Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14751) bandiie válasza Gorneck (#14745) üzenetére


bandiie
aktív tag

x64 ultimate. program rengeteg van, de letöröltem már mindent alaposan revoval, amit azóta tettem fel, mióta érezhetően belassult a bootolás.

(#14752) bandiie válasza Sub-ZeRo (#14746) üzenetére


bandiie
aktív tag

nem is tudom mi az a Superfetch, így nem hinném hogy kikapcsoltam volna. :)

(#14753) sanzi89 válasza Morden24 (#14734) üzenetére


sanzi89
addikt

Így nem ismerek senkit, de lehet körbe kellene kérdezősködnöm.

@Steelmanus
Igen, a kép készítése idején futott, de nem töltött semmit. Ha esetleg arra gondolsz, hogy az utorrent elveszi a sávszélt, akkor nem a válaszom. :)

@g.gergo
Azért az .iso-ért lassan már ölni tudnék. :D
A Win7 pedig azért nem volt jó, mert számomra fel nem fogható fagyásokat produkált. A részletek az elmúlt 1 hónap kommentjeiben... Be kell vallanom, hogy ez a hiba legyőzött, inkább visszatérek a "régi" bevált OS-re, de ha már lehet választani akkor legyen legális ha frisssen telepítem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14754) bandiie válasza Sub-ZeRo (#14746) üzenetére


bandiie
aktív tag

rágugliztam, ez valóban ki van kapcsolva, de azt olvasom, hogy ennek a programok elindításánál van szerepe. mindenesetre bekapcsolom és majd kiderül, de azt sem tudom hogy lett kikapcsolva.

jöhetnek még a tippek, ötletek és majd egyszerre kipróbálom őket, hogy ne kelljen órákat ülnöm várva h mikor lesz jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#14755) polonic válasza bandiie (#14754) üzenetére


polonic
félisten

Csak kikapcsoltad mégis. Vagy a windowsod valami hiper-szuper edition? :D

(#14756) sfdrakex válasza bandiie (#14754) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem futtattál valami rendszer okosító gyorsító alkalmazást? Lehet az kapcsolta ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14757) Sub-ZeRo válasza bandiie (#14754) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én egyszer kapcsoltam ki és egyből, a nodnál hibát jelzett, hogy lassabban indul a progi...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14758) sfdrakex válasza bandiie (#14754) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírusirtó vagy egyébvédelmi programból mit használsz ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14759) Clemi válasza Fecogame (#14732) üzenetére


Clemi
veterán

Az alaplapi nem műkdöik, tehát rossz. És azért nem lehet szétszedni a gépet, mert olyan helyen van, hogy fél nap ki/bepakolni..

Ha abban a gépben valóban olyan hangkártya van, amin még Game port van, akkor esélytelen életre kelteni W7 alatt. (Elképzelni nem tudom, miért működött korábban). Talán megoldás lehet valamelyik beépített driverrel próbálkozni, és rábeszélni a W7-et, hogy de de márpedig ez az a hangkártya.
Ha meg nem lehet a helyéről sem kiszedni a gépet, akkor gondolom esély nincs másikat venni bele.

(#14760) mák


mák
tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy új gépet/csak nekünk új amúgy P2-es/ kellett otthonra beszerezni. Egy Linksys routeren keresztül csináltam egy hálózatot, ami mindkét gépen látható a win7-esen is és az XP-en is. Annyi a bibi, hogy az XPés gépről nem tudok bemenni a win7-es gép megosztott mappáiba, illetve konkrétan nem tudom megnyitni, mert felhasználónevet és jelszót kér. Pedig nem is adtam meg semmit. Viszont nagyon fontos, hogy lássuk egymás megosztott dolgait.

Örülnék ha tudnak valaki segíteni. Gondolom ez csak nekem ilyen bonyolult. :B

Köszönöm előre is a segítséget!

Jaj az én gépemen Win7 Ultimate van 64 bit a Kisfeleségemén meg XP prof.

[ Szerkesztve ]

mákosnudli

(#14761) bandiie válasza sfdrakex (#14756) üzenetére


bandiie
aktív tag

ez lehetséges. az advanced system care pro rendszeroptimuma be volt lőve, lehet az kapcsolta ki. egyébként azóta azt is kiiktattam.

most restartoltam, de a hiba még mindig fennáll, szóval ez sajna nem oldotta meg.

letiltottam eszerint mindent, de ez sem segített.

microsoft security essentialst használok amúgy.

(#14762) bandiie


bandiie
aktív tag

Egyébként idézném magamat:

"A "kritikus" hibajegyzékek mindegyike felett egyenként naplózva vannak a programok betöltési idejei is külön "figyelmeztetés" cimszó alatt, amik szintén hosszabbodnak."

Itt pontatlanul fogalmaztam és pár postból úgy érzem sikerült is félreérteni. Nem saját programokra, hanem win szolgáltatásokra - pl. explorer, svchost - gondolok. Ezek betöltése lassult be. Miután rendesen betölt minden indításkor, már gyorsan indul minden egyéb program.

(#14763) sfdrakex válasza bandiie (#14762) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírus irtod milyen ? Tűzfal ? Egyéb biztonsági szoftver ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14764) sfdrakex válasza mák (#14760) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Adj meg jelszót, kelleni fog, engedélyezd a megosztást a mappákon amiket osztani akarsz a hálózaton.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14765) Clemi válasza bandiie (#14761) üzenetére


Clemi
veterán

az advanced system care pro rendszeroptimuma be volt lőve, lehet az kapcsolta ki. egyébként azóta azt is kiiktattam.

Már ne is haragudj, de kezdetektől fogva elhangzott számtalanszor, hogy ezek a rendszer optimalizáló programok több kárt csinálnak, mint hasznot. Erős a gyanúm, hogy az vágta haza a rendszered. Hiába iktattad ki, olyan módosításokat végezhetett a rendszeren, amit a kiiktatásával nem lehet helyrehozni, hacsak nem készült a registrációs adatbázisról másolat, és azt vissza nem állítottad.
Ha ez nincs, szvsz nem úszod meg az újratelepítést.

(#14766) PhoenixK válasza mák (#14760) üzenetére


PhoenixK
őstag

sfdrakex válaszához kiegészítésnek: Engedélyezd a megosztást majd amit "közkinccsé" akarsz tenni a gépek között. A mappára jobb klikk -> biztonság -> szerkesztés -> hozzáadás -> mindenki (és itt ad meg neki a jogosultságokat)
Majd a megosztásnál is a mindenki user-nek adj engedélyeket.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14767) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Némi kis segítségre lenne szükségem. Nem megy a wifi a laptopomon. Mar újra telepítettem, letiltottam, engedélyeztem de így se működik.

Azt irja hogy nincs csatlakoztatva, nem jut eszembe mar semmi.

(#14768) Kolondrum

Üdv! Valaki nem emlékszik teljesen véletlenül arra hol van a top5 gadget linkje itt? Egy fórum volt ahol linkelgettek pl nvidia gpu gadgetet meg ezer más dolgot.

(#14769) sfdrakex válasza chesterboy (#14767) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Talál hálózatot vagy addig el se jut? Nincs kikapcsoló gomb valahol a laptopon amivel kikapcsoltad a Wifi-t? Nem a billentyüzeten hanem valahol az oldalán is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14770) mák válasza sfdrakex (#14764) üzenetére


mák
tag

Megoldva!

Köszönöm!

mákosnudli

(#14771) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok,

Van az asztalomon egy fájl (.torrent), 0 bájtos, ikonja fehér lap (ismeretlen) és nem tudom eltüntetni sehogy sem. Ha törölni, átnevezni stb. próbálom, azt írja, az elem nem található. Megnyithatom bármivel, semmi nem történik. Csökkentett módban ugyanez. Elég idegesítő, és le szeretném törölni.

Más: van egy mappa, amit még az előző oprendszer (Win7 RC) hozott létre, és törlésnél azt írja, forduljak a rendszergazdához. Rendszergazda én vagyok felhasználóilag, milyen jogosultság kell akkor még??!

Tudtok segíteni?

Szerk: Win 7 Home Premium.

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#14772) sfdrakex válasza Kolondrum (#14768) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt nincs fent? Minden nyelven legyen a szűrés. Az meg hogy top5 gondolom oldalanként eltérő honnan mit szedtek le legtöbbször, keress guglival nvidia gadgetre esetleg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14773) sfdrakex válasza WD40 (#14771) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vedd saját tulajdonsba a mappát, asztalon ha nyomsz egy frissitést? Vagy hozz létre azonos .torrent fájl próbáld meg felül irni vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14774) Kolondrum válasza sfdrakex (#14772) üzenetére

Ez egy külföldi blog volt. nem csak a top5 kell hanem mind ami ott volt. :(

(#14775) chesterboy válasza sfdrakex (#14769) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Még a hálózat keresésig se jutott el. Olyan mintha nem lenne bedugva.

(#14776) bandiie válasza sfdrakex (#14763) üzenetére


bandiie
aktív tag

már fentebb említettem, hogy microsoft security essentialst használok. ingyenesek közül ezt találtam a legjobbnak és mivel "értelmesen" netezek, elégnek is érzem.
mikor valami furcsaságot észlelek feldobom a KIS 30 napos trialját egy keresés erejéig. ezt most is megtettem, de nem talált semmit.

(#14777) WD40 válasza sfdrakex (#14773) üzenetére


WD40
aktív tag

Hehh, nem lehet felülírni :DDD Létrehoztam, átmásoltam, de mellé tette. Két ugyanolyan nevű és kiterjesztésű fájl egy helyen... csak az egyik 0, a másik 35bájt (írtam bele pár sort). És ha a 0 bájtosat törlöm, kitörli, de amit én csináltam megmarad, és ugyanez lesz az eredmény. 0 bájtos semmi ami mégis valami.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#14778) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#14774) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem ezt keresed

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14779) Clemi válasza WD40 (#14777) üzenetére


Clemi
veterán

És ha a 0 bájtosat törlöm, kitörli, de amit én csináltam megmarad, és ugyanez lesz az eredmény. 0 bájtos semmi ami mégis valami.

Pontosan nem tudom felidézni a megoldást, de én is küszködtem hasonlóval. Az egyik megoldás lehet ez: [link]

A másik pedig az, hogy parancssorban kilistáztatod az adott helyen lévő fájlokat, és a delete paranccsal a dos fájlnév alapján törölteted. (ez szerintem egyszerűbb, és nekem ez működött)

(#14780) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#14778) üzenetére

God! :R

(#14781) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#14780) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14782) troly válasza Steelmanus (#14683) üzenetére


troly
tag

szia!

3X2 Gb a memoria.Már javitottam köszi hogy szoltál.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#14783) ready01 válasza Morden24 (#14738) üzenetére


ready01
csendes tag

köszi a választ és a gyors segítséget..

66 fokos alapon, levett házoldallal a VGA. Az nem túl sok szerinted?

egyébként ha xp alatt megy, mi lenne? - Agyvérzést kapok..

(#14784) sfdrakex válasza ready01 (#14783) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az nem sok egy VGA-nál, de a levett házoldal nem feltétlen jobb hűtés mintha fent lenne, mivel a házakban ki van találva hogyan áramoljon a levegő ami változik ha leveszed a ház oldalát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14785) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#14784) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is le van véve, és a kártya 38 fokos (gép adatok az adatlapon)... Szerintem az egy picit sok.. Bár nem tudom milyen kari.

ready01:Töltsd ki aza adatlapod. A közel jövőben könyebb lesz segíteni ha kitöltöd. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14786) dokee78


dokee78
félisten

Valahogy be lehet állítani,hogy a CTRL+ALT+DEL a feladatkezelőt hozza be?

(#14787) Gorneck válasza dokee78 (#14786) üzenetére


Gorneck
titán

crtl+shift+esc.

Gorneck#1239

(#14788) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#14785) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A hűtés attól függ mennyi venti és hol van a gépben, ha elől van ami befujja hátul ami kiszivja jobb a hűtés ha fent az oldala mintha nem lenne fent, persze nem gagyi házakban hanem normális házaknál. Régen nekem is lent volt a ház oldala mindig aztán lett macskánk és néha belealudt, szerencsére macska már nincs de a gyerekek miatt nem hagyom úgy hogy nincs fent az oldal :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14789) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#14788) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez jó volt: "A macska belealudt"
Nálam néha egy-egy molylepke indul kamikáze küldetésre a CPU venti irányába. Na az egyből felküldi a12centis TÁP ventibe, az meg hátul kitolja a falra... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14790) sfdrakex válasza dokee78 (#14786) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tálcán jobb klikk feladatkezelő nem jó ? Az se több gomb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14791) james008bond


james008bond
őstag

sziasztok!
újabb problémám: start-számítógép jobb egér-kezelés-"a fájlhoz nincs társítva a művelet végrehajtásához szükséges program"...hibaüzit kapom...

Ötlet?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14792) sanzi89 válasza sanzi89 (#14753) üzenetére


sanzi89
addikt

Én most adtam fel. 3 napig ment a letöltés, lejött crc hibával. Újra el akarnám indítani, Install limit error. Újra le akarnám tölteni a Downloadert erre törölték ezt a szoftvert. Na, most húzok ez a búsba, és teszem fel a torrenten található Vista-t! :O :W

2db eredeti serialom van Vista-hoz, de egyiket se tudom használni. Ilyen hozzáállást a Microsoft-tól? Hánynom kell... :(((

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14793) Fire/SOUL/CD válasza james008bond (#14791) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem használsz esetleg A-Squared-et?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14794) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#14789) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Marhára nem tartottam akkor viccesnek :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14795) horitomy


horitomy
tag

Mit kell visszaállítanom, hogy az egérrel vagy a billentyűzettel (mindkettő usb-s) alvó állapotból felkelthessem a gépet?
Valamit elnyomigáltam, azóta nem tudom ébreszteni.

USB szelektív felfüggesztés beállítása nem változtat semmit.
Biost nem babráltam.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14796) Clemi válasza horitomy (#14795) üzenetére


Clemi
veterán

A képen látható helyre tegyél pipát

Vagy ugyanígy, de a billentyűzethez...

[ Szerkesztve ]

(#14797) ready01 válasza Sub-ZeRo (#14785) üzenetére


ready01
csendes tag

teljesen alapon megy egy hd3450 passziv hűtéses sapphire readeon, a táp nagy 600w chieftec, az alaplap ep45, a proci e6300

őszinte leszek, én is nagyon sokallom, annak ellenére, hogy passzív

bár lehet, hogy nem itt kellene erről beszélni, azért meg kell jegyezzem nagyon hasznos válaszok jöttek

THX

(#14798) Kolondrum válasza dokee78 (#14786) üzenetére

Azzé az avatarod odabasz! :DDD

(#14799) sfdrakex válasza ready01 (#14797) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

nekem egy hd 4350 esem van passzív szintén és 44 fokos everest szerint, ha alapon 60 fokos a gpu-d az tényleg sok.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14800) horitomy válasza Clemi (#14796) üzenetére


horitomy
tag

Ez mindvégig be volt kapcsolva. Most is be van.
Lehet valami telepített program bezavart?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.