Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) VladimirR válasza Kobe (#200) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a div.all-nak adj meg szelesseget is, mert a margin: auto igenyli ezt

(#202) Kobe válasza VladimirR (#201) üzenetére


Kobe
veterán

megvan, most már pöpecebb :)

(#203) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, illetve gondom h haverral csinálnuk egy weblapot, jobbanmondva ő csinálgatja csak besegítek neki néha :DDD [link] és az a gondom vele h explorer alatt és avant browserben is jól műxik, viszont egyik srác mondta h mozillában nem. :( kérdésem az lenne h ez miért lehetséges? illetve h mitől lehet? gondolom lehet rajta vmi javítani :U

(#204) Akagi válasza kosarob8 (#203) üzenetére


Akagi
tag

A \ jeleket kéretik / jelre cserélni a linkekben....
Egyébként nem fog menni... :( Az oldal többi részét nem néztem..
Úgy látom az opera tolerálja az efféle bakikat...

[Szerkesztve]

Segítség eltévedtem!

(#205) kosarob8 válasza Akagi (#204) üzenetére


kosarob8
aktív tag

közben én is megtaláltam :) de azért köszi az infót :R :C
már javítgattam mostmár műxik...legalább is nagy része ;)

(#206) SEK3


SEK3
tag

Hali,

Hű, én nem értem ezeket a <title> meg az ehhez hasonlóvakat, de ilyet csináltam
saját oldalnak, szerintetek jó? [link]

(#207) L_ajos


L_ajos
őstag

Bocsi hogy ide vésem de ez valahol mindenkinek kell. Szal az lenne hogy home videót szeretnék elhelyeztni a weblapon letöltési formában. Az már megvan hogy hogyan is lesz de a tárhely az nincs. Tudnátok akár külföldit is (de ingyeneset) ugy 500mb-nyi hellyel ami stabil és nem törölik még az olyan tartalmat se amihez semmi közük? :(( :) Előre is köszi :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#208) chop válasza L_ajos (#207) üzenetére


chop
őstag

az extra.hu 1 gigat ad, azt viszont nem tudom, hogy torlik-e. remelhetoleg nem

(#209) myrra


myrra
senior tag

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/functions.php on line 6

Warning: mysql_select_db(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/functions.php on line 7

Warning: mysql_select_db(): A link to the server could not be established in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/functions.php on line 7
Fórum
Bejelentkezés | Regisztráció

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/forum.php on line 113

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/forum.php on line 114

IDE IS FELTESZEM. ELÉG SOK A HIBA.
MIT KÉNE TENNEM?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#210) chop válasza myrra (#209) üzenetére


chop
őstag

ne ordibalj

(#211) myrra válasza chop (#210) üzenetére


myrra
senior tag

nem ordibált senki. de ezek szerint nem tudod, mert csak egy ilyen nagyon értelmes hozzászólásra futotta...

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#212) myrra


myrra
senior tag

egyenlőre lett sg-s fórum, de azért még vároma válaszokat. remélem lesznek előbb utóbb.
ideiglenesen jó lesz az sg is

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#213) lexor


lexor
csendes tag

Hello
Webtárhelyszolgálatót keresek kb 100 Mb ra van szükségem.Az ismerősöm mondta hogy nézzem meg ezt az újszolgáltatót az áraik jók de nem ismerem őket.Felhívtam és nagyon kedvesek voltak éerdekelne hogy vki ismeri e őket. http://www.pontkom.com

(#214) myrra válasza lexor (#213) üzenetére


myrra
senior tag

hi. az uw.hu 200 megát ad és ingyenes!
ez elég jó ár nem?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#215) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi all!

DW MX '04-ben csináltam egy ilyet:

<div id=''Layer1'' style=''position:absolute; width:393px; height:215px; z-index:1; left: 300px; top: 248px; overflow: visible;''>
<iframe name=''I1'' allowtransparency=''true width=''899'' height=''341'' src=''main.html'' width=''899'' border=''0'' frameborder=''0''></iframe></div>

és az a bajom vele, hogy mindig a bal oldaltól, a böngésző bal oldalától 300px-re jeleníti meg ha kicsinyítem az ablakot.

Esetleg az ''positoin:absolute''-t kellene megváltoztatnom valami másra? (de mire?)

(#216) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Sziasztok!

Nézegettem a forúmot de nem taáltam egyértelmű utalást arra, hogy a weblap készítéshez, szükséges-e (akármilyen minimális szinten) programozási tudás? Ha kell akkor azt el gyorsan sajátitani (2-3 hét)?
Milyen könyvre érdemes beruházni, tudtok vmit ajánlani? ( vagy a könyv úgysem tud segíteni...)
Létre lehet-e így hozni egy komolyabb weblapot ( animációk, extra dolgok nem kellenek)?

az elte honlapja jól néz ki, de a könyv lehet h praktikusabb lenne, legalábbis számomra... ( bár soha az életben nem vettem kezembe számitástechnikai könyvet...nevetségesek... )

[Szerkesztve]

(#217) Dávidxxx válasza Dávidxxx (#216) üzenetére


Dávidxxx
aktív tag

?

(#218) vakondka válasza Dávidxxx (#217) üzenetére


vakondka
őstag

Szia,

A weblap szerkesztés nem az a műfaj, amit 2 hét alatt meg lehet tanulni,
főleg, ha még soha sem programoztál semilyen nyelven.
Inkább azt tudnám mondani, hogy ''jó pap holtig tanul''...vagyis 1-2 éves tanulás után is lesz mit tanulnod bőven.
Ha csak össze akarsz hozni egy weblapot különösebb ismeretek nélkül, akkor inkább az
''összekattintgatós'' weblapkészítő szoftvereket ajánlom (Pl.:Xara Webstyle 4).
Ezeknek átanulmányozod alaposan a leírását, beírod a szövegeket, berakod a képeket, nyomsz egy OK-t és kész is vagy.
Ha tanulni szeretnél, akkor nem könyvet ajánlok, legalábbis indulásnak nem.
Tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, de van egy magyar srác, aki tök profi oktató szoftvert hozott össze ebben a témában. Ha megrendeled a CD-jét, szerintem azzal többet érsz mint egy könyvvel, mert mindent látni fogsz a képernyőn, hogy pontosan hogyan kell csinálni. (így keress rá, hogy: oktatóvideók)
De a 2-3 hetet feletsd el...hacsak nincsen 180-as IQ-d, és éjjel nappal tanulsz 3 hétig.
Viszont már az első néhány óra után el tudsz érni apróbb sikereket, a kérdés inkább az, hogy milyen szintig szeretnél eljutni.

Sok sikert a tanuláshoz ! :)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#219) Dávidxxx válasza vakondka (#218) üzenetére


Dávidxxx
aktív tag

Köszi a választ!
Tudsz még a Xara-hoz hasonló programot mondani?

(#220) vakondka válasza Dávidxxx (#219) üzenetére


vakondka
őstag

Szia,

Szerintem ebben a kategóriában a Xara Webstyle 4 verziója a legjobb.
Próbálj meg szerezni egy fullos verziót és rá fogsz jönni, hogy tényleg így van.
Ugyanis nem csak kezdőknek jó a progi.
Később, ha már a kód nagy részét ''kézzel'' írod, a Xara-val tudsz készíteni hozzá
nagyon szép menüket, 3d feliratokat is magában és csak beleszúrni a saját kódodba.
Képek átméretezésére is jó, de arra inkább ott az Irfanview :)
Én jelenleg is használom a menü készítő részét, hiszen 100% böngészőkompatibilis
többszintű kinyíló menüket lehet készíteni vele.
Arról nem is beszélve, hogy a gyári template-ek képeit lecserélem az általam kreáltakra,
kicsit módosítom a progi által készített javascriptet és már kész is van az egyedi menü...
..olyan, mintha én csináltam volna :C
De ha letöltöd a Xara oldaláról [link] a trialt, szerintem már az is meggyőző lesz :)
Pl.: olyan menüt ami ott van fent, pár perc alatt tudsz majd készíteni, ha áttanulmányoztad a használatát a proginak (és ha tudsz angolul...)


Üdv !

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#221) Zoty@


Zoty@
tag

Hali srácok!
Tudtok nekem segíteni?
Azt, hogy kell megoldani egy oldalon folyamatos legyen a képfeltöltés?
Valamint egy 1xŰ forumot?
Köszike előre is!

Texas HoldEm for ever!

(#222) emitter válasza Zoty@ (#221) üzenetére


emitter
őstag

ezt a képfeltöltés dolgot nem igazán értem :F
fórumot nem érdemes írni, van rá sok minta, sablon (gugli, mert én még nem használtam ilyet)

(#223) emitter válasza emitter (#222) üzenetére


emitter
őstag

itt is kérdezhetsz fórum ügyben: [link] ;)

(#224) DaniL [MoE] válasza Zoty@ (#221) üzenetére


DaniL [MoE]
csendes tag

[link]
Ez egy egyszerű megoldás :)

(#225) Zoty@ válasza DaniL [MoE] (#224) üzenetére


Zoty@
tag

Köszi!
Következő kérdés:
-hogy lehet stílusos, szép menüt csinálni, amivel könnyen nézhetnek az oldalamon képeket? Ja és nem nehéz feltöltéssel!

Texas HoldEm for ever!

(#226) DaniL [MoE] válasza Zoty@ (#225) üzenetére


DaniL [MoE]
csendes tag

Bocsi, de nem értem a kérdést... :) Pedig szívesen segítenék...

(#227) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Helósztok!
Még az elején vagyok ebben a témában és segítség kellene!
css-ben szertném a háttérképet fixálni! Tehát azt szeretném hogy a háttérkép csak egyszer legyen! Ha valakinek lenne vlamijen tippe azt megköszönném!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#228) GDA válasza Speeedfire (#227) üzenetére


GDA
csendes tag

background: #fff url(gfx/image.jpg) no-repeat;

(#229) Dávidxxx válasza vakondka (#220) üzenetére


Dávidxxx
aktív tag

Letöltöttem az egyiket, de a sablonokat csak pénzért lehet használni...
Lehet hogy ráállok a Dreamweaver-re,,,

(#230) vakondka válasza Dávidxxx (#229) üzenetére


vakondka
őstag

Ha elég egy websablon és kicsit kűzdesz vele, akor egészen szép dolgokat lehet összehozni különösebb tudás nélkül is.
Ingyenes sablonokat letölthetsz pl. itt is (de majd kézzel kell megszerkesztened)
[link]
Akár Dreamweaverrel is szerkesztheted, de legalább a lényeg már kész van :)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#231) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Hali!

A html alapokat nagyjából értem, főként frame-es megoldásokat tanultam. Sok helyen olvastam, hogy lehetőleg kerülni kell a keretek használatát, de indoklást még nem sokat találtam. Aki ért hozzá, legyen szíves, írjon pár sort, hogy miért ne használjam őket és mi az, amit helyette tanácsolna?
Eddig egyetlen negatív tapasztalatom volt vele: pop-up menürendszer lenyíló menügombjainak ''kitakarta'' a frame pl. az alját, ha top-bottom osztottam az oldalt, és felül helyeztem el a menüt.
Konkrétan még az a kérdésem lenne, hogy frame-ek nélkül hogyan lehet azt megoldani, hogy az oldalamnak legyen egy állandó része (menürendszer, amit bármikor el lehet érni), és egy változó része, ahova a meghívott aloldalak betöltődnek (pl. menüpontokra kattintva).

(#232) vakondka válasza Apollo17hu (#231) üzenetére


vakondka
őstag

Hali !

Szerintem a keretek használatának legfőbb negatívuma talán az, hogy a keresők meg tudják jeleníteni és meg is jelenítik az oldalad frame-it magában.
Gondolj bele, hogy valaki rákattint egy linkre, amit a kereső megtalál és bejön egy oldal ami mondjuk a menüd, vagy a fejléced magában...gáz.
Persze ettől függetlenül én is készítek frame-es oldalakat (ha nem akarnak kinyílós menüt) és természetesen van orvosság arra is, hogy a keresők ne jelenítsék meg magában a frameset-ed egy-egy részét, csak egy kis javascriptet kell elhelyezni a head-ban, ami megnézi, hogy ''ő'' most hol helyezkedik el az ablakhierachiában és ha ''top'' akkor szépen átállítja az ablak location-ját a framset-et tartalmazó html oldaladra.

Azért ez jár egy kis pluszmunkával sajnos, mert ha modjuk a feljéc, lábléc, menü esetében lehet ugyanaz a location.
Viszont a tartalom oldalakhoz készítened kell 1-1 saját frameset-et amibe alapból a megfelelő tartalom oldal linkje van beírva.
Tehát ha framset-et használsz és nem akarsz menekülő látogatókat, akkor ezt muszáj megcsinálni.
Vagy nem használsz framset-et és minden oldalra beszúrod a menü kódját is és mindent amire szükséged van.
Persze a legkorrektebb megoldás, ha php segítségével include utasítással szúrod be a tartalom részt, a menüt valamint az állandó részeket pedig fixen bennehagyod ebben a fájlban.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#233) Apollo17hu válasza vakondka (#232) üzenetére


Apollo17hu
őstag

aha, köszi szépen a kimerítő választ:)
ezexerint a péhápéül kéne megtanulnom... de mivel azt nem tudok, megpróbálom úgy megvalósítani a frame-eket, ahogy leírtad

(#234) vakondka válasza Apollo17hu (#233) üzenetére


vakondka
őstag

tudom, hogy ilyesztően bonyolultnak hangzik a PHP, de hidd el, hogy nem az,
főleg ha csak erre akarod használni (vagyis navigációra).
viszont ez már nem éppen ebbe a topikba tartozik, úgyhogy ha dobsz egy mailt akkor szívesen elmagyarázom egy egyszerű példán keresztül, vagy közösen átírjunk a te oldaladból egyet és egyből világos lesz, hogyan kell megcsinálni a többit.

Ha mégis frame-re szavazol, akkor itt van a script amit a headba kell rakni:

<SCRIPT LANGUAGE=''JavaScript''>
<!--
if (window == top){
document.location = 'indexhu.html';
}
//-->
</SCRIPT>

természetesen az indexhu.html helyére kell beírni a frameset-es oldalad linkjét.

Sok sikert !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#235) Cav


Cav
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, amire már rég óta nem tudok megoldást. Szeretnék az oldalamra egy beépített mediaplayer lejátszót. Eddig nincs is gond, mert be tudom, tenni, de az explorer mindig blokkolja a tartalmat, és ez nagyon idegesítő, mivel sok kicsi video van, és mindegyik elött engedélyezni kell.
Van olyan oldal, amin megjelenik a lejátszó, de nem kér engedélyezést, hanem egyből betölti a programot, és a video lejátszható lesz.
Ilyet szeretnék mint pl ez:
[link]
A kódot innen egy-az-egyben átemeltem, de akkor is rákérdez, h engedélyezem-e. Scripteket nézegettem, de nem találtam olyat, aminek ehez köze lenne. Tanusítványt kell csinálni neki, vagy hogy megy ez? Nem értek hozzá. :(

(#236) raczger válasza Cav (#235) üzenetére


raczger
őstag

Hűű
Ez nekem is jó lenne, én is próbálkoztam vele, de eddig még egyszer sem sikeredett :O

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#237) Cav válasza raczger (#236) üzenetére


Cav
csendes tag

Próbáld ki ezt:

<object classid=''CLSID:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95'' codebase=''http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=6,4,7,1112'' id=''wmp'' type=''application/x-oleobject'' width=''320'' height=''310'' standby=''Loading Microsoft Windows Media Player components...''>
<embed TYPE=''video/x-ms-asf-plugin'' pluginspage=''http://www.microsoft.com/Windows/Downloads/Contents/Products/MediaPlayer/'' SRC='' ##FÁJLNEVE### '' name=''wmp'' EnableContextMenu=''0'' autosize=''1'' autostart=''1'' width=''320'' height=''310''></embed></object>

Én ezt használom, de ehez kér az explorer engedélyezést , viszont legalább müxik.

[Szerkesztve]

(#238) akasp


akasp
senior tag

hali!

nekem egy olyan scriptféleség kellene, hogy az oldalon meg kell adni egy jelszot és ha jol adta meg, akkor tovaugrik, ha nem, akkor egy figyelmezteto ablakot dob ki. nincs regisztráció, hanem a scriptkódba kell beírni a helyes jelszot. elore is köszi

(#239) supi0070 válasza hunasko (#55) üzenetére


supi0070
tag

tanulj előtte egy kicsit mielőtt kérdésed van te is nézz utána és ha végképp nem érted akkor kérdezz.

[link]
[link]

nézegesd meg ezeket az oldalakat nyomtasd ki ami kell és gyakorolj így kell tanulni mindenk így kezdi...

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#240) supi0070 válasza THomas007 (#87) üzenetére


supi0070
tag

<title>oldalneve</title>

ha beírod a gugliba: oldalneve <search>
akkor a tied is ott lesz az elsők közt (relatíve)

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#241) emitter válasza supi0070 (#240) üzenetére


emitter
őstag

azé figyeled, h mikori hszekre válaszolsz :C

mod: legyen offban :)

[Szerkesztve]

(#242) supi0070 válasza AlyArkhon (#109) üzenetére


supi0070
tag

xhtml és php ez kell neked
kaptál linkeket és ha egy kis nehézségbe ütközöl és meghátrálsz akkor jobb ha el sem kezded mert a programozás akkor szép ha egyszerüsíteni akarsz és problémát akarsz megoldani szorgalom és kitartás

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#243) supi0070 válasza emitter (#241) üzenetére


supi0070
tag

jól van na gyakorlok. :(((

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#244) emitter válasza supi0070 (#243) üzenetére


emitter
őstag

oké, akkor semmi gond ;) üdv itt a PH!-n :R

(#245) supi0070 válasza Zoty@ (#225) üzenetére


supi0070
tag

picasa :DDD

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#246) supi0070 válasza akasp (#238) üzenetére


supi0070
tag

ez php lesz meg form használat

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#247) akasp


akasp
senior tag

aza baj, hogy ro**tul nem értem. Nekem egy konkrét, ide beírt vagy linkeljétek be, tökmindegy, szal én azt kimásolom, beillesztem és megy
ezt szerettem volna és még most is

(#248) akasp válasza akasp (#247) üzenetére


akasp
senior tag

up

(#249) zoz982


zoz982
csendes tag

sziasztok! csináltam flash button-okat, és nem bírok rájönni, hogy hogyan tudnám őket pozícionálni az oldalon. most a bal felső sarokba kerültek, és az istennek nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetne mozgatni máshova. vki segítsen pls!
köszi előre is

a jelenlegi html kód:

<object
classid=''clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000''
codebase=''http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=4,0,2,0''

width=''130''
height=''140''>
<param name=''BGCOLOR'' value=''#0''>
<param name=movie value=''bluedot.swf''>
<param name=quality value=high>

<embed src=''bluedot.swf''
quality=high
pluginspage=''http://www.macromedia.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash''
type=''application/x-shockwave-flash''
width=''130''
height=''140''
bgcolor=''#0''>
</embed>
</object>

(#250) Cav válasza zoz982 (#249) üzenetére


Cav
csendes tag

mondjuk <center></center> közé tenni?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.