Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40201) default.


default.
őstag

üdv!
srácok, buta kérdésem lesz:

van ugye 32 és 64 bites win7. namost mi az hogy x64 és x86 ?

kösz

(#40202) Воланд válasza default. (#40201) üzenetére


Воланд
titán

x64 = 64bit
x86= 32bit
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40203) #93794560 válasza default. (#40201) üzenetére


#93794560
törölt tag

Hali!

Az x86 a processzorok régi számozását követi, míg az x64 azt jelzi, hogy hány bites. A régi processzorok számozásában volt benne a 86-os szám, pl. 8086, 80286, 80386, 80486. Ezek még a Pentium előtti, régebbi procik jelölései voltak, ezután jött a Pentium, de a számozás megmaradt, és ezért a mai 32bites processzorokat x86-tal jelzik.

[ Szerkesztve ]

(#40204) sittes79 válasza default. (#40201) üzenetére


sittes79
addikt

parancsolj

[link]

bezzeg nekem ennyien nem válaszoltak :O :O

[ Szerkesztve ]

(#40205) #93794560 válasza sittes79 (#40204) üzenetére


#93794560
törölt tag

Attól függ, mit kérdeztél. :D

(#40206) Воланд válasza sittes79 (#40204) üzenetére


Воланд
titán

Innen idézném moonman-t:
"Nem mondod, hogy órákig senki nem válaszolt... Talán mindenki dolgozik."
Remélem érted.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40207) Lauda válasza kraftxld (#40184) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, koszonom! Most nezem, mar feldobta, de varok vele kicsit es most idom sincs erre. :R ;)

Amugy ha gond van, uninstallalhato a frissites? :U

[ Szerkesztve ]

(#40208) zoo8800 válasza Morden24 (#40197) üzenetére


zoo8800
veterán

startup programokat gyomláltam már korábban. Csak az Avast frissít, minden más frissítést manuálisan indítok. Defrag kikapcs.
nekem az a fura, hogy néha gyorsabban indul, mint egy vadiúj Windows. :D na mindegy.

rip and tear, until it is done

(#40209) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

win7 ultimate x64-em, van, és a windows mappája már meghaladta a 20 GB-ot. ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy mi az amit le lehetne törülni anélkül, hogy a rendszer instabillá válna? összesen 30GB-os a c:-m és a folyamatos frissítések miatt már egy re kevesebb a helyem

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#40210) sittes79 válasza Воланд (#40206) üzenetére


sittes79
addikt

Értem most hogy mondod nekem is kéne... :DD

(#40211) Воланд válasza eszgé100 (#40209) üzenetére


Воланд
titán

Első körben jobb klikk a c-n, tulajdonságok, lemezkarbantartó.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40212) default.


default.
őstag

kösz a válszokat. lenne még egy kérdésem, ezt már korábban írtam, de nem igazán sikerült megoldani:

az egyik ikonom átalakult egy fehér ikonná a normális program ikon helyett.
szokott ilyet a win7 tudom, de nincs valami program vagy valami amivel ezeket meg lehet oldani? köszi!

(#40213) Воланд válasza default. (#40212) üzenetére


Воланд
titán

How to Rebuild the Icon Cache in Windows Vista and Windows 7

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40214) default. válasza Воланд (#40213) üzenetére


default.
őstag

köszönöm szépen.
este kipróbálom!

(#40215) Morden24 válasza eszgé100 (#40209) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lemezkarbantartó, aztán:

c:\users\felhasználóneved\Appdata\Local\Temp\
c:\Windows\Temp\
c:\Windows\SoftwareDistribution\Downloads\

Ezen mappák ürítése gond nélkül elvégezhető.

Sectumsempra - For Enemies

(#40216) eszgé100 válasza Morden24 (#40215) üzenetére


eszgé100
őstag

köszi, az utolsó volt a ludas, majdnem 2 GB volt benne

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#40217) Morden24 válasza eszgé100 (#40216) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az nem "ludas", a WU frissítések backup anyagait tárolja. Ha rendben van a géped, akkor no need, de egyébként nem haszontalan :)

Sectumsempra - For Enemies

(#40218) eszgé100 válasza Morden24 (#40217) üzenetére


eszgé100
őstag

szerencsére minden rendben, még egy kékhalál sem fordult elő:) csak most volt egy kis gond, hogy elfogyott a hely...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#40219) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!
Na, ma nekem is jelezte a win7 64 Hu, hogy új frissítések érhetők el, köztük az SP1 is. Letöltöttem, frissítettem. Viszont hova tűnt a végén a rendszerpartícióról 1,5 GB hely??? Kitakarítottam a temp mappákat, a rendszervisszaállítást is töröltem, de így is hiányzik 1,5 GB szabad hely. Erről nem volt szó!!! :(((

(#40220) Morden24 válasza AirBooms (#40219) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kicsi az SSD? :P

Már a másik topikban is írtam, de itt van pzstm kommentje, use it wisely...

Sectumsempra - For Enemies

(#40221) polonic válasza AirBooms (#40219) üzenetére


polonic
félisten

Start menübe lemezkarbantartó, ott válaszd ki a szervizcsomag biztonságimásolat-fájljait.

(#40222) AirBooms válasza polonic (#40221) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm urak! :R

(#40223) VGYke válasza AirBooms (#40222) üzenetére


VGYke
addikt

Ezek szerint visszakaptad az 1,5 gigát? Mert én sajnos nem, bár nem 100% hogy az SP1 alatt (után) "veszett" el.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#40224) agemate válasza VGYke (#40223) üzenetére


agemate
addikt

1.5GB-ok simán "eltűnnek" csak úgy, ez a merevlemezes technológia velejárója.

Szerk.: látom SSD-d van, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#40225) fecsinho


fecsinho
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy a távoli asztali kapcsolat melyik windows7ben található meg? home premium vagy professional?

[ Szerkesztve ]

(#40226) Tosee válasza fecsinho (#40225) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Az összes változatban benne van tudomásom szerint! :K

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#40227) fecsinho válasza Tosee (#40226) üzenetére


fecsinho
csendes tag

köszönöm

(#40228) Attici


Attici
őstag

Sziasztok! :R
Arra van valakinek ötlete, hogy a CD hangerőt hol tudom külön vezérelni?
Azon van a tuner kártya. XP-n megy, de ezen nem találom!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#40229) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a problémám: win7 pro 64 bit op. rendszeremre megpróbáltam feltelepíteni az sp1 javítócsomagot, de a frissítés többszöri próbálkozás után (ismeretlen hiba, kód: 800736B3) leáll. Az op. rendszerem teljesen legális. Ebben az esetben mit lehet csinálni? Eddig minden elérhető frissítést telepítettem hozzá. Lehet, hogy ez lehet a gond? Előre is köszi. Üdv

(#40230) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tegnap újra raktam a win7-et, és azóta a start menüben a futtatás ablak, ami eddig a bal szélső oszlop alján volt, átment a jobb oszlop aljába, mint opció, nem pedig, mint nyitott kis téglalap, amibe bmikor írhatok.
Hogyan tudnám visszaállítani?

És még egy off kérdés:
felraktam a legújabb tc-t, és egy kis esztétikai problémába ütköztem az előző verzióhoz használthoz képest: ha kilépek és újra megnyitom a programot, akkor megjegyzi az oszlopok elhelyezését.
Régebben ilyenkor újraindításkor visszaugrott alaphelyzetbe, ez főleg azért volt kényelmes, amikor félkijelzős módban néztem és megváltoztattam az elhelyezéseket, most pedig megjegyzi, és eléggé zavaró.
Átnyálaztam a beállításokat, de nem nagyon találtam erre vonatkozót.
Tudnátok segíteni, hogy ezt hol tudom beállítani?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40231) Morden24 válasza Zirowe (#40230) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lehet nem értem teljesen a kérdésedet, de eltűnt a search box a start menu-dből?

A TC-s kérdésre sajnos passz, nem használok :B

Sectumsempra - For Enemies

(#40232) Zirowe válasza Morden24 (#40231) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pontosan.
Nem állítottam el semmit, gyári állapotban van minden.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40233) Morden24 válasza Zirowe (#40232) üzenetére


Morden24
nagyúr

Érdekes... milyen verzió? Csak érdekességből... mert még nem láttam, hogy ez a funkció defaultban ki lenne kapcsolva.

Menj a Windows features (Control Panel -> Programs -> Turn Windows features on or off) ablakba, és pipáld be a Windows Search funkciót, aztán okézd le.

szerk.: Ha ez nem jönne be, akkor kukk ide.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40234) Gorneck válasza Zirowe (#40232) üzenetére


Gorneck
titán

Fut a szerviz hozzá? Mert vmi kilőtte elég rendesen...sztem.

Gorneck#1239

(#40235) VGYke


VGYke
addikt

Most nálam így néz ki a helyfoglalás (remélem nagyítva olvasható). Win7, Office, driverek, SP1 van fent (na meg a directX frissítés), semmi egyéb. Azta! És növekszik, mert tegnap még 17,1, aztán 17,3GB, ma már 17,4. De mitől amikor minden "olyan" ki van kapcsolva :F
Ami a lényeg: kiugró a Windows mappa helyfoglalása kb. 16,6GB, azon belül a winsxs mappa, ami 8,77GB. Bár a Sysnative, meg a System32 sem gyenge a maguk 2,6-2,1 gigájával.
Ezeknek a mappáknak a méretei kinél hogy alakulnak?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#40236) Morden24 válasza VGYke (#40235) üzenetére


Morden24
nagyúr

Növekszik, mert installálsz programokat, és a dll-ek miatt bővül a winsxs mappa.
Teljesen rendben vannak a helyfoglalások.

Sectumsempra - For Enemies

(#40237) Zirowe válasza Morden24 (#40233) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Campus keretében kapott prof 32bit.

De most hogy mondod, tegnap felraktam egy tweakert, lehet, hogy az lőtte ki!
Nem gondoltam volna, hogy ebbe belenyúl. :W

Visszakapcsoltam, vissza is jött egy restart után, köszi!:)

A másik, hogy ezt a telepítőt a win7 launch party-n való regisztrálás után kaptam, mindig csak ezen a gépen használtam a kulcsot, de ez már a 4. aktiválásom azóta, nem is engedi az online aktiválást, mert "a kulcsot a microsoft blokkolta".
Ilyenkor mi a teendő?

Most próbálom a "telefonos segítséget". :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40238) default. válasza Zirowe (#40232) üzenetére


default.
őstag

öö, ezt hol lehet beállítani, hogy a start menüben az utoljára indított programok helyett be lehessen rakni hasznos programokat amit sűrűn használsz?

(#40239) Morden24 válasza Zirowe (#40237) üzenetére


Morden24
nagyúr

Telefon, ennyi. 3 aktiválást enged egyébként onlány.

Én a helyedben semmilyen tweaker progit nem tennék fel, mert gyakorlatilag mindegyik szemetel. Ha valamit konkrétan meg akarsz csinálni, akkor inkább keress rá neten, vagy akár kérdezd meg itt. A legtöbb dolgot WIn-en belül, manuális registry edittel meg lehet oldani, az ilyen tweaker vackokról meg állandóan kiderül utólag, hogy beleszemétkednek olyasmibe, amibe nem is kérte a júzer.

(#40238) default.: Jobbklikk az adott app ikonján és "pin to start menu".

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40240) Zirowe válasza default. (#40238) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Fú, már nem is tudom hol állítottam be, a tálca és start menü tulajdonságoknál a testreszabáson belül azt hiszem.

Remek, az ms telefonos aktiválás mondta, hogy nem érzényes a kulcs, lehet, hogy szoftverkalózkodás áldozata lettem :DDD , nagy nehezen élő operátorhoz kerültem, aki átirányított a tisztaszoftverhez, akiktől kaptam, ők meg mondták, hogy a 2009. október 31én igényelt és 2010. januárjában megkapott telepítő kulcsa 2010. március elsején járt le (!!), amit akkor kellett volna meghosszabbítanom, bár én azt hittem, hogy az addig él automatikusan, amíg a hallgatói jogviszonyom fennáll.
Újat már csak március elseje után igényelhetek, mert akkor lesz megint forduló, bár a win már kiírta, hogy 2 napon belül kéne aktiválni.
Nevetséges.

Na mindegy, én bajom :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40241) FF23 válasza VGYke (#40235) üzenetére


FF23
senior tag

Futtattad a dism /online /cleanup-image /spsuperseded parancsot?
Nekem több mint egy gigával kisebb lett a rendszer, mint SP1 előtt.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40242) D@ni88


D@ni88
addikt

Teljesítménynövekedés várható az SP1-től? Illetve ez is olyan mint az XP, hogy a folyamatosan frissített rendszer lassabb mint az eleve SP-al megjelenő?

(#40243) VGYke


VGYke
addikt

Hát senki nincs itt, aki legális win7 x64 prof. alatt futtatni szeretné a szintén legális Call Of Juarez játékot? Ha van, hogyan sikerült? Megbuktam :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#40244) default. válasza Воланд (#40213) üzenetére


default.
őstag

sajna nem működik a dolog. kitörölte az IconCache.db-t, de ugyanúgy rossz az ikon :(
más esetleg?

(#40245) Воланд válasza default. (#40244) üzenetére


Воланд
titán

Jobb klikk az ikonon, tulajdonságok, ikoncsere és válaszd ki a megfelelő ikont.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40246) Psychonaut válasza D@ni88 (#40242) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja, az én Athlon 2000+ -os gépem éppen most váltott Phenom II X4-re.

(#40247) bucilali válasza D@ni88 (#40242) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Hát hogy növekedett e a teljesítmény, számszerűsíteni nem tudom..
De én tegnap este telepítettem, azóta pattogósabbnak érzem.
(Win7 ultimate x64)

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#40248) Воланд válasza D@ni88 (#40242) üzenetére


Воланд
titán

Én nem tapasztaltam teljesítménynövekedést, de megfelelő hardvernél van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40249) D@ni88 válasza Psychonaut (#40246) üzenetére


D@ni88
addikt

Ülj le, egyes. Látom nem hallottál még optimalizációról...

(#40250) default. válasza Воланд (#40245) üzenetére


default.
őstag

kösz!!!
siker.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.