne orvosolni. Tehát xp sp3 alatt tökéletesen üzemel, míg win7 alatt nem működik...
(a dvd iróval nem lehet baj mert xp alatt mukodik, kiprobáltam más asztali gépben xp alatt és ott is futott, és mellesleg tegnap vettem)
természetesen win7 eszközkezelője felismeri a dvd írót.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#42948) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

feltettem a régi w7 32bitre egy új w7et 64bit (formázás után persze)
telepítés végén nem látja sem a total commander sem a saját számitógép az egyik meghajtómat....
viszont ha bemegyek a vezérlőpult-rendszer és biztonság-patriciók formázása és létrehozása alatt már látja h nekem van ilyen:(
mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#42949) pschio válasza ProEvoFan (#42948) üzenetére


pschio
őstag

adj neki egy betűjelet. ha esetleg az írná, hogy nem lehet megnyitni akkor jobb klikk a meghajtóra és a biztonsági beállításoknál vedd saját tulajdonba. és adj magadnak jogokat.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#42950) fatal` válasza ProEvoFan (#42948) üzenetére


fatal`
titán

Adj neki betűjelet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.