Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) cucka válasza Bici (#1099) üzenetére


cucka
addikt

a status bar szövege javascript-ből matatható, window.status néven érhető el.
az url átírásához itt egy jó cikk kezdésnek: [link], további információkhoz a kulcsszó a mod_rewrite nevű apache modul.

[ Szerkesztve ]

(#1102) Bici


Bici
félisten

cucka, tkazmer: Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1103) dany27


dany27
őstag

hello

már régóta gondolkodtam azon hogy a családom tulajdonában lévő Étterem&Panziónak kéne valami site csak eddig még nem volt hozzá kedvem csinálni...
Mondjuk nem vagyok valami nagy spíler az ilyen témában azért is kérdezek itt...
Valami logó vagy nem is tudom hogy hivják legyen inkább header szeresűgéget szeretnék csinálni!
Valami 5let kéne hogy mivel tudok könnyen és egyszerűen dolgozni ?
NavBart csinálok Xara-val de a logó az megfogott egy korona a tulajdonomban amit most is használok logó kénet az étlapokon és különböző szoró anyagok szerekesztésénél de ezt úgy gondolom hogy nem rakhataom csak őgy ki azt alá írni h xy valami frappánsabb kéne!

Előre is köszi a tippeket!

(#1104) tkazmer válasza dany27 (#1103) üzenetére


tkazmer
addikt

Photoshoppal gyakorlatilag bármilyen képszerkesztést meg tudsz oldani a lehető legprofibb szinten.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1105) Gave válasza dany27 (#1103) üzenetére


Gave
addikt

Logohoz Adobe Illustrator-t ajánlom...

(#1106) dany27 válasza Gave (#1105) üzenetére


dany27
őstag

Van egy korna logóm szvsz azt tom használni csak egí gond vele hogy nem átlátszó háttéren van mágikus radirral ezt megoldottam de vannak benn olyan részek ahol csak 1px a fehér és az is látszik az meg mágikus radír nem szedi ki hiába állítom legkisebb küszöb szintre akko se egy PXet radiroz ki de ha kicsibe rakom bele tán annyira nem feltűnő!

Még egy kérdés azt hogyan tudom megcsinálni hogy ne az egész oldal töltődjön újra hanem csak egy rész ?

(#1107) Gave válasza dany27 (#1106) üzenetére


Gave
addikt

Tedd fel tárhelyre ,ha gondolod meglesem..bár ,ha tényleg 1px és rossz helyen van akkor valsz énsem boldogulok vele...

(#1108) tkazmer válasza dany27 (#1106) üzenetére


tkazmer
addikt

ajax, vagy ha egyszerűbb kell, iframe.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1109) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy weboldalba szeretnék beilleszteni menüképeket, amik átlátszóak.
Ha png-be mentem, akkor FF, és Opera alatt szuper, de az IE szürke háttérrel ajándékoz meg. :(((
Van erre valami megoldás?
Próbáltam GIF-be menteni, de:
- Ha Photoshop-al mentem el, akkor lebutítja a színeket 2-re, és így az élsimított felirat durván pixeles lesz.
- Ha Flash-ből mentem le, akkor nem lesz átlátszó. (Vicces, hogy png-be meg a photoshop nem tud rendesen átlátszóságot menteni a fless meg igen...)

Bármilyen megoldásnak örülnék.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1110) cucka válasza Bici (#1109) üzenetére


cucka
addikt

az explorer a 6-os verzióig nem ismeri a png alpha channel-t. a gif-ben pedig 1 bites alpha van, azért lesz recés. van egy trükk explorer alá amivel megoldható: link

(#1111) Scytha


Scytha
tag

Az extra.hu-n csináltam egy tárhelyet, az a problémám, hogy amit feltöltök oda FTP-n azt nem tudom, hogy hogyan tudom http-n elérni. Hiperhivatkozást szeretnék a honlapomon egy fájlra, de nem tudom megadni a http címet... Légyszi segítsetek nagyon fontos lenne!

(#1112) Bici válasza cucka (#1110) üzenetére


Bici
félisten

Helló!

Köszi szépen! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1113) DeltaPower válasza Scytha (#1111) üzenetére


DeltaPower
őstag

http://felhasználónév.extra.hu/oldalnév.html

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1114) Bici válasza Scytha (#1111) üzenetére


Bici
félisten

Az extra.hu esetén az is nagyon fontos, hogy fájlokat a wwwroot könyvtárba kell rakni, mert ha a főkönyvtárba teszed, akkor nem lesz elérhető a webről - ha jól tudom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1115) DeltaPower válasza Bici (#1114) üzenetére


DeltaPower
őstag

jól tudod.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1116) Dtomi


Dtomi
őstag

Hali! Lenne egy olyan lehet, hogy láma kérdésem hogy ebből az ingyenes lapból szeretném használni a galériát. letöltöttem a lapot de nem igazán tudom hogyan lehetne, már ha lehet kiműteni a galériát. És rátenni egy másik már meglévő flash alapra.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1117) Bici válasza Dtomi (#1116) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

A flash oldalak egymásba pakolása megoldható, de nem olyan egyszerű. A flash sokkal inkább egy program felépítésére hasonlít, mint egy weboldaléra.
Amennyiben a letöltött flash galéria pont olyan, amit szeretnél, akkor csinálj a már működő flash oldaladban egy üres mc-t, aminek pont akkora helyet hagysz, mint amekkora a letöltött flash oldal mérete pixelben, és töltsd be loadmovie-val az swf-et.
Ez esetben előfordulhat, hogy pár változónevet, hivatkozást át kell írnod.
Ha a letöltött oldalból csak egy rész kell, akkor valószínűleg még több pöcsölésre lesz szükséged, mert az actionscript-et össze kell hangolni a már meglévővel. Erre nincs recept, mert egy flash galéria megírására szinte végtelen variáció lehetséges.
Persze adódhat olyan eset is, amikor csak be kell raknod egyik flash-t a másikba, de erre elég kevés az esély.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1118) Dtomi válasza Bici (#1117) üzenetére


Dtomi
őstag

Köszönöm! De akkor ahogy elnézem inkább hagyom az egészet... ennyire sajnos nem értek hozzá, még ha értem is amit mondtál meg elviekben tudom a lépéseket nem tudnám megcsinálni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1119) Bici válasza Dtomi (#1118) üzenetére


Bici
félisten

Azért ne add fel!
Én úgy csinálnám a helyedben, hogy elkezdeném, és ha elakadok, akkor kérdeznék a flash topikban, vagy az swf.hu fórumon.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1120) Dtomi válasza Bici (#1119) üzenetére


Dtomi
őstag

Meglássuk! Köszöböm a segítséget!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1121) Bici válasza Dtomi (#1120) üzenetére


Bici
félisten

Szibesen! :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1122) Huma


Huma
addikt

Sziasztok!

Most csináltam egy honlapot és szeretném megkérdezni, hogy nem tudna e valaki valami megoldást arra, hogy az explorerben is jól jelenjen meg a fejléc.

Itt a cím ha valaki megszeretné nézni. honlap

Ja, és nem értek hozzá, az egészet Namo WebEditorral csináltam. Szóval szájbarágósan kéne ha lehet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1123) Huma válasza Huma (#1122) üzenetére


Huma
addikt

Up?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1124) vancha2 válasza Huma (#1123) üzenetére


vancha2
aktív tag

Ezt a sort:

<table align="center" border="0" width="1124" height="34" bgcolor="black">

cseréld ki erre:

<table align="center" border="0" width="1124" height="34" bgcolor="black" id="menu">

Ezután a </head> elé szúrd be ezt:

<style type="text/css">
#menu {
margin-top:0px;
padding-top: 0px;
}
</style>

Szerintem így működni fog, ha nem majd szólj. Egyébként minek teszi bele a program a body lezárása után azt a sok szart??

[ Szerkesztve ]

(#1125) Huma válasza vancha2 (#1124) üzenetére


Huma
addikt

Nem műxik. Lehet hogy én vagyok béna.
Azoknak a görgetősávoknak ott kell lennie a postodban? Nem maradt le a sorok vége véletlenül? Mert az első és a második sor is ugyanaz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1126) Hujikolp válasza Huma (#1125) üzenetére


Hujikolp
őstag

Az első sor:

<table align="center" border="0" width="1124" height="34" bgcolor="black">

a második sor:

<table align="center" border="0" width="1124" height="34" bgcolor="black" id="menu">

(#1127) FishAir


FishAir
senior tag

Hellótok.

Valahogy meg lehet azt oldani, hogy az a:visited visszaálljon alap állapotra mikor újra megnyitja az oldalt? Szal külön van állítva betűszín a már megtekintett linkeknek, és ezt kellene valahogy a user cashében resetelni.

Előre is kösz.

iDontcare

(#1128) Huma


Huma
addikt

Hát nem akar működni. Viszont észrevettem, hogy ha megfogom a fejléc alsó határát le tudom húzni ameddig akarom és úgy is marad amíg nem frissítem. Ilyet még nem is láttam honlapnál.

szerk: Amúgy ha a gépemről nyitom meg semmi gond, csak ha netről nyitom meg akkor lesz olyan.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1129) cucka válasza FishAir (#1127) üzenetére


cucka
addikt

nem, szép lenne, ha a weboldalak turkálnának a böngészőm cache-ében.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1130) DeltaPower válasza cucka (#1129) üzenetére


DeltaPower
őstag

nem volt időm most kipróbálni, de ha a lejáratot kicsire állítod (vagy egyszerűen non-cache) akkor elvileg a következő munkamenetig tart csak a visited

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1131) tkazmer válasza FishAir (#1127) üzenetére


tkazmer
addikt

sry, nem lesz jó :B

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1132) sz.j


sz.j
nagyúr

A honlapjaim készítéséhez a Front Page progit használok, ami "köztudottan" hibákkal és "össze szemetezve" készíti el az oldalak kódját.
Most ráraláltam a CSE HTML Validator Lite programra, ami leellenőrzi az elkészített oldalt és jelzi a kódírás hibáit, valamint automatikusan javítja is azt.

Mivel nem tudok angolul egy hasonló, de magyar nyelvű progira lenne szükségen, hogy értsem is azt, hogy mit miért jelölt meg hibának.

Kérem, hogy aki tud ilyen magyar nyelvű progit, légyszi adja meg a linkjét vagy a nevét.

Köszi előre is.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1133) sz.j válasza sz.j (#1132) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... ami leellenőrzi az elkészített oldalt és jelzi a kódírás hibáit, valamint automatikusan javítja is azt. ..."

Pontosabban csak akkor ha akarom a javítás elvégzését is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1134) cucka válasza DeltaPower (#1130) üzenetére


cucka
addikt

nem nyert, mert a böngészők a history-ből döntik el, hogy látogattad-e már az oldalt.
csinálj egy egyszerű oldalt egy linkkel mondjuk a prohardver.hu-ra. első megjelenítéskor már lila lesz a link, pedig még nem is kattintottál rá.

(#1135) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani egy nagyon egyszerűen kezelhető HTML szerkesztő progit? Jó lenne, ha ingyenes lenne, de ez másodlagos.
Egy középkorú hozzá nem értő úrnak kellene, hogy bővíteni tudja a HTML+CSS-t tartalmazó weblapját, amit elkészített már valaki.
Én a dreamweavert kissé bonyolultnak találom...

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1136) tkazmer válasza Bici (#1135) üzenetére


tkazmer
addikt

expression web elég jó emlékeim szerint, bár régen használtam már..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1137) Bici válasza tkazmer (#1136) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, kipróbálom!

Azért továbbra is várom a javaslatokat.

Ja, és CSS nem kell, csak sima HTML, most néztem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1138) gardener


gardener
senior tag

Namo Webeditor-ról mi a véleményetek?

Elkezdtem vele a saját weboldalunkat.

Ha ezt nem, akkor mit ajánlotok egy kezdőnek?

(#1139) cucka válasza gardener (#1138) üzenetére


cucka
addikt

mit ajánlotok egy kezdőnek?
hát ha komolyabban szeretnél foglalkozni a témával, akkor html/css tutorialok és a w3schools-on található referencia olvasgatását.

szvsz ezek a wysiwyg szerkesztők sz*rra sem jók. mindegyik tele van a gagyi púderrel, de ha valami igazán jót akarsz alkotni, akkor úgyis neked kell megírni a kódot, arra meg jó bármilyen szövegszerkesztő.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Ala


Ala
tag

Hali!

Még aránylag kezdő vagyok a témában amit edig csináltam az oldalon az Dreamweaver-rel van, ha megoldható akkor maradnék is annál.

Az egyik problémám (az egyszerübbik), hogy az oldal neve mellé szeretnék berakni egy kis ikonképet mint pl a PH oldalánál az embléma.Ezt hogyan lehet megoldani?

A másik,azt hogyan lehet megoldani hogy van egy txt és ami abba van szöveg az az oldalon megjelenik úgy mintha azt csak simán beírtam volna és formázni is lehessen.Ez mindenképpen Dreamweaverrel kéne.

A harmadik problémám (ami már bonyolultabb), hogy egy üzenőfalat szertnék az oldalra.Valami egyszerű kellene.Nem baj az ha nm kell regisztrálni sőt jobb lenne egy olyan, max annyi h valami nevet keljen megadni, de az sem fontos.

Remélem tudtk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1141) cucka válasza Ala (#1140) üzenetére


cucka
addikt

az oldal neve mellé szeretnék berakni egy kis ikonképet
ehhez kell egy .ico formátumú kép, amit szinte bármelyik képszerkesztő programmal elő tudsz állítani. a file neve legyen favicon.ico . ha ezt feltöltöd a webszerverre a html-jeid mellé, akkor kész is vagy.
ha alkönyvtárakba is raksz html fileokat, vagy egyszerűen csak el szeretnéd rakni az ikont mondjuk a képek közé, akkor a html file head részébe a következőt rakd be:

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" type="image/x-icon" />

a href értéke nyilván az ikonra mutat.

(#1142) Ala válasza cucka (#1141) üzenetére


Ala
tag

Köszi a segítséget.Márcsak a másik két gondomon kellene segíteni. :DDD

(#1143) DeltaPower válasza Ala (#1142) üzenetére


DeltaPower
őstag

második: megnyitod jegyzettömben, átmásolod a szöveget DW-be, és úgy formázod ahogy neked tetszik.

harmadik: ezt csak DW-ből nem tudod megoldani, mindenképpen valami szerver oldali program kell. ja és legalább egy beirkálós kódellenőrző legyen benne, mert a robotok telinyomják reklámmal.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1144) Ala válasza DeltaPower (#1143) üzenetére


Ala
tag

A másodikat úgy gondoltam ha van egy jegyzet tömb aminek a szövege gégülis be van linkelve az adott html-be.És nem kell külön hozzányúlni.Tehát az oldal azzal változik miszerint a hegyzettömb szövegét, mindez weblapszerkesztő nélkül.

A harmadiknál én is gondoltam hogy nem lehet csak DW-el megcsinálni.A tippet köszi.Mindezek mellet tudnál valmai ilyen cuccot ajánlani?

(#1145) DeltaPower válasza Ala (#1144) üzenetére


DeltaPower
őstag

mindkét feladatra létezik többféle megoldás, de egy közös van bennük: sajnos (?) programozni kell.
én személy szerint a php-t ajánlom.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1146) Ala válasza DeltaPower (#1145) üzenetére


Ala
tag

Azt hogy kell?Annyira nm értek hozzá.Van valami gyorstalpaló?

(#1147) DeltaPower válasza Ala (#1146) üzenetére


DeltaPower
őstag

huhh... hát ha semmilyen szinten nem tudsz programozni, akkor elég nehéz lesz... kezdésnek talán a "PHP 24 óra alatt" című könyvet ajánlanám.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1148) Ala válasza cucka (#1141) üzenetére


Ala
tag

Helló!
Lenne mé gegy kérdésem.Mi van akkor ha meg akarom változtani a képet?Mert eddig nm sikerült.
Úgy is megjelenik a kép h fent sincs a szerveren.

[ Szerkesztve ]

(#1149) cucka válasza Ala (#1148) üzenetére


cucka
addikt

nem értem. lecseréled a régi képet egy újra oszt meg is változott. olyan előfordulhat, hogy a böngésző becache-elte, akkor azt töröld és próbáld újra.

(#1150) Ala válasza cucka (#1149) üzenetére


Ala
tag

becache-elte : Ez mit jelent? :F
Meg másnál is ugyan ez látszik.Azért is kérdeztem rá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.