Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) raczger


raczger
őstag

Hi!

Mondanátok véleményt az oldalamról?
Még nincs teljesen kész, de már naggyából megvan! (a leírásoknál még hiba van)
[link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#452) M@tt|-|3W


M@tt|-|3W
csendes tag

Hello, egész jó lett, csak a tartalmakat már láttam valahol :P

a www.logosphp.hu -n ugyanezeket a php scripteket, legalábbis egy részét megtalálni!

(#453) M@tt|-|3W


M@tt|-|3W
csendes tag

Ha már itt tartunk, mondhattok véleményt az én oldalamról is inkább csak olyan minisite féle de csak haveroknak meg barátoknak készült, nem dolgoztam vele agyon magam, de azért szerintem jópofa!

[link]

(#454) M@tt|-|3W válasza szd@root.hu (#441) üzenetére


M@tt|-|3W
csendes tag

Hello kicsit későn de talán én tudok segíteni, elég sok mp3 lejátszót készítettem már flashben, vegyél fel msnen és mindent elmagyarázok, egy egyszerűbb kis actionscript, egy kis xml, aztán kész is, egyáltalán nem bonyolult, 2-őt megcsinálsz és már profi leszel benne!

(#455) paramparya válasza raczger (#451) üzenetére


paramparya
őstag

Hát, ha már html kódok, és egyebek is vannak az oldalon, akkor lehetne valid xhtml az oldal kódja...

A háttér lehetne elmosottabb és némi kontraszt sem ártana, a bannerek közt lehetne egy kis szünet, nem túl szerencsés így egymásradobni a különböző méretű képeket.

Nem fikázni akarok, de nyilván nem azt akarod hallani, hogy dejó :DDD

(#456) raczger válasza paramparya (#455) üzenetére


raczger
őstag

nemhinném, h lesz valid xhtml, mert olyan dolgokon akad fenn, hogy az nemigaz...
pl: <br> < neki ez nem tetszik, az a jó csak, hogy <br />
meg vannak a bal oldali kisbannerek, azoknál is csomó hibát ír ki, de annyira kéne már azokat módosítani, hogy nem is működnének!
de ha adsz ezek ellen ötletet, akkor valid xhtml is lesz:)
jah, meg ott a banner részt már meg akartam csinálni, csak tegnap nem volt időm, meg a háttére is sokan panaszkodtak, ugyhogy lehet, h nyomok rá egy kis elmosás effektet...

a logosnet.hu/php-n is sok script van amit más oldalról szedett, én elsősorban össze akarom gyűjtani a magyar php scripteket, aztán meg majd én is akarok fordítani, idővel meg majd csinálni is!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#457) paramparya válasza raczger (#456) üzenetére


paramparya
őstag

Igen, az xhtml alapja, hogy minden tag-et le kell zárni, ettől xhtml...

A bannereket meg szúrd be képként ;]

(#458) CrusherW


CrusherW
tag

Hello!

Lenne egy oylan kérdésem, hogy egy kisanimációszerűséget szeretnék beilleszteni a készülő honlapomhoz, ami úgy nézne ki az elképzelés szerint, hogy miveltökéletes kör az ikonja a vállalatnak ígyaz foroghatna az élén mint egy érme, de igazán jó megoldással nem találkoztam google-n. Valami ötlet hogy mien programmal érhetném ezt el illetvehogy csináljam hogy ne legyen túl darabos a mozgása? Előre is köszönöm a segítségeteket

(#459) paramparya válasza CrusherW (#458) üzenetére


paramparya
őstag

Flash-sel tudod ezt szépen megcsinálni, van flash topik itt a ph-n, kérdezd meg ott, én nem nagyon vágom :)

(#460) vancha2 válasza M@tt|-|3W (#454) üzenetére


vancha2
aktív tag

Engem is érdekelne a dolog, de nem használok msn-t (és nem is tervezem). Nem tudnád itt leírni röviden, vagy elküldeni e-mailben?
Előre is köszi! :R

(#461) CrusherW


CrusherW
tag

és egy jó flash készítő programot netán ismer valaki? :)

(#462) paramparya válasza CrusherW (#461) üzenetére


paramparya
őstag

Persze, Macromedia Flash ;)

(#463) CrusherW válasza paramparya (#462) üzenetére


CrusherW
tag

köszönöm a segítségedet már töltöm is.

(#464) paramparya válasza CrusherW (#463) üzenetére


paramparya
őstag

Úgy érted hogy vásárolod vagy töltöd a demót :DDD

(#465) CrusherW válasza paramparya (#464) üzenetére


CrusherW
tag

Ööö hár hogyne! ... :)

(#466) akaido válasza raczger (#451) üzenetére


akaido
addikt

Nekem a design az teljesen rendben lévőnek tűnik, bár a piros alapszín nekem kicsit erős, de ez tényleg ízlésfüggő.
A tartalom meg nagyon hasznos! Elit!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#467) raczger válasza akaido (#466) üzenetére


raczger
őstag

kössz a pozitív véleményed :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#468) M@tt|-|3W


M@tt|-|3W
csendes tag

Weblap készítést vállalunk: [link]

(#469) akaido válasza raczger (#467) üzenetére


akaido
addikt

Az oldaladat, és a linkeket is végignyálaztam(volt ahol reggeltem is), és -hogy úgy fogalmazzak- erős késztetést érzek egy php honlap elkészítéséhez. Eddig a html volt és valszeg marad is az én barátom, de kedvet kaptam az oldalad összefoglaló és szkríshot-kukkokkal is megspékelt tartalmától.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#470) Kitó


Kitó
csendes tag

Hello mindenkinek!
Nekem az a problémám, hogy nem sikerül megcsinálnom a weblapomon, hogy lehesen képet feltölteni. :W

(#471) akaido válasza Kitó (#470) üzenetére


akaido
addikt

Ezt egy kicsit bővebben ha kifejtenéd, hogy pontosan mi a problem?
Ha html oldalt bütykölsz, akkor abban tudok segíteni. :)
Ha csak feltöltési problémád van, az hálózati hézag lehet.

Néhány link a képek html-ben való használatáról:
[link]
[link]
[link]
[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#472) Atys01


Atys01
csendes tag

Hello!

Készítek egy honlapot ami három oszlopra van tagolva.
Bal oszlop a menü, középső oszlop a tartalom, jobb oszlopban pedig állandó (azért néha-néha változna a tartalma) dolgok lennének.
Mindhárom oszlop tartalmazna képet, szöveget és linkeket is.
A gondom az, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy a jobb oszlop mindig megmaradjon, de ne kelljen minden oldalra elkészítenem ugyanazt. Mert ha változtatni akarok valamit a jobb oldalon, akkor azt sok helyen kellene megtenni. Van rá mód, hogy valamilyen egy darab külső állományból húzzam be az adatok minden oldalon?
Nem szeretnék frameket használni, mert az borítaná az egész eddig elkészült munkámat. Az oldal CSS-el van megformázva.
Hú! Érthető voltam?

(#473) M@tt|-|3W válasza Atys01 (#472) üzenetére


M@tt|-|3W
csendes tag

Esetleg ha adnál egy linket, a bővebb tájékoztatás érdekében! Bár gondolom ez, portál szerű oldal! Nah dobj egy linket, lehet van ötletem!

(#474) vkrisz82


vkrisz82
csendes tag

sziasztok nezzetek ra a javascript topicra pliiiz! van att egy kedes.. !
koszii ! :)

(#475) Atys01 válasza M@tt|-|3W (#473) üzenetére


Atys01
csendes tag

Itt a link:
[link]
Szóval a jobb oldali oszlop tartalmának kellene viszonylag állandónak lennie, függetlenül attól, hogy a bal menüből mit választottunk. Lenne benne, kép, hivatkozás, amire ha kattintok, akkor a középső mezőben jelenne meg részletesebben a szöveg, kép, ...
Kösz a segítséget.

(#476) akasp


akasp
senior tag

hi.
nemtudom, hogy hova kellene írnom:
hol találok weblapsablonokat a counter-strike source játékhoz? klánsablon kellene.
és vmi ehhez hasonló kellene [link] v. [link]
kösszi. néztem már clantemplates.com-on, de nem olyan jók...

(#477) norbiphu


norbiphu
senior tag

megköszönném ha véleményeznétek (majd feltöltöm vhova és adok ahhoz is linket előbb utóbb)

[link]

a felső logo cserélve lesz, csak helykitöltés céljából van ott

köszi :)

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#478) M@tt|-|3W válasza raczger (#451) üzenetére


M@tt|-|3W
csendes tag

Még hányszor fogod belinkelni?

(#479) raczger válasza M@tt|-|3W (#478) üzenetére


raczger
őstag

Mért? Hányszor linkeltem be eddig???? 1x!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#480) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Helló!
Hogyan kell megcsinálni a weblapot, hogy ne csak FlashGet-el tudjak róla letölteni?
Weblapszerkesztéshez Word2000-et használok.

[Szerkesztve]

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#481) expression


expression
csendes tag

Hellósztok

Szeretnék megtanulni jó weblapot csinálni és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:milyen nyelven és milyen programokban szokták csinálni a profi weboldalakat(most nem flashre gondolok)?Nem vágom hogy a php,javascript,html,cgi,css stb melyik miért jó.

köszönöm a válaszokat

[Szerkesztve]

(#482) raver válasza Yeti910331 (#480) üzenetére


raver
aktív tag

csak flash get-el tudsz letölteni????? ezt nem igazán értem.
Szerkesztésre nem igazán jó a word. Akkor inkább Dreamweaver.


expression:

Hát a legtöbb álltalam ismert ''profi'', notpad-ban tolja. Amúgy egy statikus lapot, jegyzettömbben sem nehéz megcsinálni. Pár órás olvasás, a neten található tömérdek anyag között, és egy tök kezdő is össze tud egyet dobni. A többi fortély meg már - mondjuk úgy - jön magától...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#483) paramparya válasza expression (#481) üzenetére


paramparya
őstag

A leírónyelv: (x)html, más nyelven nem tudsz weblapot készíteni, a flasht is ebben ágyazzák be.

Ha dinamikusat akarsz, akkor rengeteg lehetőség van: php, asp, asp.net, jsp, cgi, stb. + adatbázis: mysql, oracle, mssql, stb.

Ha nem attól akarsz profinak tűnni, hogy a lehető legfapadosabb módszert használod: (pl. én sem alkalmaznék olyan festőt ,aki kisecsettel akarja kifesteni a szobát, hogy az milyen jó, cask hát 3 hétig baszakodik vele), akkor macromedia dreamweaver, zend studio, vagy ha asp-zni akarsz, akkor visual studio...

Nem vágom hogy a php,javascript,html,cgi,css stb melyik miért jó.

A html a leírónyelv, az + a css (ami csak a html-objektumok megjelenését szabja meg) együtt adják az oldal külalakját. Dinamukus oldalon szerver oldalon működik a php, cgi és társai, rajtuk múlik leginkább, hogy milyen tartalom jelenik meg html-ben, tehát ők is html-t állítanak elő. A javascript kliens oldali, jó pl. formok ellenőrzésére elküldés előtt, és még elég sok dologra, pl. javascript szúrja be a hozzászólóablakba a smiley-kat, meg a kódokat is azok illesztik be, szerver oldalon utána php-vel tárolódik mysql adatbázisba, és onnan php segítségével kapod vissza html+css-ben...

(#484) expression


expression
csendes tag

Köszönöm a válaszokat

(#485) Pitu


Pitu
aktív tag

Üdv!

Hogyan tudom elérni azt, ha egy oldalról +hívok 1 másik oldalt, akkor hívott betöltése után ne lehessen a böngésző back gombjával elérni a kiinduló oldalt? A document.location.replace() script valamiért nem müxik. +hívja a kívánt oldalt, de utána simán vissza lehet lépni.

Nagy THX a válaszokért!

(#486) paramparya válasza Pitu (#485) üzenetére


paramparya
őstag

Esetleg úgy, hogy új ablakban hívod meg, a másikat meg bezárod...

(#487) cucka válasza Pitu (#485) üzenetére


cucka
addikt

szerintem a user korábban látogatott oldalainak a listáját nem tudod piszkálni sehogyan sem.
különben meg a ''back'' gomb alapvető funkciója egy böngészőnek, nem lenne szerencsés letiltani.

(#488) raver válasza cucka (#487) üzenetére


raver
aktív tag

Valami video lejátszót szeretnék a weblapomba, de nem tudom hogy áljak neki. Igazából olyan sablon kéne, mint pl a photofolio galária. Csak a videókat keljen feltölten, meg max egy kis finomítás.

Sablon azért lenne jó, mert igazából nem nagyon értek ehhez, meg időm sincs rá.

(#489) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Szerintem ez egy elég korrekt oldal.
Mindenkinek ajánlom figyelmébe: [link]
Azért megkérnék mindenkit, hogy senki ne regisztráljon (bár ha jól láttam nem is tudnátok, mert nem vagytok elte-s hallgatók, legalábbis többségetek :B ).
A tananyag a nélkül is elérhető.

Nyugtával dicsérd a papot.

(#490) Pitu


Pitu
aktív tag

üdv!

parent.document.location.replace()-t használok oldal újratöltésére. A gond az ha formot használok az oldalban akkor vm gond van, mert nem tölti vissza rendesen.

Köszi a választ!

[Szerkesztve]

(#491) skera válasza Pitu (#490) üzenetére


skera
tag

Én a location.href-et preferálnám...

import szte.ttk.ptm.*;

(#492) Pitu válasza skera (#491) üzenetére


Pitu
aktív tag

A lényeg az hogy JSP oldalakon sessiont vizsgálok, hogy jogosult-e a felhasználó az oldal látogatására. És ha kilép, és back gombot használ akkor nem jelenik meg neki az oldal tartalma. Ez megy is minden oldalnál kivéve ahol formot használok, bár ott se tud csinálni semmit, de +jelenik a form valamiért. Arra gondoltam hogy a parent=szülő, lehet a ludas, mert a formban saját magát hívja az oldal, és lehet nem frissít rá ismét. A location.href-be +adom az oldal címét és azt tölti be? nem fogja állandóan magát újratölteni?

(#493) skera válasza Pitu (#492) üzenetére


skera
tag

Igen.

Pl.:

... onclick=''location.href='valami.html';''


vagy

... onsubmit=''location.href='valami.html';''

import szte.ttk.ptm.*;

(#494) hb113


hb113
csendes tag

Szüksége van valakinek 5000 forintos kedvezményt nyújtó kuponra a [link] tárhelyen? csak e-mailt adj meg

(#495) M@tt|-|3W válasza hb113 (#494) üzenetére


M@tt|-|3W
csendes tag

Szerintem ez még így is drága!

(#496) M@tt|-|3W válasza skera (#491) üzenetére


M@tt|-|3W
csendes tag

Jó az oldalad, szép a kód! Grat.

(#497) skera válasza M@tt|-|3W (#496) üzenetére


skera
tag

Ó, kössz, csak még tartalom kellene :DD :DD :DD Csak nincs idő...

import szte.ttk.ptm.*;

(#498) lapt


lapt
csendes tag

Szeretnék egy üzleti weboldalt, ki tudna ebben segíteni?HA van valaki dobjon egy privit,kösz

(#499) Atys01


Atys01
csendes tag

Hello!
Nagy az én problémám! Gondom akadt a szövegek kiírásával:
Adott egy [link] amin nem megfelelő a karakterkódolás. Ez azt jelenti, hogy IE-ben jó az ékezet, de Firefoxban nem. Már próbáltam mindenféle kódolást megadni (UTF-8, iso-8859-2) de nem segített. A jobb oszlopba a hirdetéseket egy kis javascript kód írja be. Most ISO-8859-2 a kódolás.
Az imák menüpont alatt látszik a legjobban amit mondtam. Eddig egy megoldást találtam:
pl.: ő helyett õ De ez egy kicsit macerás...

Mi lehet a gond? Tud valaki segíteni?

(#500) cucka válasza Atys01 (#499) üzenetére


cucka
addikt

az ''imák'' menüpont alatt található szövegek honnan vannak? na annak a filenak/adatbázis táblának a kódolását is meg kéne nézni, mert a szöveg utf-8as kódolású, a weblap meg iso-8859-2, azért néz ki olyan viccesen. ha adatbázisból van, akkor meg php-ból kapcsolódás után próbálj meg lefuttatni egy set names parancsot.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.