Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) Forest_roby


Forest_roby
őstag

HI!

Szeretnék csinálni egy php-mysql es weblapot, ahol az egyes menupontok alatt lévő részek az admin-nak modosítható legyen. Ez idáig szép és jó és szerintem meg is tudom csinálni, csak normálissan, hatékonyan szeretném megcsinálni ezért érdekelne, hogy hogyan nézi ki egy ilyen weboldalnak az adatbázis szerkezete. Persze csak nagy vonalakban....
Az egyes menűpontoknak kell külön tábla?
A menünek kell tábla?
a usereknek nyilván kell....
miknek kellhet még tábal?

Na, so, hogy néz ki nagy vonalakban egy weboldal adatbázisa v. legalábbis miknek kell külön tábla v. miket érdemes egy táblában tárolni?

Ha van erre vmi link art is szívesen fogadnám!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Forest :R

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#652) tkazmer válasza Forest_roby (#651) üzenetére


tkazmer
addikt

Az, hogy minek kell külön tábla, nagyban függ attól, hogy mit is akarsz a weblapon megjeleníteni.
Így látatlanban azt mondom, hogy csinálj egy menü táblát, amely többek között tartalmazza, hogy az adott menü almenü e vagy főmenü, és ha almenü, akkor melyik menühöz tartozik.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#653) tkazmer


tkazmer
addikt

Meg lehet azt valahogy mondani a keresőknek, hogy ha egy bizonyos oldalt néznek, akkor irányítsák át magukat máshova? Azért lenne fontos, mert ugye fejlesztek egy weblapot localhoston, és egy időben ott is működött. Viszont nemrég átköltöztettem az extra.hu-hoz, viszont a google-ben megmaradtak a régi címek, és a robots.txt-be csak annyit tudtam írni, hogy mostmár ne nézze a fejlesztés könyvtárát. Elég kellemetlen, mert pl egy felhasználót is ''átmentettem'' egyik helyről a másikra, mert szegénynek rossz linket adott a google.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#654) VladimirR válasza tkazmer (#653) üzenetére


VladimirR
nagyúr

keresot nem tudom, az amjd atall idovel
de a user-t at tudod iranyitani, az szerintem egyszerubb

(#655) tkazmer válasza VladimirR (#654) üzenetére


tkazmer
addikt

A user át lett irányítva, localhoston kicsit átvatiáltam az egészet, így a google-ben lévő linkek mindegyike átirányítódik az új oldalra. Csak reménykedtem, hátha lehet valamit csinálni a keresőkkel is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#656) Forest_roby


Forest_roby
őstag

HI!

Gondolkozok azon, hogy hogyan lehetne elmenteni a user egyedi beállításait ilyen forumoknál ( milyen sorrendben jelenjenek meg a hsz -ek, hány hsz jelenjen meg egy oldalon.... ilyesmi ). Persze az egyszerű, de nem feltétlenűl hatékony módszer, hogy minden usernek az adatbázisban lehetősége van menteni pl.: az adatlapján keresztül, van is pár ilyen jellegű oldal...
No de a kérdésem az lenne, hogy a ph! ezt hogyan menti el? És, hogy melyik a jobb megoldás?

Előre is köszi!

Forest

tkazmer:
thx! Akkor majd a feladattól függően csinálom meg.

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#657) VladimirR válasza Forest_roby (#656) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ph-n kukiban vannak ezek az adatok tarolva

[Szerkesztve]

(#658) Forest_roby válasza VladimirR (#657) üzenetére


Forest_roby
őstag

aha, én is erre tippeltem volna ha kell, de gondoltam inkább megkérdezem, mert nem igazán ismerem a kukikat/sütiket.

köszi!

Azt meg, hogy melyik módszerrel érdemes, döntsem el én!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#659) loszerafin


loszerafin
senior tag

Sziasztok,

Freewebre tennék egy weboldalt amihez scriptaculous kell.

Sajnos, hiába tettem fel a scriptaculous-t, nem működnek a tesztprogramjai:

[link]


Hibát nem ír ki a firefox, a firebug telepítve van.

Nem tudjátok, mi lehet a baj?

a scriptaculous könyvtárba ftp-vel másoltam fel az összes könyvtárat, ami az én gépemen a scriptaculous-t tartalmazta.

Előre is köszönöm
KL


(#660) loszerafin válasza loszerafin (#659) üzenetére


loszerafin
senior tag

A legtöbb tesztje működik:

[link]

De a táblás drag and drop nem, és pont az kellene nekem:

[link]

(#661) peterszky


peterszky
őstag

csak kiváncsiságból:
ezért az oldalért [link] mennyit kértek volna el az unokatesómtól?
Van benne Javascript (kb 5 sor :DDD ) + az ajánlatkérésnél egy kis PHP.

What else you gonna do on a Saturday?

(#662) rdi válasza peterszky (#661) üzenetére


rdi
veterán

50 ezer ?

Fej! Tor! Potroh!

(#663) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

:R Sziasztok! Kezdő vagyok és nem tudok nagyon angolul:

1-Hogyan lehet egy .com -os domaint megvenni, kb mennyiért és hol kell ezügyben érdeklődni?
2-A ''még szabad'' domainek között honnan lehet keresgélni? (Nem fogok sokat fizetni, az tuti.)
3-Illetve tudtok vmi gyorsan elérhető ''nemzetközi'' szervert, amire a .com-os domaines oldalam ingyen feltölthetem (pl 1 bannerért cserébe)?
4-Vagy mennyibe kerül 1 szerver bérlése pl 1évre?
/Minimális dinamikával rendelkezik (html), nem kell tárolnia szinte semmit, napi látogatószám nem felbecsülhető, az egész világ felé hozzáférhető kell legyen/
5-Kb milyen szabályok vonatkoznak rám ezután, mint tulajdonosra? Esetleg vmi (magyar) linket, a fentiekkel kapcsolatban..?

:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#664) Louloudaki válasza Tetsuo02 (#663) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

a www.domain.com, www.domain.hu oldalon le van írva minden. az hogy nem akarsz sokat fizetni, az most nem játszik, mert szabott áruk van és nem lehet alkudozni.
egész szervert akarsz bérelni egy weblapnak? loller... akkor sok nullás nagyságrendben gondolkodj. de megoldható, van ismerősöm, aki ezzel foglalkozik. :)
tarhely.lap.hu oldalt is ajánlom figyelmedbe, ott elég nagy a választék, külföldi tárhelyek is vannak.
a szabályok meg a tárhelytől függnek, néhol letiltanak ezt-azt-amazt. meg hát törvénybe ütköző dolgot nem illik feltenni, és napi sokmillió spamet se küldj a felhasználóknak. :)

(#665) alitak válasza Tetsuo02 (#663) üzenetére


alitak
senior tag

/Minimális dinamikával rendelkezik (html), nem kell tárolnia szinte semmit, napi látogatószám nem felbecsülhető, az egész világ felé hozzáférhető kell legyen/

Minek neked ehhez .com os domain, meg nemzetközi szerverbérlés? :F
Tedd fel vmelyik ingyenes tárhelyre.
Ha nem kell php+mysql: [link] --> freebase.hu
Egyébként:
[link] --> www.extra.hu //nincs reklám
[link] --> www.cwi.hu //ezt használom már több, mint 1 éve, gondom nem volt

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#666) attavanti válasza Tetsuo02 (#663) üzenetére


attavanti
tag

1. magyarorszagon kisse bonyolult ennek az intezese, de egy kulfoldi regisztratornal ez ugy mukodik, hogy regisztralsz (felhetoleg mar van paypal accountod) es kifizeted, elvileg a nagyoknal fizethetsz egyenest kartyaval is de en akkor is a paypalban bizom
2. kreativitasoddal tudsz a meg szabad domainokban keresni, hiszen amik nem leteznek azokrol nem lehet lista sem :)
3. eleg sok ilyen van, alapvetoen keresgelj a nagyon kozul, de az awardspace.com az amit mar probaltam es mukodik!
4. 15-20k / ho de ha csak 1-2 weboldalt akarsz akkor kar szerverre rakni
5. ez szolgaltatotol fugg

[Szerkesztve]

(#667) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Lenne egy kérdésem,mégpedig,hogy lehetne azt megoldani javascript nélkül,hogy a html/css-ben készített menüsor valamelyik pontjára kattintva az oldal egyik meghatározott div-jében jelenjen meg a menüponthoz tartozó tartalom?Valamit az iframel kell vacakolni?THX!

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#668) alitak válasza Interceptor (#667) üzenetére


alitak
senior tag

Frame-ekkel osztod az oldalt, és a linkhez berakod, hogy target=''''. Ekkor az adott részben fog betöltődni a tartalom.
Viszont ha már css-szel csináltad az oldalt, szerintem nézz utána a javascriptnek, sokkal szebb megoldás lenne.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#669) lezerkard


lezerkard
csendes tag

Helló! Segítség kéne, de sűrgősen. Holnap után fogok infóból éretségizni. A weblapkészítésnél elakadtam. A régebbi infó éretségi tételekből a lepkés weboldalt próbálom megcsinálni (ha valakinek ez mond valamit) az NVU nevű kis progival. Ott akadtam el, hogy a táblázatba nem tudok háttérképet belerakni. Tudna valaki segíteni? Sűrgős lenne.

(#670) attavanti válasza lezerkard (#669) üzenetére


attavanti
tag

nem mond semmit a feladat, az erettsegit mar reg elfelejtettem olyan regen volt :) de a tablazatba siman vagy css-el tudsz rakni hatterkepeket,

css-el background-image: url(/images/hatter.gif);
html-el meg mondjuk <table background=''hatter.gif''>

(#671) alitak válasza lezerkard (#669) üzenetére


alitak
senior tag

Ezt inkább a html, vagy css topicban kéne kérdezni.

próbáld ezt:
head-be:
<STYLE TYPE=''text/css''>
<!--
.sor, .sor TD, .sor TH
{
background-image:url('img/hatter.jpg');
}
-->
</STYLE>
a táblában emg ez: <td class=''sor''>

mod:
attavanti: asszem a background=... nem w3 valid.

[Szerkesztve]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#672) attavanti válasza alitak (#671) üzenetére


attavanti
tag

lehet, hogy nem valid de az erettsegin akar atmenni, nem pedig a megrendelonek akar megfelelni es ha meg egy ilyen alapveto dolgot sem tud akkor szerintem a css is sok lesz neki ezert szerintem az alap az, hogy atmenjen az erettsegin, a tobbi meg le van szarva

(#673) alitak válasza attavanti (#672) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, ez jogos. Bár egy ideig én is próbáltam megoldani, hogy az oldalam valid legyen, de egy ideje nem néztem, hogy minden megfelel-e. Majd érettségi után.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#674) attavanti válasza alitak (#673) üzenetére


attavanti
tag

bar hozza kell tenni nemtudom mi megy erettsegin de csak nem fogjak betolni a w3c validatorba :) bar ez csak Te/Ti tudjatok, a lenyeg, hogy hajra es csak ugyesen!!

(#675) alitak válasza attavanti (#674) üzenetére


alitak
senior tag

Én Szlovákiában érettségizem, itt nem kell weboldalt összerakni. Buknának is sokan. Csak egy progit kell írni, van egy felhasználói feladat, meg egy 2-3 perc elméleti kérdés.

mod: off

[Szerkesztve]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#676) lezerkard


lezerkard
csendes tag

Előszőr is. Én csak a hátteret nem tudom megcsinálni. A többivel elboldogulok. És mindenféle extra cuccos nélkűl kell megcsinálni a dolgot. Nem kell ilye css dolgokat alkalmazni.

Ez a <table blackground> dolog ez jó csak ezzel sem akar valahogy mennyi. nem azt csinálja amit én szeretnék.

(#677) alitak válasza lezerkard (#676) üzenetére


alitak
senior tag

<table background=...>
nincsen l!
Vagy próbáld cellába rakni a képet: <td background=...>

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#678) lezerkard


lezerkard
csendes tag

Na ez az. Sikerűlt. Ez bevált. Végre benne van a rohadékban. Köszi. Innen remélem már boldogulok.

(#679) lezerkard


lezerkard
csendes tag

És ha úgy szeretném, hogy a táblázatban van két cella és az mögé a két cella mögé ezt a háttérképet? Mert így csak az eyik mögé rakja be. De az jó. Oda tudok is írni.

(#680) Interceptor válasza alitak (#668) üzenetére


Interceptor
addikt

kösz így oldottam meg,a menüben bármelyik pontra kattintok mindig ugyanabban az általam kiválasztott tartalom divben jeleníti meg a kócerájt,ezt akartam elérni.Viszont most lenne egy olyan kérdésem,azt hogy lehetne megoldani,hogy ne kelljen minden menüpont tartalomnak külön htm-et csinálni,hanem egy file-ból szedje az egész tartalmat?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#681) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Alap dolog, de egy ideje szenvedek vele:
Hogy kell Flash mozit úgy berakni HTML-be, hogy teljes képernyő esetén középen legyen függőlegesen és vízszintesen is, ha pedig olyan kicsire veszem az ablakot, hogy már nem férne bele, akkor ahelyett, hogy a gördítősávok megjelennének, menjen össze a flash?

Köszi! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#682) tkazmer válasza lezerkard (#679) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudomm lehet e másképp, esetleg megpróbálhatod úgy, hogy 2 részre vágod a képet, és úgy rakod be háttérnek minden egyes cellához külön. De szerintem sokkal jobb lenne, ha divekkel csinálnád, úgy szerintem könnyebb lenne megoldani.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#683) tkazmer válasza Interceptor (#680) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem vagy átállsz php-s megoldásokra, vagy esetleg csinálhatod azt, hogy abban az egy bizonyos file-ban elhelyezel ilyen <a name=''amitakarsz''> hivatkozásokat, amikre így tudsz hivatkozni: <a href=''lapod.htm#amitakarsz''> és akkor annak a lapod.htm-nek azt a részét jeleníti meg, ahol ezt az <a name>-s részt elhelyezted.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#684) tkazmer válasza Bici (#681) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudom, hogy összemehet e egyáltalán a flash. Esetleg js-el figyelheted, hogy mekkora az ablak, és annak megfelelő flash-t töltesz be.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#685) Bici válasza tkazmer (#684) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Tuti, hogy össze tud menni a flash, pl. ha 100%-ra rakom a méretét. Ebben az esetben sajnos kitölti a képernyőt akkor is, ha nagy az ablak, amit nem akarok.
Van valami táblázatos, vagy DIV-es megoldás rá, vagy valami viszonylag egyszerű dolog, egyszer sikerült megcsinálnom véletlenül (egy másik weboldal html fájlját írtam át valahogy), de már nincs sajnos meg a file. :(

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#686) tkazmer válasza Bici (#685) üzenetére


tkazmer
addikt

Ha berakod egy divbe mondjuk, és mind a kettőnek százalékban adod meg a méreteit, úgy nem működik?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#687) Bici válasza tkazmer (#686) üzenetére


Bici
félisten

Sajna nem műxik.
Arra viszont emlékszem, hogy nem csak Flash-el lehet megcsinálni, hanem képpel is.
Tehát a lényeg, hogy a Flash mozinak, vagy jpg képnek maximális mérete legyen, de a minimálisat az ablak mérete szabja meg, és a kicsinyítés méretarányosan történjen!
Erre keresek megoldást. Közben böngészem a Dreamweaver súgóját, és ha találok rá megoldást, akkor beírom ide.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#688) Interceptor válasza tkazmer (#683) üzenetére


Interceptor
addikt

Hi!

Thx müködik, arra részére ugrik amire kattintok,de sajnos az egész tartalmat megjeleníti a framben. :(

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#689) agyergorcs


agyergorcs
csendes tag

hali

épp csinálok html-ben egy oldalt és az lenne a nagy kérdés, hogy a frame hogy kaphatja meg az eredeti hátteret? ezaz: agyergorcs.uw.hu
mozzilában teljesen más és úgy kéne megcsinálni ie-re is, tudtok segíteni hogy mi lehet a gond?

(#690) vakondka válasza gubca85 (#1) üzenetére


vakondka
őstag



[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#691) vancha2 válasza agyergorcs (#689) üzenetére


vancha2
aktív tag

Hát ez egy jó kérdés. A választ sajna nem tudom, de azért szólok, hogy a firefox nem jeleníti meg a gördítősávod formázását.
Talán azt lehetne, hogy kivágod a képből azt a részt, amin a frame van és azt fixen beállítod neki háttérnek. :P
Valaki biztos tud jobb megoldást is :))

(#692) edeleny


edeleny
őstag

Hali.
tudnátok segiteni.
Olyan progit keresek,amivel utolag lehet flasht (SWF,FLA stb.-t) szerkezteni,feliratot variálni,linket betenni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#693) Louloudaki válasza edeleny (#692) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

macromedia flash pl?

(#694) vancha2 válasza edeleny (#692) üzenetére


vancha2
aktív tag

Nemrég jött ki az Adobe Flash CS3 Professional, ez a legjobb. (már nem macromedia :) ).
Viszont SWF-et nem fogsz tudni vele szerkeszteni. Először át kell konvertálnod fla-ba. Erre a Sothink SWF Decompilert ajánlom.

(#695) edeleny válasza vancha2 (#694) üzenetére


edeleny
őstag

köszi a tippet müxik,viszont URL-t beirni valamiért még mindig nem enged,ott a lehetöség,de nem jegyzi meg.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#696) tkazmer


tkazmer
addikt

Kicsit off, elnézést, de nem akartam új témát nyitni:
Tehát szerintetek, csak a programozás, stb része mennyit érhet a weblapomnak?[link]
ha esetleg valaki több időt szánna a megnézésére, az legyen szíves, és nézze meg a login után elérhető részeket is(felhasználónév: teszt; jelszó: jelszo;)
Vegyük azt, hogy látogatottság egyáltalán nincs, csak és kizárólag a weblap maga.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#697) lesaux válasza tkazmer (#696) üzenetére


lesaux
veterán

Off: A Felhasználó tudomásul veszi, hogy az általa feltöltött tartalmak helyett, vagy azokon Szolgáltató bármikor jogosult bármilyen reklámot megjelentetni.
A Felhasználó tudomásul veszi, hogy az általa megadott e-mail címre küldhet üzenetet a Szolgáltató.


Ez azért kurvára cinkes, és akkor még finom voltam.

(#698) tkazmer válasza lesaux (#697) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez a rész még átfogalmazásra vár a szabályzat többi részével egyetemben...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#699) vakondka válasza tkazmer (#696) üzenetére


vakondka
őstag

Szerintem 70-80eFt reális összeg. :))
Viszont a hibakód kiírása kicsit furcsa...mikor rossz jelszót írok be...

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#700) tkazmer válasza vakondka (#699) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem akarom az usernek az orrára kötni, hogy éppen mivel van a baj. Tehát van olyan felhasználónév, de rossz a jelszó, vagy nincs is olyan felhasználónév. Nekem viszont a fejlesztésnél jól jött, hogy tudtam, mikor melyikről van szó.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.