Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) cucka válasza Bici (#949) üzenetére


cucka
addikt

hogy a szerver tudja futtatni ez esetben a c++ kódot, ugye? - nem, te lefordítod a kódot és azt futtatja a szerver. de nagyon nem ajánlom c++-ban megoldani a dolgot, mert ezt a nyelvet pont nem erre találták ki.

A Coldfusion, és Perl erre a feladatra mennyire megfelelő? - előbbiről fogalmam sincs, hogy milyen. perl-ben egyszer készítettem egy egyszerű weboldalt, de soha többet nem szeretnék. nagyon körülményes és rettenetesen csúnya a kód.

említetted, hogy gyors oldalt szeretnél. nos, a scriptnyelvek valóban nem a leggyorsabbak, viszont ha normálisan írod meg bennük a programok (pl. nincs oldalletöltésenként sok adatbázis csatlakozás) akkor valószínüleg nem ez lesz a szűk keresztmetszet.

(#952) Bici válasza cucka (#951) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a felhomályosítást! :)

Azt hiszem először PHP-ban próbálom meg, és ha nagyon lassú lesz, majd váltok.

Ha már itt tartunk, akkor megkérdezem, hogy miben érdemes megírni egy olyan oldalt (később), ami apró dolgok (szmájlik, háttéképek, mobilos cuccok, flash játékok, stb.) letöltésére való? Világszerte hírdetve lenne, és szerintem elég nagy forgalma lenne, mert minden letöltés ingyenes lenne, és csak az oldalon lenne reklám. A kis külyükből rengeteg lenne.
Erre mit érdemes használni? Előre nem tudok látogatottságot jósolni, de az adatbázis nagy mérete, és a letöltések, keresések nagy száma miatt kellene a hatékonyság.
Több dolgon is törtem a fejem, de persze még laikusnak számítok, ezért lehet, hogy hülyeség.
Először is arra, hogy nem a szerver végezné a weboldal generálását, hanem a kliens, mégpedig valami Flash-hez hasonló formában.
És valami olyan hatékony adatbázist találnék ki, ami ezt lehetővé teszi.
Az adatbázisnak minden sz*rt tartalmaznia kell pl egy szmájli esetén: szín, stílus, méret, animált, vagy nem, formátum, népszerűség, mivel kompatibilis, stb.
Ezen adatok egy része dinamikusan változnának persze.
Az ebbe fektetett idő, energia nem számít, mert ha jól számolok, akkor bőven visszajönne. Vagyis akármit megtanulok ennek a kedvéért.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#953) rdi válasza Bici (#946) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#954) Bici válasza rdi (#953) üzenetére


Bici
félisten

Köszi szépen!

Cucka: Azt néztem, hogy a prohardver is PHP-ben lett elkövetve, és mégsem lassú ahhoz képest, hogy 200ezres napi látogatottsága van. Nekem a tizede sem lesz, úgyhogy jó ez a PHP, pláne, ha egyszerű. :)
A későbbi tervhez meg majd kitalálom a tutit, ha aktuális lesz.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#955) #24889344


#24889344
törölt tag

üdv

Csak egy kérdés.

Egy kezdő miben kezdjen el weboldalat szerkeszetni HTML ,PHP?

(#956) Benmartin válasza cucka (#950) üzenetére


Benmartin
senior tag

igaz. :B

(#957) Louloudaki válasza #24889344 (#955) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hát az annak a függvénye, hogy mit akarsz az oldallal kezdeni. ha csak egyszerű szöveges weblap fotókkal, akkor html. de ha már pl regisztrációt akarsz, fórumot, stb, tehát a usereknek is van akciójuk, meg adatbázis kell sok adattal, akkor a php nélkülözhetetlen. vagy asp esetleg?

(#958) #24889344 válasza Louloudaki (#957) üzenetére


#24889344
törölt tag

Kösz

Egyenlőre csak szöveges weblapra gondoltam,úgyhogy html.Ha nem törik bele a bicskám akkor lehet idővel majd megpróbálok php -ban.

(#959) vancha2 válasza #24889344 (#958) üzenetére


vancha2
aktív tag

Ha kezdő vagy akkor mindenképp HTML-ben. A PHP-hoz már tudni kell a HTML-t is. :)

(#960) GeryPc


GeryPc
senior tag

kicsi off de Dreamweaver 8hpz keresek kézikönyvet ha vki tudna vmi linket ahonnan lehet szedni azt megköszönném :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#961) vancha2 válasza GeryPc (#960) üzenetére


vancha2
aktív tag

(#962) GeryPc válasza vancha2 (#961) üzenetére


GeryPc
senior tag

köszi a segítséget :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#963) #24889344


#24889344
törölt tag

üdv

Volna egy kérdésem hogyan tudok html-ben több üres sort tenni a szövegbe?

(#964) cucka válasza #24889344 (#963) üzenetére


cucka
addikt

<br> a sortörés, <br><br> meg értelemszerűen egy üres sor.

[Szerkesztve]

(#965) #24889344 válasza cucka (#964) üzenetére


#24889344
törölt tag

Kösz.
Príma :)

Van egy ilyen html kódom

<html>
<head>
<title>index</title>
<frameset cols=''180,*''>
<frame name=''menu'' src=''menu.html'' noresize=noresize >
<frame name=''main'' src=''main.html'' scrolling=''yes''>
</frameset>
</head>
</html>

A main.html oldalat is szeretném fix méretűre beálítani hogy különböző képernyőbeállításoknál ne essen szét az oldal. :F Ehhez kérnék segítséget.


PS:lesz még biztos jópár kérdésem.

(#966) vancha2 válasza #24889344 (#965) üzenetére


vancha2
aktív tag

Akkor main.html frame-jének is adj fix szélességet (a csillag helyére add meg px-ben):
<frameset cols=''180,a main szelessege'>

Pl, ha azt akarod, hogy 800 px széles legyen:

<frameset cols=''180,800''>

:))


(#967) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy tárhelyem, és pár POP3-as postafiókom. A szolgáltató webmail-je működik, de ronda, és buta.
Létezik-e olyan webmail progi, ami az én fiókjaim tartalmát olvassa be, és jeleníti meg?
A szerverre sajna nem engednek alkalmazást telepíteni, ezért webről kellene futnia.
Tudnia kellene teljes HTML szerkesztést, háttérképpel, meg mindennel, és emellett beszélgetés szerűen rendezni az összetartozó leveleket. Emellett jó lenne a a megjelenését testre lehetne szabni, mondjuk CSS-el.
Jelenleg a Gmail-re van irányítva az összes fiók, de ha már korlátlan a tárhelyem a szolgáltatónál, akkor inkább ott tárolom a leveleket, mert hamar betelik a ~3Giga, törölni, meg nem akarok.
Egyáltalán megvalósítható a dolog, vagy inkább felejtsem el? Akár én is megírnám a progit, de előbb szeretném tudni, hogy simán webről elérhető-e egy POP3 fiók, és lehet-e HTML formázott leveleket küldeni ~20megás csatolmányokkal?
Még nem vágom a technikai hátterét ezeknek a dolgoknak, de programozni valamennyire tudok.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#968) #24889344 válasza vancha2 (#966) üzenetére


#24889344
törölt tag

Kijavítottam erre:

<frameset cols=''180,800''>
<frame name=''menu'' src=''menu.html'' noresize=noresize >
<frame name=''main'' src=''main.html'' scrolling=''yes'' noresize=noresize >

Vlahogy mégsem működik a dolog,a menu.html fix méretű a másik viszont ahogy változtatom a keresőablak méretét úgy változik.

Mondjuk ez nem is olyan nagy probléma.Sokat kell még tanulnom.

(#969) Daneey válasza #24889344 (#968) üzenetére


Daneey
tag

Olyan nincs, hogy noresize=noresize; simán egy noresize szócskát illesz be oda.

Így:

<frame name=''menu'' src=''menu.html'' noresize />

(#970) vancha2 válasza Daneey (#969) üzenetére


vancha2
aktív tag

De van olyan csak lehagyta az idézőjeleket:
<frame name=''menu'' src=''menu.html'' noresize=''noresize'' />

Csak akkor hagyhatjuk el és írhatjuk simán azt, hogy noresize, ha a weboldalt HTML4.01 alapján írjuk. Ő tag végén kirakta a / jelet, ez azt jelenti, hogy XHTML-t használ. XHTML-ben viszont az érték nélküli attribútumoknak mag kell adni értéknek magát az attribútumot. Egy példa:
HTML-ben:
<input type=''text'' disabled>

XHTML-ben:
<input type=''text'' disabled=''disabled'' />

:))

[Szerkesztve]

(#971) vancha2 válasza #24889344 (#968) üzenetére


vancha2
aktív tag

Azért változik a második szélessége, mert a frame-eknek ki kell tölteniük a böngésző teljes felületét. Egyébként nem ajánlom nagyon a framesetes oldalt, elég sok hátránya van.
Ha mindenképpen azt akarod , hogy keretes legyen,inkább használj iframe-t:
Csinálsz egy html oldalt, a bal oldalára megcsinálod a menüt, a jobb oldalára pedig beszúrsz egy beágyazott keretet. Ennek már tudsz a bőngészőtől független fix szélességet megadni.

(#972) #24889344 válasza vancha2 (#971) üzenetére


#24889344
törölt tag

Már máshol is olvastam hogy nem ajánlják a framesetes oldalt.Olyan két hete kezdtem el foglalkozni a weboldalakkal.Még el kell olvasnom pár könyvet.
Lehet inkább megcsinálom egy sorba a hivatkozásokat a többi oldalra,és az lesz az első vagy utolsó sor miden oldalon.
Hogyan lehet fix méretűvé tenni egy oldalt (egy egszerű framek nélküli oldal)?

(#973) vancha2 válasza #24889344 (#972) üzenetére


vancha2
aktív tag

Például az egész oldalt berakod egy div-be, és adsz neki egy fix szélességet:

<div style=''width: 800px;''>
Az oldalad tartalma
</div>

(#974) gErYoN


gErYoN
tag

Hogy tudom azt megcsinálni, hogy legördűlő lista valamelyik elemét kiválasztva betöltsön egy másik lapot a böngésző? Mint például itt a ph-n a hozzászólások száma, hogy pl 1-30 stb és akkor azokat tölti be.

(#975) vancha2 válasza gErYoN (#974) üzenetére


vancha2
aktív tag

Ha jól tudom, a PH!-n valamilyen javascript-el van megcsinálva. Mi lenne, ha az option elemre onclick-be ráraknál egy window.open-t?

Vagy mindegyik option-nak adsz egy id-t, és csinálsz egy olyan függvényt, hogy ha az XY id-val rendelkező elem ki van választva akkor meghív egy window.open függvényt. Suerintem ez így működne.

(#976) shev7 válasza vancha2 (#975) üzenetére


shev7
veterán

nem onclick, hanem onselect, vagy onchange :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#977) vancha2 válasza shev7 (#976) üzenetére


vancha2
aktív tag

ohh, tényleg, köszi. hogy kijavítottál :D

(#978) gErYoN válasza vancha2 (#977) üzenetére


gErYoN
tag

hello, köszi , sikerült megcsinálni javascript+php-val

(#979) light01


light01
tag

Helló.

Olyan gondom van,hogy szeretnék csinálni egy weboldalt.Én html-re gondoltam,mert olyat már csináltam.Csakhogy szeretnék belerakni fórum oldalt is meg azt is szeretném megcsinálni,hogy csak regisztrációval lehessen belépni (a fórum miatt szükséges ugye).Az lenne a kérdésem,hogy ezt meg lehet-e csináni html-ben és ha igen,hogyan?
Előre is köszi:light01

(#980) vancha2 válasza light01 (#979) üzenetére


vancha2
aktív tag

Csak egy helyen tedd fel a kérdésedet! :((

(#981) total90


total90
veterán

Hi!
Lehet rossz helyre írom,de akkor javítsatok ki légyszi.
Csinálgatok egy oldalt és egy képről lehetne továbblépni egy másik oldalra.Eddig minden OK.A képen egy írás lenne és az szeretném megkérdezni,hogy milyen progival lehet azt megcsinálni,hogy a képnek ne legyen háttere és csak az írás látszódjon?Szóval a háttérképen csak a szöveg látszódjon és arról lehessen továbblépni.
A másik problémám!
Valamiért nem ismeri fel a magyar betőket (ö,ő,ü stb.) pedig ezt használom :

<?xml version=''1.0'' encoding=''UTF-8''?>
<!DOCTYPE html PUBLIC ''-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//HU'' ''http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd''>
<html xmlns=''http://www.w3.org/1999/xhtml'' xml:lang=''hu'' lang=''hu''>
<head>
</head>
<body>
</body>
</html>
Tippek,vagy esetleg megoldás?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#982) tkazmer válasza total90 (#981) üzenetére


tkazmer
addikt

1. azt szeretnéd, hogy egy képed legyen a háttér, és a rajta lévő szövegre kattintva lehessen továbblépni?
2.próbáld meg esetleg ezt betenni a fejlécbe:
<meta http-equiv=''Content-type'' content=''text/html; charset=utf-8'' />

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#983) total90 válasza tkazmer (#982) üzenetére


total90
veterán

1. igen azt,de azért szeretném ha kép lenne,mert én csinálnám az írást amiről tovább lehet lépni és nem egyszerűen akarom valami gagyi betűstílusban.Photoshopban lehet ilyet?
2. köszi,működik

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#984) PazsitZ válasza total90 (#983) üzenetére


PazsitZ
addikt

Megadhatod koordinátában hogy melyik részen legyen a hivatkozás
Így pl egy négyzet alakban: <area href=''kezdolap.htm'' alt=''Belépés'' shape=''rect'' coords=''300,500,500,600''>
formák és koordináták meghatározása: [link]

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#985) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy fórumon láttam olyan formázási lehetőséget a hozzászólásnál, hogy Glow, marquee, shadow, stb.
Ezek IE6 alatt működnek is, de FF alatt asszem csak a Marquee műxik, de az is teljesen máshogy, mint Explorer alatt (sztem. rosszabbul).
És pl. az extra.hu nemrég bevezetett kockái is simán kikúsznak a képből FF alatt ha bezárom őket, de IE alatt el is halványodnak folyamatosan.

Van valami lehetőség, hogy FF alatt is működjenek ezek a dolgok? Nem csak a saját gépemen akarom pluginnal, vagy akármivel megjeleníteni ezeket, hanem a weboldalamba akarok ilyeneket beépíteni, és szeretném, ha másnál mindenféle vacakolás nélkül FF és esetleg Opera alatt is menne. (Ha FF és IE6, IE7 alatt minden tökéletesen működne, akkor már elégedett lennék.)

Másik kérdés, hogy létezik a FF-hoz SVG plugin? IE alapból nem támogatja, de pluginnal minden szuper. A FF alapból is támogatja, de pont a design szempontjából lényeges dolgok maradtak ki belőle, igaz konkrét listám nincs, hogy mit tud, és mit nem.

Harmadik: Ha tudtok olyan leírásról, vagy listáról, ami tartalmazza a FF (és az IE) SVG, és HTML/JAVA beli hiányosságait és többlet szolgáltatásait a többihez képest, akkor annak nagyon örülnék!!

A célom, hogy Flash nélkül készítsek egy olan oldalt, ami kivételesen jól néz ki, és ezért töröm a fejem az SVG-n is. (szolíd animációkat is szeretnék)

Köszi szépen!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#986) total90


total90
veterán

Hi!
Ti milyen deklarációs részt használtok ha csináltok egy weboldalt?Én csak egy egyszerűbb oldalon gondolkodom(html,css).Fentebb irtam h én mit használok és nem műxik rendesen.pls help

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#987) total90


total90
veterán

Hi!
Ti milyen deklarációs részt használtok ha csináltok egy weboldalt?Én csak egy egyszerűbb oldalon gondolkodom(html,css).Fentebb irtam h én mit használok és nem műxik rendesen.pls help

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#988) vancha2 válasza total90 (#987) üzenetére


vancha2
aktív tag

Hogy milyet használunk, az az oldal felépítésétől függ. Bővebb infó: [link]

(#989) hz hefti


hz hefti
tag

udv

sosem lattam meg ilyen hibat, vajon mi okozza? firefoxban jo, caminoban jo ie szivozik valamit, de mi lehet az ok?

[link]

lowfast

(#990) vakondka válasza hz hefti (#989) üzenetére


vakondka
őstag

szerintem valami javascript hiba okozhatja... :U

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#991) hz hefti válasza vakondka (#990) üzenetére


hz hefti
tag

arra gondoltam en is, de ize...

lowfast

(#992) vancha2 válasza vakondka (#990) üzenetére


vancha2
aktív tag

Lehet hogy a szerverrel vannak gondok...

(#993) hz hefti válasza vancha2 (#992) üzenetére


hz hefti
tag

localon is ugyanez.
valoszinu a wysiwyg szovegszerkeszto nem tetszi az onaccsaga IE -nek

lowfast

(#994) total90 válasza vancha2 (#988) üzenetére


total90
veterán

köszi

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#995) hz hefti


hz hefti
tag

megvan a hiba. a form neve nem tetszett neki

lowfast

(#996) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Lenne egy kis problémám.

Az alábbi HTML kódot írtamm, de a szöveg a böngészőben nem jól jelenik meg. Az ékezetes karakterek helyett kérdőjelek vannak.

<HEAD lang=''hu''>'');
<meta http-equiv=''Content-type'' content=''text/html; charset=utf-8''/>
<meta http-equiv=''Content-Language'' content=''hu''/>
<link rel=''Shortcut Icon'' type=''image/ico'' href=''favicon.ico''>
<TITLE>Ez a cím</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
Árvíztűrő tükörfúrógép
<BR>
Öt szép szűzlány őrült írót nyúz.
</BODY>


Mit rontottam el?
Apache 2.2-őt futtatok, lehet itt van valami, amit elfelejtettem beállítani?

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#997) vancha2 válasza Xpod (#996) üzenetére


vancha2
aktív tag

A html fájlodat UTF-8 kódolásban mentetted? Lehet, hogy ANSI-ban hagytad, és ezért jelenik meg rosszul.

(#998) Xpod válasza vancha2 (#997) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi szépen.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#999) Ala


Ala
tag

Hali!
A Dreamweaver CS3-as próbáltam ki de ha ékezetet írtam az oldalba akkor azt kripsz-krapsz kért írja ki az böngészőben.Próbáltam Mozillával meg Expolerrel is.Mit kellene átállítani?

(#1000) tkazmer válasza Ala (#999) üzenetére


tkazmer
addikt

charsetet

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.