Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14901) Mr.Grincs válasza sfdrakex (#14895) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Lecsekkoltam azt is de a helyzet változatlan:(

A biosban mit kéne hogy keressek ami az alvó állapotra vonatkozna?

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14902) Laccoss válasza Mr.Grincs (#14901) üzenetére


Laccoss
addikt

ACPI beállításokat: [link]

Esetleg windows eszközkezelőben ránézni hogy acpi kompatibilisnek ismeri e fel a gépet, ill. energiagazdálkodásnál megnézni a lehetőségeket.

(#14903) D@ni88 válasza sfdrakex (#14882) üzenetére


D@ni88
addikt

csak annyi hogy shutting down...

(#14904) Fire/SOUL/CD válasza Mr.Grincs (#14901) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vagy magyar nyelven itt nézz körül: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14905) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Feltettem újra a Windows 7et. Még nem raktam föl az asus drivereket mindent úgy hagytam ahogy a win7 csinált. Hang net vga van.
A hiba továbbra is megvan:(
Lehet tényleg valami beállítási hiba lesz a ludas.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14906) sfdrakex válasza Mr.Grincs (#14905) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bios alapon van? Ha állítgattad nyomj egy load bios defaultot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14907) Mr.Grincs válasza sfdrakex (#14906) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Egyetlen dolgot tiltottam le. Az pedig az express gate. Ami az, hogy amikor bootol a gép akkor lehet válaszatni skypeot, internetet, online játékokat, meg még valami lótúrót. Ez azért van hogy nem kell az OS be belépni. Nem láttam értelmét ezért nem is használtam csak kipróbáltam.
De hogy mielőtt letiltottam azelőtt lett volna gond az alvó állapottal azt nem tudom.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14908) sfdrakex válasza Mr.Grincs (#14907) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor az energia beállitásokat nézd át vezérlőpultban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14909) troly válasza sfdrakex (#14855) üzenetére


troly
tag

Sziasztok!

Letesztelt a memókat.Mutatott hibát a memtest.
Felcseréltem a modulokat és reszeteletlem a biost.Most minden oké.!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#14910) Mr.Grincs válasza sfdrakex (#14908) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Megtörtént. A helyzet változatlan:(

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14911) sfdrakex válasza troly (#14909) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Meghajtottad a gépet és semmi fagyás? Akkor jó.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14912) bobsys válasza Laccoss (#14886) üzenetére


bobsys
addikt

ovaintenem az embereket ennek a programnak a hasznalatatol

mar talaltak benne trojait, illetve van benne valami szar ebay extension
a sysinternalos Process Explorerer is siman meglehet talalni hogy mi fogja a filet, es az nem vagja szet a rendszert, nem rak fel toolbart, nem modositja a registryt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14913) spammer


spammer
veterán

Hello! Kis segítséget szeretnék kérni, mert hiába guglizok..

Még a "béta" vagy "pre" vagy mittudomén milyen verziónál ha rányomtam jobb klikkel a taskbaron lévő (pinnelt) program nevére, akkor előjött a "jobb klikk menüje" (properties stb.), mint egy sima parancsikonnak. Most viszont (nem béta verzióban) hiába próbálok jobb klikkelni a taskbaron lévő program nevére, hogy előjöjjön a properties, nem jön elő semmilyen menü.

Ha félreérthető lenne, jobb klikkre bejön a következő néhány soros menüpont:

program neve
unpin from taskbar
close window

na most a program nevére hiába kattintok jobb gombbal, nem jön elő a menü.

Azért kellene mert shortcut keyt (egy távirányítóhoz) szeretnék beállítani neki.

Köszi előre is a segítséget!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14914) Laccoss válasza bobsys (#14912) üzenetére


Laccoss
addikt

Az oldal fertőzőtt, a program nem biztos hogy az...

(#14915) EkSYS válasza EkSYS (#14038) üzenetére


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Internet connect problem:
Irtam microszaft-nak -->> Valaszoltak ra!!
reinstall net driver
disconnet router cable :((
illetve kovessem a halozati hibaelharito utasitasait -->> csufos vege lett --> illetve nem lett semmi

namost az erdekesseg kedveert kiprobaltam hogy kihuzom - menet kozben - a halo kartyabol a kabelt - vartam vele fel percet, majd vissza -->> lam jo lett

Mintha a win7 indulaskor nem is probalna meg a kapcsolatot felallitani, ha en kenyszeritem akkor jo.
Ilyenkor mi van?
:F

Eki - az eredeti

(#14916) sfdrakex válasza EkSYS (#14915) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen neted van? Modem megy non stop vagy kikapcsolod/áramtalanítod néha? Illetve milyen hálókártya driver van fent ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14917) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
lehet, hogy már volt róla szó, de én nem találtam...
Szóval teljesen friss windows 7, directx telepítés: ezt...
kiírja ezt:

log-ban ezt írja:
Error: (5) - A hozzáférés megtagadva.
+
Failed API: SetupInstallFromInfSection()
Error: (183) - Nem lehet fájlt létrehozni, ha az adott fájl már létezik.

oké gondoltam akkor menni fog, mert már fent van...hát nem hiányol dll fájlokat :W
és akkor most hogyan tovább? egyenként hiába pakolom be a dll-eket, telepíteni viszont nem telepíti ezt...van valami megoldás, hogy letöröljem, és újra nekifussak? hogy tudnám megcsinálni? :R :W

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14918) sfdrakex válasza CptMisi (#14917) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mihez kell a 9es? Annak a telepítőjében nincs benne ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14919) CptMisi válasza sfdrakex (#14918) üzenetére


CptMisi
őstag

néhány játék, ezek közül egynek van dx telepítője, múltkor azzal nem sikerült, ezzel a webessel meg gond nélkül felment :U megpróbálom játékéból feltelepíteni, de gondolom akkor is kiírja majd, hogy már fent van :O
ezzel amúgy a dx10 is felmegy, nem? múltkor nem telepítettem külön és ment a 3D Mark Vantage pl, most meg d3dx_36.dll-t hiányol :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14920) bandiie válasza Fire/SOUL/CD (#14899) üzenetére


bandiie
aktív tag

Ha megnézed a reportot, a driverek betöltési idejével nincs komoly probléma. Az a legnagyobb gond, hogy miután bebootol és megjelenik az asztal, további 10-15 perc mire rendesen használhatóvá válik.

No meg ez:
MainPathBootTime 324996

Ez a gázos, több mint 5 perc. Gondolom ez a fő boot "szekció", mi lassíthatja ezt vajon?

(#14921) bobsys válasza Laccoss (#14914) üzenetére


bobsys
addikt

mar talaltak benne trojait, illetve van benne valami szar ebay extension
a sysinternalos Process Explorer is siman meglehet talalni hogy mi fogja a filet
es nem kell telepiteni es nem utolsosorban ms termek

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14922) polonic válasza spammer (#14913) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Nyomd le a shiftet és úgy jobb klikkelj rá.

(#14923) sfdrakex válasza CptMisi (#14919) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alapból dx 11 van a w7ben, amiben elméletileg visszamenőleg is benne vannak a dolgok, bár pár program igényli a 9 es telepítését. Nekem játék kérte máskor, telepítettem is, bár lehet ment volna nélküle is nem tudom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14924) spammer válasza polonic (#14922) üzenetére


spammer
veterán

Köszi működik! :) Bár ez is csak akkor ha még nincs megnyitva a program és simán shift jobbklikk az ikonon, de a fent leírt módon a program nevén nem megy.

De ami a lényeg, hogy simán az ikonon működik ha nincs megnyitva, és ez a lényeg, köszi! :R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14925) CptMisi válasza sfdrakex (#14923) üzenetére


CptMisi
őstag

megnéztem, cod2 pl megy, tehát akkor a dx10et kéne valahogy helyrerakni :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14926) < CyberBob > válasza CptMisi (#14917) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ne a webes telepítőt használd.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#14927) PhoenixK válasza bobsys (#14921) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én már használom pár éve, eddig nem volt gond vele. Most biztos, ami biztos elküldöm a Kaspersky-nek is, de a KIS sem ugrott rá...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14928) CptMisi válasza < CyberBob > (#14926) üzenetére


CptMisi
őstag

múltkor ment gondoltam jó lesz most is...hát nem az, na akkor megpróbálok egy különálló dx10et vadászni :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14929) virkir válasza bandiie (#14920) üzenetére


virkir
veterán

Azt hiszem itt már megkaptad a választ.
Rakd újra a rendszert és felejtsd el az ilyen szarokat, semmi szüksége a win7-nek optimalizálásra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14930) Sub-ZeRo válasza < CyberBob > (#14926) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért? Nincs vele baj. Én ma is azzal raktam fel a 9-es dx-et.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14931) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

S.O.S.

Pár nappal ez előtt írtam, hogy ilyen üzenetet ír ki a Windowsom:Katt

Az lenne a kérdésem, hogy ezt az ablakot hogy lehetne előhoznom? Mert a Rendszer fülön a vez. pultban az van kiírva, hogy a Windows Aktiválva van és ott az eredeti termékkulcsom is.

A másik kérdésem, hogy tudom megnézni a Windowsom verzióját? Mert elvileg 7600-as RTM van fent, de valamiért RC-nek látja...

Rearmot próbáltam, nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#14932) pincehely válasza Sub-ZeRo (#14930) üzenetére


pincehely
addikt

Mert jobb, és biztosabb is az offline telepítés.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14933) PhoenixK válasza Vasinger! (#14931) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nyitsz egy command line ablakot, a tetején kiírja a verziót.

Izé, parancssor...

Esetleg parancssorban a systeminfo paranccsal kapsz több infót

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14934) CptMisi válasza CptMisi (#14928) üzenetére


CptMisi
őstag

istenért se találok :W XPhez bezzeg van tonnaszámra :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14935) sfdrakex válasza Vasinger! (#14931) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elvileg 7600 RTM vagy tuti ? A verziót everestel is megtudod nézni. Írja a vezérlőpult / rendszerben is szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14936) Sub-ZeRo válasza pincehely (#14932) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Biztos. Nekem nem volt vele bajom eddig. Kimerítő válasz, a "mert jobb".
De kinek mi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14937) Vasinger! válasza PhoenixK (#14933) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

7600 van fent, köszi!

sfdrakex: :R

(#14938) CptMisi válasza Sub-ZeRo (#14936) üzenetére


CptMisi
őstag

eleinte (amikor működött) én is azt hittem, hogy húdejó, most meg itt szívok vele, most húdesz@r :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14939) Sub-ZeRo válasza CptMisi (#14938) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha egyszer nekem sem fog működni, akkor majd csatlakozom hozzátok. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14940) CptMisi válasza CptMisi (#14934) üzenetére


CptMisi
őstag

remélem van olyan játék kéznél, amivel települ a dx10 :W
csak ilyen RC-ket találtam, no meg xp-hez :W

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14941) pzstm válasza Vasinger! (#14937) üzenetére


pzstm
titán

beírod a start menübe hogy winver legközelebb, és nyomsz neki egy ENTER-t.
Vagy adminként futtatsz parancssort, majd "slmgr -dlv" (idézőjelek nélkül) és nyomsz egy entert ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14942) CptMisi válasza pzstm (#14941) üzenetére


CptMisi
őstag

keresés: dxdiag , ott is írja :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14943) pincehely válasza Sub-ZeRo (#14939) üzenetére


pincehely
addikt

Én ha programot telepítek mindig előbb lementem a gépre. Ki tudja mikor szakad meg a netkapcsolat, vagy csúszik be valamilyen hiba.
MSN-el sokszor szoptam már be így a dolgot.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14944) Vasinger! válasza Vasinger! (#14931) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, a verzióját már tudom, de a hsz. első felére is kaphatok választ? :F

(#14945) Laccoss válasza Vasinger! (#14937) üzenetére


Laccoss
addikt

Nézd már meg hogy Start menü - Minden program - Kellékek - Rendszereszközök - Rendszerinformációnál mit ír a Hardverabsztrakciós rétegre:)

Azt a verziót bárki átírhatja, még a telepítőben... úgyhogy nem kell 100%nak venni, amit a windows leír:)

[ Szerkesztve ]

(#14946) Sub-ZeRo válasza pincehely (#14943) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

MSN-él én is általában a teljes csomagból telepítem. De csak azért mert gyorsabb mint a netről töltelni azt a sok fájlt.
Kivéve a dx ilyen nálam, hogy azt netről.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14947) Neil Watts válasza CptMisi (#14940) üzenetére


Neil Watts
veterán

De a DX10 alapból benne van, no meg a 11 is.

(#14948) CptMisi válasza Neil Watts (#14947) üzenetére


CptMisi
őstag

hát igen... csak nem megy valamiért :W nah reboot, retry :U
a legjobb, hogy mark vantage írta ki, nah az meg elvileg telepíti :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14949) bobsys válasza PhoenixK (#14927) üzenetére


bobsys
addikt

en csak annyit mondtam hogy paran mar talaltak benne trojait, illetve az ebay szarsag benne van, gondolom fugg hogy ki honnan toltotte le
akkor meg azt mondd el hogy mire jo a program azon kivul hogy letud torolni olyan filet amit egy process hasznal
mert erre a process explorer tokeletes, nem 3rd party, nem kell telelpiteni
felre ne ertsd felolem azt hasznal mindenki amit akar, csak ezzel is lehet csokkentetni hogy valami szetganyolja a rendszert, mondhatni egy hibaforrassal kevesebb
viszont teny hogy nem csilli villi a process explorer, de nem nehez rajonni a hasznalatara

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14950) Fecogame


Fecogame
veterán

Van egy kis gubancom:

Felraktam egy 2003-as játékot, ( Indiana Jones ), de a menüben és a játékban is hihetetlen gyorsan történnek a dolgok. Ultra gyors a menü ( 1 katt és ugrik 3-at ), a játékban is egyet nyomok előre, és már a pálya végén vagyok.

A játék és a Win7 telepítés is friss.

A kompatibilitást is beállítottam Xp SP2-re.

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.