Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- hmzs: Fujitsu Futro S920 csúcsra járatva
- sziku69: Szólánc.
- talmida: My Art II.
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 13 – Néhány egyszerű, de finom étel
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT
Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban!

Új hozzászólás Aktív témák
-
Napster01
tag
válasz
(Kolombusz)
#358
üzenetére
jó, nem azért mondtam
csak azért biztos ami biztos megkérdeztem....szal ha megvan a progi, akkor
- létrehozol egy új gépet (File>New>Virtual Machine)
- célszerű a typical telepítést választani
- ezután meg kell adni, hogy milyen oprendszeren fog futni a virtuális géped
- megadhatod, hogy milyen néven mentse el a gépet a program, és hogy hol tárolja a winyóját, stb. (én hagytam az alap beállításokon)
- ezután jön a hálókártyád beállításai, nálam a legelsőn van kiválasztva (Bridged) ami azt jelenti, hogy a vistát használja hálózati hídnak, azon keresztül használja a netet (van routerem és a virtuális gép külön IP-t kap ezzel a beállítással)
- a következő résznél kell megadni, hogy hány GB-os winyót használjon a virtuális gép: a gép nevén a megadott mappában létrehoz egy file-t, amit winchesternek használ, ha bepipálod az allocate all disk space now checkboxot, akkor a file mérete nem fog változni, alap 8 GB lesz pl. így nem kell idő közben törölgetni mondjuk a rendszervinyódról, hogy elég legyen a virtuális gépnek, egyébként később több winyót is hozzáadhatsz a géphez.
ha megvagy ezekkel (remélem elég érthetően magyaráztam el) akkor létrehozza a virtuális gépet a program, és ha kijelölöd, jobb oldalt kilistázza a hardvereit, dupla kattintással behhozza a beállításaikat amiket változtathatsz.
- a floppynál célszerű az a connect at power on-t kikapcsolni, gondolom nem akarsz floppyval szórakozni

nálam a hang vmiért nem megy, csak akkor ad ki hangot a virtuális gép, ha távoli asztallal csatlakozok rá...
- a cd-romnál add meg a dvd meghajtód betűjelét, és rakd be az xp telepítő lemezedet (Use Physical drive, pipáld ki a Legacy emulation), vagy
ha ISO fileban van meg az xp telepítő, akkor Use ISO image és tallózással megadod az ISO file-ta többi beállítást én auto detect-en hagytam, nem foglalkoztam vele, annyi, hogy a memóriát felhúztam 512-re, de nekem 2 giga van alapból a gépemen, nálad sztem tökéletes a 256 (nem tudom mennyi van a notidban)
Nah ha készen vagy mindennel, akkor elindíthatod a gépet, ami először még teljesen szűz, és ha felpörgette az xp lemezt, akkor onnastól kezdve egy sima oprendszer telepítés, CTRL + G-vel a virtuális gép használja az egeret + bill.-t, CTRL + ALT-al pedig a vista, szal az elején nyomsz 1 CTRL + G-t és mehet az XP telepítő, a winyót alapból felismeri, én a gyors ntfs formázást választottam, mert nem láttam értelmét egy sima formázásnak, aztán ha megvan az xp-d, akkor ajánlott felrakni a VMware tools-t ami kicsit tuningolja a virtuális géped, pl. 1Gbps hálókártya, USB2.0 stb.... pár hsz.-el ezelőtt asszem leírtam hogyan kell felrakni... ha túl érthetetlen voltam, vagy vmi nem világos írj bátran, megsértődök de kibírom

egyébként msn/skype/xfire-ön is felvehetsz, ott azért egyszerűbb kérdeznimod: úristen de sokat írtam
Új hozzászólás Aktív témák
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Arc Raiders
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Soha nem szabta ilyen pénztárcabarátra új CPU-it az Intel
- Filmgyűjtés
- Viccrovat
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- ÚJ Lenovo Yoga 7 - 14" WUXGA OLED - Intel Ultra 5 226V - 16GB - 512GB - Win11 -3 év gari - HUN - PEN
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm, GPS, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

csak azért biztos ami biztos megkérdeztem....
