Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) vakondka válasza tkazmer (#700) üzenetére


vakondka
őstag

Értem, akkor ezt a hibakódot gondolom leszeded a későbbiekben és kiírod, hogy ''rossz felhasználónév vagy jelszó'' ?
Látom, hogy egyszerre több képet is fel lehet tölteni nálad.
Az lenne a kérdésem, hogy van olyan irányú tapasztalatod, hogy mi van akkor, ha valaki betallóz 10db 2-3MB képfájlt ? Mert ugye van egy olyan, hogy MAX_UPLOADED_FILE_SIZE,
ami legjobb esetben is csak 8MB egy szerveren, ez meg így 20-30MB...
...vagy ez a korlát fájlonként van ?

következő weblapomhoz pont egy ilyen kellene, amivel fel lehet tölteni egyszerre akár 10 képet is, amit majd én fogok php-ból átméretezni...de a fenti kérdés egy kicsit elgondolkodtatott. :F

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#702) tkazmer válasza vakondka (#701) üzenetére


tkazmer
addikt

Nagy valószínűséggel ez fájlonkénti limit, ahol az én oldalam van, ott épp 2mb a feltöltési limit, viszont sokszor van azért, hogy a képek összmérete ezt meghaladja...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#703) vakondka válasza tkazmer (#702) üzenetére


vakondka
őstag

Köszi az infót.
Valószínűleg igazad van, mert a neve is upload_max_filesize nem upload_max_filesizes.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#704) DeltaPower válasza vakondka (#701) üzenetére


DeltaPower
őstag

ha egy formból töltöd fel akkor aszem az összes fájl mérete számít.
jobb megoldás ha ftp-n tolod fel, aztán a frontend galériában kép src-nek php fájlt adsz meg, ami elkészíti az előnézeti képet, ha még nincs. ha van, header-ben kiadod a képet. első betöltésnél kicsit lassabb a megjelenítés, de minden kép méretezése külön szál, futásidő limitbe sem futsz bele sok (>100) képnél sem.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#705) cucka válasza tkazmer (#700) üzenetére


cucka
addikt

ez elég gyökér hozzáállás, általában illik értelmes hibaüzeneteket küldeni a júzernek. sikertelen login esetén egy die('nana :)') vagy egy ''hibakód asd00732'' full amatőrség. kulturált oldalon ilyenkor kiírják a login mellé pirossal, hogy mondjuk ''hibás felhasználónév vagy jelszó''.

ezen kívül sokkal komolyabbnak tűnne az oldalad, ha nem helyből kettő darab js hibával jönne elő, nem beszélve a számtalan html hibáról. ráadásul ezek nem ilyen agyatlanságok, hogy az img-nek hiányzik az alt attribútuma: lezáratlan tag-ek, négy div-nek ugyanaz az id-ja, stb. ajánlott felrakni firefox alá a html validator nevű kiegészítőt, az kiemeli a kódban a hibákat, elmagyarázza, hogy mi a gond, egyszóval sokkal hatékonyabban lehet kijavítani az ilyesmiket, mint mondjuk a w3c online validator-al.

[Szerkesztve]

(#706) vakondka válasza DeltaPower (#704) üzenetére


vakondka
őstag

Jelenleg 2 weblapomon is az általad írt módszert használom.
Jónak tűnik, működik is de nem vagyok elégedett a sebességével a php-ból átméretezésnek,
meg ezen kívül a júzernek nagyon bonyolult feladat az ftp, örül, ha az e-maillel boldogul.
Szóval a készítenem kell valami nagyon barrátságos felületet, ahol igyekszek mindenre gondolni...ha ez egyáltalán lehetséges. :U

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#707) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy elég fura kérdésem lenne: el tudnátok nagyon röviden magyarázni, hogy a köv script nyelvek közül melyiket mikor használják, és mire jók?
Utánaolvastam mindegyiknek, de vagy nem találtam sokat róluk, vagy nem volt összehasonlítás.

CGI / Perl
ASP
SSI
ISML
Ruby on Rails/ Ruby
Python
FrontPage Extensions

Illetve mihez kell szerveroldali C / C++ vagy Java támogatás?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#708) cucka válasza Bici (#707) üzenetére


cucka
addikt

cgi - ez nem script nyelv, hanem egy protokoll a (web)szerver és egy külső program között.
perl - általános nyelv, bármire jó, amit 1-2 oldalban meg lehet írni. bármilyen hosszabb programra szerintem használhatatlan. rendkívül tömör a szintaxisa, külön odafigyelést/megszokást igényel, hogy ne legyen teljesen olvashatatlan a kód. igen jó szövegfeldolgozásra, reguláris kifejezésekre.
asp - microsoft fejlesztés, kb. egy ''keret'', ami más programozási nyelvekkel használható (pl. vbscript), az asp.net pedig egy .net-es nyelv, nem kifejezetten scriptnyelv.
ruby - ez eléggé egzotikus nyelvnek számít, szintén általánosan használható (bár nem tudom, használják-e egyáltalán valahol komoly célra), objektum-orientált. a rails az egy webes framework ruby alá, fellelhető 1-2 látványos bemutató róla a neten.
python - szintén bárhol használható nyelv, egyre népszerűbb és állítólag nagyon jó, érdemes lenne tanulgatni. civilization 4 nevű játék jelentős része ebben van írva.

Illetve mihez kell szerveroldali C / C++ vagy Java támogatás?
ezt nem értem. scriptnyelvek közül szerintem egyikhez sem.

(#709) Bici válasza cucka (#708) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm szépen az információt! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#710) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Lenne egy kérdésem.
Adott egy html lap képekkel szöveggel stb,van egy gomb rajta,amire ha rákattintok szeretném ha eltünne a lapon található szöveg bizonyos része.Gondolom valami javascript lenne a megoldás.Ötlet?Hogy lehetne ezt megoldani?



[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#711) Reiko válasza Interceptor (#710) üzenetére


Reiko
tag

Az eltüntetnivaló szöveget tedd egy div-be a divnek adj egy id-t és a javacript függvény változtassa a div stílusát emígyen: display: none;
A függvényt egy link meghívhatja...
Remélem adtam 5letet, mégha kicsit tömören is ;)

(#712) tzs84 válasza Interceptor (#710) üzenetére


tzs84
tag

modal dialog-nak hívják ezeket, nem nehéz, persze egy ie bug miatt nem is triviális :)

(#713) Bici


Bici
félisten

sziasztok!

van egy weboldalam, ahol popup reklám van.
ez nem nagyon zavar, mivel a legtöbb helyen tiltva vannak a popupok.
de azért jó lenne tudni, hogy a látogatóim közül hánynak nincsenek tiltva.
le lehet ezt kérdezni valahogy? fontos lenne, hogy minden böngészőn működjön.
első körben arra gondoltam, hogy én is berakok egy kis popup ablakot, ami minden meghívásnál hozzáír egy karaktert egy file-hoz, és lenne egy másik, ami a főoldal letöltésekor ugyanezt csinálná egy másik fájlal. a kettőt összehasonlítva kijönne az eredmény.
Tudom, hogy ez nagyon béna és fapados módszer, de szerintetek jól működne?
Ha van egyszerűbb, akkor szívesen fogadnám.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#714) Louloudaki válasza Bici (#713) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

javascripttel lecsekkolhatod, hogy engedélyezve van-e a popup: [link]

(#715) kercelece


kercelece
csendes tag

vajh milyen cookie-val lehetne megcsinálni, hogy a
http://keklo.freeweb.hu/scriptaculous/test/functional/sortable4_test.html
oldalon található átrendezhető sorokból kreált menüpontokat
a böngésző megjegyezze a köv. belépéskor?
milyen frankó lenne, ha a felhasználó szabná me g a menüpontok sorrendjét... :)

(#716) shev7 válasza kercelece (#715) üzenetére


shev7
veterán

barmilyen cookieval. Ha a menupontoknak van egyedi azonositoja, akkor csak ezeknek az azonositoknak a sorrendjet kell cookieban tarolni, illetve oldal betoltesnel beolvasni. Eleg sok leiras van arrol, hogy js-bol hogyan lehet cookiekat allitgatni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#717) Bici válasza Louloudaki (#714) üzenetére


Bici
félisten

Dánke sőn! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#718) Interceptor válasza Reiko (#711) üzenetére


Interceptor
addikt

leírnád részletesen hogy néz ki ez a javascript?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#719) kltz


kltz
tag

Hello!Egy olyan kérdésem lenne h az oldalamra szeretnék egy videot feltölteni de hogyan kell azt megcsinálni h mondjuk quick time vagy windows media player-el vagy bármilyen lejátszoval felrakni?

Üdv KLtz

(#720) vancha2 válasza kltz (#719) üzenetére


vancha2
aktív tag

Szerintem a legjobb, ha egy flash videó lejátszót raksz föl.
Pl.: [link]

(#721) kltz válasza vancha2 (#720) üzenetére


kltz
tag

Köszönöm szépen a segítséget ez teljesen tökéletes!

[Szerkesztve]

Üdv KLtz

(#722) Interceptor válasza Reiko (#711) üzenetére


Interceptor
addikt

már megint problemák vannak:W



[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#723) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kipróbáltam ezt: [link].
Firefox és Opera alatt tökéletesen megy, de IE7 alatt nem (egyszerűen nem tűnik el a frame).
Mit kellene rajta változtatni?
Egyébkét ha úgy van az oldal, hogy van egy 0 magasságú frame, benne egy 60 magasságú, és abban van benne a kérdéses oldal, akkor azt meg lehet csinálni, hogy nem a top helyére kerüljön az oldalam, hanem csak eggyel feljebb? Vagyis a 0 magasságú frame-be. És persze minden böngészőn kellene mennie, de legalábbis IE6, IE7, és Firefox2 alatt.
Kellene olyannak lennie, hogy parent.location?
Kipróbáltam, de vagy nem működött, vagy ugyanazt csinálta, mint a top.location esetén böngészőtől függően.

Köszi!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#724) vancha2 válasza Bici (#723) üzenetére


vancha2
aktív tag

Lehez hogy az IE7-et az zavarta, hogy lemaradtak a kapcsos zárójelek:
if (top.location != self.location) {
top.location = self.location;
}


Ha az eggyel fölötte lévő frame be akarod rakni, akkor szerintem:
if (top.location != self.location) {
parent.location = self.location;
}

De szerintem te is erre gondoltál :DDD
Amúgy mire kell ez? Nem szép dolog ingyenes tárhelyekről eltűntetni a reklámcsíkot. Ha ezt akarod, akkor szólok, hogy pl. az extra.hu-n nincs reklámcsík... ;)

(#725) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok innen irányítottak [link] ide. Szal ha vki elolvassná a 29hsztől a kínomat és tudna segíteni azt megöszönném, még annyit h nagyon amateur vok a téren és csak hobbiból ismerkedek a weboldala készítéssel hehe.

jelenleg ott tartok hogy 1 térkép(város) a weboldal alapja és erre kellene elhelyezni vmi (talán flash?)figyelem felkető pontokat vagy bármit amire ha rá viszem az egeret feldob ilyen kis ablakokat középen amiben képek vannak és lehet scrollozni oldalra ilyen film kocka szerűen aztán 1 X-el ezt belehet zárni ja és dreamweaverrel próbálom. ha vkinek van 1 kis idelye és nem ideges tipus :D köszönettel venném a helpet .


[Szerkesztve]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#726) vancha2 válasza gyga (#725) üzenetére


vancha2
aktív tag

Egyébként valami olyasmi kellene mint a Google Maps? [link]

(#727) tkazmer válasza gyga (#725) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem keresd RedAnt-ot, a css-el foglalkozó topicban biztos megtalálod, írj neki privit. Ő már foglalkozott ilyesmivel(ha jól értem a problémád), amikor azt a térképet csinálta, amelyen a ph tagok bejelölhetik, hogy hol laknak.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#728) gyga válasza vancha2 (#726) üzenetére


gyga
senior tag

azé annyira nem kell bonyolitani mint a google map. csak adott 1 kép és arra kell tenni vmi jelölöt vagy vmit amire ha ráklattyol a delikvens elő jön 1 kis ablak amiben képeket lehet scrollozni ill attól függ ha 1 kép van akkor nem és utánna X-el bezárja.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#729) Bici válasza vancha2 (#724) üzenetére


Bici
félisten

köszi!

A kapcsoszárójelekkel műxik, de az Ie7 folyton újratölti, ezért villog az oldal... FF, és Opera alatt változatlanul műxik. :(((
A parent.location pedig minden böngésző alatt ugyanazt csinálja, mintha top lenne odaírva.
Lehet, hogy az ingyenes tárhely progija zavar be. Majd ezt kipróbálom saját frame-el is.
De a lényeg, hogy Ie alatt még mindig nem megy... :O

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#730) Interceptor válasza Reiko (#711) üzenetére


Interceptor
addikt

Megoldottam máshogy,megosztom veled hátha érdekel:


function hideshow()
{
for (var i=0; i<arguments.length;i++){
if(document.getElementById(arguments).style.display=='none'){
document.getElementById(arguments
).style.display='block';
}
else{
document.getElementById(arguments).style.display='none';
}
}
}

HTML-be pedig:

href=''javascript:hideshow('id1',id2')''

mivel két különböző helyen lévő szövegrészt akartam eltüntetni egy html lapon.


Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#731) Bici válasza Bici (#729) üzenetére


Bici
félisten

Visszaszívtam. IE7 alatt is megy, csak annál a bizonyos tárhelyszolgáltatónál villog, mert folyamatosan frissíteni akarja a reklámcsíkot... Máshol jól műxik. :D
Csak azt nem értem, hogy Firefox és Opera alatt miért nem frissíti annál a tárhelynél sem...
Na mindegy, köszi a segítséget!! :R

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#732) Bici válasza Bici (#731) üzenetére


Bici
félisten

Azt viszont még mindig nem értem, hogy a parent.location miért rakja az oldalat ugyanúgy legfelülre, mint a top.location... minden böngésző esetén... :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#733) vancha2


vancha2
aktív tag

Hogy tudok egy űrlapban a submit gomb helyett egy szót (linket) használni?

(#734) shev7 válasza vancha2 (#733) üzenetére


shev7
veterán

a link onclick-je hivja a kovetkezo js fv-t: this.form.submit()

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#735) Tippcsi10 válasza vancha2 (#733) üzenetére


Tippcsi10
tag

ja, nem

[Szerkesztve]

(#736) vancha2 válasza shev7 (#734) üzenetére


vancha2
aktív tag

Köszi! :R

(#737) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Hello!
Nekem a Frame-kel lenne problémám. Nem tudmom úgy megcsinálni a menümet, hogyha rákatintok az egyik menüpontra akkor egy másik frame-be nyiljon meg:(. Már nagyon sokat kísérleteztem evvel. Ha vki itt megválaszolná annak örülnék, vagy ha esetleg felvenne msn-n és megbeszélnénk MSN:vasinger@hotmail.com. A választ előre is köszönöm!!! :U (elnézést kérnék ha olyat kérdeztem volna amit már 100x leírtatok) Ja és jegyzettömbe dolgozok!



[Szerkesztve]

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#738) vancha2 válasza vasingerke (#737) üzenetére


vancha2
aktív tag

A frame-nek adsz name-t, pl.: fokeret (én id-t is meg szoktam adni). Ezután a linknek a target attribútumában a frame nevét adod meg értékkénti:
<a href=''masik.html'' target=''fokeret''>Link szövege</a>
Ennyi. :D

[Szerkesztve]

(#739) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Ok köszönöm megpróbálom!

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#740) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Ja és ha vki vmi ''késztetést'' érez az iránt h segítsen nekem a web szerk.-ben az írjon v vegyen fel msn-re. És én is tudnák neki segíteni vmiben! Előre is THX :R

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#741) tkazmer válasza vasingerke (#737) üzenetére


tkazmer
addikt

Amit előttem mondtak, azzal a megoldással csak az a baj, hogy elvben vmelyik xhtml kódban már nem valid(igazából ez mindegy, működik). Js-el lehet helyette dolgozni.
Jah, és szerintem ne jegyzettömböt használj, a notepad++ sokkal jobb, pl számozza a sorokat, valamint a különböző részeket különböző módon színezi a szövegben, íyg jobban elkülöníthetőek.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#742) vancha2 válasza tkazmer (#741) üzenetére


vancha2
aktív tag

Igaza van tkazmernak, hogy amit mondtam az az XHTML Strict-ben nem működik (illetve működik, csak a ellenőrzéskor hibát jelez.). Ilyenkor a XHTML Transitional-t kell használni. Egyébként ma már egyre ritkább a keretes szerkezetű oldalak használata. A nagyobb portálok között egyik sem használ frameket. (pl.: PH!)
A Notepad++ nem rossz, De én az EditPlust ajánlom. Szerintem ez a legjobb szerkesztő web programozáshoz. [link]. Fölvettelek msn-re, úgyhogy majd kérdezhetsz... :DDD

[Szerkesztve]

(#743) tkazmer válasza vancha2 (#742) üzenetére


tkazmer
addikt

Én úgy tudom, hogy talán a loginnál használ a ph frame-eket, hogy az összes ph portálra bejelentkezz egy loginnal.
A program nagyon szép, és jó, csak épp fizetős:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#744) vancha2 válasza tkazmer (#743) üzenetére


vancha2
aktív tag

30 napig korlátlanul használhatod, csak az elején megjelenik az a kis ablak. Amúgy meg vannak módszerek ennek a megoldására. Ha kell, akkor írj PM-et. ;)

(#745) vasingerke


vasingerke
csendes tag

Nagyon köszönöm szépen először is h felvettél msn-re másrészt a sok hozzászólást csak elég kínai volt. Igen már én is eltántorodtam a notepadtól és a Framektől is de azt akarom h úgy nézzen ki mint egy frame de ne lehessen jobra balra húzogatni az oldalakat ha értetek, és a notepad++-ra szivesesn áttérnék mer nekem is elegem van ebből az alapból. De a korlátot én is szeretném leszedni :U

Azóta megvan a notepad++ és ki is van crackelve :U :B

[Szerkesztve]

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#746) alitak válasza vasingerke (#745) üzenetére


alitak
senior tag

Azóta megvan a notepad++ és ki is van crackelve
Ilyet itt ne reklámozz. Amúgy a notepad++ ingyenes.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#747) shev7 válasza vasingerke (#745) üzenetére


shev7
veterán

''Azóta megvan a notepad++ és ki is van crackelve''

Akkor gyorsan futtas egy virus illetve spyware irto progit. Mint mar elottem irtak, ez ingyenes szoftver, ha ''crackelted'' akkor nagy az esely arra, hogy bekaptal valamit :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#748) tkazmer válasza vancha2 (#744) üzenetére


tkazmer
addikt

Én a legalitás híve vagyok, ez meglátszik a szoftvereimen is:) Amúgy persze, ismerek megoldásokat én is, csak inkább nem használom őket..


#745) vasingerke
csak hogy értsd alitak válaszát[link]

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#749) vasingerke válasza tkazmer (#748) üzenetére


vasingerke
csendes tag

Én meg nem vok a legalitás elve és nincs rajta vírus mert én a felturbózott total commanfer-t tettem fel és abba van a notepad++ és azt tettem korlátlanná. Egyépként ebben a világban már feledésbe merült az a szó h legalitás sztem. :(((

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

(#750) vasingerke


vasingerke
csendes tag

De ha megsértettem volna a szabályzatot akkor elnézést kérek :U
Térjünk vissza a WEB PHP-ra :C

[Szerkesztve]

Weblapom: http://www.vasinger.extra.hu

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.