Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13801) Syl válasza hackeeeee (#13757) üzenetére


Syl
nagyúr

MSE jó cucc, most frissült, mostmár tud madzsarú is.

A béta sajnos nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13802) Syl válasza luise178 (#13800) üzenetére


Syl
nagyúr

Távolítsd el a jelszavad.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13803) sfdrakex válasza Lui04 (#13799) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1 vinyón 2 partición van a 2 os azt máshoyg nem tudod megcsinálni hogy mindkettő eltudjon indulni csak boot menüvel szerintem. Mivel biosban csak meghajtónként udsz választani particiót nem hogy honnan bootoljon. Hiába aktiv mindkét partició egyikről bootol ha nincs boot menü.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13804) bpx válasza luise178 (#13800) üzenetére


bpx
őstag

futtatás: control userpasswords2
"Users must enter a username and password to use this computer" elől pipa kivesz

(#13805) Lui04 válasza sfdrakex (#13803) üzenetére


Lui04
aktív tag

Nem aktív mindkét partíció, csak az egyik, csak egyet lehet aktívnak jelölni. Valamint simán lehet boot menü nélkül is több rendszert bootoltatni ugyanarról a vinyóról, csak ilyenkor lemezkezelőben kell megadni az aktív partíciót, ahol a másik rendszer van.

(#13806) sfdrakex válasza Lui04 (#13805) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sztem tud bootolni nem csak az aktiv particiórol a w7. Boot menü nélkül nem fog menni szerintem a választás, mivel ha 3 particion 3 os van akkor is elég ha egyik aktiv ha van boot menü tudsz választani, és az aktivopn lévő boot fájl engedi hoyg válasz. Ha másikat teszel aktivá nem fog bootolni szerintem mert nem ott van a boothoz szükséges fájl.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13807) Cuci3


Cuci3
tag

Plíz, SOS-ban tudna valaki válaszolni! Egyik haverom Win7 licence lejárt (1 év ingyé volt). Most mennék telepíteni neki XP-t, de csak partíció van a 250G-s vinyón. :W Adatvesztés nélkül lehet Win7 alatt alap lemezkezelővel legalább két darabra bontani a vinyót?

(#13808) pzstm válasza Syl (#13801) üzenetére


pzstm
titán

pórnép nem jut hozzá BETA-hoz...amúgy meg olyan sokat nézegeted tán, hogy jó lenne magyar? ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13809) Morden24 válasza Syl (#13801) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem mintha olyan bonyolult lenne, hogy kell hozzá a magyar nyelv :)

Sectumsempra - For Enemies

(#13810) pincehely válasza Cuci3 (#13807) üzenetére


pincehely
addikt

Attól függ, hogy mennyire van tele a vinyó!
Annyi szabad helynek biztosan kell lennie, amekkora partíciót le akarsz választani a 250gb-ból a rendszer számára.
Próbáld meg a 250gb os partíciót zsugorítani, ami marad, azt meg használd a rendszernek.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13811) sfdrakex válasza Cuci3 (#13807) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Paragon partition manager vagy Easus partiton manager. Esetleg a w7 lemezkezelője a számítógép/jobb klikk/kezelés/lemez kezelésben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13812) Lui04 válasza sfdrakex (#13806) üzenetére


Lui04
aktív tag

Nem tud bootolni, mert nem az ő partíciója az aktív. Eddig Vista volt az RTM helyén és gond nélkül ment a váltás a két OS között az aktív partíció átállításával.

"Ha másikat teszel aktivá nem fog bootolni szerintem mert nem ott van a boothoz szükséges fájl." - ez itt nem áll fent, mivel telepítés előtt a másik partíció lett aktívnak jelölve, azaz az RTM úgy látta, hogy csak ő van egyedül.

(#13813) Morden24 válasza csapos2 (#13789) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, hogy tisztán láss:

Attól, hogy 1 felhasználói fiók van (ami admin), még nem gyakorlod alapban az admin jogkört.
Konkrétan megfogalmazva: az kap admin jogkört, aminek adsz admin jogkört, nem pedig az, amit elindítasz az admin fiókból.
Ezzel ki lett (nagyjából) küszöbölve az, hogy az egyszeri júzerek admin módban bejelentkezve a kiskutya f@szától kezdve a malware-ekig mindent admin jogkörrel futtassanak (ez Vista úta van így).

Sectumsempra - For Enemies

(#13814) sfdrakex válasza Lui04 (#13812) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Attól hogy a másik nem volt aktív láthatta a rajta levőt, szerintem, de anynira nem vágom nem használok egyszerre több OS-t de nem értem miért nem boot menüvel oltod meg a váltást miért az aktiv particiokkal szarolsz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13815) laolaj válasza hackeeeee (#13786) üzenetére


laolaj
aktív tag

akkor az van kérlek h közli h napra kész a cucc.. és ennyi. nem csinál semmit..

Sub-Zero:
- Update megvolt, driver frisss... kilök a Dell oldalára.. ahol persze h nincs semmi ilyen cucc...
- Home Profesional

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#13816) Cuci3 válasza pincehely (#13810) üzenetére


Cuci3
tag

Szóval csak úgy nem tudom kettévágni? Laikusan arra gondoltam, hogy első 30GB levág külön partinak, aztán onnan minden fontos dolgot lepucolunk.
De még1x átgondolva ez tényleg nem olyan egyyszerű. És még nem vagyok a helyszínen, de szerintem eléggé tele van a vinyó.

(#13817) Morden24 válasza laolaj (#13815) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha nem engedi betallózni, akkor nem kompatibilis az adott driver.

Úgy csináltad, hogy Update driver -> Browse my computer for driver software -> Let me pick from a list of device... -> Have disk... ?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13818) Cuci3 válasza Cuci3 (#13816) üzenetére


Cuci3
tag

Esetleg ajánlhattok priviben valami olcsó megoldást, ami az 1 éves licenset kitolja. :)

(#13819) sfdrakex válasza Cuci3 (#13818) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Privit akart upsz.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13820) Morden24 válasza Cuci3 (#13818) üzenetére


Morden24
nagyúr

Argep.hu

Amazon.co.uk

Warezt itt ne kérj!

(#13819) sfdrakex : Nem kéne... :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13821) pincehely válasza Cuci3 (#13816) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor fel kell áldozni az adatokat.
Valamit valamiért.Én is volt, hogy azt hittem, hogy ááá, itt nem tudok majd mit törölni, erre nagy hírtelen 200gb szabad helyet csináltam. Csak elhatározás kérédes, mitől van szívünk megszabadulni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13822) laolaj válasza Morden24 (#13817) üzenetére


laolaj
aktív tag

igen úgy h én jelölöm ki neki h honnan kerese a drivert.. sőt még saját kezűleg is beillesztettem h EZT használd.. és semmi.. felteszi és ennyi... :(

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#13823) Morden24 válasza laolaj (#13822) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bocsi, nem akarok annyit visszaolvasni: milyen monitor és mi a gond vele?

Sectumsempra - For Enemies

(#13824) Lui04 válasza sfdrakex (#13814) üzenetére


Lui04
aktív tag

Azért oldottam meg így mert nem akartam, hogy ha valamelyiket törlöm, akkor szarakodjak a boot menüvel. Meg így gyorsabb is, annyira nem használtam sűrűn a 2 rendszert, a Vista csak ilyen mentőöv volt, meg azon teszteltem progikat (nem gányoltam a rendszert). Ezt a néhány kattintást meg bőven kibírtam.

(#13825) sfdrakex válasza Lui04 (#13824) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Boot menüt szerkeszteni is 2 perc easy bcdvel ha törlöd egyik OS-t és sztem kulturáltabb menüvel választani. Persze te tudod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13826) laolaj válasza Morden24 (#13823) üzenetére


laolaj
aktív tag

akkor leegyszerűsítem neked.
Dell P1110.
és win 7 csak 85hz-ig akarja járatatni.... én meg 144hz-en.. és itt a baj..

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#13827) Morden24 válasza laolaj (#13826) üzenetére


Morden24
nagyúr

Keresőben találtam pár panaszost ugyanúgy Dell CRT-vel, és ugyanúgy 85Hz fölé nem enged állítani.

A helyzet az, hogy a monitorod már nem igazán támogatott. A Dell baszok hozzá drivert írni. Ezzel nem fogsz tudni túl sokmindent kezdeni.

Ha kiveszed a screen resolution/advanced settings/monitor-nál a hide modes that this monitor cannot display elől a pipát, akkor sem tudsz állítani rajta?

Esetleg az nV akármiben (nemtom mi van ott CCC helyett) nem lehet valami custom resolution-os megoldást csinálni?

Ha ezek nem működnek, akkor meg kell barátkoznod a 85Hz látványával, mert feljebb nem fog menni, amíg a Dell nem ír drivert, márpedig ők már nem fognak.

Sectumsempra - For Enemies

(#13828) spartan1 válasza Sub-ZeRo (#13745) üzenetére


spartan1
aktív tag

Nálam sajna nem :( De a vga kérdés még mindig forog :D

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#13829) Lui04 válasza sfdrakex (#13825) üzenetére


Lui04
aktív tag

Tudom, hogy nem nehéz, de nekem így jobban kézreállt. De ez már mellékes, a kérdésem még mindig adott.

Köszi szépen, hogy próbáltál segíteni :R

(#13830) Morden24 válasza spartan1 (#13828) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egy BIOS-frissítést csinálj, ha még nem tetted volna.

Sectumsempra - For Enemies

(#13831) csapos2 válasza Morden24 (#13813) üzenetére


csapos2
addikt

Rendben, és köszönöm. Végre alkalom nyílik a próbára és megtudhatom, kinek volt igaza.

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#13832) spartan1 válasza Morden24 (#13830) üzenetére


spartan1
aktív tag

Még nem tettem,de sajna gőzöm sincs,hogy hogy kell :(

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#13833) raus válasza sfdrakex (#13709) üzenetére


raus
aktív tag

Nem függ össze a kettö info, 1. hogy erzekenyebb a tuningra es huzott gepeken ledaralja magat az OS es egy kek halal utan mar nem lesz a regi, 2. pedig h az usa valtozat jobb. Anno xp-böl is amerikai valtozatot hasznaltam es visszatekintve stabilabb volt mint a magyar. Tenyleg hallottam es olvastam h az usa valtozat jobb. Es teny hogy az EU-ban sok helyen linux van pl itt ausztriaban is ahol melozom most, de a PH az istencsaszar oldal es etalon minden teren. Meg open office-t is hasznalnak a hivatalokban es szarnak a Bill Gates fejere. Nagyanyam anno jaratta az UFO magazint, mindig beleolvastam, jo volt az :))

(#13834) bobsys válasza Steelmanus (#13743) üzenetére


bobsys
addikt

A Virus: Win32/Alureon.A a Microsoft elnevezese
aliases
Win32/Olmarik!generic (CA) Rootkit.Win32.TDSS.u (Kaspersky)
W32/TDSS.drv.gen4.A (Norman)
Mal/TDSSPack-V (Sophos)
a te linked valami mas, a TDSS (Alureon.A) meghajto drivereket fertoz

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13835) sfdrakex válasza raus (#13833) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

USA xp-t használtál? Valami extreme special dark black editiont? Magyarból is ilyesmit használtál? Azok az über jók ja. . .

Szerinted majd milliókat költ az MS eunak gyengébbre? HA ez tényleg így lenne rendelne mindenki USÁból OS-t EUban nem lenne eladás, DE ha EUba rosszabbat ad nem veszi senki ami haszon kiesés, nem hülyék az MS emberei hoyg speciálisan gyengébbret készitsenek valahova.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13836) hackeeeee válasza raus (#13704) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az kemény. :D Nem tom ki volt ez az okos. Volt sok kavarás ebből annak idején, lényegében az a "böngészőharc" volt. De ebből sem lett semmi, ugyanolyan változat van mindenhol, majd most fog jönni a böngészőválasztó, amit majd update-ről tudunk elérni.

Szal nem tom ki volt ez az okos, aki neked ezt mondta, de tuti, hogy valami hozzáértő lehet. :U

A másik, érzékeny a rendszer a tuningra, annyira, hogyha az okos júzer csak állítgat minden sz@rt, de közben azt se tudja mit csinál, és nem stabil a gép, akkor van az, hogy akármit csinálsz, nem megy fel a rendszer, csak alap órajelen... Értelmesen kell tuningolni, akkor nincs gond. Szal aki nem ért hozzá, és csak FSB-t képes emelni, mert nála az a tuningolás, az ne is tuningoljon.Kb. azoknál jön ez elő, hogy tuning mellett kékhalálozik a rendszer össze vissza, meg nem települ fel. Ezek kb azok akik már azt is megkérdezik, hogy hogy lépjenek be a bios-ba, és még ezek akarnak tuningolni, vicces... :U

Én is tuning mellett telepítettem, használom a rendszert, és semmi gond nincs, pedig nem amerikai. Akkor most mivan? Biztos feltörték az egyetemi szerót és odarakták az amerikai image-et.. Jónagyhülyeséget hordasz itt össze, mit ne mondjak...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13837) polonic válasza raus (#13833) üzenetére


polonic
félisten

Atyaég. Csak nyomod továbbra is a hülyeséget! Milyen usa változat jobb az európainál. Ilyenek nincsenek, értsd már meg. Media player nélküli változat van, semmi több. Ugyanolyan windows létezik itt is és ott is.
Én is olvastam és hallottam érdekes dolgokat. De szerinted elhittem mindent?

(#13838) hackeeeee válasza polonic (#13837) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van aki el hiszi, meg látod, VALAKI AZT MONDTA ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13839) pincehely


pincehely
addikt

Én 471-es FSB-vel telepítem a rendszert az alap 333 helyet.
Semmi hiba, felmegy símán.

8.5-ös szorzóval az ugye 4ghz, az alap 2,83 helyett, ez már elég jó tuning még sem volt semmi baja a win7-nek vele.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13840) Laraxior


Laraxior
titán

az micsoda hogy játék után az msn ikon helyett egy nagyítót találok a tálcán? :W
nem az első eset... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13841) sfdrakex válasza pincehely (#13839) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha ésszel tuningolsz, feszt is emelsz stb nincs gáz, de ha csak fsb-t rántod fel akkor ne mbiztos hoyg stabil ugyan azon a frekin, meg a memoriák időzítését se árt normálisan belőni és azok fsbjét, meg a vga-t hangolni hozzá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13842) hackeeeee válasza Laraxior (#13840) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem a titkosított hülyeséget használja véletlen? Duplakattot nyomsz rá és jó lesz?

Van rá vmi billentyűkombó... Bár az elvileg hálózati meghajtó ikon lesz, v is régen az vót. :D

Véleményem szubjektív...

(#13843) Morden24 válasza raus (#13833) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. hogy erzekenyebb a tuningra es huzott gepeken ledaralja magat az OS

Sajnos nem igaz. XP-n húzott gépekkel fordul elő sokszor, hogy Win7 telepítése után újra kell állítani a tuningot.

egy kek halal utan mar nem lesz a regi

Te tényleg teljesen hülye vagy? Tudod egyáltalán, mi az a kékhalál?

az usa valtozat jobb

Megtennéd, hogy megnevezed a forrásaidat, illetve linkelnél pár tesztet?

Anno xp-böl is amerikai valtozatot hasznaltam es visszatekintve stabilabb volt mint a magyar

Mivel a honosításhoz anno nem csak a szövegeket kellett átírni. Hogy XP-nél ez mennyire volt igaz, azt nem tudom, de a 9x-es Windows-oknál tényleg volt ilyen. Vista óta ilyen konkrétan nincsen, szóval marhaságot mondasz.

Es teny hogy az EU-ban sok helyen linux van

Bőven nem terjed az olyan ütemben. Másrészt meg egy cég nem bosszút állni szokott, hanem megpróbálja visszaszerezni a kulcsaftjait, ha lényegesek.

szarnak a Bill Gates fejere

És ez kit érdekel? Mellesleg BG már szarik az ő fejükre is.

Nagyanyam anno jaratta az UFO magazint, mindig beleolvastam, jo volt az

Tény, csak nem kellett elhinni, amit írnak. Ahogyan ez a te esetedben is igaz.

Sectumsempra - For Enemies

(#13844) hackeeeee válasza Morden24 (#13843) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:DDD

Nah jah, kíváncsi lennék én is, hogy ezeket honnan szedte vajon..

Mellesleg, sok cégnél még mindig XP van még mindig, azért nincs 7, mert nincs hozzá hardver, mert ugye azt is fejleszteni kéne, nameg ha olyan akkor meg még DOS, ha ilyen régi szoftvereket használnak. Linux-ot én még szinte sehol nem láttam, esetleg belső levelezés szervereként..

Véleményem szubjektív...

(#13845) pincehely válasza sfdrakex (#13841) üzenetére


pincehely
addikt

Persze, kellett is plussz fesz nálam is, nem csak a procinak.
Mondjuk a VGA-val nem mahináltam, fixáltam 100-ra. A ram meg 1:1-ben van.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13846) Morden24 válasza hackeeeee (#13844) üzenetére


Morden24
nagyúr

azért nincs 7, mert nincs hozzá hardver

Meg azért, mert ha 8 évig jó volt gépelgetni a titkárnőnek, akkor jó lesz az még addig, ameddig nem kell gépparkot cserélni.

Linux-ot én még szinte sehol nem láttam, esetleg belső levelezés szervereként..

Én sem sűrűn, de ez nem is arról szól. A Win7 tuningolhatóságának semmi köze a Linuxhoz. Hányan tuningolnak gépet? A PC felhasználók mondjuk 1 százaléka?

Tömény baromság.
Ez megint valami olyan hülyeség, mint amikor pár balfácán "valakitől hallotta", hogy a Vista nem játssza le a warezolt filmeket.
Sok a hülye, kevés a golyó.

Sectumsempra - For Enemies

(#13847) hackeeeee válasza Morden24 (#13846) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah meg, alacsony a kerítés.. :)

Véleményem szubjektív...

(#13848) bozont


bozont
veterán

Egyik ismerősöm egy papírboltot vezet és megszeretné venni valamelyik windows és office csomagot (2007-re gondoltam, prof. vagy small business edition, nem tudom mi a különbség). Mivel az üzletben lenne neki a gép, gondolom a home verzió nem jöhet szóba, legalább egy professional kell, ugye? Semmi komolyabb munka nem lenne vele, csak nyomtatás a gépről, egy-két szerkesztés officeban vagy corel draw-ban. Szóval a lehető legolcsóbb verzió elég lenne.
Az open office meg ilyenek nem jók neki, az esetleges kompatibilitási problémák miatt, bár nem tudom ez mennyiszer jelentene gondot, nem akar kockáztatni. Bár mondtam neki, hogy vezesse be és kezdje sulykolni a vevők tudatába, hogy csak a pdf formátumú fájlokra tud garanciát vállalni és úgy hozzák a nyomtatni valót.

(#13849) sfdrakex válasza bozont (#13848) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem vehet Homeot is, az szerintem csak a szolgáltatásaiban tér el a proftól, ha neki elég használja nyugodtan. Ellenőrizni kis cégeknél gépeken szoftvert egyébként nem sürün szoktak.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13850) luise178 válasza bpx (#13804) üzenetére


luise178
tag

nincs beállítva jelszó, de megcsináltam, amit irtál-utólag is köszi. a probléma félig meg is oldódott. most már beenged, nem akadékoskodik, de mikor megnéztem a szülői felügyeletnél, még mindig ottvan, az említett felhasználó.

az ott micsoda? valami windows-os szarság, vagy mi? kicsit zavar, hogy nemtom mi az ott. azért néztem a szülői felügyeletben, mert csak ott látszik, nem azért mert bármi jelszót akartam volna beállítani. csak zavar, hogy ottvan...

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.