Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40701) V.Stryker válasza V.Stryker (#40633) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre valaki valami okosat? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40702) Sub-ZeRo válasza csferke (#40700) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
[link]

Ezek közül ha valamelyiket kipróbálod?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40703) ollie válasza kraftxld (#40693) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, de itt csak könyvtárakat látok.

Más. Miért van az, hogy egy programnak nem jelenik meg a kis iconja a taskbar-on és a start menüben? Telepítés után jó volt, de egyszer csak eltűnt. A program a Paint.NET.

kép1

kép2

Természetesen eredeti windows (ez is enterprise, mert céges):

[ Szerkesztve ]

***

(#40704) Воланд válasza ollie (#40703) üzenetére


Воланд
titán

How to Rebuild the Icon Cache in Windows Vista and Windows 7

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40705) ollie válasza Воланд (#40704) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, működött!

Mondjuk furcsa, hogy 1 nap használat után máris eltűnt az az icon (1 napja telepítettem a windows-t).

***

(#40706) Воланд válasza ollie (#40705) üzenetére


Воланд
titán

Tud néha érdekes dolgukat produkálni a w7 is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40707) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Hy!

3db 32bites Vistát szeretnék Win 7 64bitesre upgredelni.
Hogyan tudom ezt a legolcsóbban megtenni?
Néztem lehet kapni Dobozos Win7 Upgrade szoftvert, ezzel mind a hármat feltudom upgradelni?
Várom válaszotokat, Üdv!

(#40708) Воланд válasza CSZSG (#40707) üzenetére


Воланд
titán

Nem, három vista-hoz három w7-et kell vásárolnod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40709) Morden24 válasza ollie (#40703) üzenetére


Morden24
nagyúr

Van recent documents lista természetesen. A start menu beállításai között a "recent items" opciót be kell pipálni, és akkor lesz, defaultban tényleg nincs.

Az ikon szétesés meg Vista óta egy perzisztens probléma, még szerencse, hogy könnyű megoldani.

Sectumsempra - For Enemies

(#40710) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a telepítés előtti kis/rövid formázáson kívül tudok-e valami komolyabb formázást véghez vinni a win7 telepítőjével vagy külső szoftver kell ehhez?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#40711) Morden24 válasza ///Krisz\\\ (#40710) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért akarsz "komolyabb" formázást végezni? Low-level format, illetve high-level format...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40712) ollie válasza Morden24 (#40709) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes, nekem nincs olyan Recent Items lista, hiába van bekapcsolva, hogy legyen.

kép1

Hopp megvan, én voltam a hülye, még a Customize részen is be kellett állítani.

kép2

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

***

(#40713) Morden24 válasza ollie (#40712) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, már épp linkelni akartam egy customize-os képet :)
Nagyon szívesen.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40714) ///Krisz\\\ válasza Morden24 (#40711) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Azért, mert amióta win7 van a laptopomon (és amióta azzal formázok) azóta csinál pár érdekes dolgot* a friss win7 viszont ha (és most légyszi ne nézz hülyének, de nem tudok más megoldást azért csinálom így) leformázom a vinyót az XP telepítőjével majd elindítom a win7 telepítőjét és azzal is leformázom (muszáj, mert ugye az XP már felmásol fájlokat) akkor minden tökéletes. Szóval nekem vagy az kéne, hogy valami komoly formázás (legalább olyan mint amilyen az XP telepítőjében van) legyen a win7 telepítőjébe vagy valami ettől független megoldás kéne, mert a fent említett XP-s herce-hurca már nagyon unalmas és sok időt igényel.

* most pl. olyan 1 percre dagadt a windows logó és az asztal megjelenése közötti idő (pedig minden ugyan úgy, ugyan azok a programok vannak és ha XP-vel leformázom akkor minden király.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#40715) Morden24 válasza ///Krisz\\\ (#40714) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, ez szerintem úgy ahogy van voodoo, de nincsen egyéb lehetőséged, kénytelen leszel akkor XP telepítőzni. Ha unalmas, akkor van egy remek megoldás: nem kell állandóan újrarakni a Windows-t :K

Egyébként nem akarok hülyeséget mondani, és javítson ki valaki, ha tévedek, de az XP-féle hosszú format csak azért hosszabb, mert lemezvizsgálatot is csinál közben. Magyarán a "máshogy viselkedik utána" még inkább placebo.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40716) ///Krisz\\\ válasza Morden24 (#40715) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nem rakom újra állandóan, csak amikor úgy érzem, hogy lassul a gép (fél-három negyed évenként). Értem, azért köszönöm a segítséget! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#40717) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#40715) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Persze hogy van lehetőség lassú formázásra, csak a W7 telepítésénél is el kell menni a parancssorba.

DISKPART (enter)
LIST DISK (enter) - Itt kilistázza a lemezeket(HDD-ket ha úgy tetszik), ha több van a gépben akkor többet
SELECT DISK X (enter) - az X itt a lemez(hdd) sorszáma, amit a list disk parancsnál láttál
LIST PARTITION (enter) - az imént kiválasztott lemez(hdd) partícióit listázzuk ki, amiből elméletileg kettő van, feltéve, hogy előparticionálásnál 2 partíciót hoztunk létre
SELECT PARTITION X (enter) - Itt kiválasszuk azt a partíciót, amire a W7-et telepítjük, az X itt a partíció sorszáma, amit a list partition parancsban látsz
FORMAT FS=NTFS (enter) - Leformázzuk a partíciót, amit kijelöltünk és amire a W7-et szánjuk. (másik partíciót nem szükséges leformázni, azt utólag W7 alól is megteheted, akár gyorsformázással is)
EXIT (enter) - Kilépünk a DISKPART programból, folytatódhat a telepítés immár.

2. egyáltalán nem voodoo, és nem azért hosszabb mert ellenőrzést is végrehajt. ;] Gyorsformatnál csak a "FAT" törlődik, minden adatod megmarad a hdd-n, amit egy mezei progival vissza lehet hozni. Lassú formatnál minden szektor fizikailag (felül)írásra kerül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40718) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#40717) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát akkor elnézést, ettől én még sosem vettem észre, hogy különbség lenne utána sebességben. Továbbra is kétlem, hogy ilyen téren számít a dolog.

Ellenben köszi a javítást, mindig tanul az ember újat :R

Sectumsempra - For Enemies

(#40719) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#40718) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 ok, ami indokolhatja a lassú formázást

1. gyorsformat meghagyja az adatokat, ezért ha valaki pl eladja a vinyóját, az mindenképp lassú formattal formázza le előtte

2. van olyan szitu, amikor bad sector jelenik meg a hdd-n, és sajnos az általában "terjedni" is szokott. A gyorsformat nem foglalkozik vele, nem tudja se javítani, se az esetleg újabb hibás szektorokat bad-nek megjelölni(hogy oda már ne kerülhessen adat), erre is csak a lassú format a jó...

3. Én a rendszerpartíciót, mindig lassú formattal húzom le, függetlenül, hogy SATA avagy IDE vinyó. Régebbi motorosok talán emlékeznek, hogy az IDE-s hdd esetén kötelező volt a lassú format, ha egy új deszkába került a hdd, mert az akkori alaplapok, ahány féle, annyi különböző értéket (fej/sector/cluster stb) detektáltak a BIOS-ban... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40720) ///Krisz\\\ válasza Fire/SOUL/CD (#40717) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Köszi szépen! :R Időt/életet mentesz. :D Csak annyi kérdésem lenne, hogy pontosan, hogy jutok el a parancssorba a win7 telepítésénél? :B

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#40721) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valami jó, és egyszerű letöltésvezérlőt tudnátok javasolni így 7 alá?

1-2-t tudok, csak kíváncsi vagyok, hogy miket ajánlotok. :B

Véleményem szubjektív...

(#40722) Morden24 válasza hackeeeee (#40721) üzenetére


Morden24
nagyúr

IE9RC :P

(#40719) Fire/SOUL/CD: Köszi az infókat :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40723) hackeeeee válasza Morden24 (#40722) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, de az pl bezárás után folytatja, ott ahol abbahagyta? :)

Véleményem szubjektív...

(#40724) Morden24 válasza hackeeeee (#40723) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jelenleg nem nagyon akar olyankor pause-ból visszatérni, de gondolom RTM-re megoldódik ez is.

Sectumsempra - For Enemies

(#40725) hackeeeee válasza Morden24 (#40724) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, értem. Ezért kérdezem, mert nekem olyasmi valami kéne, hogy esetlegesen leállítás után is folytassa. Néztem a Flashget-et, de már azt is annyira túlcsicsázták, hogy nemigaz... De valami olyasmi kéne. Annyi lenne a lényeg, hogy lenne jó pár dolog, amit bepakolnék listába, és amikor megy a gép, vagy ilyesmi, akkor töltögesse.

Véleményem szubjektív...

(#40726) Fire/SOUL/CD válasza ///Krisz\\\ (#40720) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7 DVD-ről bootolsz be, első megjelenő ablakban megadod a nyelvet/időt/billentyűzetet, tovább, katt a Számítógép javítása (Repair Your Computer) parancson, majd kiválasztod a Parancssor (Command Prompt) parancsot. Itt csak a képek fontosak(igaz angol), hogy hogy is jutsz el a command prompt-ig

Korábban nem írtam, de az nagyon fontos, hogy parancssorban helyesen válaszd ki a lemezt és annak partícióját, mert semmilyen megerősítés nincs, azaz a format parancs után ha leütöd az entert, onnantól nincs visszaút... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40727) nfsu17 válasza Morden24 (#40683) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm.
#40709
Ez is hasznos volt nekem, eddig ez nem volt ott. :R

(#40728) hackeeeee válasza hackeeeee (#40725) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, feltettem az 1.9.6-os flashget-et, ez nincs túlcsicsázva, mint a 3-as verzió. :K

Véleményem szubjektív...

(#40729) moonman válasza ///Krisz\\\ (#40716) üzenetére


moonman
titán

már csak azért is placebo az XP-s formázás, mert a Win7 telepítő így is úgy is felülcsapja a saját fájlrendszerével, ugyanis újabb NTFS verziót használ, mint az XP.

(#40730) moonman válasza Morden24 (#40724) üzenetére


moonman
titán

szervertől is függ, hogy mit lehet folytatni, és mit kell újraindítani.

(#40731) hackeeeee válasza moonman (#40730) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De akkor ez a funkció alapjában véve működik az IE9 RC-ben?

Véleményem szubjektív...

(#40732) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok!

Járt-e már valaki úgy, hogy néha ugrál, megakad a touchpad (és a külső egér is), mindemellett a wifi is vacakol (látszólag minden rendben, de a bix.hu-ra a ping másodpercek alatt, vagy soha sem megy át, pedig papíron minden adott).
A két jelenség általában együtt jár.

Ha kikapcsolom a wifit, megjavul az egér.

A gép egy asus 1000H, win7 32bit.
A többszöri újratelepítés se segített, legfrissebb intel chipset drivert is felraktam rögtön a win után, realtek-től wifi drivert is frissítettem.

2 évig semmi baja, most meg kezdi a komolytalankodást, néha fejszével oldanám meg:)

Tanácstalan vagyok. :(((

én vagyok az ördög

(#40733) ///Krisz\\\ válasza Fire/SOUL/CD (#40726) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nagyon szépen köszönöm még egyszer! :R

(#40729) moonman: Nem tudom, hogy miért tartjátok ezt placebónak amikor megvan a hiba (látom a saját szemmel) és az, hogy az XP-s format megoldja a dolgot az se placebo, mert tényleg beválik max nem tudni, hogy mitől (de biztos történik valami és nem az van, hogy a laptopom lelke jobban szereti az XP formatot :D ), de hát van jó pár ilyen eset az informatikában. :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#40734) Gabás válasza ///Krisz\\\ (#40733) üzenetére


Gabás
addikt

szerintem elég világosan elmondta, miért :U

(#40735) Fire/SOUL/CD válasza Gabás (#40734) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mintha bármi köze lenne is az NTFS verziójának ahhoz, amit egy lassú format csinál... Hát nincs is. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40736) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#40735) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bár lehet, hogy én értem félre, de azoknak a dolgoknak, amiket te leírtál és kétségkívül hasznosak, viszont a PC teljesítményéhez nincsen sok közük...

Sectumsempra - For Enemies

(#40737) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Lenne egy problémám:
Minden gép bekapcsolásakor be kell állítanom a hálózati beállításoknál a következőket, hogy legyen internetem.
Az első kép:

Itt az otthoni hálózatom mellett van egy nyilvános hálózatom is, hogy hogyan kerül oda az kérdéses, mert nyilvános hálózatot nem hoztam létre.

A második kép:

Rámegyek a nyilvános hálózat helyi kapcsolatára, ahol a Tiltás opciót használom, ami után az Otthoni és a nyilvános hálózatom is megszűnik:

Ekkor rámegyek a Csatlakozás a hálózathoz, majd megkapom a következő ablakot:

Itt rámegyek a javításra, ahol szépen ki is javítja a dolgokat:

...majd csak ekkorra tudom használni az internetet:

Meg tudom oldani, csak bosszantó, hogy minden egyes indításnál el kell játszanom az egészet, kitörölni a nyilvános hálózatot nem tudom, mert nem engedi, vagy legalább is nem jöttem rá, hogy hol lehetne kiiktatni, hogy csak otthoni hálózatom legyen.
Ötlet?

(Bocs a nagyméretű hozzászólásért és a képek méretükért!)

[ Szerkesztve ]

(#40738) Sub-ZeRo válasza DaDy0219 (#40737) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sógoroméknál is így van, modem + UPC net. Én megoldásként a routert ajánlom, akkor nem hozza így létre. Nekem is routeres megoldás van. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40739) DaDy0219 válasza Sub-ZeRo (#40738) üzenetére


DaDy0219
tag

Igen, de az a gond, hogy routert használok és így jön elő ez a felállás. :F

(#40740) Sub-ZeRo válasza DaDy0219 (#40739) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. Hálókártya driver csere?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40741) sfdrakex válasza DaDy0219 (#40737) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

NÁlam is kettő van, egy azonosítatlan mint nálad, meg egy amit én hoztam létre a Diginek, ami betárcsáz router nélkül. Ha router van az tárcsáz be. Milyen neted van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40742) hackeeeee válasza DaDy0219 (#40739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ezt egyszer (kézi) driver telepítés után kezdte el.. Ha jól emlékszem, akkor reinstall után lett jó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40743) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Tudom, nem pontosan ebbe a topikba illik a kérdés, de megfelelő topikot nem is igazán találtam rá.

A mac címemet még anno átírtam. Lehetséges valahol megnézni, mi volt az eredeti címem? ( windows reinstall nélkül :) )

Szerk. : Jól van, megtaláltam már. Ugyan ott lehet, csak a nincs jelen kört kell bejelölni. :R

[ Szerkesztve ]

(#40744) #91905024


#91905024
törölt tag

Sziasztok.
Ha 64 bites win 7-et és 32 bites win xp-t akarok 1 gépre telepíteni, azok nem fognak összeveszni egymással?
Szerencsésebb lenne mindegyikből a 64 bites?

(#40745) ///Krisz\\\ válasza Gabás (#40734) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Szerintem is. Csak én nem értek egyet ezzel a placebo elnevezéssel, mert nem beképzelem a dolgot, hanem tényleg jelen van. Ne csináljunk már belőlem hülyét. ;)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#40746) Воланд válasza #91905024 (#40744) üzenetére


Воланд
titán

Nem fognak összeveszni egymással, de van valami konkrét oka (fel nem ismert hardver, nem működő szoftver) amiért w7 mellé xp-t akarsz tenni, vagy csak úgy?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40747) #91905024 válasza Воланд (#40746) üzenetére


#91905024
törölt tag

Pro engineer 3d-s tervezőprogram. Nem akar futni a 64 bites win 7-emen. Akinek xp-je van az ismerőseim közül, annak meg fut ez a verzió.

(#40748) Воланд válasza #91905024 (#40747) üzenetére


Воланд
titán

Kompatibilitási módot próbáltad?
Konkrétan milyen w7-ed van?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40749) #91905024 válasza Воланд (#40748) üzenetére


#91905024
törölt tag

Próbáltam.
64 bites pro

(#40750) Воланд válasza #91905024 (#40749) üzenetére


Воланд
titán

Windows XP Mód

Próbáld meg ezzel. Virtual pc, nem kell külön partícióra feltenned az xp-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.