Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) DeltaPower válasza akom (#900) üzenetére


DeltaPower
őstag

[link]
itt le van írva a megoldás. sajnos az fsockopen a legtöbb ingyenes tárhelyen tiltott függvény. aki tud olyat ahol nem, szóljon :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#902) akom válasza DeltaPower (#901) üzenetére


akom
senior tag

Kösssz ! :R :R :R

(#903) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok!

Bocs a hülye kérdésért, de mi az a WTF ? valamilyen formátum? Milyen?
Mire használják?!
Én nagyon nem értek ehez!

Előre is köszi a felvilágosítást az okosoknak! :R
Ja azt nem tudtam témába vág e(?) és ha igen mennyire? :F

[Szerkesztve]

D°°ci

(#904) Bici válasza Dagaddt (#903) üzenetére


Bici
félisten

What The Fuck? :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#905) Dagaddt válasza Bici (#904) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Tudtommal van egy ilyen formátum hogy: *.WTF és az milyen formátum????
Mire való?

D°°ci

(#906) shev7 válasza Dagaddt (#905) üzenetére


shev7
veterán

a *.wtf (ha van ilyen) nem formatum hanem leginkabb kiterjesztes. Egyebkent nem hiszem, hogy nagyon kapcsolodik a webszerkeszteshez :) [link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#907) Bici válasza Dagaddt (#905) üzenetére


Bici
félisten

[link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#908) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Frontpage-el szerrkeztem a honalpom és van egy olyan funkció ,hogy háttérzene. Explorere szól is ,de hogyan tudom elérni,hogy firefox alatt is menjen? Firefoxra szeretném elsődlegesen optimalizálni. köszönöm :R

(#909) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Egy lenyíló menüt is szeretnék,ha tudtok olyat! köszönöm

(#910) Louloudaki válasza DJ.Gróf (#909) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

lenyíló menüt xara menu makerrel gyorsan és egyszerűen készíthetsz, ha nem értesz a programozáshoz. 15 napos ingyen verziója is van. [link]

(#911) vancha2 válasza DJ.Gróf (#909) üzenetére


vancha2
aktív tag

Itt nagyon sok féle lenyíló menü van, nézz körül: [link]

Háttérzenét HTML-el nem tudsz berakni, mert nincs hozzá tag (a FrontPage által használt bgsound tag nem szabvány, a MS talált ki :( ). Szerintem inkább valamilyen flash lejátszót használj. Én ezt használom: [link]
Ha valami nem megy, akkor szólj... :DDD

[Szerkesztve]

(#912) DJ.Gróf válasza vancha2 (#911) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Jók vannak! kinéztem egy xp menüt,de nem tudom ,hogy tudnám átszerkezteni? Beileszteni sikerült.

(#913) DJ.Gróf válasza Louloudaki (#910) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Megpróbálom a xarat ,látom integrálja magát a frontpage-be. köszi

(#914) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Flash animációkat lehet letölteni valahonnan?

(#915) vancha2 válasza DJ.Gróf (#914) üzenetére


vancha2
aktív tag

Milyen flash animációkat? (Ez így elég tág fogalom...)

(#916) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Tudjátok ,hogyan tudán felhasználónévvel és jelszóval védeni például a képeim,azaz egy html oldalt.

[Szerkesztve]

(#917) --=Gefi=-- válasza DJ.Gróf (#916) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Rengeteg fajta megoldás létezik. Sima HTML-el csak a webszerver segítségével tudod megoldani. Ha ez Apache, akkor a htaccess használatával. Keress rá Googleben. Ha dinamikusan akarod megoldani, akkor form és php+cookie-k, vagy akár php+mysql használatával is lehet. Rengeteg leírás van erre a weben, szintén a Guglit tudom ajánlani.

''Your life, your choice...''

(#918) drakhel


drakhel
csendes tag

hali. hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a pop-up menümben, ha az egyik gombnak a szövege tul hosszu, akkor ne fusson ki a gombból, hanem a gomb végénél új sorban folytassa? amúgy dreamweaverben csinálom.. előre is köszi!

(#919) DJ.Gróf válasza --=Gefi=-- (#917) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Lenne még egy olyan problémám,hogy 1024-re optimaizáltam a lapot,de 1280-as felbontásban elkezdi kettözni a képet. Ugy szeretném ,mint a ph-n pl ,hogy üres fehér hely legyen mellete.
www.soundman.extra.hu 1280-ban látszik mi a gond.

(#920) vancha2 válasza drakhel (#918) üzenetére


vancha2
aktív tag

Amit te használsz, az nem popup, hanem egy dhtml menü. A kérdésedre:
Próbáld ki, hogy ott ahol meg kellene törni a sort beszúrsz egy sortörést (<br />)

(#921) vancha2 válasza DJ.Gróf (#919) üzenetére


vancha2
aktív tag

CSS-el megadhatod, hogy ne ismétlődjön a háttér:

body {
background-image: url('hatter.jpg');
background-repeat: no-repeat;
}


Egyébként jó a kezdőlapod...

[Szerkesztve]

(#922) drakhel válasza vancha2 (#920) üzenetére


drakhel
csendes tag

itt meg tudod nézni az oldalt: [link]

lépj be, és a referenciák-->project management-nél van amiről beszélek!

amit te mondtál az annyiban működik, hogy télleg uj sorban kezdi, viszont a második sor nem látszódik! olyan mintha simán kitöröltem volna:(

(#923) vancha2 válasza drakhel (#922) üzenetére


vancha2
aktív tag

Hűh, egy kicsit bonyolult a menü kódja, úgyhogy ne piszkáljunk bele...

Mi lenne, ha úgy csinálnád, hogy sortöréssel oldod meg. Ahol sortörést használsz, az alatta levő sorba csak egy mesterséges szóközt raksz: & nbsp; Így azt a sort takarja el, amiben nincs semmi.
Tudom, nem a legjobb megoldás, de amig nem találsz ki mást... :))

[Szerkesztve]

(#924) drakhel válasza vancha2 (#923) üzenetére


drakhel
csendes tag

áhh.. ahova a sortörést berakom, a következő sorokat ki sem irja..:(

(#925) Louloudaki válasza drakhel (#924) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

szerintem lenyíló menühöz próbáld ki te is a xara menu makert, pár hsz-szel előbb írtam linket. nem ilyen bonyolult, csak össze kell kattintgatni, és egyszerűen paraméterezhető. a végeredmény olyan lesz, amilyennek megálmodtad.

(#926) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Van egy nagyon idegtépő problémám. Szeretnék keretet csinálni és két vonalal 3 részre osztani egy oldalt ,rajz eszköztárral probáltam ,de folyton elcsusznak a vonalak csak úgy maguktol ,rettentően idegtépő. Mivel csináljam meg ezeket ,hogy ne csúszkáljon el?
thx

(#927) Behindblue


Behindblue
csendes tag

Sziasztok! Tudna vki nekem segítenni abban, hogy hogyan tudnám feltenni egy kamera élő képét a honlapomra, hogy bárki, bármikor megnézhesse? Előre is köszi :R

(#928) --=Gefi=-- válasza DJ.Gróf (#926) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Rajz eszköztár alapján te valamilyen weblapszerkesztővel csinálod. Arról fogalmam sincs, hogy ebben hogyan állítsd be :). Viszont. Biztos van olyan ''fícsör''-e a proginak, hogy forráskód szerkesztése. Abban megkeresed a FRAME kezdetű tag-et, és belerakod a noresize szót. Ezzel elvileg fixáloda framek határait, és nem lehet majd őket mozgatni. Ha meg nem segít, akkor passzolok :).

''Your life, your choice...''

(#929) DJ.Gróf válasza --=Gefi=-- (#928) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Frontpafel csinálom, Szeretném beleírni inkább én a html kódba,akkor biztos jó lenne,csak nem tudom,mit kell.
Sajnos nem sikerült még mindig megoldanom ,hogy ne ismétlődjön nagyobb felbontásban a háttérkép :(

(#930) --=Gefi=-- válasza DJ.Gróf (#929) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Leírtam, hogy HTML forrásban megkeresed a FRAME kezdetű tag-et. Abba kell beleírni a noresize opciót. Egyébként HTML tanuláshoz: [link] , szerintem mindenképpen hasznosabb saját kézzel gyártani a forrást.
A háttérképben meg ott a válasz #921-ben. Css-hez is találsz leírást itt: [link]

''Your life, your choice...''

(#931) DJ.Gróf válasza --=Gefi=-- (#930) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Sikerült megcsinálnom!

Most chat -et szeretnék rakni az oldalra. [link] az elsőt vagy a másodikat ,de nem tudom ,hogyan tudnám elhelyezni őket.Remélem tudtok segíteni. :R :R

(#932) vancha2 válasza DJ.Gróf (#931) üzenetére


vancha2
aktív tag

Szerintem az első az jobb. Az elhelyezésről meg minden le van ott írva, mit nem tudsz?

(#933) DJ.Gróf válasza vancha2 (#932) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Tehát
1. a head-ba illeszd be ezt: <link rel=''stylesheet'' href=''tagboard/stylesheet.php'' type=''text/css''>
2. a kívánt helyre illeszd be ezt: <iframe name=''tag'' border=''0'' frameborder=''0'' width=''100%'' height=''200'' align=''center'' src=''tagboard/display.php'' target=''_blank''></iframe>

3. és ezt: <form method=''POST'' action=''tagboard/tag.php'' target=''tag'' name=''tagboard''>
4. és ezt: <input type=''button'' class=''xtra'' value=''Xtras'' OnClick=''tagboard/popUp('insert.php')''>

Ezeket kell berakni a html kódba.
File-ket feltöltöm és ennyi?

[Szerkesztve]

(#934) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

A 2.-at sikerült beilesztenem!

(#935) vancha2 válasza DJ.Gróf (#934) üzenetére


vancha2
aktív tag

Kb. 10 perc alatt össze lehet dobni: [link] (én is kipróbáltam :P )

Így csináld:
1. Csinálj a gyökérben egy tagboard mappát (soundman.extra.hu/tagboard)
2. Nyisd meg a config.php-t és írd át benne az adataidat (itt a legfontosabb az admin név és jelszó átállítása.) A fájlok elérési útvonalait ne állítsd át, az úgy jó. Majd később ha már működik akkor vacakolhatsz a színek beállításával.
3. Nyisd meg a htmlcode.dat fájlt. Itt keresd meg az alábbi sorokat:
- <link rel=''stylesheet'' href=''stylesheet.php'' type=''text/css''>
- <iframe name=''tag'' border=''0'' frameborder=''0'' width=''100%'' height=''200'' align=''center'' src=''display.php'' target=''_blank''></iframe>
- <form method=''POST'' action=''tag.php'' target=''tag'' name=''tagboard''>
- <input type=''button'' class=''xtra'' value=''Xtras'' OnClick=''popUp('insert.php')''>
Mindegyiknél írd át az elérési útvonalakat xy.php-ról tagboard/xy.php-ra pl:
<link rel=''stylesheet'' href=''tagboard/stylesheet.php'' type=''text/css''>
4. Másold fel az összes fájlt a már korábban létrehozott tagboard mappádba.
5. Ahova szeretnéd beilleszteni az üzenőfalat oda illesz be a következő kódot:
<?
include(''tagboard/htmlcode.dat'');
?>

De ezt csk php fájlba tudod beilleszteni. Ha html fájlod van, akkor htmlcode.dat fájl teljes tartalmát másold át a html kódodba.
6. Végül nyisd meg a soundman.extra.hu/tagboard/admin.php fájl. Állítsd be a szükséges dolgokat és kész.

Hogyha ez alapján sem érted, akkor már nem tudok segíteni... :DDD

[Szerkesztve]

(#936) DJ.Gróf válasza vancha2 (#935) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

köszönöm! ez elég részletes,most sikerült beraknom egyet,majd megprobálom ezt is! :R

(#937) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Szeretnék csinálni egy olyan oldalt .ahol egy csomó kis videolejátszó ablak van,mindegyikben egy külön videóval ami persze csak akkor indul el ha play gombra nyomnak,vagy egy lista és egy videolejátszó ablak.
Avi-t szeretnék lejátszani benne. köszönöm. :R :R

(#938) vancha2 válasza DJ.Gróf (#937) üzenetére


vancha2
aktív tag

Nézd meg ezt: [link]
Remélem ez megfelel :))

(#939) DJ.Gróf válasza vancha2 (#938) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Köszi, tudsz esetleg egy jó konvertert? Riva Flv-t probáltam ,de kodek gondja van. Avi-t nem játszik le a lejátszó sajnos.

(#940) vancha2 válasza DJ.Gróf (#939) üzenetére


vancha2
aktív tag

(#941) DJ.Gróf válasza vancha2 (#940) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Ez mükszik ,csak sajnos nem ingyenes. Esetleg olyal lejátszo nincs ami avi-t ,vagy 3gp-t játszik? akkor nem kell konvertálnom. :R

(#942) vancha2 válasza DJ.Gróf (#941) üzenetére


vancha2
aktív tag

Az ilyen lejátszók csak flv-t játszanak le. Csinálhatod még azt hogy a videót swf be konvertálod: [link], vagy az embed tag-el rakod be (ezt nem ajánlom)

Szerintem a legegyszerűbb flv-be konvertálni. Csak példaként, így néz ki a működő lejátszó: [link] és itt a videók menüpont
Videó konvertáló progik: [link]

[Szerkesztve]

(#943) Bici válasza DJ.Gróf (#941) üzenetére


Bici
félisten

Üdv!

Két lehetőséged van: FLV, és SWF.
Vannak trükkök, hogy wmv, vagy MPEG-1 is lejátszható legyen, de ezek pocsék minőségűek.
Én is hasonló problémával küzdöttem, és én az SWF mellett döntöttem, pedig kifejezetten jó minőségű videót akartam lejátszani.
A Flash CS3-nak állítólag lesz normális WMV lejátszó pluginja (hamarosan).

Nem pont ide tartozik, de nem tudjátok pontosan hogy miylen codec az, ami a kevés mozgással, és egybefüggő felületekkel rendelkező videót a legjobb minőségben tömöríti?
A Vipmail oldalán láttam egy 3MB-os AVI (letölthető) videót, ami a password cserét mutatta be, és volt vagy 75 másodperc, és 1016x608-as volt, ha jól emlékszem és tökéletes minőségű, olyan, mint a töbörítetlen avi.
Aszem ez az: [link]

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#944) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy dinamikus oldalat szeretnék létrehozni, amely több részből áll.
Először is egy cikksorozat lenne, ami az engem érdeklő témákról szó, ebben semmi extra nincs, max. annyi, hogy egy webes felületről szeretném a szöveget és a képeket feltölteni, és ennek segítségével szeretném a tördelést is megoldani.
Az egyes cikkekhez tartozni fog hozzászólási lehetőség, aminek moderálásához szintén szeretnék egy felületet.
Az oldal másik része egy galéria lenne, ahol csak én tölthetnék fel képeket, de úgy, hogy ha 300db képet nyomok fel a tárhelyre, akkor ne kelljen a képek listáját menuálisan szerkeszteni, tehát ide is jön egy felület, vagy feltöltő rész, ami a mappák és a képek adminisztrálását segítené. Ja, és persze a képekhez is lenne hozzászólási, és potozási lehetőség.
A képeket lehetne hozzászólások száma, idő, pontok, és mappa szerint is csoportosítani, és még egy rakás egyéb szempont alapján is.

További követelmény az oldallal szemben, hogy lehessen színsémákat választani. Csinálnék mondjuk 10 fajtát, amiből lehetne változtatni. Ezen kívül az oldal elrendezése is testre szabható lenne (kép alatt legyen a szöveg, vagy mellette, stb, stb.). Gondolom ezeket sütikkel kell megoldani.

A kérdésem az lenne, hogy melyik technikát javasoljátok az oldal megvalósítására. C++ programozásban van tapasztalatom, ezért a java oldal szimpatikus számomra. Azért is lenne ez jó, mert böngésző oldali java/ajax cuccokkal is tele lenne rakva az oldal, a megjelenés feldobása céljából, és így nem kellene kétféle nyelvet átrágnom.

Nem tudom, hogy egy java oldal működik-e, ha a java script le van tiltva a böngészőben.
És egyáltalán milyen alternatíváim vannak? Gondolom java, PHP, perl, coldfusion a választék.
Mit javasoltok kompatibilitás (MAC, linux, egyéb böngészők), gyorsaság, egyéb szempontból?

Köszi!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#945) rdi válasza Bici (#944) üzenetére


rdi
veterán

php

Fej! Tor! Potroh!

(#946) Bici válasza rdi (#945) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ!
Ki tudnád fejteni picit bővebben? köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#947) cucka válasza Bici (#944) üzenetére


cucka
addikt

Nem tudom, hogy egy java oldal működik-e, ha a java script le van tiltva a böngészőben.
És egyáltalán milyen alternatíváim vannak? Gondolom java, PHP, perl, coldfusion a választék.
Mit javasoltok kompatibilitás (MAC, linux, egyéb böngészők), gyorsaság, egyéb szempontból?


azt hiszem, itt sötétséget kell oszlatni :) . az egy dolog, hogy te a szerver oldalon mivel oldod meg a feladatot, a kliens böngészőjébe azonban csak a végeredmény fog kerülni, azaz a html, css és javascript kód. ezért kb. értelmetlenek a kérdéseid, a szerver oldalon a programod html-t, css-t, javascriptet fog kiköpni magából, amit a böngészó jól megjelenít.

alternatívának van sokminden, tulajdonképpen bármiben írhatod a kódodat, akár c++-ban is. a java konkrétan ágyúval verébre egy ilyen oldalnál, leghamarabb php-val fogod megoldani a feladatot. c++ ismerettel nagyon könnyen tanulható nyelv, mivel szkriptnyelv ezért nagyon laza a szintaxisa, viszonylag hamar lehet vele oldalt készíteni és webre megfelelően gyors. (persze a java magasabbra skálázódik, de gondolom nem napi milliós nagyságrendű oldalletöltésre tervezed a cuccot)

(#948) Benmartin válasza Bici (#944) üzenetére


Benmartin
senior tag

nézd meg az iwiw-et, azt is java-ban írták, és hát..
php vagy asp. a lényeget meg elmondták az előző postban. :)

(#949) Bici válasza cucka (#947) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ, és a sötétség oszlatást!
Mostmár értem.
A célom egy stabil, villámgyors weblap készítése napi 5-10 ezer látogatónak.
Írod, hogy C++-ban is írhatom a dolgot. De arra azért figyelnem kell, hogy a szerver tudja futtatni ez esetben a c++ kódot, ugye?
Azért a lent írt nyelvekre kérdeztem rá, mert a tárhelykereső.hu oldalon ezek voltak feltüntetve. Gondoltam, ez azt jelenti, hogy a webtárhelyeket általában ezeket lehet futtatni.
Jól kombinálok?
Egyébként megfontolom a PHP-t. Talán tényleg túlbecsülöm a feladat nagyságát.
A Coldfusion, és Perl erre a feladatra mennyire megfelelő? Ezt már csak kíváncsiságból kérdezem.

Köszi!! :R

MOD: Benmartin: tényleg dög lassú, és instabil is, de gondoltam, hátha lehet ezt jobban is...
De egyáltalán nem ragaszkodom a Java-hoz. :)
Az ASP.net-es tárhelyek nagyon drágák, ahogy láttam. PHP meg mindenhol van szinte.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#950) cucka válasza Benmartin (#948) üzenetére


cucka
addikt

nézd meg az iwiw-et, azt is java-ban írták, és hát..
azért butaságot nem kéne írni. a java magasabbra skálázódik, mint mondjuk egy php, ergo olyan oldalhoz, mint az iwiw, pont hogy megfelelő. ettől még az előfordulhat, hogy
a) lassú a java kód amit írtak
b) összehányják magukat a szerverek az extrém terhelés alatt

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.