Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14201) neongorack


neongorack
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok normálisan használni egy mobility radeon 9200 őt windows 7 alatt? (32bites verzió) Drivert nem találtam hozzá ami működne. Próbáltam már majdnem mindent, aztán ide jöttem.
Előre is köszi.

(#14202) mdk01


mdk01
addikt

Hali!

Most 2napja azzal szenvedek hogy egy beépített HSDPA modemmel életre keltsem a mobilnetem.
Lenovo T500
WIN 7 64
T-mobil
ericsson 3507g

A SIM karit érzékel és a jelerősség is 80% vagy afelett van csak hibakód:0 -val nem csatlakozik.

Ha esetleg vkinek működne a fenti géppel és szoftverekkel az kérem jelezze felém, mert szívesen venném a segítségét.
Driver hiányra gondolok első sorba.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#14203) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még esetleg arra gondoltam, hogy unetbootin-ban is van ISO->Flashdrive mód (na és persze van linux verziója...), és gondolom, ha már az ISO és az MBR szabványos dolgok, akkor épp úgy beadagolhatom neki az msdn-es win7.iso-t xy linux distro-s helyett.
A baki ott van, hogy nem lehet beállítani a temp könyvtárát, de előre ki akarja csomagolni a fileokat, szóval előbb újra kéne húznom az ubuntut egy nagyobb partícióra (átmenetileg a windows-nak szánt terülten), ahol ki tud csomagolni ~3Gb-ot.

Szeretek ilyenekkel babrálni, mikor nincs más dolgom, és csak net/film/MSN menne, de ezt konkrétan már kezdem kicsit unni. Vagy nem kicsit. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14204) virkir válasza bajnokpityu (#14200) üzenetére


virkir
veterán

Már miért ne lehetne.
Xp cd-ről bootolsz majd a telepítés előtt létrehozol legalább 2 partíciót.
Lehetőleg a másodikra telepíted az xp-t először majd az elsőre a win7-et másodszor és így bármelyiket le tudod menteni és később visszaállítani.
Ráadásul a bootmenűd is meg lesz, nálam az asztalin így működik.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14205) PhoenixK válasza captcha (#14181) üzenetére


PhoenixK
őstag

A Win7 x64 miért nem opció? Egyébként a Win 7-et javaslom - legalább megpróbálni...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14206) pincehely


pincehely
addikt

A "windows 7 sörözés" rangföggő?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14207) janos666 válasza janos666 (#14203) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Unetbootin-al feldobtam egy ubuntu 9.10 ISO-t a telóra, és BOOT-ol.
Ezek szerint a DD nem végez megfelelő munkát, mikor átpakolja a windows 7 ISO-t. Az unetbootin viszont nem tudja feltenni a Windows ISO-t, mert az ilyenkor is egy syslinux-ot rak fel a flashdrive-ra, az bootol, és indítaná az ISO-ból átrakott telepítőt/LiveCD-t, csak épp windowst nem tud bootolni (kipróbálta, és nem, ránézésre nem is grub, hogy megpróbáljak beleírni egy chainloader opciót, vagy ilyesmi, de amúgy is meredek lenne, hogy a syslinux alól majd nekem windows telepítő indul...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14208) Daffni2 válasza pincehely (#14206) üzenetére


Daffni2
addikt

Naná, minél kisebb a rang annál több sört illik fizetni. :DD

Viszont a LOGOUT blog "titulus" mindent visz. ;] :D

"Aki ad,az nyer"

(#14209) pincehely válasza Daffni2 (#14208) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor összegyűjtöm addig, a fennmaradó ~200 hozzászólást, hogy őstag lehessek :DD
Már ha kapok meghívást eme eseményre! :D

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14210) pzstm válasza pincehely (#14209) üzenetére


pzstm
titán

nem meghívásos alapon megy, hanem jelezni kell vagy Morden24 kollégánál, vagy itt a topikban, hogy szeretnél-e jönni á8Másodállásban ha MS provokátor valaki az csak előny, de nem feltétel ;] :P :C )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14211) pincehely válasza pzstm (#14210) üzenetére


pincehely
addikt

Még kiderül, hogy jó lesz-e nekem a majdan kiválasztott időpont, illetve, hogy Morden24 kolléga mit szól hozzám! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14212) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Most telepítettem fel a virtual XP-t, de sajnos nem indul.
Win 7 64, konfig adatlapnál.

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14213) Sub-ZeRo válasza Silent77 (#14212) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem indul mert az xp mode-nak virtualizációra van szüksége.
Azt meg a Bios-ban tudod beállítani. Engedélyezned kell a procinak.
Securable
A progit letöltöd, elindítod és kiírja, hogy a procid támogatja-e a virtualizációt, vagy nem és ha nem, akkor nem tudsz futtatni rajta xp-mode-ot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14214) Silent77 válasza Sub-ZeRo (#14213) üzenetére


Silent77
veterán

E8500, tuti tudja, a program szerint is.
Köszönöm a progit! :R
Biosba hol kell állítani, én még nem találkoztam ilyennel. :B
A középső az off.. hardware dep vagy mi.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14215) Silent77 válasza Silent77 (#14214) üzenetére


Silent77
veterán

Megvan! :R
Tuning miatt az az opció ki volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14216) Sub-ZeRo válasza Silent77 (#14214) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szívesen. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14217) bajnokpityu válasza virkir (#14204) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a win7 alol csináltam meg a particionálást,de valamiért készitett 2db 100megás particiot.ezeket letöröltem.

most win7 alol az eszközkezelő úgy működik,hogy első particio a D,ez az XPé.a második meg a C,ez a win7é.

valami el lenne szurva?talán annyi,hogy 1. particion kéne lennie a win7nek,másodikon az XPnek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#14218) Hold


Hold
őstag

Valaki arra tud megoldást hogy 4 GB ram helyett ne 3 Gb ramot lásson ?
Win 7 32 bit

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#14219) Gorneck válasza Hold (#14218) üzenetére


Gorneck
titán

x64. ;)

Gorneck#1239

(#14220) bajnokpityu válasza Hold (#14218) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,64bites win7 vásárlása

eladó Kawasaki j300 robogó

(#14221) PhoenixK válasza Hold (#14218) üzenetére


PhoenixK
őstag

Csere 64bit-re

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14222) Hold válasza bajnokpityu (#14220) üzenetére


Hold
őstag

Azért vettem 32est mert állítólag minden erre a verzióra készül, 64 eleve lassabb stb..
Mennyire igaz ez ? Csak ram miatt vegyek 64est ? :(

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#14223) PhoenixK válasza Hold (#14222) üzenetére


PhoenixK
őstag

A 32bit-es win7 csak 4GB memóriát tud megcímezni (ebben benne van a VGA, BIOS, ...)
Az x64-el sincs semmi baj, a programok 99%-a gond nélkül megy rajta ugyanúgy, mint a 32bites verzión.
A döntés a tied: Ha kell a sok memória, akkor 64bit, ha elég az a ~3 GB, akkor maradjon a 32bit.

"Csak ram miatt vegyek 64est ?"
Ha dobozos verziód van, akkor elvileg lehet váltani az x86 és x64 között. Ha OEM, akkor ez van!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14224) Gorneck válasza Hold (#14222) üzenetére


Gorneck
titán

Minden? Mi minden? Mert ez nem igaz, ahogy az se, hogy lassabb lenne...

Ezt neked kell tudnod...ha megvetted a 32es, akkor nem érdemes mellé egy 64est venni szvsz...de nem ártott volna sztem körbenézni mielőtt kiadsz nem kevés lét...

Gorneck#1239

(#14225) Fire/SOUL/CD válasza Hold (#14222) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Amúgy meg az x86 kulcsod jó az x64-hez is, csak hát ha x64-et pakolsz fel(nem OEM), akkor ott már ugrik a jogtisztaság, hisz se lemez, se matrica, se számla.. :DDD

Vagy ahogy egyik haver szokta mondani ilyen esetben: "Nyakunkon a szüret, se hordó, se szőlő"... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14226) Hold válasza PhoenixK (#14223) üzenetére


Hold
őstag

Jogos a dolog, de mivel cég veszi nem gond ha vesz még 1et :)

Mégis othoni felhasználónak melyik a legegyszerűbb Win 7 ? Gondolom nem az Ultimate verzio inkább a Home

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#14227) pzstm válasza Hold (#14226) üzenetére


pzstm
titán

Otthoni felhasználónak a Home Premium általában bőségesen elegendő.
A többi urban legendet meg felejtsd el, és nyugodt szívvel használd a 64bites verziót :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14228) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tiszteletem az uraknak!

hamarosan lejár az RC :( szeretnék beszerezni egy-egy win7-et a páromnak, és magamnak. nem feltétlenül szükséges a magyar, lehet ánglius nyelvű is. hogy lehetne ezt megoldani kis költségvetéssel? köv. kérdés: aero felület nem mindegyikben van, ugye?

előre köszönöm a válaszokat :R

szerk.: az #1-ben kellenek még az RC-s linkek :F :DDD

szerk2: [link] közben találtam egy ilyet, ezek szerint nekünk a home premiumra volna szükségünk.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14229) bobsys válasza Mr.Csizmás (#14228) üzenetére


bobsys
addikt

aero starterben nincsen, de azt meg sem tudod venni
amazon.co.uk-on nezz korul illetve van meg kulfoldi oldal ahonnan tobben is rendeltek, de arra nem emlekszem
ha meg lehet venni family packet akkor azt is erdemes megnezned, 3 licence jar hozza

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14230) Fire/SOUL/CD válasza Mr.Csizmás (#14228) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Home Premium lehet a megfelelő választás, ezt 25-30K közt meg lehet venni OEM-ben ill. jelenleg kb 55K körül a dobozos full-t.(ezek itthoni árak)
Ha 4G vagy több ramod van ill. biztosan nem használsz olyan szoftvert, amiről tudod, hogy csak 32 biten fut, akkor x64-es változatot válassz.

Aero a Starter és Basic változatokban nincs, a HP-tól "felfelé" már igen, bár kis "trükkel" a Home Basic-ben is bekapcsolható.

Szerk
Látom akkor feleslegesen koptattam a biteket... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14231) Mr.Csizmás válasza Fire/SOUL/CD (#14230) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az itthoni az drága. azért írtam az angolt, mert az gondolom olcsóbb kintről. x64 kell igen, 4 giga ram miatt, only 32 bites szoftver nincs nekünk :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14232) Fire/SOUL/CD válasza Mr.Csizmás (#14231) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha itthon vennél angol nyelvűt(mert lehet), az egy árban van a magyar-ral. :K
Ha megrendeled, valami ismert online oldalról az angolt, akkor természetesen olcsóbban jössz ki, és persze ha nem gond az angol akkor ez a megfelelő választás számodra. :K

Fire.

UI: Csak az Ultimate/Enterprise változatokhoz lehet több nyelvet használni, a többi változatba (pl angol HP) "csak" integrálni lehet a magyar nyelvet...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14233) Mr.Csizmás válasza Fire/SOUL/CD (#14232) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem az a fontos, hogy olcsón jöjjek ki, eredeti winnel, a magyar/angol kérdés nem lényeg... ;) :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14234) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#14232) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha vesz valaki angolt, szerez magyar nyelvű telepítőt bárhonnan, akkor ugye az angol serialjával azt tudja aktiválni, persze azonos verziónál csak, de ez legális is egyébként?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14235) bobsys válasza sfdrakex (#14234) üzenetére


bobsys
addikt

asszem nem, de legalisan cserelheti a telepitokeszlet nyelvet

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14236) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#14234) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem sem legális, "más" a support is. Itt arra gondolok, hogy pl Angol W7 Ult, Magyar MUI-val, melyik SP1-et fogod leszedni hozzá majdan, az Angolt vagy a Magyart? :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14237) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#14236) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Majd amit dob hozzá a WU. Majd meglátjuk ha kijön az sp1 mertnálam is ultimate van magyar muival.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14238) PhoenixK válasza Fire/SOUL/CD (#14236) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az angolt. A rendszer alapnyelve számít! (már az SP1 még arrébb van...)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14239) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok !
Asztali gép.Hogyan lehet megoldani,hogy alvó állapotból sose kelljen fel a gép magától ? Mostanában sokszor van,hogy reggel felébredek és megy a gép. Vagyis egy fullos letiltó parancs kéne,ami ha bármilyen feladatütemező vagy egyéb program fel akarja kelteni alvó állapotból a gépet,ez ne sikerüljön neki semmiképp.
Köszi : Attila

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#14240) Fire/SOUL/CD válasza PhoenixK (#14238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Költői kérdés volt... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14241) omikron23


omikron23
senior tag

Helló mindenkinek....

Nem tudom jó helyre írok-e, de van egy kis problémám...
Win7 x64 Professional-t használok (eredeti). Megvettem az Orange Box-ot, és a Half Life 2 nem akar sehogy elindulni a gépen. Néztem külföldi fórumokat ezzel kapcsolatban, de nem találtam választ... Valakinek sikerült elindítani a fent említett játékot Win7 alatt??? :R

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#14242) pzstm válasza omikron23 (#14241) üzenetére


pzstm
titán

hibaüzenet? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14243) omikron23 válasza pzstm (#14242) üzenetére


omikron23
senior tag

Nincs hibaüzenet, csak töltés közben kilép, és ennyi... A Lost Coast-on kívül az összes kiegészítője megy, csak ez a 2 nem.... :O

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#14244) WonderCSabo válasza omikron23 (#14243) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kompatibilitási módban próbáltad?

(#14245) Mr.Csizmás válasza omikron23 (#14241) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fél-off

sikerült végigtolnom a HL2-t (orange box része volt) win7 build 7077, x64

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14246) omikron23 válasza WonderCSabo (#14244) üzenetére


omikron23
senior tag

Persze, hogy próbáltam, nekem is az volt az első gondolatom....
Steam-ről frissítettem hozzá mindent, és mégsem megy... :O

Mr.Csizmás: Nálad elindult rendesen???
már én is végigjátszottam Xp alatt, csak nosztalgiázni szeretnék... :B

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#14247) Mr.Csizmás válasza omikron23 (#14246) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen.

lehet a kikapcsolt user felügyelet a titok nyitja. mert az elején kikapcsoltam, mert több játéknál is csak fekete képernyő fogadott, alt-tab, uservigyázó figyelmeztetés...mondom kösz nem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14248) maflame válasza omikron23 (#14241) üzenetére


maflame
aktív tag

Ugyan ilyen win-em van, kb 2 hete vettem meg én is az Orange Box-ot, de nekem simán megy... várjál, úgy volt, hogy először XP-re telepítettem mert az is van és azt gondoltam, hogy azzal inkább jó lesz, de az első töltés után kilépett mindig.
Aztán win7-re raktam és ott jó volt.. valamit szarakodtam vele mert a Cinematic Mod 10.30-al hibásak voltak a textúrák.. mindegy, végül kipróbáltam, hogy Steamről letöltöm. 10.30-cal úgy is szar de 10.2-vel oké..
Próbáld meg esetleg Steamről leszedni..Hátha!

..hogy lemaradtam közben!

[ Szerkesztve ]

(#14249) omikron23 válasza Mr.Csizmás (#14247) üzenetére


omikron23
senior tag

A felügyeletet én is telepítés után kikapcsolom, és próbáltam rendszergazdai mód-ot is, de az sem segít...

maflame: Megpróbálom csak Steam-ről telepíteni, hátha ez segíteni fog...

Köszi mindenkinek... :R

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#14250) Jetx


Jetx
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg tud valaki segíteni abban, hogy miért kér telepítéskor a win7 cd/dvd drivert mikor dvd-ről telepítem? Csak az acpi-s inf fájlt fogadja el a számítógép hardverével kompatibilisnek, de akkor sem akar tovább menni.
Esetleg usb-s dvd-vel nem szórakozna így?
Előre is köszönöm.

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.