Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41501) Petyás


Petyás
tag

woland_y2k, Fire/SOUL/CD:
Próbáltam már korábban, nem vezetett eredményre.
De majd lesz valami kompromisszum a probléma megoldására és kész.

(#41502) Namelesske válasza need (#41464) üzenetére


Namelesske
addikt

Az épp hogy nem zár hanem nyílt jogosultság arra a munkamenetre ha jóltudom, és egyszerűen át kell venni a jogosultságokat meg a tuljadon jogot.

Moomnan pont ezt írta le ebben a : hsz.-ben

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41503) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy win 7ben hol tudom beállítani azt,hogy egy hangrögzítővel vagy a mikrofon csatornát vagy a winampot,vagy mindent amit én hallok fel tudjak venni,sehol nem találok erre beállítást,vagy hogy teamspeaken tudjak zenét bejátszani a srácoknak...xp-ben ezt egyszerű pipákkal meg lehetett csinálni...

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#41504) polonic válasza pilota (#41493) üzenetére


polonic
félisten

Itt egy példája annak, hogy hasznos dolog az.
Megéri kikapcsolni, ugye? :U

(#41505) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, hol lehet megnézni, hogy az UAC-nak milyen kérései voltak a múltban és hogy meglettek e adva az engedélyek vagy sem ?

(#41506) pzstm válasza Pocee (#41503) üzenetére


pzstm
titán

erre gondolsz?

Vagy korán van még és nem értem a kérdésedet :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41507) pro70 válasza Воланд (#41500) üzenetére


pro70
tag

Köszönöm ezt letöltöttem...látja, de semmit nem csinál vele... :((

(#41508) Sub-ZeRo válasza adise (#41487) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jobb egy kicsit, de az avira leverei azt is mint a vak a poharat. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41509) #93794560 válasza Pocee (#41503) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Windows 7-ben ezek a funkciók alapból le vannak tiltva, de engedélyezhetők. Jobb klikk a hangszóróikonon, majd válaszd ki a rögzítőeszközök pontot. Ekkor megjelenik egy panel, melynek alsó részén, az üres, fehér területen ismét jobb klikk, és a Letiltott eszközök megjelenítése felirat elé pipát kell tenni. Ekkor megjelennek az egyéb bemeneti eszközök, mint például a Sztereó keverő, a CD in, és egyéb. S ekkor már engedélyezni lehet őket.

(#41510) need válasza Namelesske (#41502) üzenetére


need
addikt

ez a mappa volt megosztásban mégpedig a Play To funkcióban a tévé felé!
Én utána kivettem onnan és maradt a lakat.. igazán csak vizuálisan bántott..

köszönöm a segítséget.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41511) krystman


krystman
őstag

Szeretnék internet rádióból felvenni egy műsort, viszont egyszerűen nem tudok, mert a JetAudio csak mikrofont lát. Már feltettem a legújabb drivert is, meg a hangkártyához való szoftvert is, de továbbra is csak a mikrofont látja. XP alatt simán lehett felvenni vele. Mi lehet a gond? Nem tudjátok véletlenül? A vonal kimenetről nem lehet felvenni egyszerűen.
Köszi

(#41512) krystman válasza krystman (#41511) üzenetére


krystman
őstag

Tárgytalan bocs, :) most látom a megoldást két h.sz-al feljebb.:)

(#41513) krystman válasza #93794560 (#41509) üzenetére


krystman
őstag

Köszi én is a tippet! Pont erre voltam kíváncsi!:) Ezt soha nem hittem volna, hogy így lehet engedélyezni!:)

(#41514) frensys


frensys
tag

Sziasztok,a segitségeteket szeretném kérni egy sokak által fogallkoztatott problémával.

Van egy win 7 a gépemen,régebben xp volt.NA most az xp dolgai ott vannak a másik winyómon,de a win7 nem engedi másolni belenézni megnézni az xp documentjumait és ez a hülye rendszergazdai jogosultságokat kér ráadásul.

Már a tököm kivan a win 7el,csak a szivás van vele!Szeretném az xp-s documentumjaimat használni!

Hogy tudom megoldani?

Irjatok kérlek!

Köszönöm! :F :F

(#41515) nova001


nova001
senior tag

felraktam x64 sp1re a dreamscene-t
egy a bajom vele hogy az asztal ikonok neve olvashatatlan....ha beálitok egy sima képet háttérnek majd visszza egy dreamscene videot akkor utána jol olvashatok a betük

mi lehet ez ellen tenni ?

(#41517) pzstm válasza frensys (#41516) üzenetére


pzstm
titán

mappákat vedd a nevedre ;)

és legközelebb elég lesz egyszer is ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41518) Sub-ZeRo válasza nova001 (#41515) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Törlöd a dreamscene-t. Hivatalosan nincs benne a win7-ben, csak hekkeléssel lehet előhozni. De ha itt nincs senki aki segít, a bang meg kugli.
:DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41519) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hi

ezt vajon miért csinálja?

ha rögzítem a start menüben akkor ilyen lesz az ikon, ha kirakom asztalra megint normális :F

"Let's agree to disagree!"

(#41520) Jimmy123


Jimmy123
csendes tag

Hali!
Adott egy Laptop, Win7-el 64Bit, amiben eddig 2gb Ram volt benne, és általában 1 Gb körül volt foglalt. Vettem még egy 2Gb modult, viszont most már a 4Gb-ból 1,5-1,8 at használ, pedig semmi mást nem telepítettem. Mitől van ez?
Köszi!

(#41521) polonic válasza Jimmy123 (#41520) üzenetére


polonic
félisten

Attól, hogy jól működik a win7.

(#41522) bobsys válasza #93794560 (#41509) üzenetére


bobsys
addikt

Nagyon Jo az alairasod

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#41523) pzstm válasza bobsys (#41522) üzenetére


pzstm
titán

mit szólsz ehhez:
"2012-ben lesz a világvége. Ha túl akarod élni, gyere Magyarországra, mert mi 50évvel le vagyunk maradva ;] :DDD "

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41524) #93794560 válasza bobsys (#41522) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi!

Volt már egy pár aláírásom, bizonyos időközönként váltogatom őket.

(#41525) adise


adise
őstag

hello!
az lenne a problémám, hogy bekapcsolás után nincs egyből internetem!
értem, ezt ugy, hogy bejön az asztal betölt minden és piros x van a halozati ikon mellett, ez fél/1 perc mulva átvált sárga felkiáltojellé, majd pár masodperc mulva eltunik és van internet..
ez mitol lehet? régen (tegnap), meg ezelott mindig volt egybol internet..
koszi elore is

(#41526) Sub-ZeRo válasza adise (#41525) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekünk kell tudni ennyi infóból? :U

(#41523) pzstm:winz. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41527) adise válasza Sub-ZeRo (#41526) üzenetére


adise
őstag

milyen infot? :)
az egyetlen program, ami fel lett rakva a napokban az a windows mobil eszközköpont volt, nem hiszem, hogy ez okozta volna a gondot.. csináltam már rendszer visszaállitást is, az sem segitett

[ Szerkesztve ]

(#41528) Sub-ZeRo válasza adise (#41527) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:W
Végül is csak elmondtad hogy tegnap egyből volt net, ma meg már 1 perc mire lesz és találjuk ki mi baja. Hát ez így elég karcsú infó, akkor én is mondhatnám, hogy tegnap jól voltam, ma már fáj a hátam, valaki mondja már meg miért.

Töröld le és elválik hogy ez a baja.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41529) frensys válasza pzstm (#41517) üzenetére


frensys
tag

És azt hogy kell hogy a nevemre vegyem?Kérlek irj.Köszönöm!

(#41530) pzstm válasza frensys (#41529) üzenetére


pzstm
titán

jobb klikk, tulajdonságok, utána most fejből nem vágom tovább....
Majd biztos valaki segít benne :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41531) Meiser


Meiser
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a service pack 1 telepítése miatt. A windows update-n keresztül frissítenék, de nem engedi telepíteni, mert fent van vmi hotfix, ami blokkolja a telepítőt. Ezt találtam erről [link]. De ez alapján nem tudom mit kéne csinálnom.

Köszi előre is!

(#41532) pzstm válasza Meiser (#41531) üzenetére


pzstm
titán

983534
979350
2406705

ezek közül fent van valamelyik?

Amúgy nem ártana egy pontos hibaüzenet, screenshot vagy valami hasonló?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41533) Meiser válasza pzstm (#41532) üzenetére


Meiser
tag

Bocsi igazad van, nagy sietségemben nem is írtam: 979350. Csak nekem lenne ilyen hibám? :( Közben arra gondoltam, hogy megoldást jelenthet-e, ha eltávolítom ezt a frissítést, mert megtaláltam a telepített frissítések listájában.

[ Szerkesztve ]

(#41534) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Hol lehet megnézni,hogy miért állt le egy program?

Néha pl world-nél kiírja(de van hogy tök más programnál, chrome, mozilla, excell, stb.),hogy a program működése leállt, aztán ennyi, be is zárja. Ha újraindítom a gépet, akkor utána többnyire jó lesz, de nem természetes. Hol tudnám megnézni,hogy mi kínja volt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#41535) föccer válasza V.Stryker (#41534) üzenetére


föccer
nagyúr

A leállítási hibaüzenetben van egy bővebben gombocska, amire rápöttyintve megadja, hogy pontosan melyik fájlba tette be a hiba leírását. Így fejből nem tudom, hogy melyik mappában gyűjti :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41536) pzstm válasza Meiser (#41533) üzenetére


pzstm
titán

és hibának ezt dobja?:
"The following updates might need to be reinstalled"

If you have hotfix 979350 installed, follow these steps:

1. Install an updated version of the hotfix that is described in the following Microsoft Knowledge Base article:
979350 (http://support.microsoft.com/kb/979350/ ) SharePoint Workspace 2010 or Groove 2007 clients who are provisioned to Groove Server Relay in Windows Server 2008 R2 may experience a synchronization failure
2. Install SP1.

Office 2007-ed van? (emlékeim szerint az rakott fel Groove 2007-et emlékeim szerint...bár az is lehet, hogy csak naívan azt feltételezem, hogy nincs Sharepoint Workspace 2010-ed :U

Egyébként esetleg amit Te írsz, az is megoldást jelenthet, ha így nem sikerülne ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41537) pzstm válasza V.Stryker (#41534) üzenetére


pzstm
titán

Event Viewer-ben benne van (Eseménynapló azt hiszem a magyarban)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41538) Воланд válasza V.Stryker (#41534) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynapló --> Windows-naplók --> Alkalmazás

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41539) Meiser válasza pzstm (#41536) üzenetére


Meiser
tag

Office 2010-em van, viszont Sharepoint-om nincs. De asszem az office 2010-hez raktam fel vmi office 2007-el kapcsolatos kompatibilitási frissítést, lehet az a ludas.
Ehhez a hotfixhez vmi kérelmet kell küldeni vagy mi...
Lehet inkább fel sem teszem a service packot, majd egyszer újratelepítem a rendszert.

(#41540) pzstm válasza Meiser (#41539) üzenetére


pzstm
titán

kérelmet????

Rákattintasz linkre, letöltöd...vagy nem értelek mire gondolsz :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41541) Pocee válasza #93794560 (#41509) üzenetére


Pocee
senior tag

Köszönöm!Megnézem.
pzstm kollégának is a próbát de neki még korán volt :DDD bár lehet én nem fogalmaztam elég érthetően...

Mr.Brightside

(#41542) Meiser válasza pzstm (#41540) üzenetére


Meiser
tag

Akkor én vagyok nagyon gyökér? :) Azt írja a linkre kattintva, hogy hotfix download available-view and request hotfix downloads, erre kattintva kijön, hogy gyorsjavítás igénylése: adja meg emailcímét, jelölje ki a frissítést stb. de én nem akarok email címet megadni csak letölteni:).
Egyébként köszönöm a segítséget!

(#41543) geckowize


geckowize
őstag

Hali!
Van egy olyan problémám, hogy a processzort nagyon lefoglalja valami, amit nem látok task managerben.

Azt hittem az SP1 az oka, de azt leszedve sem volt javulás,ó. Igazából grafikai alkalmazásoknál látszik meg a teljesítménycsökkenés és a túlzott cpu kihasználtság. CoD:MW2-ben vettem észre, hogy akadozik a játék, holott 30-as pingem van és ugyanolyan grafikán játszok, mint előtte (régebben 80-120 fps körül mozgott, most 40-50 körül van és leesik néha 10-20-ra, beakad mint atom), taskman-ben ugyan 50%os az mw2 cpu kihasználtsága, meg még van pár folyamat, amelyek nagyon kis százalékban használják, erre a grafikonon 100%-os kihasználtságot mutat...

3dmark06-ot is lefutattam, ekkor vettem észre, hogy 6000 pont körüli overall score helyett (amire előtte képes volt) 4500 körülit adott, jó ez még annyira nem releváns, de a procira 2200 helyett 960 pont...

Kilőttem minden felesleges alkalmazást (gadgetek, sticky notes), csak eset smart security megy, razer driver, synaptics touchpad driver, és így akadozik, nem tudom kideríteni mi eszi ennyire a procit, mivel nincs benne task managerben semmi olyan, ami ilyen mértékben zabálja.

Leszedtem Process Explorert, de azzal sem kerültem előrébb. Minden drivert újraraktam, az se segített, már fogalmam sincs mit csináljak. Az nyilvánvaló, hogy nem az mw2 a hibás, mivel 3dmarkban is ilyen csúf eredményt adott a procira. Bár win élményindex nem pontozta lejjebb, ez fura.

(#41544) pzstm válasza Meiser (#41542) üzenetére


pzstm
titán

Akkor majd én továbblövöm Neked ha mondasz egy mailcímet, én nem félek MS-től :N ;)

Tudod mit:
x86: [link]

x64: [link]

Használd egészséggel. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41545) geckowize válasza geckowize (#41543) üzenetére


geckowize
őstag

Lemértem az everest cache és memória tesztelőjével, szerencsére van egy régebbi teszt screenem is, eléggé szembetűnő változások lettek, látszik, hogy valami nagyon nincs rendben! :(
KÉP

Mégis mit tudok csinálni, hogy ne legyen ilyen gyér?

[ Szerkesztve ]

(#41546) sfdrakex válasza geckowize (#41543) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt a task managerben bepipáltad hogy mutassa a rejtett folyamatokat is? Vírus, trójai, spy vadászokat ráküldtél már a gépedre?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41547) Meiser válasza pzstm (#41544) üzenetére


Meiser
tag

Hát köszönöm szépen! :)

További szép napot!

(#41548) pzstm válasza geckowize (#41543) üzenetére


pzstm
titán

a processzort nagyon lefoglalja valami, amit nem látok task managerben.

Resource Monitor? (Erőforrás-figyelő)

Azt hittem az SP1 az oka, de azt leszedve sem volt javulás

Óriási butaság volt mind a feltételezés mind pedig az eltávolítás

Kilőttem minden felesleges alkalmazást... csak eset smart security megy

tessék azt is lelőni

Esetleg valami tuning, drivertelepítés, "optimalizációs csoda futtatása" nem történt mostanság?

(láttam már olyan csodadolgot ami lejjebb vitte processzor órajelét....persze olyan "ügyféllel" is akadt dolgom, aki véletlen bekapcsolta az energiatakarékos beállítást....nyilván kisebb lett a teljesítmény)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41549) pzstm válasza Meiser (#41547) üzenetére


pzstm
titán

majd valami röpke visszajelzést írhatnál, hogy sikerrel jártál-e :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41550) Meiser válasza pzstm (#41549) üzenetére


Meiser
tag

Oké.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.