Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14451) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Igen, de a fuji garimentes :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14452) Morden24 válasza hackeeeee (#14442) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondjuk egy asus-t nem küldenék el pestre asus márkaszervízbe, hogy tegyék már nekem bele a vásárolt ramomat...

Úgy értettem, hogy ha a bolt nem akarja bevenni a garihibás notit azért, mert más a ram benne, akkor be kell inteni nekik, és menni a gyártóhoz.

Amúgy ha egy garanciális notiról van szó, és a ramcsere matricaszakadást jelent, akkor mondjuk én inkább visszaküldeném. Többet ér a garancia egy Xszázezres notinál. :B

Sectumsempra - For Enemies

(#14453) Morden24 válasza Ace Ventura (#14451) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát garimenteset meg simán ne vegyél. Csak ez a kettő a választási lehetőséged?

Gari nélküli gáz, a Celeron meg egy fos :(

Sectumsempra - For Enemies

(#14454) sfdrakex válasza Ace Ventura (#14451) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elmész kipróbálod, meghajtod, ha működik jól vedd meg a Fuji-t, de a DELL-t a celeronnal semmiképpen se.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14455) g.gergo válasza Ace Ventura (#14435) üzenetére


g.gergo
senior tag

Dell ide vagy oda, azért az egymagos cerka még böngészésnél is horror. Semmiféleképp nem ajánlott vétel lenne. Lehet, h az eladó is ezért akar megszabadulni tőle. Az meg hogy később szerzel bele egy jobb cpu-t, arra meg ne nagyon vegyél mérget. Egyrészt horror áruk van, másodsorban az esetlegesen megnövekedett hővel is kell majd kezdeni vmit, ami laptopnál szinte megoldhatatlan.

(#14456) hackeeeee válasza Morden24 (#14452) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem arra gondoltam, hanem valamely bolt, nem hajlandó beletenni a gépbe neked a külön vásárolt ramot, és ha te megbontod, akkor viszont bukik a gari... Valahol ezt mondják is, mondjuk ha nem látszik, akkor nemtom mivan. :D Viszont ismerősék üzletben szívtak ezzel, márkaszervízből visszaküldték a notit, hogy ez "nem gyári állapot", ki kellett szedni a ramot, és úgy elküldeni, és utána már javították, szal ez se mindig jön össze...

Véleményem szubjektív...

(#14457) Fejes Péter válasza Morden24 (#14445) üzenetére


Fejes Péter
tag

Figyu már a hdd smart capability mire hivatot pontosan?Mert nekem utólag mielőt az élményindex nem ment az be volt kapcsolva most hogy nincs így működött load default-al..

by Peti007

(#14458) Morden24 válasza hackeeeee (#14456) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valahol ezt mondják is

Az a baj, hogy ezt nem ők döntik el, hanem a gyártó. A gond csak az, hogy a kis putri magyar kiskerek szeretik játszani az istent a vevő felé.
Fel kell olvasni nekik egy-két jogszabályt, aztán akkor már mindjárt nem olyan nagy az arcuk.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14460) Morden24 válasza Fejes Péter (#14457) üzenetére


Morden24
nagyúr

A SMART-ot kapcsolja ki/be, ami meg a vinyóknak egyfajta önanalizáló/hibaelőrejelző rendszere.

Egyébként csak az a különbség a te bios-beállításaid és a default között, hogy ki van kapcsolva ez az izé?

Sectumsempra - For Enemies

(#14461) Gorneck válasza Fejes Péter (#14457) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#14462) Fejes Péter válasza Morden24 (#14460) üzenetére


Fejes Péter
tag

Dehogy is mindent visszalőtt köztük ezt is.

by Peti007

(#14463) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na és ez?Se nem Dell, se nem Fusi:)
[link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14464) brd válasza hackeeeee (#14418) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, mert nincsen benne az .inf-ben a HW-azonosító. A már telepített rendszerben ez azért nem gond, mert ugyan ott sem lesz benne, de ott egy figyelmeztetés elfogadása után lehet ilyen drivert is telepíteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#14465) Snoopenz


Snoopenz
csendes tag

Valahol a forumban olvastam ezt:

"a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni, vagy egy meglévőt keresni. További infó blablabla a naplófájlban talál." Ezt írja...

Csak gondoltam megírom a probléma megoldását, ha bárki ebbe ütközne..
Semmit nem kell formázgatni, átpakolgatni, ezt találtam:

"In order to eliminate this issue, disconnect any disks that are formatted as “dynamic disks.” Dynamic disk volumes cannot be changed back to partitions, causing the Windows 7 installation process to fail. Simply disconnect any external or internal hard disks that are formatted as dynamic disks then re-attempt installation.

Alternatively, you can convert the dynamic disk back to a basic disk using this process."

Lényegében annyit jelent, hogy minden tárolóegységet kössünk le a gépünkről...

Nálam is ez volt a baj, és annyit kellett tenni, hogy kivettem az SD kártyát a kártyaolvasóból, és már működött is..

remélem segítek vele valakinek.

(#14466) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Hali! Lehet fordultak mar ilyen kerdessel a topicba, de sajnos nem talalok ehez hasonlo temat. Windows 7 x64 ultimate, es van benne egy Canyon Wifi kartya pci ba dugva.Bootolas kozbe ki kapcsol a kartya ledje es vagy 30 mp ig all a gep nem csinal semmit.Nemtudok ra jonni miert csinalja a gep a windows miatt, vagy a kartya miatt??

(#14467) negyedes válasza Ice_Man22 (#14466) üzenetére


negyedes
addikt

A biosban nincs veletlenul bekapcsolva a halozatrol valo bootolas?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14468) hackeeeee válasza brd (#14464) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Maradt az IDE mód, mert még délelőtt meg kellett csinálnom a gépet, hagyom az AHCI-t most, majd max legközelebbi telepítéskor kap egy lehetőséget megint, max majd akkor megkereslek, és akkor elkérem. :) De köszi az infót. :R

Véleményem szubjektív...

(#14469) hackeeeee válasza Ace Ventura (#14463) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, saját egyéni véleményt acer-t sem vennék, de inkább mint a fusi. :D

Véleményem szubjektív...

(#14470) Neil Watts válasza Ace Ventura (#14463) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez jó, de nézted azt amit írtam feljebb? Az Dell. :)
Vagy az már túlmegy a határon?
Netbook nem jó? :)

(#14471) Morden24 válasza hackeeeee (#14468) üzenetére


Morden24
nagyúr

(#14472) Ice_Man22 válasza negyedes (#14467) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ki van kapcsolva.Nalam az onboard lan nal van ilyen beallitas.Es ott disabled en van, es az alaplapi lan is.

(#14473) Ace Ventura válasza Neil Watts (#14470) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos 80K a max összeg.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14474) Neil Watts válasza Ace Ventura (#14473) üzenetére


Neil Watts
veterán

ehhh...
Azert mondom, hogy a NETbook lesz a te baratod. :)

(#14475) Ace Ventura válasza Neil Watts (#14474) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Most adtam el egyet, mert nem láttam :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14476) Neil Watts válasza Ace Ventura (#14475) üzenetére


Neil Watts
veterán

ASUS volt? Vagy milyen?

(#14477) Ace Ventura válasza Neil Watts (#14476) üzenetére


Ace Ventura
addikt

msi u123

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14478) Neil Watts válasza Ace Ventura (#14477) üzenetére


Neil Watts
veterán

12"-t nem lehet latni? ehhh

(#14479) Ace Ventura válasza Neil Watts (#14478) üzenetére


Ace Ventura
addikt

10-es volt :K

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14480) hackeeeee válasza Morden24 (#14471) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom, de sztem marad IDE módban... Nincs kedvem már variálnom vele... Most így jó, meg ahhoz képest gyorsabb is, mint volt ezelőtt AHCI-ben. Most nincs kedvem már killódni vele, jó ez így most... De köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#14481) pincehely válasza Ace Ventura (#14479) üzenetére


pincehely
addikt

Az tényleg elég aprócska.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14482) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Rohadjon meg a win7 ha a dell a860-on döcög majd.Egy régi Fusi gépre is feltettem, ami 1,4-es cerka volt 512 rammal.Ott is elment, nehogy már ezen ne tudjak böngészni, meg office-olni :W

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14483) Morden24 válasza hackeeeee (#14480) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem sem kell pöcsölni vele, csak írtam, hogy lehetőség van rá ;)

Más kérdés, hogy lassan ideje lenne egyszerűen lemaradoznia az ide csatlakozóknak az alaplapokról - gondolom 1-2 éven belül végleg kikopnak az új termékek piacáról.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14484) hackeeeee válasza Morden24 (#14483) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jah, meg mondjuk ugye tök egyszerűen tiltani is lehet...

De mondjuk ez elég hasznos, hogy ide módban lehet használni a vinyót. Mondjuk nem ártana már értelmes módon megírni az AHCI drivereket...

Véleményem szubjektív...

(#14485) Neil Watts válasza Ace Ventura (#14479) üzenetére


Neil Watts
veterán

sry, ugy emlekeztem, hogy az u123 az 12"...

(#14486) Morden24 válasza hackeeeee (#14484) üzenetére


Morden24
nagyúr

AMD-n nem sok gond van velük :P
Egyébként Vista, 7 alá tök felesleges felrakni a drivereket, mert a beépítettek is tökéletesen viszik a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14487) Neil Watts válasza Ace Ventura (#14482) üzenetére


Neil Watts
veterán

az a cerkás? Hát pedig akkor már készülhet a W7... :U

(#14488) Morden24 válasza Ace Ventura (#14482) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Celeronnal meg az 1Gb-vel én nem számítanék sok jóra a hiperoptimalizált Flash-es internet korában.

Egyébként nem lesz azzal gond, csak egyszerre lehetőleg egy alkalmazás fusson. Ne várj csodát ettől a rendszertől, ezekre XP való.

Sectumsempra - For Enemies

(#14489) hackeeeee válasza Morden24 (#14488) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is ezt mondtam lentebb, hogy a cerkát nem venném meg semmi pénzért..

Nah igen, havernak AMD-s notin nincs baj, bár ő betallózta az AMD-s AHCI drivert, azt megdöglött tőle a 7, kib@szott lassú lett. :D

Véleményem szubjektív...

(#14490) Morden24 válasza hackeeeee (#14489) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azt ugyan nem tudom, hogy mit tallózott be, és minek. Barátnőmnek is AMD-s notija van, nem tallóztam be sehová semmit (főleg, mivel nincs is mit betallózni, ha egyszer mindent felismer a Win7), és nem is lassú ;)

Igazából arról kell leszokni, hogy minden szar drivert kényszeresen frissít az ember. Ha egyszer valami jól működik, és nincsen vele teljesítményprobléma, akkor kár baszogatni - max. a vga-kat, ahol folyamatos teljesítménynövekedésre van esély/remény az újabb meghajtókkal, illetve az olyan esetekben, ahol ténylegesen voltázoik valami.

A többit meg békén kell hagyni, ha lesz valami lényeges, úgyis felkerül a WinUpdate-re.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14491) brd válasza Morden24 (#14486) üzenetére


brd
nagyúr

Csak éppen lassabbak/hiányozhatnak belőle bizonyos javítások.

The only real valuable thing is intuition.

(#14492) brd válasza Morden24 (#14483) üzenetére


brd
nagyúr

Útban van, zavarja a tekinteted? Okoz valami hátrányt?
Akkor miért jobb, ha valamit nem tud egy alaplap, mintha tud?

The only real valuable thing is intuition.

(#14493) Neil Watts válasza brd (#14491) üzenetére


Neil Watts
veterán

mintpéldául? :)
Ez csak trollkodás így.

(#14494) hackeeeee válasza Morden24 (#14490) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asus oldalról letöltött AHCI driver-t, az adott notihoz. :D

Véleményem szubjektív...

(#14495) brd válasza Neil Watts (#14493) üzenetére


brd
nagyúr

'hát pl. ugyanazok, mint amit pl. a M$ is frissít az OS-eiben. Tudod, amit "elszúrnak", hogy minél előbb kikerüljön a piacra a termék, és nincs idő normálisan megcsinálni, vagy olyan dolgokat is támogathat így, amit eredetileg nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#14496) Morden24 válasza brd (#14492) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jó, hát akkor legyen rajta ISA slot is. Végülis nem zavarja a tekintetemet.

Egyébként meg nem azt mondtam, hogy az ilyen eszközök robbanjanak fel vagy tépd ki a saját gépedből, hanem azt, hogy az új lapokon feleslegesek. PS/2, IDE, Floppy csatlakozó, mind mehet a szemétbe.

A driverekre visszatérve: ha minden jól működik, akkor nincsen szükség hibajavításra sem, legalábbis nem NEKED. És csak azért frissíteni egy drivert, hogy 17.82-ből 17.90.2 legyen, nagyjából baromság.
Merthogy viszakérdezhetek én is: ha tökéletesen működik éppen, és te felraksz egy újat, akkor megvan az esélye, hogy nem lesz tökéletes. Ergo csak akkor váltok, ha konkrét értelme van, szimplán egy verziószám miatt kár.

Másrészt meg gyorsabb lesz, ja. Maradjunk annyiban, hogy egy AHCI driver nem lesz neked gyorsabb - legalábbis nem úgy, hogy azt érzékeld a napi teendőid közepette. Az lehetséges, hogy eredetileg rossz, és éppen ezért cserélni kell, de milyen teljesítménynövekedést vársz egy új ahci drivertől? 10-15%-os merevlemez teljesítménytöbblet, mint a vga-knál szokott lenni? Hát Godot előbb fog megjönni, az is tuti...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14497) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy nincs baj a winupdate-es driverekkel, csak pl. főként az, hogy néha csak régebbiek vannak, vagy néha csak jóval régebbiek, pl a synaptic driver is elég régi....

És legtöbbször, ha nem is mindig, de legtöbbször ua a driver, mint amit külön telepítünk...

Most ha már AHCI-vel nincs kedvem szenvedni vele, eddig értelmesen sosem volt jó... mindig volt vele valami baj, ezért most maradok az IDE módnál, és kész..

Véleményem szubjektív...

(#14498) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Lenne 1 olyan kerdesem hogy nemtudja-e valaki a kozvetkezo problemara a megoldast: 2 rendszer van fent a gepemen,1 ubuntu linux,es a w7.Namarmost a gepemhez csatlakoztatva vannak hangfalak,es 1 fules.a linux felismeri mind 2-ot gond nelkul,es szol mind2 egyszerre.Ez a w7alatt nemigazan akar mukodni,es nemtudom milehet a ott a gond.A fulest hangszoronak ismeri fel,es azt jelzi hogy fejhallgato nincs csatlakoztatva.Es igy nemszol a hangfalam,csak akkor ha bedugom a fules helyere.Megprobaltam betugni a 2ot tobb kulombozo variacioba,mert van tobb csatlakozom is, de egyik be se akartak mukodni egyutt,holott linuxon ez megy gond nelkul.Erre esetleg letezik vmilyen program amivel osszetudnam hozni ezt a dolgot?Vagy vezerlopultba kene beallitani vmit?

Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#14499) Kephamos


Kephamos
addikt

Két kérdés:

Az RC van fent még mindig, múlt héten megrendeltem a tisztaszofveres mókát, amin valami február 28-a szerepelt, mint licensz lejárati határidő. Van rá esély, hogy még megjön a kódom mielőtt lejár az a licensz és mielőtt megöli magát az RC?

A rendszer folyamatosan backupolt és alig van helyem. Létrehozott egy Windows.old nevű ~50 gigás könyvtárat, amit nem tudok törölni. Hogyan tudnék tőle megszabadulni?

(#14500) Morden24 válasza Kephamos (#14499) üzenetére


Morden24
nagyúr

Barátnőm decemberben adta le az igénylést, és múlt héten kapta meg. Szerintem semmi esélyed nincsen.

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.