Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26051) Edween válasza Wolfskin (#26050) üzenetére


Edween
őstag

ezt nézted?
Vezérlőpult, képernyő, cleartype szöveg módosítása, ez alatt ki lehet kapcsolni az élsimítást!

ui, most olvastam vissza, már próbáltad, és azt is végig lépkedted a mi a cleartype alatt található, mit állítson be betű megjelenítésre?

[ Szerkesztve ]

(#26052) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Win7-ben nem lehet az asztalon lévő ikonok méretét csökkenteni? 22"-os wide képernyőm van natív (1680×1050) felbontásban, de akkorák az ikonok mint a régi CRT-n 800×600-on. Ez már csak ilyen vagy lehet valahol állítani?

Továbbá a gyors-indítási tálcát lehet valahogy úgy konfigurálni, hogy takarva legyenek? Arra gondolok, hogy az ember egy kis nyílra rákattint és akkor megjelennek az ikonok. Egyáltalán a gyors-indítási tálca az csak annyi, hogy rögzítem XY program .exe fájlját a tálcán és kész vagy valamit rosszul csinálok?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26053) Edween válasza BenJoe80 (#26052) üzenetére


Edween
őstag

első kérdés? ctrl+egérgörgő
másodikat nem értem!

(#26054) Wolfskin válasza Edween (#26051) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, annak az eredménye a fenti középső kép...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#26055) negyedes válasza BenJoe80 (#26052) üzenetére


negyedes
addikt

Nem hinnem, hogy el lehet rejteni oket. Sevenben az egesz talca gyorsiditokent szolgal, szoval igen.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26056) fatal` válasza BenJoe80 (#26052) üzenetére


fatal`
titán

Jobb klikk->View->Small Icons vagy ctrl+egérgörgő

Nincs gyorsindítás, vissza lehet hozni a régit, de szerintem nem ajánlott.

(#26057) samgar


samgar
őstag

Üdvök!

Úgy van beállítva a netbookom, hogy 5 perc után leveszi a fényerőt, 10 perc után pedig kikapcsol a kijelző. Ezt simán a tapipad érintésével feltudom oldani. De van hogy nem. És akkor már semmit sem tudok csinálni azon kívül, hogy kikapcsolom a gépet, a power gomb hosszantartó lenyomásával. Van más megoldás is esetleg eme brutál beavatkozás helyett? :U

Oppo Find X5 PRO

(#26058) BenJoe80 válasza Edween (#26053) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi! Király... és a szöveget is lehet valahogy csökkenteni?

Az XP-ben volt olyan, hogy ha zároltad a gyors-indítási tálcát és ott több ikon volt mint aminek helyet hagytál akkor megjelent egy jobbra mutató dupla nyilacska (valami ilyesmi: >>) és ha arra kattintottál akkor megjelent a többi ikon is ami addig rejtve volt.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26059) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

microsoft keyboard editorral csináltam egyéni billentyűzetbeállítást. Fel is installáltam, és a nyelvek között lehet váltani.
Az alap magyar nyelvet ugye nem lehet törölni, kérdés hogy lehet a módosítottat alapértelmezésnek tenni?
Elindítok egy alkalmazást és az alapértelmezettet jelöli ki.

(#26060) bobalazs válasza samgar (#26057) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megoldás lehet ha kikapcsolod a merevlemez alvó módba kapcsolását, vagy hosszabb időre állítod. Másik megoldás ha megnyújtod a kijelző kikapcsolási idejét, és helyette alvó állapotot állítasz.

(#26061) fatal` válasza bobalazs (#26059) üzenetére


fatal`
titán

Start -> Control Panel -> Region and Language -> Keyboards and Languages fül -> Change Keyboards -> Default input language-t átállítod. Ugyanitt el lehet törölni a default magyar kiosztást is.

(#26062) hcpeter


hcpeter
tag

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne:
1. Win 7 64-bitet használok, a rendszer partíció mérete 40G. Igen hamar elfogyott, most kb 1G üres helyem van. A programok amik telepítve vannak a szokásosak (tömörítő, vlc, skype, openoffice, java jdk, hozzá netbeans, egyéb kisebb programok). Mitől fogyott el a nem kevés 40Gigám? Játék nincs telepítva (na jó, van egy dosbox, azon belül prince...). Winsxs mappa nem is olyan nagy, 6G. Ti mennyit szoktatok hagyni a win-es partíciónak?

2. Másik kérdésem, egyik napról másikra nem hibernál. Annyit tesz, hogy kidob a bejelentkező képernyőre, mintha lockoltam volna a gépet. Előtte hibernált, újratelepítés után sem ment. Próbáltam eszközkezelőben kikapcsolni hardvereket, hátha valamelyik nem engedi, de aludni minden további nélkül elmegy. hiberfil.sys megvan, hibernálás engedélyezve. Linux alatt hibernál.

Köszi az ötleteket, válaszokat.

#include <sör>

(#26063) fatal` válasza hcpeter (#26062) üzenetére


fatal`
titán

1. Lapozófájlt tedd át máshova, és tiltsd le a rendszervisszaállítást.

Nekem 50G a rendszerpartíció.

2. Alvó mód megy? Próbáld ki ha letiltod a hybrid alvást az energiagazdálkodásnál, akkor lehibernál e.

(#26064) hcpeter válasza fatal` (#26063) üzenetére


hcpeter
tag

Köszi!

Lapozófájlt átteszem, rendszer visszaállítás le volt tiltva, kézzel csinálom néha.
Erről jut eszembe, hogy a backup se ment (-: Rejtélyes hibákkal elszáll.

Alvó mód megy, hibrid alvás kikapcsolva, energiagazdálkodási menüben nagyon sokat turkáltam... Bosszant a dolog, lehet reinstall lesz, bár azt azért kerülném.

#include <sör>

(#26065) #65675776 válasza hcpeter (#26062) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet csak ki kellene üríteni a Temp-eket és a Recycle Bin-t... Esetleg a frissítések biztonsgi másolatait lehet még érdemes eltakarítani.

(Nálam 20GiB-on van a W7 Professional x64.)

Aki viszont kitalálta, hogy a letöltéseket a rendszerpartíción cache-elni kell, azt egy felfüggesztett tarkólövéssel jutalmaznám.

[ Szerkesztve ]

(#26066) fatal` válasza #65675776 (#26065) üzenetére


fatal`
titán

Csak a szar IE cacheli :D

(#26067) Clay


Clay
senior tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy felraktam a win7 64bit hun ultimate verziót és indításkor nem mindig ismeri fel az egeremet, Genius Ergo 555 laser, ki kell húzni, majd újra csatlakoztatni, aztán megy rendesen XP alatt semmi gond nem volt vele, más USB-és eszköz nincs rajta a bill. PS/2-es, alaplap Gigabyte EP45-UD3, driverek fent vannak, eszközkezelőben nem jelez hibát.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#26068) #65675776 válasza fatal` (#26066) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg a szar Chrome, meg a sza FF, meg a szar... Rendszer szinten történik, nem böngésző függő. Egyébként a cache törlődik újraindításkor. Ez mind szép és jó, de aki csak altatni vagy hibernálni szokta a gépét, az dögöljön meg.

(#26069) bobalazs válasza fatal` (#26061) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lehet. Nekem custom billentyűzetem van mint mondtam. És nincs alapértelmezett opció sem.

(#26065) daa-raa

Nálam is 20 gigás partición van. A lényeg szerintem az hogy a programokat más particióra kéne telepíteni.
Ha elfogy a szabad hely akkor érdekes dolgok szoktak produkálódni.
Windirstat vagy directory size al érdemes megnézni hogy alakult a foglalt terület és kiszűrni a gikszert.

[ Szerkesztve ]

(#26070) fatal` válasza #65675776 (#26068) üzenetére


fatal`
titán

Nekem se az FF se az Opera nem cacheli a C-re a letöltést.

(#26071) hcpeter válasza #65675776 (#26065) üzenetére


hcpeter
tag

Ejj, sajnos nem segített.
Gondolom külön partícióra telepíted a program file-okat. Úgy tűnik nincs más lehetőség mint a reinstall, szívem szerint csak hibernálnám a gépet, nem kéne mindig újraindítani...

#include <sör>

(#26072) Wolfskin válasza #65675776 (#26068) üzenetére


Wolfskin
őstag

én opera hordozható verziót használok, az mindent a saját mappájába (ill alá) rak.

és nem is a c-n fut. majdnem az össes programom portable, a start menüben csak a linkjeik vannak megfeleően csoportosítva. némelyik még mentett egy eldugott Thininstall mappába a local settings alá, de már azokat is átállítottam (igaz, XP-n)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#26073) #65675776 válasza Wolfskin (#26072) üzenetére


#65675776
törölt tag

A portable verzió már egy másik állatfaj.

hunfatal: Akkor nálad a Temp-ek egyikében sincs soha egyetlen HTT*.tmp file sem?

(#26074) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Ki lehet kapcsolni valahol WIn 7 ultimate-ben hogy ne zárolja a gépet x idő inaktivitás után? 32 bites.

(#26075) bobsys válasza csdm (#26074) üzenetére


bobsys
addikt

persze, a screen saver optionnal

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26076) fatal` válasza #65675776 (#26073) üzenetére


fatal`
titán

A tempem sosem több száz megánál, az Opera meg a letöltéseket nem cacheli csak az oldalakat.

(#26077) csdm válasza bobsys (#26075) üzenetére


csdm
senior tag

háh végre köszönöm

(#26078) pukkancska válasza hcpeter (#26071) üzenetére


pukkancska
tag

Töltsd le a Ccleaner-t és alapbeállításokkal végezz egy tisztítást. Még a beállítások oldalon kiveheted a pipát a 24 óránál régebbi fájlok törlésénél és ha fontos, hogy ne törlődjön semmilyen böngészési előzményed, akkor vedd ki a pipát a böngésződ elől.

(#26079) #65675776 válasza fatal` (#26076) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kérdés nem erre vonatkozott...

(#26080) Killing


Killing
addikt

Hello!
Hogy lehet beállítani hogy .gif képeket alapértelmezetten a windows fényképnézegető nyissa meg?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#26081) RootRulez válasza Killing (#26080) üzenetére


RootRulez
félisten

Jobb klikk rajta társítás. :K És beállítod...

mod:
Ha erre nincs mód, akkor: Belépsz a "Sajátgép"-be, ott "Eszközök" menü -> "Mappa beállításai" menüpont. Itt pedig a "Fájltípusok" fül. Kikeresed a gif-et és a módosításra kattintasz. Itt tudod módosítani a *.gif-hez rendelt programot. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26082) Wolfskin válasza Wolfskin (#26050) üzenetére


Wolfskin
őstag

erre (#26050)az élsimítás dolgra nem tud senki semilyen okosságot?

hiába kapcsolom ki a Clear Type opciót, a betűk egy része (pl. gmail-ben a bold betűk) továbbra is mosott marad.... ilyen...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#26083) Killing válasza RootRulez (#26081) üzenetére


Killing
addikt

Az elsőt próbáltam már, de nincs ott a fényképnézegető:

A másodikat meg nem értem, mert itt nincs sajtgép, akkor hol találom az eszközök menüt? A számítógép alatt nincs.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#26084) fatal` válasza #65675776 (#26079) üzenetére


fatal`
titán

Mondom nem cacheli, fájlnév.part néven egyből írja oda, ahova töltök le. Nem értem a problémát :)

IE cachel a C-re és utána másolja a helyére.

(#26085) fatal` válasza Wolfskin (#26082) üzenetére


fatal`
titán

De miért akarod kikapcsolni a ClearTypeot? Annak pont a betűk simítása a feladata.

(#26086) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Kéne egy kis segítség,mert sajna nem boldogulok...A legújabb Kmp-t használom és most váltottam Win7-re(32bit ) és az istenért sem tudom beállítani :((( Adott egy 24 colos Benq monitor ami full hd-ban üzemel és adott egy 94cm-es Hd Ready tv,Ati 4870-es kari,mindez HDMI kábellel összekötve.Eddig úgy használtam,hogy a monitor full hd-ban ment,míg a tv 1280X720/50Hz-ben ment.A tévé mint kiterjesztett(extended)módban ment hiba nélkül.Most is életre tudom nagy nehezen kelteni,de a tv-n ahogy elkezdek filmet nézni, kinyújtja teljes képernyőre(nincs alsó felső csík).A Catalystban már szétállítottam mindent(már több Catalyst-ot is kipróbáltam 9.8,1.4,1.6),de olyan mintha nem is reagálna rá.Pl: a Catalyston az image scaling opcióból teljesen ki vagyok zárva"inaktív az "Image Scaling/GPU átméretezés" funkció, pontosabban nem tudok választani a 3 lehetőség közül, nekem a "képarány megtartása/maintain aspect ratio" kéne, de a középső van bejelölve és nem lehet átkattintani".Na pont ezzel az opcióval lehetett játszani a tv képarányával...Ebben tudna valaki segíteni?A röhej,hogy mindez XP alatt gond nélkül ment évekig.Ja és mindenképpen kéne ez a kiterjesztett megoldás,mert amíg a film megy a tv-n és dolgozni szoktam a monitoron,mindezt egy időben.
A válaszokat ötleteket és tippeket előre is köszöntem! :R

(#26087) fatal` válasza Milka 78 (#26086) üzenetére


fatal`
titán

A filmeknél ennek automatán kéne működnie, a szürke opciót pedig a win7 magától vezérli. Másik lejátszót próbáltál már, mondjuk MPC-HC-t?:)

(#26088) Milka 78 válasza fatal` (#26087) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva.Azzal is próbáltam,de ott még a tv--re sem tudtam képet varázsolni(nem értek hozzá)Nem vagyok tisztában a videó leképzéssel sem.Sőt VLC-t is próbáltam,de ott is csak a monitoron megy a film és a tv-n csak az asztal látszik.Amióta az eszemet tudom XP-t használok és kb.5 órája van Win7-em,a Vista meg úgy ahogy van kimaradt.Ja az XP-n ott beállítás nélkül is ment az egész...Nekem nagyon úgy tűnik,hogy a Win7 felülbírálja a Catalyst beállításokat...

[ Szerkesztve ]

(#26089) fatal` válasza Milka 78 (#26088) üzenetére


fatal`
titán

Nem bírálja felül. Clone módban működik?

(#26090) Milka 78 válasza fatal` (#26089) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem és ez a lényege,hogy ne clone-ba fusson,hanem kiterjesztett monitorban(az xp-n így működött és most is működik a Htpc-men).Nem tudom clonozni,mert a monitor full hdban60hz-n a tv viszont csak hd-ban 50hz-n megy és állandóan összekuszálja az asztal felbontását.

(#26091) Wolfskin válasza fatal` (#26085) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem nézte meg a belinkelt képeket a hozzászólásomban?

engem nagyon zavad, olyan, mintha rossz lenne a szemem: életlen, elmosott, összfolyó betűk. az XP alatt peidg tű éles.

szóval pont azt szeretném, hogy ne simítsa. hagyja "kockásan", de élesen.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#26092) #65675776 válasza fatal` (#26084) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azokat nálam is létrehozza, ahogy a tmp-ket is.

(#26093) Sub-ZeRo válasza Chosen (#26046) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26094) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

A hétvégén feltelepítettem a Win7-et a gépemre és csak most vettem észre valamit: a filmek nagyon rossz minőségben jelennek meg. Olyan mintha csíkozottak lennének.

Ilyet még nem tapasztaltam. Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a probléma? KMPlayer-t használok (a legújabbat), a videó-kártyám egy ATI Radeon Sappihre HD5770 1GB DDR5 és a monitorom meg egy Samsung SyncMaster 2253BW.

Képeknél nem csinál ilyet - csak is filmeknél. valami ötlet, hogy mi lehet a bibi?

A segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26095) Fire/SOUL/CD válasza BenJoe80 (#26094) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbálj ki másik lejátszót, pl ezt: MPC HC

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26096) fatal` válasza BenJoe80 (#26094) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld MPC-HC-vel vagy VLCvel. KMPlayer nem a legjobb Win7 alatt.

(#26097) zka67 válasza BenJoe80 (#26094) üzenetére


zka67
őstag

A renderelést állítsd át EVR-re (Enhanced Video Renderer).

Szerintem nem csíkos, hanem kockás a képed :)

[ Szerkesztve ]

(#26098) BenJoe80 válasza zka67 (#26097) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Fire/SOUL/CD: kipróbálta egy másik média lejátszót - ha nem is MPC HC-t - de a MediaPlayerClassic-ot és azon nem produkált ilyet. Akkor ez valószínű KMPlayer bibi...

hunfatal: nem tudom, az eddig olvasottak alapján a KMPlayert ajánlják a legjobban...

zka67: a renderelést hol tudom beállítani? KMPlayerben? Tudnál egy elérési utat írni?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26099) fatal` válasza BenJoe80 (#26098) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom én nagyon sok helyen MPC-HC-t látok, főleg azok körében, akik HD-t is néznek, ugyanis a KMPlayer nem tud DXVAt. És rengeteg a probléma vele win7en.

(#26100) BenJoe80 válasza fatal` (#26099) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Érdekes, mert mellettem meg itt egy másik gép amin u.u. Win7, KMPlayer és azon meg megy szépen...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.