Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40601) McKane válasza sfdrakex (#40600) üzenetére


McKane
senior tag

elméletileg SATA.. Alapbeállítás.
nem bántottam a BIOS-t..
csak megnéztem,hogy lát-e mindent és mentés nélkül kiléptem belőle..

#40602 Fire/SOUL/CD : igen,más gép simán bootol róla (laptop,haver gépe..) , mint írtam ez is eredeti windows7 dvd,gyári.. :U

[ Szerkesztve ]

(#40602) Fire/SOUL/CD válasza McKane (#40599) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Más gép tud boot-olni arról a W7 DVD-ről? Gyári lemez, vagy írt?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40603) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#40592) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy restart segített, nem az update a hibás. Csak jó lenne tudni, hogy ilyenkor mi van... :W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40604) sfdrakex válasza McKane (#40601) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Esetleg próbálj meg a W7 dvdből csinálni egy telepítőt pendrivera és arról telepíteni a W7et. Valami gáz a DVD meghajtóval lehet ha a Vista se szereti.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40605) McKane válasza sfdrakex (#40604) üzenetére


McKane
senior tag

A vista és Xp is tudott bootolni.. :U
csak a win7 nem :D

(#40606) sfdrakex válasza McKane (#40605) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

De a kép alapján a Vista is sárga felkiáltójellel nyomja, szóval valami gond csak van. Biosban állítsd át más módba.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40607) Laccoss válasza McKane (#40599) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy esetleges megoldás: BIOS frissítés

Valószínűleg nem kezeli a win7 bootrészét az alaplapod biosa.

[ Szerkesztve ]

(#40608) Storms


Storms
őstag

üdv

Ez miért van? Link Az óra fent meg a többi gadget igy jelenik meg, mióta újrainditottam a gépet. :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#40609) McKane válasza sfdrakex (#40606) üzenetére


McKane
senior tag

nem piszkáltam a BIOS-t,helyette ezt csináltam meg és minden rendben -eddig - :
[link]

Laccoss:
ezesetben mi a fenéért virít az alaplap dobozán az a felirat: " Windows 7 support "

Kép

[ Szerkesztve ]

(#40610) Morden24 válasza Storms (#40608) üzenetére


Morden24
nagyúr

Frissítettél IE9-re? Mert akkor azért.

Sectumsempra - For Enemies

(#40611) Sub-ZeRo válasza McKane (#40609) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is windows 7 support-ot kapott a lapom, mégsem ment addig a C&Q míg nem frissítettem a biost. XP alatt ment. Amúgy meg sata és AHCI-re kell lőni a bios-t, ha kell, updatelni kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40612) Laccoss válasza McKane (#40609) üzenetére


Laccoss
addikt

Lehet az csak a driverekre/kompatibilitásra vonatkozik. Akkor passzolom, de egy próbát megérhet.

(#40613) lalakov válasza sfdrakex (#40596) üzenetére


lalakov
senior tag

Skype-pal és igen az amire gondolsz :) , de elméletileg azt mondja, hogy kikapcsolta a vírusirtóját (Pandája van, amit én még nem láttam, így fogalmam sincs mit csinál rajta).
Nálam is vírusnak látja az AVG, de csak akkor törli, amikor másolni vagy elindítani akarom, így meg simán a kivételek listájára tudom tenni.

(#40614) sfdrakex válasza lalakov (#40613) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig akkor mégsem kapcsolta ki rendesen, vagy van fent más progi is ami védi nem tudom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40615) Storms válasza Morden24 (#40610) üzenetére


Storms
őstag

igen frissitettem de azóta többször ujra lett inditva a gép és rendesen mentek.
Ez is hibát ir ki: KÉP Van egy tippem hogy köze van egymáshoz a kettőnek. :( Most miez? Ujra kell megint tennem a windowst?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#40616) Sub-ZeRo válasza Storms (#40615) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs vírusod?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40617) gyorsan?


gyorsan?
csendes tag

sziasztok,

van egy Samsung NP-RV508-A01HU laptopm, melyet op rendszer nélkül adtak. feltettem rá egy win7 ultimate verziót, mely szépen felmászott rá, de a telepítés utáni első bootoláskor nem indult el a rendszer, ezt a hibaüzit dobta ki: 0xc0000225.
google-ben utánanéztem a dolognak, az ottani tanácsok alapján a következőket próbáltam ki:
- system recovery cd - látott hibát, de nem tudta javítani
- a win7 telepítőjének hibajavítója ugyanazt produkálta
- APCI állítása biosban - ilyen, de még ehez hasonló lehetőség sincs a biosban (elég ostoba bios, kevés állítási lehetőséggel)
- legfrissebb bios verzióm van.
- csökkentett módban sem indul el, az illesztőprogik betöltése közben megáll a dolog

a win xp tökéletesen megy rajta, tehát nem hardver gond van
a win7 x64 a fent említett hibakódot adja
a win x86 pedig odáig jut, hogy a "windows indítása" aztán meg sem moccan

legtöbb helyen az apci enabledre állítását javasolták a problémára, mely sokaknak megoldást is jelentett. viszont a bios-omban nincs ilyen lehetőség.

tudna segíteni valaki?

üdv
beuska

(#40618) lalakov válasza sfdrakex (#40614) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm a segítséget :) , maximum letöröltetem vele azt a vírusirtót. :DD

(#40619) Morden24 válasza Storms (#40615) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az mindegy. Már több topikban is sikerült megállapítani, hogy IE9-re frissítés után valami miatt enyhén oroszrulettes lesz a gadgetek viselkedése, azaz egy-egy alkalommal tökéletesen indulnak, máskor meg hibás a megjelenítés. Ez abból fakad, hogy a gadgetek az IE motorját használják a megjelenítésre.

A gyári gadgeteknél jó eséllyel megoldja a problémát, ha uninstallálod őket, aztán a control panelben visszaállítod.
Nem gyári gadgeteknél a "majd megoldódik" dologban bízhatsz, vagyis vagy az IE RTM-re valami változik, vagy frissítik az adott gadgetet.

Hogy a services lapod miért nem működik, az passz. Registry babrálás, idióta védelmi központ, malware?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40620) Steelmanus válasza lalakov (#40618) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem a virusirtoval van gond, hanem azzal hogy nem jol akarod atkuldeni.
Ha *.exe fajl akkor hiaba nevezed at *.txt-nek a viruskeresok beleneznek a fajl tartalmaba es latjat a fejlecben hogy az egy futtathato fajl, meg akkor is ha az teszem azt txt-nek van atnevezve. En ugy kuldozgetek *.exe fajlt, hogy csinalok rola egy masolatot azt becsomagolom *.zip-be vagy esetedben *.rar-ba es atnevezem ugy a rar fajlt hogy a kiterjesztesnel elveszem az egyik betut. Pl: *.zi vagy *.ra vagy *.ar.
Amikor elkuldom - Messengert hasznalok - akkor irok egy sort a fogadonak hogy mire nevezze vissza.

(#40621) lalakov válasza Steelmanus (#40620) üzenetére


lalakov
senior tag

Kipróbáljuk, köszönöm. :))
És ha utána kicsomagolja, már nem fog óbégatni a vírusirtója?

[ Szerkesztve ]

(#40622) sfdrakex válasza Steelmanus (#40620) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Simán beszoktam rarolni az exeket és nem szokott velük gond lenni, nem szoktam átnevezni sem. Itt tuti azzal van a baj hogy törés egy programhoz és a vírusirtó ezért törli is ahogy kicsomagolnák, vagy átneveznék exere.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40623) peterm711


peterm711
aktív tag

Üdv!
Adott egy laptop, amire gyárilag win7 64bit-es operációs rendzer van telepitve. Lehetséges ezt valahogy downgrade-elni 32bit-esre? Csak mert olyan speciáis programokat kéne rajta futtatni amelyek nem kompatibilisak a 64bites oprendszerrel. Mielőtt mondanátok, hogy biztos van kompatibilis verzió is, azt kell hogy mondjam, hogy nincs, azt mondta a cég hogy ő nekik nincs rá kapacitásuk, hogy átirják a programot. Szóval lehetséges valahogy lebutitani? Esetleg ha ezt törölném, és telepitenék egy 32 bitesset, majd megpróbálnám a meglévő kulccsal regisztrálni? Az lehetséges lenne? :F

(#40624) sfdrakex válasza peterm711 (#40623) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak úgy megy ha 32 bitest telepítesz fel. Azonos verziót fel tudsz tenni a 64 bites kulcsával. Mi ez a program egyébként? Kompatibilitási módban sem megy ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40625) peterm711 válasza sfdrakex (#40624) üzenetére


peterm711
aktív tag

Kösz a gyors választ. Szóval csak annyi a dolgom hogy szerzek egy 32bites verziót, majd feltelepitem a 64 bites kulccsal. Ez egy rezgésdiagnosztikai kiértékelő program, amely forgógépek csapágyállapotának kiértékelésére szolgál

szerk: a nyelv ugye nem számít, lehet angol is?

[ Szerkesztve ]

(#40626) Revoltek válasza Steelmanus (#40580) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Lemezkezelőben látszik, viszont a full partíció, tehát nem mutatja, hogy mennyi foglalt belőle. de amikor adni akarok neki nevet, vagy formázni, akkor azt írja, hogy: A műveletet nem lehetett befejezni, mert Lemezkezelő konzolnézete nem tükrözi az aktuális adatokat stb stb.

(#40627) sfdrakex válasza Revoltek (#40626) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Betűjele van a meghajtónak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40628) hackeeeee válasza Revoltek (#40626) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dobj egy képet a lemezkezelő ablakról.

Véleményem szubjektív...

(#40629) Joe_Black7


Joe_Black7
tag

Használ még valaki office 2003-at win7 alatt? Kíváncsi lennék, hogy csak én fogtam ki, vagy másnál is csinál csúnya dolgokat a win7 sp1. Nálam ugyanis a telepítése után az office alkalmazások nem indulnak el, appcrash-el összeomlik mindegyik. És elég határozottan a sp1 okozza, mert csak a telepítése után jött ez elő, és miután leszedtem, megjavult minden. Viszont azért ez elég meredek, ha egy ilyen bugot benne hagytak volna...

[ Szerkesztve ]

(#40630) sfdrakex válasza Joe_Black7 (#40629) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam Office XP van w7 x64 SP1en és működik rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40631) hackeeeee válasza Joe_Black7 (#40629) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az office 2003 is frissítve van?

Véleményem szubjektív...

(#40632) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
A gépemen már kb fél éve windows 7 van, 64 bites.
De szeretnék egy 32 bites xp-t is telepíteni pár tervezőprogram miatt.
Ez hogy a legcélszerűbb? Van valami javosolt telepítési módszer, vagy valami amire nagyon oda kell figyelni? Vagy csak bootoláskor telepítem az xp-t egy külön partícióra, és kész?

Vagy egyszerűbb lenne ha a win 7-et is letörlöm, és újratelepítem a 2 oprendszert ?

(#40633) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy ha elindítom a gépet, akkor előfordul mondjuk 5-ből 2-szer,hogy valamelyik program nem működik. Teszem azt a bőngészők azt írják ki,hogy hiba miatt leálltak. Most pl. a Paint írja ki, hogy hiba miatt leállt, ha el akarnám indítani. Ha újraindítom a gépet, akkor utána többnyire el kezd működni, de tökre idegesít, mert ez nem normális.
Legális windows 7 home premiumom van és ezeket a dolgokat talán az sp1 telepítésére vezetném vissza, bár nem biztos,hogy az okozza, mivel előtte egy nappal telepítettem újra a gépet.
Van valami ötletetek? Nem igazán szeretném újratelepíteni a gépet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40634) sfdrakex válasza dangerzone (#40632) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerencsésebb előbb az XP-t és utána a W7 et, de megoldható fordítva is, ilyenkor vagy a w7 lemezével, vagy easy bcdvel tudod megcsinálni a boot menüt hogy választható legyen melyik induljon el.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40635) polonic


polonic
félisten

Új windows telepítés után nekem nem ajánlja fel a live 2011-et az wu. Ez miért van? Nem probléma, mert felteszem a honlapról, csak érdeklődöm. Amikor megjelent, akkor felajánlotta.

(#40636) Morden24 válasza dangerzone (#40632) üzenetére


Morden24
nagyúr

Telepíted külön partícióra, aztán a W7 lemezről kell majd egy javítást nyomnod, hogy legyen boot menu, és akkor tudsz választani a két OS között indításnál.

Egyébként ha Prof. vagy Ulti kiadású a W7-ed, akkor megpróbálkozhatsz az XP mode-al is, hátha az is megfelelő lenne. Illetve a tervezőprogramok tuti nem is mennek W7 x64 alatt, esetleges frissítésekkel sem (tudom, hogy van jópár, amivel gond van, csak kérdezem, hogy minden lehetőséget kimerítettél-e :) )?

(#40633) V.Stryker: Memória és/vagy procituning?

(#40635) polonic: A "Microsoft Update" be van pipálva a settingsben? Egyébként ettől függetlenül én is észrevettem már, hogy néha nem ajánlja fel. Fogalmam nincsen, hogy mitől függ.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40637) feltamadas


feltamadas
tag

szeva Windows 7ultimate 64bit rendszere szeretnék üveg ikon packot rakni hogyan tudom megoldani,erről lenne szó VistaICO-Aero-Pack-3 (256x256 ikon).

[ Szerkesztve ]

(#40638) polonic válasza Morden24 (#40636) üzenetére


polonic
félisten

Persze, be van pipálva, az első dolgaim egyike, hogy ezt beállítom.
Azért ez a windows jóval gyorsabban töltődik be. A régire egyáltalán nem vigyáztam. Persze stabilan működött az is, csak már kicsit lassú volt.

(#40639) V.Stryker válasza Morden24 (#40636) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Semmi nincs. Ez egy netbook, asus 1215T. Még ezt a gyári super hibrid engine.t is leszedtem, de nem oldotta meg, se a hiánya se a jelenléte.

Még valami lehet, hogy a windows telepítés előtt tettem bele ssd-t a hdd helyett, amely native ide módban van(másképp hibával elszállt a telepítés).Lehet ez a baja?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40640) Sweet Lou 6 válasza V.Stryker (#40639) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ott valami más lesz, mert native IDE=AHCI, ssd-knek pedig az kell.

sweetlou6.wordpress.com

(#40641) V.Stryker válasza Sweet Lou 6 (#40640) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát de mi a túró? Most nézem, egy órájánál több,hogy netezek, de még mindig nem megy a paint, újra kell indítanom.

Update: Na most újraindítottam és tökéletesen megy minden program.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40642) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Pár napja a Win7, bizonyos alkalmazásokban a help indításakor, a következő hibaüzenetet produkálja

A probléma megoldásához a segítségeteket kérem.

(#40643) hackeeeee válasza polonic (#40638) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Windows Update-ben írja is, hogy windows, és microsoft update más termékei?

(#40640) Sweet Lou 6: A Native IDE az nem az IDE módba "kapcsolt" SATA? Csak mert, pár notebook-oknál Én ezt így láttam, hogy Sata mode vagy Sata Type: AHCI vagy Native IDE. :U Vagy, hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40644) Morden24 válasza hackeeeee (#40643) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, az az IRQ kiosztással áll kapcsolatban. Asszem a legacy ide estén kapnak fix irq-t az eszközök, a native ide-nél meg az os osztja ki/meg őket. Or stg like that... :B
De izé, lehet, hogy nagyon rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40645) hackeeeee válasza Morden24 (#40644) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért kérdeztem Én is, hogy most akkor, hogy is van ez.. Mert volt, hogy Én csak ezt a két kapcsolót láttam notinál, hogy AHCI vagy Native IDE. :)

Véleményem szubjektív...

(#40646) polonic válasza hackeeeee (#40643) üzenetére


polonic
félisten

Persze, hogy írja!
De mindegy, már feltettem külön.

(#40647) hackeeeee válasza polonic (#40646) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, akkor furcsa... :U

Mondjuk, volt egy időszak nem olyan rég, hogy visszatettem a régi, 2009-es Live-ot. Aztán nem akarta nekem egyszer sem frissíteni 2011-re, nem is mutatta, hogy lenne frissítés. Plusz aztán, eltávolítás után sem mutatta az update, hogy ha gondolom tegyem fel. Szóval, fene sem tudja, akkor azt hittem, hogy nálam van valami, de akkor mégsem..

Véleményem szubjektív...

(#40648) Sub-ZeRo válasza csferke (#40642) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40649) Sweet Lou 6 válasza hackeeeee (#40643) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ezek után én is elbizonytalanodtam... Én meg pont arra emlékszem, hogy native IDE=AHCI, de akkor lehet, hogy az én memóriám bad sectoros. V.Strykernek megkéne néznie a biosban, hogy milyen opció van a Native IDE-n kívűl.

sweetlou6.wordpress.com

(#40650) Steelmanus válasza lalakov (#40621) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szolni fog az Ő virusirtoja is, sot biztos Karantenba teszi a fajlt, hiszen mar Nalad is kivetellistan van, viszont akkor ezt ird meg a baratodnak. Csak ismeri a Panda-t annyira hogy mikent szerezze vissza a fajlt. Azert az erdekes hogy ket virusirto is virusosnak latja, ha nem nagyobb a fajlt mint 10 Mb, akkor en felkuldenem a Virustotal-ra mert lehet szivessegbol nagyobb kart csinaltok mint "hasznot".

(#40622) sfdrakex Igazad van, elkerulte a figyelmemet hogy mar a kuldo oldalan is az AVG kivetellistajan van.

(#40626) Revoltek A Mac OS mas fajlrendszert hasznal mint a Windows azt javasolnam hogy vissza kellene tenni a Mac OS-et arra az idore amig lemented a D:\ particiorol az adataidat, majd meg Mac alol torolni a D:\ particiot, majd ezutan visszatenni a ghost fajlt, es ujbol elkesziteni a D:\ particiot amar mukodo W7 alol, igy legalabb a jogosultsagokkal sem lesz hiba.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.