Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) drakhel válasza Gave (#800) üzenetére


drakhel
csendes tag

:D :D :D

hagyjad.. 1000px to go aztán jóvan :DDD

közben ment a pü..

[Szerkesztve]

(#802) vancha2


vancha2
aktív tag

Hűh, a fórum átment chatbe! :DDD

(#803) Gave válasza vancha2 (#802) üzenetére


Gave
addikt

sry

(#804) total90


total90
veterán

Hi!
Hogy bírnám azt megcsinálni ,hogy mikor megnyissák a weboldalam szóljon zene ameddig ott vannak és nem számítva,hogy ide-oda mászkálnak ralyta?Valami Java Script kell hozzá?Egy mp3-at szeretnék betenni és kb. 6 MB...Először be kell,hogy tölcse azt is az oldal és azután indulna csak el?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#805) Gave válasza total90 (#804) üzenetére


Gave
addikt

Igen be kell hogy töltse az oldalt :D

Ajánlanék inkább ien flash alapú lejátszókat ; pofon egyszerű használni és igényes
[link]


de JS-el is meg lehet oldani
head-be:
<script src=''ac_activex.js'' type=''text/javascript''></script>

body > ahová akarod:
<div id=''embed1'' style=''position:absolute; overflow:hidden; left:50px; top:90px; width:300px; height:70px; z-index:0''>

JS: +elérési útvonal
<script type=''text/javascript''>
AC_RunMMContent('id','embed1','width','300','height','70','autostart','true','src','zene.mp3');
</script>

lejátszó: Itt mégegyszer megadod elérési útat
<noscript>
<embed src=''zene.mp3'' width=300 height=70 autostart=''true'' type=''application/x-mplayer2''></embed>
</noscript>

Ittvan hozzá a java script: [link]

én a flasht preferálom ,de célnak ez is megfelel

ha vmi gáz van küldj privit mert tegnap már szét cseteltem itt a totyikot :B :W

(#806) vancha2 válasza total90 (#804) üzenetére


vancha2
aktív tag

Gave megoldása is tökéletes, viszont az a baj vele, hogy az XHTML nem támogatja az embedet. :(
Szerintem inkább egy flash lejátszót használj. Én elég régóta használom ezt: [link]
Hogy függetlenül szóljon attól, hogy ide-oda mászkálnak az oldaladon, azt például úgy tudod megoldani, hogy az index.html betöltésekor nyitsz mondjuk egy 400x300 kis ablakot window.opennel és abban helyezed el a lejátszót. Így függetlenül az oldaladtól fog szólni.
Vagy egy másik megoldás, hogy keretes szerkezetű vagy iframes oldalt csinálsz (mondjuk ez nem biztos hogy jó megoldás :( )
Ha nem így szeretnéd és nem használsz XHTML-t (ami baj :Y ), akkor használd Gave megoldását. :))

(#807) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Lenne nekem egy nagy kérdésem de előte megszeretném köszönni mindenkineke a segítséget! Szval az hogy lehet h ha csak a megnyitom a számítógépről az index.html-t
(ezt:<html>
<head>
<title>Vasinger</title>
</head>
<FRAMESET cols=''18%,*'' rows=''106,*''>
<frame src=felulbal.html >
<FRAME SRC=''feluljob.html''>
<FRAME SRC=''table.html''l >
<FRAME name=fokeret SRC=''oldal.html''>
</FRAMESET>
</html>) akkor jó de ha már feltöltöm a a wwroot mappába akor semmit nem hoz be? :F
Pedig minden oldal fel van töltve ami szükséges lenne. :W :W :W
Plz help

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#808) Louloudaki válasza vasingerke (#807) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hát, a '' jelekre talán kéne figyelni, az src= után lévő dolgok mind '' jelek közt legyenek. meg a name, cols stb utániak is.

[Szerkesztve]

(#809) vasingerke válasza Louloudaki (#808) üzenetére


vasingerke
csendes tag

De úgy se jó más 5let? :F :O

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#810) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Fingom sincs h mi lehet a baj lehet h az extra nem ismeri a frame-et? :U Nemtom de engem naon idegesít :((( . (Egypként én nekem nem mindig kelletek ezek '' nem akartam kötekedni csak megjegyeztem) Vki pls HELP :F :R

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#811) Gave válasza vasingerke (#810) üzenetére


Gave
addikt

Extra ismeri a frame-et :D ., sztem nézd át rendesen a kódot ,lehet h csak vmit elírtál ...
egy 20 perce néztem a linkedet hát nagy fehérség amugy semmi :D ,nemtom h mien oldal lesz mondjuk...,de régebben én frame-es oldalt ien elrendezésben csináltam:::

-----------------------------------------------HEADER---------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------
Menu
----------- tartalom iFrame-en
-----------
-----------
-----------
-----------



---------------------------------------------------vmi lábléc szerűség---------------

(#812) Louloudaki válasza vasingerke (#810) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

az egy dolog, hogy a sajátgépen megy, az ékezetes fájlnevek is mennek sajátgépen, de kint a szerveren már nem. ez a szabály. kell és kész.
egyébként meg ha ennyire nem értesz hozzá, használj acehtml freeware progit, egyszerűen és gyorsan összekattinthatsz frame-eket, táblázatokat stb. ingyenes progi (angol nyelvű), pár mega. direkt nagyon kezdőknek. vagy bármi egyebet, amiket pár hsz-szel előbb ajánlottak, pl nvu.

(#813) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Igen igen nekem is úgy nézne ki de nem tom mit írtam el megnézem.
Igen igen ismerem azokat a progikat és tisztába vok az ékezetes betűvel is nekem a programok nem tetszenek jobban kiigazodok a notepad++-no és még elég kezdő vok te se úgy szüledtél h 10 perc alatt összedobsz egy honlapot msql adatbázissal és javascriptel együtt...

[Szerkesztve]

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#814) Gave válasza vasingerke (#813) üzenetére


Gave
addikt

És nem kötekedés képpen ,de hogyhogy megint frame-ek?
Írtad ,h azok nélkül szeretnéd megoldani...én pedig válaszoltam is rá ..csak sztem elsiklottál felette v nemtom :F :F

(#815) vancha2 válasza vasingerke (#807) üzenetére


vancha2
aktív tag

Így próbáld:

<html>
<head>
<title>Vasinger</title>
</head>
<frameset cols=''18%,*'' rows=''106,*''>
<frame src=''felulbal.html'' />
<frame src=''feluljob.html'' />
<frame src=''table.html'' />
<frame name=''fokeret'' src=''oldal.html'' />
</frameset>
</html>

Nem módosítottam rajta, csak kijavítottam a hibáidat:
1. xhtml szerint használd a tageket
2. az attribútumok értékeit mindig írd idézőjelek közé
3. <FRAME SRC=''table.html''l > az src után mi az az l betű?
4. Most nem írtam le, de mindig használj doctype-ot

Mielőtt föltöltnéd szerintem mindig ellenőrizd le a kódot: [link]

(#816) vasingerke válasza vancha2 (#815) üzenetére


vasingerke
csendes tag

Köszönöm szépen vancha2! De nem jó lassan felrobanok :o :O :O :O :O :((( :W
Nem értem mi lehet a baj bemásoltam a tiédet elmentettem feltöltöttem total-al és nem jó de akkor mér jó a gépen???? :W

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#817) Louloudaki válasza vasingerke (#816) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

<html>
<head>
<title>V</title>
</head>
<FRAMESET cols=''18%,*'' rows=''106,*''>
<frame name=''felulbal'' src=''felulbal.html'' >
<FRAME name=''feluljob'' SRC=''feluljob.html''>
<FRAME name=''table'' SRC=''table.html'' >
<FRAME name=''fokeret'' SRC=''oldal.html''>
</FRAMESET>
</html>

na nekem megy. ezt tedd bele index.html-be, majd hozz létre egy felulbal.html, feluljob.html, table.html és oldal.html fájlt ugyanabba a mappába, ahol az index.html van.
és meglepő módon működik az extrán: [link]
mentsd le az oldalt és módosítsd utána ahogy akarod.

és nem úgy születtem, viszont először elolvastam egy oktató könyvet (priviben ajánlottam az o'reilly-t), végigcsináltam a példákat, gyakoroltam, és akkor kérdeztem, ha valami még ezek után sem volt világos.

[Szerkesztve]

(#818) vasingerke válasza Louloudaki (#817) üzenetére


vasingerke
csendes tag

ÉS jó lett 10ezer :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R THX Louloudaki

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#819) vancha2 válasza Louloudaki (#817) üzenetére


vancha2
aktív tag

Tényleg, én is elrontottam! :W :W
A frame-nek kötelező nevet adni... :B

(#820) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Louloudaki: az a kód nem jó amit te megadtál itt de amit megadtál linket ott jobb klikk és oldal forrása azt másoltam be és jó lett de az ékezetek nem voltak jók mert te javascriptbe csináltad... Na vki help? Más 5 let ? jó feladványt adtam mi :D :W :W :W

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#821) Louloudaki válasza vasingerke (#820) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

bammeg, azt a javascriptet az extra teszi bele! és semmi köze az oldal működéséhez meg a framesethez!!!
az ékezetek meg azért nem voltak jók, mert utf-8 kódolással megy a fájlom, te meg nem olyan szerkesztőt használsz biztos. ezt a sort: <meta http-equiv=''Content-Type'' content=''text/html; charset=utf-8''> töröld ki.

ez volt az utsó üzi tőlem neked, lámaságra nincs orvosság. nem igaz, hogy ennyien segítünk, és nem tudsz összehozni semmit belőle...

[Szerkesztve]

(#822) vancha2 válasza vasingerke (#820) üzenetére


vancha2
aktív tag

Most jó vagy nem? :W
Olyanon nem lehet segíteni, aki szinte semmilyen tudással nem rendelkezik... :(
Inkább olvass utána egy kicsit, és ha utána sem megy akkor kérdezz.
[link] [link] [link] [link] [link]
Asszem ennyi elég lesz...

(#823) Louloudaki válasza vancha2 (#822) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

priviben írtam neki hogy melyik könyvek lennének pont jók, mert azok részletesen és érthetően magyaráznak. tele vannak példákkal, konkrét problémák megoldásával stb. nem akarom nyíltan reklámozni, de van egy oldal (megírtam neki priviben ezt is!), ahol oktató videókat árulnak cd-n, most akciósan 7000Ft-ért rendelhet egy weblap készítés egészen az alapoktól címűt, meg mellé még egyet (pl dinamikus html, vagy php+mysql pont jó lenne neki), télleg 7000ft a kettő együtt és még ugyanennyi ajándékutalványt is kap mellé, szóval fullra kiképezhetné magát olcsón. de inkább itt lámáskodik, hátha valaki lekódolja majd neki az egész oldalt. mert így egyszerűbb.

(#824) vasingerke válasza Louloudaki (#823) üzenetére


vasingerke
csendes tag

Moderalva - tiv


ps: Meg egy anyazas es pihensz

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#825) DeltaPower válasza vasingerke (#824) üzenetére


DeltaPower
őstag

naaaa
nézd meg hogy amiket feltöltöttél fájlok, azoknak ugyanúgy (vagyis végig kisbetűvel) van-e a neve, mint a frame src-ben.
linux alapú szerverek megkülönböztetik, win nem.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#826) vasingerke válasza DeltaPower (#825) üzenetére


vasingerke
csendes tag

Ok megnézem THX a segítséget DeltaPower! Igen végig kis betű!

[Szerkesztve]

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#827) vancha2 válasza vasingerke (#824) üzenetére


vancha2
aktív tag

Szerintem nagyon gyorsan állítsd le magad! :((

Ne sértegesd azt, aki csak segíteni akart neked. Szerinted én billenytűzettel születtem, és már rögtön vágtam a programozási nyelveket?! Másfél éve még csak annyit tudtam a HTML-ről, hogy egy programozási nyelv. Elkezdett érdekelni a téma, és szereztem pár könyvet, azokból tettem szert egy bizonyos fokú tudásra. (könyvesbolt, internet, könyvtár... stb.) Tedd te is ezt, aztán gyakorolj.

Az anyázásodat meg tartsd meg a foci-meccsekre, ha nem akarsz további konfliktusokat! :(((

(#828) Louloudaki válasza vancha2 (#827) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hagyd, pont ennyit lehet kinézni belőle.
ha nem ér meg neki ennyi fáradságot, hogy utánanézzen a tanulási lehetőségeknek, akkor boldoguljon, ahogy tud. de valószínűleg nem ebből a szakmából fog megélni ilyen hozzáállással.

moderáció meg majd nemsokára jön...

részemről ennyi volt.

[Szerkesztve]

(#829) vasingerke válasza Louloudaki (#828) üzenetére


vasingerke
csendes tag

És ő mért sértegetet???????????????????????????????? EZ ITT A NAGY KÉRDÉS! Ugyanannyi joga van mint nekem! (egypként is van 4 felh nevem jöhet a moderálás és nem tudnak ki bannolni se mer arra is megvannak a módszereim :P )

[Szerkesztve]

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#830) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Mért nincs ékezet sehol a honlapomon??? Ha kiedrül ha valamelyikőtöknek a keze van benne (tisztelet a kivételnek) akkor abból a kézből cask por marad remélem érthető vok

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#831) Lortech válasza vasingerke (#830) üzenetére


Lortech
addikt

Kemény vagy Csoki, de hogy már 14 évesen. :F

ui: én vittem el az összes ékezetet, és nem adom vissza!

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#832) vancha2 válasza vasingerke (#829) üzenetére


vancha2
aktív tag

Olyanról hallottál már, hogy hardware ban? Ilyenkor a MAC címed alapján tíltanak ki, amit te nem tudsz megváltoztatni, ugyanis bele van égetve a hálókártyádba illetve a routeredbe (ha van).

Ja, szerintem én majd nem az ékezeteket, hanem a mássalhangzóidat viszem el :DDD

[Szerkesztve]

(#833) Louloudaki válasza vasingerke (#830) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

én meg a magánhangzókat amiken nincs ékezet, úgyhogy azoknak már úgyis mindegy, meg az összes illegálisan használt képet és egyéb tartalmat a honlapról.

(#834) Benmartin válasza vancha2 (#832) üzenetére


Benmartin
senior tag

max activex-el lehet lekérdezni a mac címet, és simán meglehet változtatni. :)
amúgy tényleg poén a gyerek fenyegetőzése. :D

(#835) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy most csináltam egy weboldalt, és az egyik menünél a legördülő menü (javascript) nem jelenik meg Firefoxban, csak IE-n! :U És most nem tudom, hogy miért van ez? :F Köztudott, hogy az IE és a Firefox két különböző, unkompatibilis motor... akkor javascripttel lehet a baj, hogy nem Firefox kompatibilis? :Y

A weboldal: http://deakati.atw.hu

[Szerkesztve]

(#836) Benmartin válasza Atikusz (#835) üzenetére


Benmartin
senior tag

document.all helyett használj document.getElementById()-et.

(#837) Racecam válasza vasingerke (#829) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Egyrészt ez nem az a Fórum, ahol anyázni szokás, legalábbis nem bűntetlenül.

Másrészt a többszörös regisztrálás tiltott, és saját bevallásod szerint ezen a nicken kívül van még három.
Várom őket is.
Lehet, hogy tényleg nem tudunk banolni, minden esetre én most megpróbáltam és úgy látom sikerült.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#838) qwartez


qwartez
csendes tag

Nekem változó ip-m van és ezzel néhol-néhol össze tudok zavarni pár szervert. pl ahol csak 5 dolgot lehet letölteni óránlént akkor ott álltalába akármennyi megy.Tesvéremnek volt olyan, hogy amikor szavazott youtube-on az ő szavazatát valamiért többszásszor számolta. Mostmár nem, mivel a rooter hibás volt és ki kellett cserélni.Ez hogy lehetséges?

(#839) Racecam válasza qwartez (#838) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez a második nicked?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#840) qwartez


qwartez
csendes tag

neeeem! én nem ő vagyok! nézd milyen sok szép ékezetet tudok írni :áéőúűóüö mi kell még? Csak kérdeztem valamit...

(#841) qwartez


qwartez
csendes tag

áhh mind1 hagyjuk!!!

(#842) gugu123


gugu123
csendes tag

ELŐSZÖR IS 10 millió BOCSÁNAT Másodszor ÉN vok vasingerke harmadszor a 13 éves tesóm szórakozot! BOCSÁNAT AZ Ő NEVÉBEN IS ÉN egy 16 éves gyerek vok vasingerke névvel de a mozilla megjegyzi a jelszó pff erre az hülye öcsém belép és mindenkit el kezd felidegesíteni vagyis titeket. Anyámék 1 hétig el tiltották a géptől(végre enyém a gép egy hétig :) ) SZVAL MINDENKITŐL ELNÉZÉST FŐLEG TŐLED Louloudaki :W

[Szerkesztve]

MINDEKITŐL ELNÉZÉST!!!

(#843) gugu123


gugu123
csendes tag

REmélem megbocsátotok :O

MINDEKITŐL ELNÉZÉST!!!

(#844) total90 válasza Gave (#805) üzenetére


total90
veterán

Köszi Gave és neked is vancha2.Működik mindkettő...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#845) drakhel


drakhel
csendes tag

hali!

épp egy weblapot készitek, de sajnos elakadtam. van egy menüm, aminek további felugró (pop-up) almenüjei vannak. azt szeretném, hogy ezeknek az almenüknek az egyes itemjei mögött vmi egyedi kép legyen háttérnek, de nem tom h kell:( a fő menünél még meg tudom csinálni (cellák hátterét beállítom), de az almenüknél ezt már nem lehet :O

kérlek segitsetek!

(#846) vancha2 válasza drakhel (#845) üzenetére


vancha2
aktív tag

Pop-up menü? az milyen? :F

(#847) tiv83us válasza vasingerke (#829) üzenetére


tiv83us
veterán

Alig varom a modszereidet, mindesetre ezt a stilust fejezd be, mert akarhany felhasznalo neved van, mind repulni fog.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#848) tiv83us válasza gugu123 (#842) üzenetére


tiv83us
veterán

Nehezen hiheto mese, de ha a nicked nem fog igy viselkedni mint ahogy eddig, akkor maradhatsz. A mozillat meg allitsd be kisteso vedelem ellen.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#849) drakhel válasza vancha2 (#846) üzenetére


drakhel
csendes tag

pop-up menü az az amikor pl van egy olyan gomb a menüben h játékok és amikor ráviszed az egeret akkor előjön még egy menü amiben mondjuk ott vannak azok h FPS, RTS, RPG stb és azokra is rá tudsz menni...

(pop-up=''felugró'')

[Szerkesztve]

(#850) vancha2 válasza drakhel (#849) üzenetére


vancha2
aktív tag

Küldj egy linket, mert ilyet még nem láttam. Azért csodálkozom, mert már a legtöbb böngésző blokkolja a pop-up ablakokat.
Nem inkább ilyen: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.