Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26201) bobsys válasza artiny (#26199) üzenetére


bobsys
addikt

Ha rakattintok a dreamscene.exe jobb kilikk es Run As Administrator.
es uatnna mi tortenik?
administrator felhasznalo engedelyezve van?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26202) artiny


artiny
őstag

Mashonand letoltottem egy 64bites verziot ami feltelepult es meg valmi dll fajlokat is bekellet masolnom a system32 ben ....
megy mar a video haterkent csak az a baj hogy a mappak neve elmosodott[link]
Hogyan lehetne ezt megoldani,hogy a mappak neve nemosodjon el?

Porbaltam mas videot ,de nem valtozott a problema es ha kepet teszek hatternek akkor minden lathato ujbol.

(#26203) Sub-ZeRo válasza Geller72 (#26197) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Húzzd le az összes vinyód, csak a samu maradjon rajta. Xp telepítő be, és hozz létre egy partíciót amit a vinnek használsz majd. Legalább 50 giga legyen!
Majd ha kész indísd újra és a win7 telepítésnél na töröld le a partíciót amit létre hoztál, hanem csak formázzd! Majd arra telepítsd a 7-et. Igaz nem lesz 100 megás partíciód, de talán működni fog így.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26204) Geller72 válasza bobsys (#26200) üzenetére


Geller72
veterán

A megoldás nagyon aljas volt..:DDD. Az ok, hogy nem értem, miért köcsögösködik a telepítő, ha másik hdd van bent. Ám a többi partíció kuszaságának megakadályozása miatt lehet..ezt, azért úgy érzem a 21. században egy OS-nek le kellene (van, amelyik le is tudja) tudnia kezelni. Szal HDD lehúz, de a későbbi telepítés egyszerűsítése miatt a legfrisebb driverek egy USB-s penen vannak, amit rádugtam az egyik hátsó USB slotra..nnna, ennyi elég volt a telepítőnek, hogy hülyének nézzen. No comment.. :W

Update: Biosban Sata 0-3 portnak NATÍVNAK kell lennie, mert legacyban szintén befordul a telepítő..tehát ENABLED.

Update2: XP alól formázva, 32K-s foglalási egységre sem jó. Újra kellett a telepítővel formáztatnom. Most elindult..
Öcsém....hát, komolyan mondom.. :(

[ Szerkesztve ]

(#26205) Milka 78


Milka 78
nagyúr

26196Esetleg erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#26206) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy egy ideje a weblapokon néhány helyen dőltbetűs szöveg jelenik meg. Elvileg semmi nem lett elállítva (a gyerek is ezt állítja), mégis egyik indítás után előjött és nem tudok rájönni, hogy mi okozhatja.
Az internetbeállításoknál próbáltam a webhelyek betűstilusok figyelmen kívül hagyásást, de az meg nem minden weblaphoz megfelelő.
64 bites Win7 van a gépen.

Előre is köszönöm, a segítséget!
Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#26207) fatal` válasza Milka 78 (#26196) üzenetére


fatal`
titán

A beállításokat az AppDataban tárolja, nem a program filesban, ha újra akarod configolni, akkor töröld ki onnan a mappákat. AppData\Local\Microsoft\Windows Mail és AppData\Local\Microsoft\Messenger.

Rejtett fájlok és mappák megjelenítése legyen bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#26208) fatal` válasza cvn69 (#26206) üzenetére


fatal`
titán

Minden böngészővel ilyen?

(#26209) 19870820 válasza 19870820 (#26101) üzenetére


19870820
senior tag

Erre valaki? #26101
Azóta se óldodott meg a gondom.

(#26210) Fire/SOUL/CD válasza 19870820 (#26209) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Attól függ mennyi idő után "áll le"...Alapban a W7 (azt hiszem 20 perc után) leteszi alvóba a masinát, ez teljesen normális.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26211) 19870820 válasza Fire/SOUL/CD (#26210) üzenetére


19870820
senior tag

Az gond hogy ez nem alvóba megy,hanem teljesen lekapcsolja a gépet. Mindezt úgy hogy én közben használom a gépet.
Ezután se egér gombnyomásra se a billentyűre nem ébred fel.

[ Szerkesztve ]

(#26212) pukkancska válasza 19870820 (#26211) üzenetére


pukkancska
tag

Próbáltad már a bios-t alapra állítani?

(#26213) fatal` válasza 19870820 (#26211) üzenetére


fatal`
titán

Ez biztosan nem win7 probléma. Vagy valamelyik szoftvered állítja le a gépet, vagy pedig hardverhiba, esetleg a házad gombja kontaktos és úgy érzékeli mintha megnyomnád a gombot, akkor pedig szabályosan leáll. Energigazdálkodásnál, a részletes beállításoknál állítsd be hogy se a tápkapcsolóra se a billentyűzet sleep gombjára ne történjen semmi és nézd meg hogy így is leáll e. Ha nem, akkor valószínűleg a házad gombja kontaktos.

(#26214) 19870820 válasza pukkancska (#26212) üzenetére


19870820
senior tag

Azon van mindig.

(#26215) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Azt szeretném kérdezni, hogy a 0x8007000D hibát mivel lehet orvosolni?

Az egész úgy kezdődött, hogy az eredeti Windows 7 x64-em elkezdett rinyálni, hogy nem eredeti, bla bla... (újra)aktiválási próbálkozásaimat persze rendre a fenti hibával díjazta. Jelenleg pedig Security Essentials def. frissítésnél, Windows Update-elésnél, "mindenütt" ezt a hibát kapom. :W

(#26216) 19870820 válasza fatal` (#26213) üzenetére


19870820
senior tag

Én is a ház kapcsolójára gondolok.Hardverhiba szerintem kilőve,mert teljesen szabályosan áll le a gép.Hansúlyozom hogy ez nem slepp módba kapcsolás,mert amikor leáll onnantól nem reagál semmire.

(#26217) Laccoss válasza 19870820 (#26211) üzenetére


Laccoss
addikt

Érdemes megnézni, hogy pl. nincs e olyan letöltőprogramot vagy torrent kliens ahol be van állítva hogy letöltés után kapcsolja ki a gépet. (nekem volt ilyen, beállítottam, elfelejtkeztem róla, aztán mindig mikor letöltöttem valamit, néztem, hogy utána szakad a net, mert az volt beállítva régi szép modemes időkbe) Esetleg túlmelegedik a proci, és a bios leállítja. Mondjuk nem tudom hogy csak egyszerűen lekapcsolja, vagy szépen kilép.

(#26218) cvn69 válasza fatal` (#26208) üzenetére


cvn69
tag

Igen. Mindegyikben: IE8, Opera, Chrome, FF
Bocsánat ezt elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#26219) Milka 78 válasza fatal` (#26207) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm!Meg van.Most meg nem merem törölni mert Live Mail alól be tudok jelentkezni Messengerbe(legalább működik).Amúgy valami nem gömbölyű,mert a felső menüsor(live Mail) angol nyelvű.Viszont alatta full magyar(beérkezett üzik,stb).Eleve nem értem,mert magyar nyelvű telepítőt alkalmaztam :F

[ Szerkesztve ]

(#26220) negyedes válasza cvn69 (#26218) üzenetére


negyedes
addikt

Mas tema nem lett beallitva?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26221) Sub-ZeRo válasza Milka 78 (#26219) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezért nem használok már vagy 3 éve magyar nyelvő progikat... mindenem angol... :U :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26222) Fire/SOUL/CD válasza 19870820 (#26211) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha valóban kikapcsol a gép, akkor nyilván nem reagál a bill-re vagy egérre...
Ellenőrizd, hogy nem melegszik-e valami a masinában, és maga BIOS kapcsolja ki a gépet, megelőzendő a maradandó károsodást...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26223) brugo


brugo
aktív tag

Van valakinek velemenye erol a konyvrol :
Windows 7 haladókönyv
Szalay Márton, Kis Balázs
?

(#26224) Geller72 válasza brugo (#26223) üzenetére


Geller72
veterán

Azt nem ismerem, de egy ismerősömnek ezt vettem meg. Zsebkönyv, de 430 oldalas. Elég részletes. Nem annyira, mint egy Server kézikönyv, de szerintem 1.663,-Ft-ért jó.

(#26225) cvn69 válasza negyedes (#26220) üzenetére


cvn69
tag

Klasszikus Windows van beállítva, esetleg, a háttérkép lett cserélve, a gyerek rendszeresen "aktualizálja". De, most kipróbáltam másik témával, nem változik.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#26226) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Azt lenne a problémám,hogy van egy eredeti win 7 pro rendszerem,de angol és mivel rá moddingoltam a magyart,amit csak ultimate alatt lehet,így már nem legális.
Próbáltam már 2 programot ami eltüntetné az aktivációs ablakot,helyesbítek megoldaná :D De nem működött egyik sem rendesen.

Valaki tudna segíteni ebben priviben akár?

(#26227) fatal` válasza 19870820 (#26216) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld ki, amit mondtam, hogy ne csináljon semmit ha nyomod gombot. Hátránya, hogy csak start->leállítással fogod tudni leállítani, de, ha így nem áll le, akkor megvan a bűnös. :)

Másik módszer, hogy lehúzod a lapról a gombot, de az sztem értelmetlen, ha meglehet oldani szoftveresen is. :)

(#26228) pethYeti


pethYeti
addikt

Win 7 xp-módnál ugye első indításnál hozza létre a virtuális gépemet, ami eltárolódik adott helyen. Na ha törölni akarom ezt a létrehozott gépet tehát köv indításnál(virtuális gépet) egy teljes "üres" xp-t akarok kapni mi a teendő, mit kell törölni?

(#26229) Laccoss válasza pethYeti (#26228) üzenetére


Laccoss
addikt

Virtual PC-ből szerintem tudod törölni a virtuális gépet, utána pedig a letöltött xp (xp-mod) újra felrakhatod. Nem értem, ha feltelepül az xp-mod, akkor miért akarsz üres xp-mod (amit nem is értek mit takar az üres) felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#26230) pethYeti válasza Laccoss (#26229) üzenetére


pethYeti
addikt

Értem csak akkor kell legalább 2 restart az xp mod meg a patchelés miatt, és jó lenne ilyen rögtön törléses dolog:)

Üres= friss 0 programmal, mintha most települt volna, mert tesztelgetnék rajta dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#26231) fatal` válasza pethYeti (#26230) üzenetére


fatal`
titán

Amit felrak XP-t az teljesen üres.

(#26232) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

Valaki megmondaná nekem, hogy itt win7 alatt az egérgyorsítást hol lehet kikapcsolni? :B

szerk.: megvan

[ Szerkesztve ]

(#26233) pethYeti válasza fatal` (#26231) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez okés, csak ha tele szemetelem, gyorsan tudjam újrarakni, de akkor ezt csak újra telepítéssel lehet :(

(#26234) Laccoss válasza pethYeti (#26233) üzenetére


Laccoss
addikt

Namost. Ha Virtualpc kezeli az xpmod által felrakott xp-t. Akkor megkeresed a könyvtárat ahol a virtuális gép van, és lemented. Mikor pedig tisztán akarod használni, vissza másolod. Lehet nem ilyen egyszerű a dolog, de nem próbáltam még. Nálam elég lassú volt az xp mód.

[ Szerkesztve ]

(#26235) pethYeti válasza Laccoss (#26234) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi, majd kipróbálom. Azért lehetett lassú mert alapból 512 rammal megy, én ezt mindig megnövelem duplájára.

(#26236) polonic válasza grabber (#26226) üzenetére


polonic
félisten

Szerezz egy magyar pro telepítő médiát, aztán a kulccsal, amit az angolhoz kaptál, tökéletesen fel fog települni és legális lesz.

(#26237) 19870820 válasza Laccoss (#26217) üzenetére


19870820
senior tag

Köszi a tanácsokat.Ezeket megnéztem most mindet,amit a gépre felraktam programokat is végig néztem,elvileg egyik se kapcsolja le a gépet.Ez a lekapcsolás teljesen olyan mintha én magam leállítanám a gépet,hibát nem ír ki se közbe,se akkor amikor visszakapcsolom ezután a gépet.

(#26238) REDeath


REDeath
őstag

van arra lehetőség, hogy ha nem lent v. fent hanem bal .v jobb oldalon használom a tálcát, akkor ugyanolyan keskenyre lehessen állítani mint "kis ikonokkal" lenti helyén?
mert az ikonok valóban kisebbek lesznek, de a szélessége nem változik a tálcának, nem nyomható jobban ösze. azt hittem a dátum miatt, azt kikapcsoltam, de úgy is csak akkora.
16:9 a monitor, ezért rakom inkább balra, mert szélesség van bőven, magasság meg jól jön mindenhol

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#26239) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Az miért lehet ,hogy egy csomó program , telepítő nem indul el ? Vagy ha elindul akkor azt írja hogy az alkalmazás hibával leállt .Valami orvosság ?

(#26240) fatal` válasza pethYeti (#26233) üzenetére


fatal`
titán

Másold félre a VHD-t. C:\users\felh.név\AppData\Local\Microsoft\Windows Virtual PC

(#26241) Tomitosz válasza Májsztró (#26239) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Melyik Win7 van fent neked? Pro és Ultimate verziónál lehet futtatni VirtualPC módban XP rendszert. Az alatt régebbi programok is rendesen futnak, és a rendszer támogatja hogy kölcsönzi az XP illesztőit és akkor win7 alatt is rendesen elfut és kezeli.

Más szempontból pedig amikor nem fut rendesen a telepítő akkor nem szokta telepítés után felajánlani hogy a rendszer más beállításokkal újra megpróbálja?? Másodjára már a saját beállításaival menni szokott.

Vagy még egy ötlet...ha huzatod a gépet akkor előfordulhat ilyen hiba. Jobb mindent gyári értékre beállítani.

(#26242) Májsztró válasza Tomitosz (#26241) üzenetére


Májsztró
addikt

Most az egyik programot sikerült elindítani. De pl most akartam telepíteni a Virtual XP-t aztán az is egy tovább gombra való kattintás után eltűnt :F

A telepítő semmit nem ajánlott fel. Vagy elindul és feltolja a programot , vagy el sem indul csak jelez hogy tölt és egyszer csak abbahagyja.

Az kimaradt ,hogy Win Professionalom van.

[ Szerkesztve ]

(#26243) Májsztró


Májsztró
addikt

Na , most a Virtual XP feltelepült. Legalábbis a Program Files-be benne van , de a Start Menüben nincsen. Most akkor hogyan indítsam el ? :F Komolyan mondom ,hogy XP után egy halom szenvedés ez a Winfos 7 64bit. :(

(#26244) Fire/SOUL/CD válasza Májsztró (#26243) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Virtual PC telepítve van?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26245) grabber válasza polonic (#26236) üzenetére


grabber
addikt

Médiát?Nem tudom mire gondolsz :(

(#26246) Fire/SOUL/CD válasza grabber (#26245) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Telepítőlemez, de lehet akár egy eredeti ISO is...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26247) Thrawn válasza Májsztró (#26243) üzenetére


Thrawn
félisten

Windows6.1-KB958559-x64.msu fel van rakva?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26248) negyedes válasza Májsztró (#26243) üzenetére


negyedes
addikt

virtual pc felraktad?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26249) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Most már a Virtual PC- is fent van. Települne is csak azt írja ,hogy minden más virtualizációs programot zárjak be . :DDD

(#26250) negyedes válasza Májsztró (#26249) üzenetére


negyedes
addikt

Elsore a virtual pc es utanna az xp mode. Le is van irva mikor letoltod. RTFM. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.