Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41451) Sub-ZeRo válasza Laraxior (#41430) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gratulálok hozzá. De hogy az e péniszed mégjobban nőjjön, meg nyugodtabban aludj, vegyél egy core i7 980x-et vagy 990x-et és 8.5 lesz mindenhol. Tesztelve.

(#41442) Petyás: Grat és epic fail neked is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41452) Morden24 válasza Steelmanus (#41450) üzenetére


Morden24
nagyúr

moonman postolt hasonlót, esetleg fordulj közvetlenül hozzá :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#41453) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Újra beírom, mert már Win7 problémára gyanakszom és nem hálózatosra.
Adott egy itthoni hálózat 2 géppel, egy noti és egy asztali. Mindegyiken új Win7 32bit (ez azért fontos mert XP-vel nem volt ilyen gond). SMC7004VBR router + 5Mbit/s-os DSL.
A notin mérek is ennyit, mármint 5Mbit/s-ot, az asztali gépen viszont csak max 1-et.
Azt hittem driver gond, ezért leszedtem a legfrissebb Win7-hez íródott hálókártya drivert, de így sem jó. Mindkét gép kábelen csatlakozik.
Mi lehet a gond? Hol keresgéljek?

Előre is köszi :R

Impossible is nothing

(#41454) pschio válasza meroly (#41453) üzenetére


pschio
őstag

az asztaliban mindenképpen raknék egy másik hálókártyát és azzal is kipróbálnám.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#41455) meroly válasza pschio (#41454) üzenetére


meroly
veterán

Dehát XP-vel nem volt gond még egy hete. A gép amúgy egy gyári konfig, alaplapi hálókártyával asszem....

Impossible is nothing

(#41456) Morden24 válasza meroly (#41455) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eredetileg a Windows telepített drivert a hálókaridhoz?
Egyébként ha a két Windows közül a desktopon levő nem módosított, nem fut rajta valami hálózatoptimalizáló vagy védelmi app, ami a notidon nincs jelen, akkor driver hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#41457) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Hy

Az alábbi problémám van.
ASUS F6A laptopomnál miután befrissítettem a WIN7-et a TouchPad csak második indításnál működik vagy ha a bejelentkező képernyőn megmozgatom.
Ha nem működik az Eszközkezelőben felkiáltójelesként szerepel és azt írja a tulajdonságoknál, hogy nem lehet csatlakoztatni.
Win és gyári driverrel is ezt csinálja.
Van valakinek valami ötlete?

Ui.:A TouchPadot és a billentyűzetet is PS/2 kompatibilisnek ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#41458) Steelmanus válasza Morden24 (#41452) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, sikerult megoldani ahogy moonman javasolta, ill letoltottem az Autoruns-t is, megnezem meg azt is hogy mit tehetek vele.

[ Szerkesztve ]

(#41459) meroly válasza Morden24 (#41456) üzenetére


meroly
veterán

Rakott eredetileg a windows is drivert, de az 2009-es volt, frissítettem a hálókártya gyártó oldaláról egy 2010-es Win7-es driverre, de se előtte se utána semmi. (Broadcom NetXtreme asszem a kártya amúgy).
Ugyanaz a Win7 fut, semmi extra nincs egyik gépen se.

Ja és ha modembe dugom router nélkül, akkor tökéletes a kapcsolat, szóval akkor működik a hálókártya, routerben meg nem? :F

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#41460) siofok


siofok
őstag

sziasztok!Először is bocsi ha nemjó helyre irtam,de nem is tudom melyik topik lenne a legmegfelelőbb.
szóval a gondom az hogy van 1 pda-m,és az a tünet,ha rádugom a pc-re,látok rajt minden fájlt,amit csak lehet.Utána szabályosan leválasztom a gépről,és akár csinálok vele 1db fotót,vagy a netről letöltök rá 1 fájlt,és ismételten visszadugom a pc-re,mér nemlátja az uj fájlt.Pda ujraindítás után látszik.A pda-s topikban azt az ötletet kaptam,hogy a pc-men,nem-e csak a pc gyorsítótárát látom.Ezt hogy tudnám leellenőrizni?esetleg megpróbálni?
Ja mert még mondjuk van a camera mappa,amibe menti a pda a fotókat.Ebből ha pc-n kitöröltem a bent levő 2db fotót,gépről le,vissza,utána ha megint rámentem a camera mappára,a mappa kinézeténél ugyanugy látszott a kis ikonjába a már törölt fotók.Ami ugy alapból ha üres a mappa,nemlátszik az ikonon sem semmi. Windows 7 a rendszerem.
bocsi a hosszú kommentért! :R

OnePlus nord 2t

(#41461) meroly válasza siofok (#41460) üzenetére


meroly
veterán

Jobb klikk frissítés megvolt?

Impossible is nothing

(#41462) siofok válasza meroly (#41461) üzenetére


siofok
őstag

igen.:(Sztem nem a pc-vel van a gond,de mivel ezt tanácsolták gondoltam 1 próbát megér.

OnePlus nord 2t

(#41463) Richter36


Richter36
őstag

Sziasztok!
Hol tudom beállítani Win7-ben, hogy a net (diginet pppoe) automatikusan csatlakozzon rendszerindításkor?

(#41464) need


need
addikt

sziasztok...

Az egyik könyvtáramon van egy furcsa kis lakat..!

Hogy a bánatban tudom én azt feloldani vagy eltüntetni?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41465) need válasza Richter36 (#41463) üzenetére


need
addikt

Én pl. úgy csináltam hogy a Digis kapcsolatról csináltam egy parancs ikont az asztalra!
Majd ezt bemásoltam a start/indítópultba!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41466) Steelmanus válasza Richter36 (#41463) üzenetére


Steelmanus
addikt

Keszits egy szelessavu kapcsolatot a Felhasznalo / jelszoparossal amikor kesz es mukodik, akkor lepjel be a Vezerlopult Halozati es megosztasi kozpontbe, vagy jobbklikk a halozatikonon az ora mellett, baloldalt Adapterbeallitasok modositasa es a PPoE kapcsolaton jobbklatty es kuld ki az Asztalra mint parancsikon.
Ezutan vedd ki a pipat a kepen latottakbol
majd lepjel be az IE Ballitasok Kapcsolatok menube es csinald meg a kepen latottakat.
Majd ha ezzel kesz vagy akkor nyisd meg a Startmenuben az Inditopultot es masold be a parancsikont az Asztalrol mind a sajat, mind az All Users mappaba ugy hogy jobbgombal kattintassz az Inditopultra es akkor mar latni fogod hogy hova kell masolni.

(#41467) soldi3r


soldi3r
veterán

urak!
olyan akadályba ütköztem, hogy egy wifi hálózathoz való csatlakozás után már nem látom a saját (otthoni) wireless hálóm, kábelesen dokkolóról működik, de csatlakozni nem tudok és a kis ikon is eltűnt a tray-ről, driver látszólag rendben
esetleg elmenthette az utolsó wifi profilt és most azt keresheti? akkor tudom ezeket törölni valahol?
köszönöm előre is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41468) Richter36 válasza Steelmanus (#41466) üzenetére


Richter36
őstag

Működik, köszi!
Úgy emlékszem, hogy xp-n egy kicsit egyszerűbb volt beállítani :)

(#41469) Steelmanus válasza Richter36 (#41468) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen!
Igen valoban, az Xp-n egyszerubb volt.

(#41470) need


need
addikt

[Lákátkáráá] valaki?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41471) koshmar


koshmar
őstag

E két ikonméret között nincs átmenet?
Így túl nagy, úgy meg túl kicsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41472) hatizsak válasza canniball (#41440) üzenetére


hatizsak
tag

Nem telepítettél fel olyan programot, ami valamilyen adatbázist használ? a firebird egy adatbázis kezelő lenne.

http://en.wikipedia.org/wiki/Firebird_(database_server)

(#41473) pzstm válasza koshmar (#41471) üzenetére


pzstm
titán

Nem. Azok a nagy ikonok sem olyan óriásiak ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41474) Воланд válasza koshmar (#41471) üzenetére


Воланд
titán

Ilyen w7 téma módosítással, ikon buherával kapcsolatban itt tedd fel a kérdéseidet, előbb fogsz választ kapni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41475) adise


adise
őstag

beépitett win7 tuzfalat kinyomom, akkor nem megy nekem a fajlmegosztas, nem látja a tobbi gép ezt a gépet...
de mivel van harmadik fél által készitett tuzfalam feltelepitve, igy a gyárit kiszoktam kapcsolni. megoldhato hogy kikapcsolt gyarival és menjen a megosztas?

(#41476) Fire/SOUL/CD válasza adise (#41475) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha külső gyártó szoftveres falát használod, akkor kötelező kikapcsolni a W7 falát

2. Amúgy konkrétan milyen védelmi progit(tűzfalat) használsz?

3. Ugye még véletlenül sem Otthoni csoporton belüli megosztásról beszélünk?

4. Ha a W7 fala, meg az általad használt fal is ki van kapcsolva, akkor műxik a fájlmegosztás?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41477) Sweet Lou 6 válasza Steelmanus (#41450) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nálam is jelen van ez a hiba, szerintem bug, reméljük valamikor javítják majd.

sweetlou6.wordpress.com

(#41478) leroyclub


leroyclub
senior tag

Nem pont windows7-hez kapcsolódik, de szerintem itt elég sok szaki van aki ért hozzá. HP530 as laptophoz honnan tudnék ilyen ventilátort szerezni? Kezdi megadni magát. Néha beragad :S

(#41479) adise válasza Fire/SOUL/CD (#41476) üzenetére


adise
őstag

2. ess van felrakva

3. két halokártyám van és az egyik van osszekotve egy medialejátszoval, nemtudom ez annak számit-e? :(

4. ha mindketto ki van nyomva akkor nem megy

(#41480) Воланд válasza leroyclub (#41478) üzenetére


Воланд
titán

Azonnali notebookos kérdések órája vagy Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD) vagy HP notebook / laptop topik

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41481) meroly válasza meroly (#41453) üzenetére


meroly
veterán

Erre valaki?

Impossible is nothing

(#41482) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#41450) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És Sweet Lou 6 , próbáljátok meg ezt, hátha segít.

1. kapcsold ki az ütemezett töredezettségmentesítést és zárd be a defragot
2. Navigálj el az alábbi könyvtárba és töröld annak a tartalmát (tehát ne a mappát, csak ami benne van)
C:\Windows\System32\Tasks\Microsoft\Windows\Defrag
3. Most próbálkozz...

adise

Akkor a W7 fala legyen kikapcsolva, az ESS-é pedig be. ESS-ben be kell állítani, számítógép hálózati védelmi módjának megváltoztatása opciót állítsd át megosztás engedélyezésére

Mondjuk az elég érdekes, ha mindkét fal ki van kapcsolva és akkor nem megy... :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41483) Sub-ZeRo válasza adise (#41479) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ess mehet a kukába. Én is oda száműztem..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41484) adise válasza Sub-ZeRo (#41483) üzenetére


adise
őstag

és miért is? :) van jobb?

amugy ha nem fut a w7 tuzfal nem megy a megosztás. ess nelkul sem

(#41485) pzstm válasza adise (#41484) üzenetére


pzstm
titán

ESS valóban kukázható, mehet helyette MSE :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41486) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#41482) üzenetére


Steelmanus
addikt

ES Igen!! :R Igy mar jo, vagyis nem dob hibauzit a Feladatkezelo.
Akkor ha hasznalni szeretnem megis mondjuk 1-2 havonta, elinditom parancssorbol de nem a gui-t, hanem magat a defrag.exe-t.

(#41487) adise válasza pzstm (#41485) üzenetére


adise
őstag

azt nem mondanám jobbnak... sőt

(#41488) pzstm válasza adise (#41487) üzenetére


pzstm
titán

Te tudod :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41489) koshmar válasza Воланд (#41474) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, időközben rájöttem, hogy az ikon téma odatartozik.
(Csak mert egy 15,6-os monitoron nincs hely nagy ikonoknak.) :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41490) Sweet Lou 6 válasza Fire/SOUL/CD (#41482) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

köszi, ez nekem is segített :R

sweetlou6.wordpress.com

(#41491) pilota


pilota
tag

Helosztok gyors segitség kéne a windows-7hez fellett telepitve téma pack és ezek után a windows aktiválás elszált nemtudok semmitse beirni nem olvasható a státusz azt irja ki kérdezem,hogy hova menti ezeket mert akkor a másik gépröl átmásolnám ami sérült,mivel olyan adatvan a gépen amit nemakarok törölni mentenimeg nincsen lehetöség.

(#41492) Воланд válasza pilota (#41491) üzenetére


Воланд
titán

Rendszer visszaállítás?
Téma pack :O :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41493) pilota válasza Воланд (#41492) üzenetére


pilota
tag

az a baj nincsen bekapcsolva

(#41494) leroyclub válasza Воланд (#41480) üzenetére


leroyclub
senior tag

Köszi! Feltettem ott...

(#41495) Воланд válasza pilota (#41493) üzenetére


Воланд
titán

Az ciki.

Nekem lövésem sincs, hogy mit barmolhatott szét a téma pack, majd valaki aki tőlem okosabb/tapasztaltabb talán meg tudja mondani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41496) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv,

elég égető a probléma, kérlek segítsetek. Leszedtem Steam-en a Crysis 2 demót, és tegnap uninstallálni akartam. Vezérlőpult alól csináltam, Steam szépen le is szedte, de utána a Win kiírta, hogy "nem megfelelő beállításokkal lett leszedve, akarja-e újra, bla bla bla", én meg bután azt mondtam neki, hogy igen, csináld. Következő boot után már ez fogadott, és nem tudom megoldani. A holnapi zh miatt a steam-konferencia elég fontos lenne ma estére. (nem hiszem hogy lényeges, de steam autostart at startup)

mod:

Ó, tejóég. Futtattam az .exe-t rendszargazda módban, és azonnal elindult... Nem mintha, nem lenne teljeskörű hozzáférésem mindenhez. Kíváncsi vagyok, hogy reboot után mit dob. Gyökér windóz.

btw. - mitől lehetett ez a hibaüzi?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41497) sfdrakex válasza hoffman_ (#41496) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs véletlen át állítva a steam.exe vagy a parancsikon valamilyen kompatibilitási módba? Egyébként miért nem steamben távolítottad el a játékot? Helyi tartalom törlésével.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41498) hoffman_ válasza sfdrakex (#41497) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nincs-nincs, meg eddig ugye probléma se volt vele. Csak ez az uninstall kötött bele.

Egyébként miért nem steamben távolítottad el a játékot? Helyi tartalom törlésével.

Fene se tudja, tényleg nem tudom...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41499) pro70


pro70
tag

Olyan programot keresek win7 alá ami a notebook processzor hűtőventijét 100%-on pörgeti... :R

(#41500) Воланд válasza pro70 (#41499) üzenetére


Воланд
titán

SpeedFan?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.