Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13401) Celithrandi válasza Fire/SOUL/CD (#13398) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, megvan, mindenki magyart használ?:) mindig keresgélem hogy vajon mit fordítottak mire le:P

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#13402) Fire/SOUL/CD válasza Celithrandi (#13401) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem, én angolt, csak magyar MUI-val. De ha legközelebb ilyen gondod adódik, akkor írd le nyugodtan, hogy englisül kéred. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13403) Celithrandi


Celithrandi
addikt

na még két dolog aztán remélem nem zargatok senkit:)
nem találom hogy hol lehetne kikapcsolni azt hogy ne kérjen az elején jelszót hanem egyből lépjen be a winbe.
+ ctrl-alt-del re be lehet lőni hogy egyből a task jöjjön be és ne az ami?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#13404) Mr Manson


Mr Manson
tag

Sziasztok!

64-es Win 7-et használok és olyan problémám van hogy minden nagyon lassu!Maga a rendszer is! Ha zenét hallgatok akkor is ha live messengert használok akkor is! Böngészésre a leggyorsabb google chrome-ot használok mégis alig jönnek be az oldalak!!
Virusirtónak Avirát használok!Frissitések rendben telepitve!

Tud esetleg valaki valami megoldást?

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#13405) polonic válasza Celithrandi (#13403) üzenetére


polonic
félisten

A ctrl+shift+esc kombinációval a task manager jön be egyből. Erre gondoltál?
Töröld a jelszót a felhasználói fiókoknál. Ha jelszóval védett a fiók, akkor anélkül nem lép be.

[ Szerkesztve ]

(#13406) Fire/SOUL/CD válasza Celithrandi (#13403) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az attól függ, hogy hogy adtál jelszót. Ha pl a felhasználói fiók-nál, akkor ott kell kitörölni.
(régit persze tudni kell ;] )

2. kérdésedre meg CTRL+SHIFT+ESC

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13407) ollie válasza Mr Manson (#13404) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit jelent az, hogy lassu?

***

(#13408) sfdrakex válasza Mr Manson (#13404) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen változat a w7 ed ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13409) Fire/SOUL/CD válasza Mr Manson (#13404) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A tünetek arra utalnak, hogy IDE módban telepítetted az OS-t és olyan HDD-vel rendelkezel, ami belassul IDE módban(Nekem az egyik Hitachi HDD-m ilyen). Ha ez a szitu, akkor ellenőrizd a BIOS-ban a SATA üzemmódot és ha van lehetőség, akkor rakd át AHCI-ra. Ha szerencséd van, akkor gond nélkül telepíteni fogja a W7 a beépített AHCI driver-t(nem kell sehonnan leszedni), ha meg nincs, akkor szép kék képernyő is fogadhat... ;]

Akkor lehet ez a gond, ha az egész rendszert úgy érzékeled, mintha valami irdatlan lassú lenne. Legegyszerűbben úgy győződhetsz meg arról, hogy a HDD a "ludas", hogy másolj valami nagyobb fájlt(pl TC-vel), ha a HDD sebessége kb max 30-40MByte/sec, akkor tuti ez a gond. (Egy mai HDD-nek 80-100Mbyte/sec-el illik mennie)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13410) pincehely válasza Fire/SOUL/CD (#13409) üzenetére


pincehely
addikt

Én már próbáltam Vistával, win7-el is, hogy IDE után Achi módban indítom a gépet, és az eredmény vagy fekete képernyő, vagy rosszabb esetben kékhalál lett.
Szerintem ezt csak újratelepítéssel lehet megváltoztatni!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13411) Fire/SOUL/CD válasza pincehely (#13410) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, nem véletlenül írtam én sem. Elég sok gépet telepítek, szóval tudom, hogy az utólagos AHCI bekapcsolás, vagy akár AHCI driver telepítés, az be tudja állítani az OS-t.
Kösz a megerősítést, remélhetőleg az illetékes kolléga is elolvassa a HSZ-od és tudja mire vállalkozik, amikor IDE-ről AHCI-ra kapcsol... :DDD
(Már ha valóban ez a gond)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13412) pincehely válasza Fire/SOUL/CD (#13411) üzenetére


pincehely
addikt

Reméljük! :))

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13413) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#13411) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért a 80-100 mb az csak akkor megy ha két satas vinyó között másol, azonos vinyó particióira vagy csak másik mappába másoláskor nem hiszem hogy megy annyit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13414) pincehely válasza sfdrakex (#13413) üzenetére


pincehely
addikt

Tervezem, hogy beruházok egy Ocz vertex-re, 30 gb-os változatra.
Ezeket az SSD-ket milyen módban kell/lehet használni? Achi, vagy Ide?
Tudnia kell az achi-t is ugye?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13415) sfdrakex válasza pincehely (#13414) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem tudnia kellene, de még sose használtam szal passz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13416) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#13413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt hiszem erre mondják, hogy no comment :DDD
Saját HDD és ennél tud többet egy kicsit, bár való igaz, nem 7200rpm-es. Csak AHCI módban lehet telepíteni rá a W7-et vagy akár a Vistát, IDE-ben nem, megáll a telepítő.
XP alatt próbáltam, ez felment IDE módban persze, de max 30-40MByte/sec-et produkált, úgyhogy integráltam neki AHCI-t az XP telepítőbe, noha nem megy ennyire XP alatt, de a 110-120Mbyte/sec ott is megvan :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13417) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#13416) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor nem szóltam, köszi ezt is tudom mostmár.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13418) Gorneck válasza pincehely (#13414) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel utálom a lassú postot, így én idenél maradtam...nem vesztes semmit, ha idébe hagyod...

Gorneck#1239

(#13419) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#13416) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen vinyó az? Nekem 320 as WD 7200 sata 2 es, ha ide -s vinyóram ásolok vele 40-50 között megy saját magára 25-30, a rendszer nem lassú egyébként.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13420) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#13419) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja igen, azt nem írtam. Szóval egy ismerősöm az Államokban melózik és Hightech cuccok veszik körül(amolyan MEO-s) és amikor év végén hazajön, akkor hoz pár gyárihibás kütyüt(pl megfolyt a festék, van rajt egy centis karcolás, stb) Ezt is Ő hozta tavaly(pontosabban 5 darabot, amit természetesen azonnal el is adtam egy kivételével), ez egy WD Velociraptor Green ExtremSpeed HDD, 500G 64MB cache 10000Rpm. :DDD
Árlistán ne is keresd, nem fogsz találni sehol. :N Ez ilyen belső cucc, amiket(legalábbis jelenleg még, legalábbis ezt a típust) nem kereskedelmi forgalomba szánnak.

Ő hozott Eagletek webcam-ot is, ami kemény 1500Ft-omba került, 3Mbit, 1280x1024 mellet 30Frame/sec...Nyilván ehhez hasonló, vagy pont ez a model manapság már kapható, de 2008 decemberében ütős cam volt... ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13421) mycso válasza pincehely (#13410) üzenetére


mycso
veterán

Telepítés után is át lehet állítani AHCI módra a biosban, csak előtte:

regedit --> HKEY_LOCAL_MACHINE/System/ControlSet001/services/msahci --> ezen belül a "start" kulcs értékét módosítani "0"-ra.

Restart, a biosban átállítani AHCI-ra és működik.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13422) Fire/SOUL/CD válasza mycso (#13421) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, ez egy remek megoldás, csak kérdés, hogy az adott user képes-e ez alapján megvalósítani, nem beszélve arról, hogy ControlSet001 az "változhat", nem feltétlenül az a HDD van ott aminek kellene, illetve lehet még ControlSet002, ControlSet003 stb stb.

Természetesen amit írtál az működik, csak nagyon pontos instrukcióval kell ellátni a user-t,(tudni kell a tanács adójának, hogy pontosan hogy néz ki a registry bejegyzés, hány egység van és az melyik kulcsot érinti), mert különben kapufa lesz a dologból, még ha a legjobb szándék is vezérli az embert... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13423) Celithrandi válasza Fire/SOUL/CD (#13406) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, és nem lehet a klasszikus billre átírni?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#13424) Fire/SOUL/CD válasza Celithrandi (#13423) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Magát a CTRL+ALT+DEL kombinációt le lehet tiltani, de arról sajnos nincs infóm, hogy erre induljon a Task Manager... :(
Amúgy meg CTRL+SHIFT+ESC is 3 billentyű, nem mindegy melyiket nyomkodod? ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13425) paprika válasza sfdrakex (#13351) üzenetére


paprika
aktív tag

Öcsém most végez mélyfúró technikusként és szimulátorból kell vizsgázni ami persze nem indul 64 Bit módban.. :) Telepítés sikeres volt köszönöm a linket.. :R :R

(#13426) mycso válasza Fire/SOUL/CD (#13422) üzenetére


mycso
veterán

Nálam így működött xp alatt és működik most win7 alatt is, ezért gondoltam másnál is működhet ez a verzió...(egyébként a cs1-ben lévő "start" érték 0-ra állításával a többi cs-mappában is 0-ra változott a "start" kulcs értéke )

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13427) Fire/SOUL/CD válasza mycso (#13426) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Persze, amit írtál az oké, nem is állítottam ellenkezőjét. :N
Ez viszont új volt számomra, hogy elég a cs1-ben módosítani és mind átáll, bár amúgy meg roppant logikus, hisz nem lehet, hogy az egyik HDD AHCI-ben a másik meg IDE-ben "közlekedjen"... :DDD Megint tanultam valamit, thx!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13428) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Elérhető magyar nyelven is a Security Essentials ! [link]

Ha már tudtátok, akkor nem szóltam. :D

Véleményem szubjektív...

(#13429) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Lenne egy összetettebb kérdés sorom.
Először is gép fejlesztést tervezek, de most komolyabbat, mint ram, vga bővítés, mondhatni teljes körűt.
4GB ramot és dx11et szeretnék használni, és mivel a 4gb ramot rendesen a 64 bit-es rendszer tudja megfelelően használni és dx11et meg csak a win7 lehet a vista is de azt nem akarok ( jelenleg 32-es XP van )
Kérdéseim, van e valami hátránya a 64bites rendszernek? Régen olyat hallottam/olvastam hogy azon csak a 64 bitesre külön készített progik mennek csak, ez mennyire igaz? Elég furának tűnik a dolog. A 64bites rendszernek van-e más előnye a több ram kezelésen kívül a 32-vel szemben? Illetve egyéb érveket, ellenérveket, tippeket is várok ha van:)

Minden jó, ha a vége jó!

(#13430) Killing válasza De4d (#13429) üzenetére


Killing
addikt

Van előnye, nincs alkalmazásonkénti 2 GB-os korlát. Stabilabb (legalábbis nálam), és mennek rajta a 32 bites programok is teljesen, nem lassabbak. Azon kívül hogy kicsit több helyet foglal, nincs ellenérv. Nem kell tőle félni, nem harap, én is azt használom, nagyon fasza. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13431) De4d válasza Killing (#13430) üzenetére


De4d
őstag

Ez meggyőző, engem is ez a 2 gb-s alkalmazás korlát zavar illetve a 3.5gb?! össz ram felismerés, kihasználás, az az ha van 4 gb ram akkor abból 500 olyan mint ha nem is lenne.

Minden jó, ha a vége jó!

(#13432) Killing válasza De4d (#13431) üzenetére


Killing
addikt

Igen, mert a videókártya memóriaméretét lecsípi a rendszermemóriából, ha pedig 1 GB-os kártyád lenne akkor még többet csípne le.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13433) De4d


De4d
őstag

Aki mai játékokkal akar játszani, úgy igazán élvezhesse ahhoz kell a 4GB ram tehát 64 bites rendszer is. A 32es-t lassan el is lehet felejteni.

Minden jó, ha a vége jó!

(#13434) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#13420) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vazee, azt azért ne hozd példának 10K -s Velo :D Az ok hogy megy annyit de átlag 7200 esek nemigen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13435) sfdrakex válasza paprika (#13425) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kompatibilitást próbáltatok? Lehet az jobb lett volna, xp sp3 as kompatibilitásban indítani a progit mint XP modeban. exején jobb klikk tulajdonságok/kompatibilitás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13436) ginfoka


ginfoka
tag

Hello!
Ezekre szeretnék vmi választ kapni :)
1, Van 2 gép, 1 hálozaton és szeretnék mappát megosztani, egyik gép X64-es Ultimatet futtat a másik pedi X86-os Home Premium, és az lenne, hogy X64-es tudja rendesen kezelni az X86-os gép mappáit meg minden de az X86-os aztmondja, hogy nem találja a hálozatót pedig ottvan a helyi hálozatok között.

2, X86-os gép Kék halált kap amikor teljesbe rakunk egy videót (mindenhol: mediaplayer, youtube stb.)

Elöre köszönöm, Ginfoka

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#13437) matthew95


matthew95
tag

Hellósztok! Ma megint behozott egy ilyen hibát a gépem!
Tegnap ment 1 órát(sajna nem volt időm tovább csinálni) a stresszteszt semmit nem talált! Ma bekapcsoltam rá 10 perce újraindult! Nem tudom mit csináljak! Ati Driver 10.1- van a gépemen, ha esetleg számítani! esetleg megpróbáljam újratenni a windows-ot, lehet, hogy segít?

VENI VIDI VICI - HAJRÁ VIDI! Vasam: Xbox 360, Sapphire Hd4730, Kingston 2 Gb 1333 Mhz DDR3, AMD ATHLON II X4 620, GIGABYTE GA-MA770T-UD3P, CHICONY HIPRO 430W,WIN 7 ULTIMATE X64

(#13438) sfdrakex válasza ginfoka (#13436) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Homegroupot hoztál létre ?

A kék halál milyen hibakóddal van ? Keress rá guglival, de az lehet memoria hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13439) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Van arra mód hogy a win7re teljes xp felületet felrakjak valahogy? Nem virtual pc-ként hanem minden olyan legyen mint az xpben :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#13440) Milan24


Milan24
aktív tag

Sziasztok, valakinél sikerült eltüntetni a parancsikonokról a nyilat Ultimate (64bit).

ezzel a módszerrel nekem nem sikerült. Valaki tudna nekem valamit ajánlani. Mindig eltüntetem én és elégg zavarnak.:S

(#13441) sfdrakex válasza animatrix11 (#13439) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Túrd le a w7 est akkor és tegyél fel XP-t. Pár nap alatt meg lehet zsokni, ne m értem miért ragaszkodnak ennyire sokan ahhoz hoyg xpsen nézzen ki az XP, én c64 esen kezdtek basiccel olyan skin nincs ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13442) negyedes válasza animatrix11 (#13439) üzenetére


negyedes
addikt

Valszeg nem. A quick launchot vissza lehet tenni, meg start menut is. De a legegyszerubb ha lecsereled a sevent xpre. :K

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13443) bobsys válasza matthew95 (#13437) üzenetére


bobsys
addikt

es mi a stop code illetve a hibazo file nev ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13444) Killing


Killing
addikt

Windows 7-nél van valakinek akkumlátor problémája noebooknál?
A jövő héten jön a notim és dobok fel rá egy windows 7-et, nem szeretném hogy 15-20 perc alatt meghaljon. Mit ajánlotok ez ellen?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13445) sfdrakex válasza Killing (#13444) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért halna meg ? Ha a géped rendben van nem hibás akkor nem lesz semmi gond vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13446) matthew95 válasza bobsys (#13443) üzenetére


matthew95
tag

Ez az egész:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: c2
BCP1: 0000000000000007
BCP2: 0000000000001097
BCP3: 000000000511020C
BCP4: FFFFF8A00DC17900
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\021810-18985-01.dmp
C:\Users\matthew95\AppData\Local\Temp\WER-36363-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

VENI VIDI VICI - HAJRÁ VIDI! Vasam: Xbox 360, Sapphire Hd4730, Kingston 2 Gb 1333 Mhz DDR3, AMD ATHLON II X4 620, GIGABYTE GA-MA770T-UD3P, CHICONY HIPRO 430W,WIN 7 ULTIMATE X64

(#13447) Killing válasza sfdrakex (#13445) üzenetére


Killing
addikt

Elég sokan írták itt a PH!-n is hogy van gond vele.
Egyébként a noti ez lesz.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13448) polonic válasza Killing (#13444) üzenetére


polonic
félisten

Ezt honnan veszed, hogy meghalna? Valami ms fikázós cikkből, ami mostanság jött elő?
Kiderült ugyanis, hogy nem az MS miatt vannak az akkugondok. Egyébként nálam jobban bánik az akkuval, kb 15 perccel tovább bírja win7-tel a laptop.

(#13449) pincehely válasza Killing (#13444) üzenetére


pincehely
addikt

Semmit nem ajánlunk.
Csak nyugi, felejtsd el a storit, használd egészséggel a notidat win7-el!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13450) Killing válasza polonic (#13448) üzenetére


Killing
addikt

Az ITcafén volt róla 2 cikk is. De ha ti mondjátok akkor elhiszem. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.