Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14351) vzs válasza Fejes Péter (#14350) üzenetére


vzs
tag

Nézd meg az alaplapod kiskönyvében.

(#14352) Fejes Péter válasza vzs (#14351) üzenetére


Fejes Péter
tag

Áhh magamtól rájöttem 1x-2x mert a könyvében nem igazodtam el.De most nem ugrik be

by Peti007

(#14353) pincehely válasza WonderCSabo (#14345) üzenetére


pincehely
addikt

Kinek a pap, kinek a papné, nekem az asztali gépem power ledje szép kéken villog, ha alszik a gép, így vagy én alszom, vagy a gép :DD
Evidens, hogy ki fog nyerni!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14354) vzs válasza Fejes Péter (#14352) üzenetére


vzs
tag

A Biosban keresd a megoldást.

(#14355) neongorack


neongorack
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok normálisan használni egy mobility radeon 9200 őt windows 7 alatt? (32bites verzió) Drivert nem találtam hozzá ami működne. Próbáltam már majdnem mindent, aztán ide jöttem.
Előre is köszi.

(#14356) Neil Watts válasza WonderCSabo (#14348) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nekem nem megy se FF se IE alól.

(#14357) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

A mai nap folyamán fekete lett a hátterem (Windows 7 Ult.)! Valószínüleg vmi új frissítés miatt. Vissza lehet vhogy állítani, hogy ne sötétüljön el a képernyő? :F

(#14358) g.gergo válasza Kecuhun (#14357) üzenetére


g.gergo
senior tag

Bizony ott nem eredeti az a fránya windows. :D

[ Szerkesztve ]

(#14359) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Intel tulajok !!!

Főként azok, akiknek p35, vagy p45-ös lapja van...

Szóval akkor érdemes szenvedni az AHCI-vel, vagy hagyjam a vinyókat inkább IDE módban?
HA AHCI, akkor standard ahci driver, vagy rakjam fel neki az inf update-et?

Meg, érdemes akkor felrakni az intel inf update-et, vagy azt inkább hagyjam?

Véleményem szubjektív...

(#14360) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Ha valaki akar olvasgatni akkor keressen rá a dirtywindows oldalra.Ott olvastam hogy a win7 ez kiakarják fingatni a hacker törések ellen.Nagyon sok féle +oldást felismer.Remélem nem úgy lessz nem akarok befürödni a jó is win ultimate-el...

És rádásul most olvastam ezen az oldalon hogy az új 2.0-ás utorrentbe olyan beállítást tettek ami a hálózatkorlátozást feloldja. :P

[ Szerkesztve ]

by Peti007

(#14361) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv,

Feladtam a harcot a Win7-tel, teszem vissza a Vista-t. Pontosabban csak tenném, mivel már harmadjára töltöm le a Vista x64 Enterprise iso-t MSDNAA-ról, de mindig hibásan jön le plusz 50k-va csörgedezik így egy éjszaka mire lejön. Valakinek nincs ötlete, hogy honnan lehetne csak telepítő!! .iso-t szeretni, a serial megvan. Nagyon hálás lennék a segítségért!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14362) pincehely válasza hackeeeee (#14359) üzenetére


pincehely
addikt

Nálam tökéletesen működik az Achi, mind a win7 driverrel, mint az Intelessel.
A különbség abban rejlik a kettő között(nálam), amit már pár oldallal az előbb leírtam.
Sebességbeli különbséget nem vettem észre a két achi driver között.Bár mérni, nem mértem.
Achi, és Ide módok között azonban tapasztaltam különbséget, méghozzá az Achi javára.
Szerintem megéri szenvedni vele.
Jah p45 a chipset

sanzi89: Vannak nem legális források, de te tudod, hogy bevállalod-e őket, ajánlani nem merem, ki tudja milyen kis trójait tartalmaznak azok az ISO-k,ellenben nagyon gyorsan lejönne a cucc.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14363) virkir válasza hackeeeee (#14359) üzenetére


virkir
veterán

Amennyire emlékszem már lett boncolgatva itt vagy az archívban az AHCI és annyi lett a vége, hogy sebességben nem ad igazán többletet csak ha menetközben akarod cserélni a HDD-ket akkor van értelme.
Az intel inf update nekem még bétán okozott gondot azóta nem erőltetem ha nincs ismeretlen eszköz.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14364) hackeeeee válasza virkir (#14363) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, akkor sztem marad az IDE mód, inf update nélkül...Csak azért is kíváncsiskodok, mert AHCI módban külön telepített driverrel úgy csörömpöl a rendszervinyóm, majd szét esik...

Ezért is kíváncsiskodok, hogy mi lenne a jó és értelmes megoldás..

Véleményem szubjektív...

(#14365) pincehely válasza virkir (#14363) üzenetére


pincehely
addikt

Én úgy vettem észre, hogy a Boot időre jótékony hatással volt, meg mintha kicsit gyorsabban reagálna a gép.
Persze lehet, hogy csak beképzeltem magamnak :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14366) negyedes válasza Fejes Péter (#14360) üzenetére


negyedes
addikt

Ha megveszed nem furodsz be. ;)

En ugy tudom,hogy pl a upcfele korlatozast nem oldja.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14367) hackeeeee válasza pincehely (#14365) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az engem nem zavar, ha kicsit lassabban indul, belefér, csak ne essen szét a vinyóm... Meg ne kelljen üdvözöljük eltünése után még majdnem 1 percet várnom, mire megáll a vinyó...

Véleményem szubjektív...

(#14368) Fejes Péter válasza negyedes (#14366) üzenetére


Fejes Péter
tag

Figyu ahogy érzed vedd + én biztos nem fogom

by Peti007

(#14369) Morden24 válasza pincehely (#14365) üzenetére


Morden24
nagyúr

Maga az AHCI nem fogja gyorsabbá tenni a bootot.

Viszont az már simán előfordulhat, hogy mondjuk egy rakás szar JMicron vezérő miatt lassú a betöltés, vagy egyszerűen driveres szinten csigább a történet - esetleg ezért érezheted gyorsabbnak.
Vagy szimplán a lap inicializálása gyorsabb ahci beállítás mellett.

Sectumsempra - For Enemies

(#14370) PhoenixK válasza Fejes Péter (#14368) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor irány a Linux! Az való neked...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14371) Morden24 válasza Fejes Péter (#14368) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem is kötelez rá senki, viszont a fórumszabályok betartására fognak, mégpedig a moderátorok. Szóval egyrészt az alapelvek miatt, másrészt a jóízlés miatt a warezolásodat tartsd meg magadnak.

Kérlek, ne akard ezen a kommenten felbuzdulva megmagyarázni, hogy miért warezolsz, vagy hogy mi a véleményed a csúnya kapitalista világról, mert kb. mindenki leszarja. Egyszerűen csak fogd be róla a szád, és ide se tanácsért, se ötletekért ne gyere ilyen témában.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14372) bobsys válasza Morden24 (#14371) üzenetére


bobsys
addikt

:))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14373) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv!
Akadt egy probléma, ami túlnőtt rajtam. Adott egy 32bites Win 7 Ultimate hun, és egy Ashrock K8Upgrade-NF3 lap, az integrált RLT8201CL/CP lan controllerével. Telepítés után alapból nem látja a hálókarit, ha pedig próbálom (akár XP komatibilismódban is) telepíteni a linken is látható nVidia drivert, akor minden felcsusszan, csak az Ethernet nem. Próbálkoztam illesztőprogi frissítéssel, de az is csak úgy hozott eredményt, ha rámutattam a már említett XP-s driver mappájára. Sajnos igazán ez sem működik, mert amikor beállítom az adls felhasználónevet/jelszót, akkor ismételten arra hivatkozik, hogy a driver nem megfelelő. Próbáltam külön csak az ethernetet felrakni, sikerül is, újraindít, és semmi változás... :F
Egyszó mint száz: Szükségem lenne Windows 7 alá egy nVIDIA nForce3 250 (CK8S) - LAN Controller (PHY: Realtek RTL8201 CL/CP) driverre! Vagy bármilyen Realtek driverre amivel sikerül adsl kapcsolatot létrehoznom...

(#14374) hackeeeee válasza Morden24 (#14369) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, hát akkor marad az IDE mód reinstallra, meg akkor az INF driver-t sem rakom fel... :U mert ez így nem túl biztató...

Véleményem szubjektív...

(#14375) Gorneck válasza pincehely (#14365) üzenetére


Gorneck
titán

Jahhh csak elbukod az eszközök csekkolásánál...ergo még lassabb a teljes gép bootolása...legalábbis nálam az volt p45tel, de amdvel is ez van...maga az OS boot vmivel gyorsabb...de tényleg csak hangyafasznyival...szal akinek nem kell a hotswap vagy a trim, az feleslegesen tököl vele szvsz...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#14376) Fejes Péter válasza Morden24 (#14371) üzenetére


Fejes Péter
tag

Jó ok!Bocsesz ne hari!Többet nem lesz ilyen

by Peti007

(#14377) hackeeeee válasza Gorneck (#14375) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nha, akkor ennyi. Ez volt a . az í-re. Köszi. :) Akkor marad az IDE mód... :K

És Te az INF UPDATE-re mit mondasz, érdemes feltenni? Így, hogyha ide módban maradnak a vinyók.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14378) Gorneck válasza hackeeeee (#14377) üzenetére


Gorneck
titán

Én mindig feltettem...ahogy minden driverből a legfrissebbet...sose volt ebből bajom persze előnyöm se származott sose belőle...most is ezt csinálom...

Gorneck#1239

(#14379) hackeeeee válasza Gorneck (#14378) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

mer pl, így h be van kapcsolva az ahci, így csak ahhoz tesz fel drivert, semmi mást nem csinál...

Gondolom akkor ide módban az idevezérlőt telepíti fel, aztán ennyi...

Véleményem szubjektív...

(#14380) rebugra


rebugra
aktív tag

Hogy lehet azt megcsinálni (volt rá egy progi de nem tom mi), hogy egy ablakot előtérbe hozni, és ha a mögötte lévőre kattintok, akkor is elől marad :F

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#14381) Morden24 válasza hackeeeee (#14374) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát mondjuk nem tudom, hogy miért csörömpöl AHCI-ban a vinyód. Mondhatni érdekes kórkép :)

IDE módban egyébként lófittyet sem telepít, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14382) Morden24 válasza rebugra (#14380) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha van lehetőség rá, akkor külön be tudod állítani, hogy always on top.

Sectumsempra - For Enemies

(#14383) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Valaki használ közületek Microsoft Security Essentials-t.Mennyire biztos ezzel a netezés.Én ma tettem fel.

Úgy lehet már a végét járja a vinyója azért csörömpöl..

[ Szerkesztve ]

by Peti007

(#14384) hackeeeee válasza Morden24 (#14381) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én se tom, de asszem Fire írta itt nem rég, hogy Ő is tapasztalt ilyet... És hát, jó ez Hitachi, nem a leghalkabb, de néha akkor is olyan hangja van mint vmi őslelet Quantum vinyónak.. Pedig baja meg nincs. :)

Véleményem szubjektív...

(#14385) Morden24 válasza Fejes Péter (#14383) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha ésszel netezel, akkor tökéletesen elég.
Ha minden ruszki krekkes honlapra felmész, vagy minden vackot letöltesz és futtatsz, akkor persze a jóisten sem véd meg téged a jó kis malware-ektől.

Egyébként a topikon belül sokan használjuk (többek között én is), és mindegyikünk elégedett eddig vele :K

Sectumsempra - For Enemies

(#14386) Gorneck válasza Fejes Péter (#14383) üzenetére


Gorneck
titán

Teljesen...persze nem a legerőssebb a piacon, de gyors, nem lassít, ingyenes és tud magyarul.

Gorneck#1239

(#14387) Gorneck válasza hackeeeee (#14379) üzenetére


Gorneck
titán

Huhhh...ezt emésztenem kell...mert nem értem...de nem is baj...ha nem kell az ncq, hotswap akkor nem kell szórakozni vele...

Chipset drivert meg tedd fel ha gondolod...ártani nem ártasz vele...amúgy a chipsetdriver még jó pár drivert lefrissít...

Gorneck#1239

(#14388) Fejes Péter válasza Morden24 (#14385) üzenetére


Fejes Péter
tag

Kösz szépen nektek a gyors infóért :R

by Peti007

(#14389) hackeeeee válasza Gorneck (#14387) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében, én leszettem az INF Update Utility -t az intel oldaláról, elindítottam az exe-t, és csak az AHCI vezérlőt telepítette fel, semmi többet. És ugye elvileg az a komplett chipset drivert, de 7 alatt nekem csak az ahci vezérlőt tette fel, mást nem.

Így már remélem érthetőbb.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14390) Morden24 válasza hackeeeee (#14389) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezen felül még USB-s vezérlőket szokott telepíteni, szóval nem veszítettél vele sokat.

De mellesleg elég sok drivert átír(hat) attól még, hogy az eszközkezelőben nem igazán látsz változást.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14391) Gorneck válasza hackeeeee (#14389) üzenetére


Gorneck
titán

Az elég fura, mert emlékeim szerint a két driver nem egyezik...egyik inf a másik matrix storage driver.

Gorneck#1239

(#14392) pincehely válasza hackeeeee (#14389) üzenetére


pincehely
addikt

Érdekesek akkor ezek a Hitachi hdd-k :DD
Nekem az intel chipset utility elég sok drivert lefrissít, mikor feltelepül.
Viszont azt vettem észre, hogy ha másolok (TC-vel szokásom), akkor elindul olyan 70.000/s-el, majd fokozatosan esik vissza az egész másolási művelet végéig a sebesség.
Soha nem ugrik fel egy kicsit, vagy stagnál, ha grafikonon ábrázolnám, akkor egy szép szabályosan ereszkedő görbe lenne.
ez mitől lehet?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14393) hackeeeee válasza Gorneck (#14391) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, hát nekem ep35-on a storage driver sose ment fel, akármit csináltam vele...

@Morden24: Meg valami pci express root-ot, vagymiszöszt.. De akkor azt sem teszem fel. De, maga a telepítő ír ennyit, nem is az, hogy az eszközkezelőben nem látok változást... Szal ha a telepítő nem írja, akkor kétlem, hogy mást feltenne, nemde? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14394) pincehely


pincehely
addikt

Az én problémámmal senki nem találkozott eddig?
Vagy netán ez normális jelenség?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14395) Gorneck válasza hackeeeee (#14393) üzenetére


Gorneck
titán

A lapod a raidet nem tudja ugyan, de ahci-hez az kell és nem az inf driver...

pincehely: teljesen természetes...olvass utána a vinyó működésének...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#14396) pincehely válasza Gorneck (#14395) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor rendben, megnyugodtam.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14397) Gorneck válasza pincehely (#14396) üzenetére


Gorneck
titán

Amúgy egy idő után be kéne annak vmi fixre állnia...van mikor 90-100 között dolgozik a vinyóm fixen, van mikor 60-70...változó...de persze 100 felett kezd minden esetben... :K

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#14398) hackeeeee válasza Gorneck (#14395) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az kemény. Mert az inf driver rakja fel az AHCI vezérlő driverét, a storage manager pedig nem megy fel... Most néztem annak a dátumát az intel oldalán.. Date:3/13/2009.

Ezt írja telepítéskor:

És tud raid-et a lap, mert már használtam raid-et...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14399) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#14398) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nézd nem egy ilyen lapra telepítettem, semmi gond nem volt a Vista(Sp1+) vagy W7 AHCI-vel. Persze elhiszem és nem is vitatom, hogy attól még nálad lehet/van gond.
Ha mindenáron fel akarod pakolni a JMicron AHCI-t, akkor nem az Intel Matrix Storage-el kell szórakozni, hanem szedd le INNEN, miután kiválasztod az OS-ed típusát(AHCI/RAID Preinstall driver). Önkicsomagolós, elindítod, ugyanoda kipakolja az AHCI drivert(és RAID-et is egyben). Ezt kell beadagolni telepítéskor, vagy utólag az eszközkezelőben. Ez utóbbit csak akkor, ha megtalálod a W7 gyári, 1.0-ás AHCI driverét
Jobb gér rajta és illesztőprogram frissítése, beadod a korábban kipakolt AHCI driver INF fájlját. És (elméletileg, meg gyakorlatilag) ennyi.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14400) L7wy


L7wy
őstag

Állítgattam ezt azt, és megakadt a szemem ezen:

Nálatok is így van?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.