Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41851) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sziasztok ,többször olvastam h a windows 7 első telepítésnél magától felismeri és telepíti a driver-eket Win Update-en keresztül, sőt ha közben lenne újabb driver az adott hardverhez, akkor szintén frissíti.

a Vezérlőpult - Windows Update részen nálam a Frissítést kap részen : Csak a Windows rendszerhez van beállítva. ( alapból ilyen, Win7 HP ) viszont lehetőség van bekapcsolni a Frissítések beszerzése más Microsoft-termékekhez opciót is, de csak miután a További tudnivalók-ra kattintva letöltöm a Microsoft Update-et.

nálatok a Frissítéseket kap résznél alapból mindkettő elérhető ? ha nem kapcsolom be a -más MS termékekhez részt is ,akkor nem is keresi a driverekhez a frissítéseket ? :U

(#41852) sfdrakex válasza Kal-El (#41850) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet írásvédett a fájl, vagy magasabb jogosultsággal lett létre hozva mint amivel felül akarod írni.

(#41851) Krystal_s

Én nem piszkáltam benne semmit, úgy van ahogy alapból beállította magát és leszedi a drivereket.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41853) Sub-ZeRo válasza Laraxior (#41842) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Erre nem írok semmit mert kib@szn@k mint macskát szarni. ;]

Hogy on. Azzal nincs baj, hogy jössz segítséget kérni. Az a gáz, hogy tudod hogy egy sz@r verziód van és valami nem megy rajta, akkor az MS a hibás mert a félmillás gépen nem megy úgy ahogy kellene. Ha majd egy normál verziót leszedsz, felraksz és egy SP1-et ráküldesz és utána na sem megy, na akkor gyere hogy nem jó valamiért a win.
Amúgy grat a gyűjteményedhez.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41854) Morden24 válasza Krystal_s (#41851) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem egészen.
Az említett opció mindenkinél off default esetben, és az "egyéb MS termékek" alatt olyasmit kell érteni, hogy akkor keres frissítést pl. Zune-hoz, Live Essentials-hoz, Silverlight-hoz stb.

Sectumsempra - For Enemies

(#41855) Neil Watts válasza kpetyke (#41778) üzenetére


Neil Watts
veterán

az itunes zabalja le a memoriad jelentos reszet szvsz

(#41856) Neil Watts válasza Morden24 (#41816) üzenetére


Neil Watts
veterán

+1
Nemertem az emberek elegedetlensegeskedeset (lol, szep szo) hogy jajjj, lassuuuu a gep. Es? Majd bejaratodik, nem igaz? :D

(#41857) Morden24 válasza Neil Watts (#41856) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát kis túlzással, de tényleg így van :K
A programok indítási idejére azért elég jó hatással van a "bejáratódás", és ha jól értettem, a koma kizárólag ezt nehezményezte :)

Sectumsempra - For Enemies

(#41858) Shurycen


Shurycen
tag

Szevasztok!

Segítsetek kérlek! A napokban vásároltam egy WD 1TB caviar black-et azt hiszem 1001FALS ha számít, bár nem gondolnám! Szóval az történt, hogy az előző hdd-men 2 partíció volt egy az op-nak másik az adatoknak, na most én betettem e mellé az új hdd-t és csináltam rá win7 alatt 2 partit, 1 az op-nak ugye blabla!
Szóval nem a hagyományos módon készült el a windowsnak való partíció ahogyan a telepítő lemezzel készülne hogy létrehozna egy 100 megás partíciót hanem a nélkül!
Szóval felment a rendszer meg driverek meg frissítések+progik, majd amikor a vírusirtót is feltoltam és újraindult a gép, akkor onnantól kezdve az üdvözlőképernyőn kb. 3 percig forog az egér kis mutatója, majd miután bejön a win akkor szétakad az egér és minden, tehát gyakorlatilag használhatatlan! ezután újra tettem a win-t de már a win7 lemezzel particionálva és hagytam hogy létrehozza a 100mb-os partit magának, és utána a gép tök jól ment, bár most még nem toltam fel rá mindent...

Szerintetek van köze egymáshoz, vagy lehet rossz a HDD????

(#41859) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Volna egy kérdésem . Most készülök venni egy netbookot és a leirás alapján win 7 starter van rajta . Az lenne a kérdésem miben különbözik a win7 premiumtol azt ismerem de a satrtert nem . Játékok elindulnak rajta ? filmet lehet rajta nézni mennyivel butább mint a többi win 7 ? Köszi a választ !

(#41860) Воланд válasza kliszi (#41859) üzenetére


Воланд
titán

Windows 7 editions

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41861) Morden24 válasza kliszi (#41859) üzenetére


Morden24
nagyúr

Starter@Microsoft
Ha megy az angol, akkor jó kis wikipedia cikk + táblázat.

Sectumsempra - For Enemies

(#41862) Daffni2 válasza kliszi (#41859) üzenetére


Daffni2
addikt

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/products/compare?T1=tab02

A netbook nem játék futtatására van kitalálva.
Sem a processzor sem a grafikus rendszer nem igazán alkalmas erre.

"Aki ad,az nyer"

(#41863) D1Rect


D1Rect
félisten

W7 aero-nak sacc/kb mennyi memória elég egy Intel grafikus lassítón?
Ugye a rendszerből nyesi le és egy laptopon minden kicsi számít.
1GB memóriánál meg pláne.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#41864) Morden24 válasza D1Rect (#41863) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minimum követelmény dx9, pixel shader 2.0 és 128MB ram.

Sectumsempra - For Enemies

(#41865) gabor82


gabor82
csendes tag

Ajánlottátok pár hete a nero helyett ashampoot írásra. Felraktam és újraírható dvd-t kb. 10 percig törölte. Ez normális? Mert nero kb. fél perc alatt törli.

(#41866) Namelesske válasza gabor82 (#41865) üzenetére


Namelesske
addikt

Van teljes, és gyors formázás. Szerintem a nero csak gyorsat csinált, míg az ashampoo teljes formázást. Meg persze a sebesség is eltérő lehet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41867) Cola111


Cola111
aktív tag

sziasztok

vettem egy hutopadot, aminek van beepitett hangszoroja,azonban amikor bedugom a fejhallgatomat a laptopba, ugyan ugy a hutopad hangszoroja szolal meg. a kerdesem az lenne, hogy megoldhato-e szerintetek valahogy, hogy ne kezzel kelljen atalitani?

(#41868) kliszi válasza Daffni2 (#41862) üzenetére


kliszi
senior tag

Köszi a választ ! Nem komoly játékokra gondoltam hanem 2-3 éves játékokra ! Pl nfs undergrand van olyan neetbok amiben nvidia ion vga van gondolom azon még elmegy ez a játék . Arra voltam kiváncsi hogy a win 7 starterre ha feltelepitem ezeket a játékokat elindulnak e ?

(#41869) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Utoljára:

Ha kiterjesztésben használok két monitort, hogy lehet megoldani, hogy a két képernyőn más-más háttérkép legyen?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#41870) Namelesske válasza kliszi (#41868) üzenetére


Namelesske
addikt

Mindenképpen egy Home Basic kiadást javasolnék normális felhasználásra, a Starter Netezésre eMailezésre való.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41871) tope válasza kliszi (#41868) üzenetére


tope
addikt

Elvileg bírnia kéne, de tényleg nem játékra való a netbook, főként nem 10"-on :D

(#41872) szabonagyur válasza Biriboyka (#41869) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Nvidiánál van olyan h nview vagy ntune abba van ilyen lehetőség
Ati-nál nem találom

(#41873) Morden24 válasza kliszi (#41868) üzenetére


Morden24
nagyúr

El.

Sectumsempra - For Enemies

(#41874) Biriboyka válasza szabonagyur (#41872) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Windows 7 alatt nincs sajna.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#41875) Sub-ZeRo válasza Biriboyka (#41874) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ennyire fontos az a két különböző kép? :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41876) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Egy, pontosabban kettő alap kérdés. Nem az SSD-re szeretném menteni a képeket, dokumentumokat. Hogyan tudom neki megmondani, hogy a D:\akárhol legyenek a cuccok? Természetesen ide bemásolnék egy csomó mentett dokumentumot már eleve, tehát remélem ezeket is fogja látni, nem csak a frissen létrehozottakat... :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#41877) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Felteszem a Flash playert mert az msn minden alkalommal a telepítést kihozza...
leszedi a legújabbat felteszem kiírja install complete aztán megint kéri a telepítést...
Én ezt nem értem!
win7 elött ilyen baj nem volt!!!

TDI POWER

(#41878) D1Rect válasza Morden24 (#41864) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi! :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#41879) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Eltudná nekem valaki magyarázni, hogy hogyan lehet egy második hálózati kapcsolatot létrehozni a Win7-ben?

Korábban az XP-n volt egy <jobb klikk>, majd "Új hálózati kapcsolat hozzáadása" mire ez megjelent, ott beállítottam amit akartam, mentettem és amikor váltani kellett akkor csak aktiváltam.

Ilyesmi nem létezik a Win7-ben?

Amit tulajdonképpen akarok az egy hálózati kapcsolat (Internet) normál esetre, amikor a netre vagyok kötve és egy másikat (LAN) amikor LAN-ban játszanék ismerősökkel...

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#41880) kraftxld válasza BenJoe80 (#41879) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek mi az értelme?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41881) BenJoe80 válasza kraftxld (#41880) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Mármint a kérdésnek? Ennél érthetőbben nem hiszem, hogy le tudom írni... Amúgy meg az lenne, hogy nem kell tökölni minden egyes alkalommal, hanem csak aktiválni a mentett változatot amikor és amelyikre szükségem van.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#41882) Sub-ZeRo válasza Süni 1985 F (#41877) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem előbb az flash playert uninstalláld, van hozzá program is külön, majd indítsd újra. És menj fel egy youtube-ra, ahol majd ő leszedi magának a legújabbat. Nem lehet hogy nem ie alá telepíted a flasht, hanem ff vagy operára? Mert 2 külöm flash kell az ie meg a ff/opera böngészőkhöz.
És ennek mi köze a win7-hez :F

(#41879) BenJoe80:Nem annyi lenne, hogy egy nyomorék ip címet kell beírni?
Az szerintem 9 másodperc. Vagy multizzatok routeren keresztül és akkor még az sem kell, csak engedélyezni a routerben a DHCP-t.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41883) BenJoe80 válasza Sub-ZeRo (#41882) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Vazze... ezt nem hiszem el! Okay, lehet, hogy egyeseknek nem tűnik logikusnak a kérdés de akkor írjátok azt. Vagy azt, hogy nem lehet, vagy mit'tom én de nem mellé dumáljatok, légyszíves! :(((

Kinek, hogy... nekem így. Van-e rá lehetőség vagy nincs? :F

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#41884) szabonagyur válasza Biriboyka (#41874) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bocsi sajna ATI van nekem is, pedig úgy tudtam h nview van win7 alatt is:)

(#41885) sfdrakex válasza BenJoe80 (#41883) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpult/hálózati és megosztási központ és alul új kapcsolat vagy hálózat beállítása.
Ezt eléred az óra melletti hálózati ikonra jobb klikkel is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41886) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

XP 32-Win7 64-et kéne összekötni hálózatba, de nem látják egymást.
- Egy routeren vannak, ping minden működik. Egy munkacsoport. Egyszerű file megosztás ki, minden beállítva. Távoli asztal elérés működik, igaz külső programom keresztül. De a megosztott könyvtárat nem látják.
- Képes rá a win, vagy valami segéd program kell?

thx

free your mind

(#41887) Tropea78


Tropea78
csendes tag

Mint totál laikus kérem a segítségeteket. Az alábbi konfigurációhoz a W7 32 vagy a 64 bites verzió ajánlott?

CPU: INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX
LAP: MSI H61MU-E35 (B3)
RAM: KINGMAX 4096Mb DDR3 1333Mhz
VGA: GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE
HÁZ: COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite
PSU: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM
ODD: LG GH22NS40 SATA Fekete OEM
HDD: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ

(#41888) Воланд válasza Jazz (#41886) üzenetére


Воланд
titán

E szerint csináltad a megosztást?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41889) Воланд válasza Tropea78 (#41887) üzenetére


Воланд
titán

W7 Home Premium x64

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41890) Tropea78 válasza Воланд (#41889) üzenetére


Tropea78
csendes tag

Kösti! Sp1 csomagot érdemes hozzá vásárolnom?

(#41891) malwy válasza Tropea78 (#41890) üzenetére


malwy
senior tag

Ingyenes, nyugodtan felrakhatod, javítások stb. összessége.

(#41892) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Most en is lusta vagyok nogatni a google-t es ezer dolgot kiprobalni, hatha tudja valaki a valaszt :)
Ha VPN kapcsolatot hozok letre, lehet valtoztatni az alapertelmezett beallitasokon? Azt szeretnem, hogy minden uj VPN kapcsolat PPTP legyen, es kikapcsolva legyen a tavoli atjaro hasznalata, hogy ne kelljen egyesevel mindig allitgatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41893) Tropea78 válasza malwy (#41891) üzenetére


Tropea78
csendes tag

Az alábbi oldalon az SP1 megjelölés alatt a javításokkal ellátott W7 verziót kínálják, és nem pusztán a javítócsomagot önmagában?

http://www.ipon.hu/webshop/group/windows_7/2744/

(#41894) kraftxld válasza Tropea78 (#41893) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ebbe a telepitobe mar bele van integralva az SP1, a rendszerrel egyutt telepul, kesobb nem kell kulon telepiteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41895) Jazz válasza Воланд (#41888) üzenetére


Jazz
veterán

Én is ugyan így csináltam. De továbbra is kiírta hogy "...lehet hogy nincs joga a hálózati....csatlakozni"

Viszont úgy néz ki hogy most jó. Megosztás után, a biztonságnál hozzáadtam az örökölt engedélyeknél egy Mindenki csoportot, így már jó.

Azt viszont hogy tudnám leírtani, hogy ne kettőt lásson a win 7-es gépből a router? Két számítógép jelenik meg ugyan arról az ip-ről.
A hálózati kapcsoaltoknál is egyszer ott a saját, meg egy tsclient nevű "számítógép". Gondolom ez a Team Speak kliens műve...vagy nem.

free your mind

(#41896) Krystal_s válasza Morden24 (#41854) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszi... ;) és neked is sfdrakex.
összezavart az egyik ismerősöm ,aki szerint nála alapból be volt kapcsolva az egyéb MS termékek rész is, ezért nem tudtam h a drivereket melyik szedi le.

(#41897) kraftxld válasza Jazz (#41895) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A tsclient az a távoli asztal, ha egy másik gépről csatlakozol a tiedre akkor ezen a gépnéven keresztül tudod elérni a másik gép megosztott meghajtóit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41898) Sub-ZeRo válasza BenJoe80 (#41883) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért van mellé dumálva? A switch-el nyomjátok ip kell, ha két géppel külditek, ip kell. Routernél nem kell. Hol itt a mellé beszélés? Azért mert kiszúrja a szemed hogy hogy kell csinálni új hálózatot és nem találod, én kérek elnézést.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41899) kraftxld válasza BenJoe80 (#41881) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a kérdésnek. Mert nem igazán értem, hogy mit szeretnél vele elérni. Az IP beállításokat szeretnéd különböző profilokba elmenteni?
Pl.: otthoni profil, ott dhcp, kecskefialtató profil, ott mondjuk 192.168.1.2 statikus cím /24-es maszk meg 192.168.1.1-es átjáró, szomszédgyerek profil, 10.0.0.5, /8 és 10.0.0.1-es átjáró? És ezek között szeretnél gyorsan váltogatni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41900) negyedes


negyedes
addikt

IE9 rtm

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.