Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Real_Necro válasza zsolt008 (#3300) üzenetére


Real_Necro
veterán

Cső a csőben rendszer. Ha minden igaz az előremenő megy belül.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3302) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok,
konyhai dugulás elhárítására van vmi csodaszer ajánlatotok?
eddig nekünk a RAVAK Turbo cleaner bevált, de most ez se hozta el a megváltást. Ahogy a kézi csőgörény sem, meg még az ecetes szódabikarbónás kombók sem jöttek be. :/

(#3303) CounterBoci válasza VÁMpír (#3302) üzenetére


CounterBoci
senior tag

(#3304) zolivissza válasza VÁMpír (#3302) üzenetére


zolivissza
aktív tag

Wc pumpa miközben befogod a túlfolyót?

amor fati

(#3305) Dan-szan válasza CounterBoci (#3303) üzenetére


Dan-szan
senior tag

+ magasnyomású mosó, szerintem így kerek az ajánlás

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#3306) Real_Necro válasza VÁMpír (#3302) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szifon akkor gondolom tiszta.
Lehúzod fali csatlakozásról és onnan told le csőgörényt. Ha nem oldja meg, akkor kerti slag, letolod amíg tudod, mellette csövet ronggyal tömíted meg oda fogod, aztán szólsz valakinek, hogy tekerje ki jól vízcsapot.
Kültéri betonozott flexicsőből beragadt kavicsokat szedtem így ki.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3307) zsolt008 válasza Real_Necro (#3301) üzenetére


zsolt008
tag

köszi. ez mit jelent, ha fordítva köti be az ember (mert a falban már fixen bent van a kivezetés) akkor rossz lesz valami?

(#3308) somnia válasza VÁMpír (#3302) üzenetére


somnia
őstag

Próbálj meg beleönteni fél kiló citromsavat...rá fél liter forróvíz...hagyd állni egy éjszakát és jó lesz...ha nem, akkor használd ezt: SANIT RohrGranate® extra erős lefolyótisztító...ez minden szart kiszed még a mosogató tabletta leülepedett trutymóját is.

(#3309) Caldera válasza zsolt008 (#3300) üzenetére


Caldera
aktív tag

Azért van rajta az áramlási irány, mert a közepén lévő rézcső az előremenő, ami sugárszerűen fújja be a vizet. Fordított bekötésnél nem lesz hatékony, mivel akkor alul megy be a meleg, a lehűlt visszatérő nem fog a melegebb víz fölé menni, csak lehűti.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3310) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, berakom ide is, ez a szaktopic:
[link]
Hátha valakinek lesz ötlete, köszönöm :R

OK

(#3311) mauimagic válasza Z_A_P (#3310) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ha a többi radiátort elzárod, akkor melegszenek rendesen azok, amik eddig nem? Ha igen, akkor lehet, hogy az új kazán szivattyúja kisebb teljesítményű.
Kazán szerviz menüből lehet hogy állítható a szivattyú fordulatszám, de szerintem alapból maxon van.

3 szintes házat azért merész egy ilyen kis szivattyús bízni, gondolom a "jóvanazúgy" szabályt alkalmazta a mester.

Ha kevés az áramlás, akkor hidrováltó és megfelelő méretű szivattyú kell.

[ Szerkesztve ]

(#3312) Degeczi válasza mauimagic (#3311) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezen sajnos nem, asszem csak az 5000-es sorozattól fölfelé van ilyen a Bosch-okban. De kézzel persze állítható a fordulatszáma.

(#3313) Caldera válasza Z_A_P (#3310) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem kap elég vizet (valamiért nagyobb az ellenállásuk). A többi visszatérő szelepe mennyire van nyitva? Egyébként nem kell a radiátor teljes magasságának átmelegedni, mivel a radiátorba ha jól működik egy lehűlés jön létre.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3314) ozark válasza Z_A_P (#3310) üzenetére


ozark
csendes újonc

(#3315) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Ezt ide is beírom, és talán jobb lett volna itt kezdenem... :B
Bosch Condens 2300i kazán bejövő szellőzése, és kéménykivezetése.
Vélemény? Böcsületes munka?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3316) Z_A_P válasza mauimagic (#3311) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi mindenkinek! :R
1. Ez a középső szinten van, és a felette lévő szinten melegek, tehát felviszi elvileg a szivattyú.
2. Elvileg minden visszatérő szelep nyitva van.
3. Nem lakunk még ott, de majd játszok a testvér / másik szint radiátor elzarassal (habár az sem egyszerű mert termoszelep van, hacsak nem visszatérőt zárok?)
4. Utánaolvasok ennek a hidraulikus váltónak

Itt egy rajz amúgy :
[kép]

[ Szerkesztve ]

OK

(#3317) Z_A_P válasza AxBattler (#3315) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hali,
Nálam :
[kép]

OK

(#3318) AxBattler válasza Z_A_P (#3317) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, nálad a csövezés masszívabbnak tűnik, az enyém meg olyan, mintha ujjal össze tudnám nyomni. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3319) Degeczi válasza Z_A_P (#3317) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor ne maradjon már ki egy 80/125-ös tetőn át kivezetés sem :)
(nálatok 80/80 külön csövek vannak)

(#3320) Veron


Veron
őstag

Megérkezett az éves gázelszámoló számla és nem vagyok boldog. Szeretném finomhangolni a fűtési rendszert ehhez kérek segítséget.

Adott egy emeletes, 115 m2 ikerház, 10 cm szigeteléssel, 10 radiátorral + a hidegburkolatos helyiségekben a visszatérő ág meg van tekerve a padlóban. A kazán Immergas Victrix Zeus 25, rajta egy on/off Tado termosztát a földszinten nappal 22,5, éjjel 21 fokra van állítva.

Mit tegyek a hatékonyabb működés érdekében? Ezekre gondoltam, melyiknek van értelme?

Tado helyett Immergas Amico V2 termosztát (bár nincs távoli hozzáférés és ronda)
Külső hőmérséklet-érzékelő a kazánhoz (építkezés alatt könnyebb lett volna kivitelezni)
Volt már szó róla, hogy sípolnak a radiátorok, ezért visszavenni a vízmennyiséget
Kazán fűtési teljesítményt levenni 100%-ról
előremenő hőfokot állítani (most 53 fokos vízet melegít)

Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3321) Real_Necro válasza Z_A_P (#3316) üzenetére


Real_Necro
veterán

Melyik oldal rossz, ahol keresztbe van kötve a radiátor, vagy ahol egy oldalon?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3322) mauimagic válasza Degeczi (#3312) üzenetére


mauimagic
aktív tag

3000-esen tuti lehet menüből.

(#3323) Degeczi válasza mauimagic (#3322) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Neki viszont 2300 van, ami nem tud ilyet.

(#3324) mauimagic válasza Degeczi (#3323) üzenetére


mauimagic
aktív tag

"Ezen sajnos nem, asszem csak az 5000-es sorozattól fölfelé van ilyen a Bosch-okban."
Erre írtam, hogy a 3000-esben is állítható...

(#3325) Degeczi válasza mauimagic (#3324) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Kazán szerviz menüből lehet hogy állítható a szivattyú fordulatszám, de szerintem alapból maxon van" - én meg erre írtam, h a 2300-on nem lehet...

(#3326) Z_A_P válasza Degeczi (#3319) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, mert a kéményes szerint nem fért volna be a "cső a csőben" a kéményembe, ezért külön kellett szedni :O

[ Szerkesztve ]

OK

(#3327) Z_A_P válasza Real_Necro (#3321) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mind a 4 a középső szinten "rossz" : felül meleg, lent nem.
A felette lévő szinten mind a 2 radiátor meleg mindenhol, az ok.

Szerk: ja, mind a 4 egy oldalon van kötve, csak a gyors rajzom pontatlan.

[kép]

[ Szerkesztve ]

OK

(#3328) Real_Necro válasza Z_A_P (#3327) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom ilyen kötésnél ott fordul át, ahol a legkisebb az ellenállása. Emeleti radiátorok hogy néznek ki?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3329) Caldera válasza Z_A_P (#3316) üzenetére


Caldera
aktív tag

Akkor a kevésbé működő radiátorokat nyitva kell hagyni, a többit el lehet kezdeni arányosan zárni, leginkább azokat, amik közel vannak a kazánhoz.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3330) Z_A_P


Z_A_P
addikt

[Elzártam a 2 szélsőt, es meleg lett a maradék 1-1]

@Real_Necro
Emeleti radiátorok melegek, azok jók.

@Caldera
De termo szelepek vannak, tehat nem tudom csak úgy "elzárni", hőfokot tudok csak állítok. Tehát lejjebb vehetem a többit pl 16-ra, de nem akarok 16 fokot :(

[ Szerkesztve ]

OK

(#3331) Real_Necro válasza Z_A_P (#3330) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az alsó torló szelepeken kell fojtani. Beszabályozva akkor ezek szerint nem lett a rendszer?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3332) Z_A_P válasza Real_Necro (#3331) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi! Es hol állítsak a lenti szelepeken? A felső 2-nél vagy a középső 4-nel? Vagy mindehol?

OK

(#3333) elessar válasza Z_A_P (#3332) üzenetére


elessar
tag

Az összes termoszelepet nyisd ki teljesen. Az összes torlón csinálj egy zárás-nyitás ciklust, hogy tudd hány fordulatttal záródik. A kazánhoz legközelebbi torlókat zárd félig , a távolabbiakat 1/3-ig. A legmesszebb lévők maradjanak teljesen nyitva. Ezt addig finomítsd, hogy a fűtés elindulása után egyszerre kezdjenek melegedni a radiátorok. Sajnos minden szabályozás után meg kell várni, hogy kihűljenek a radiátorok, csak utána tudsz újabb ciklust kezdeni. Ha már a kilépési pontok is kb. egyszerre melegszenek, utána tudod a termoszelepekkel szabályozni a helyiségek hőmérsékletét.
...
Csak most nézem a képet, még nincsenek is felrakva a termofejek? Akkor lehet, hogy nincs is nyitva mindegyik termoszelep?

[ Szerkesztve ]

(#3334) Veron válasza elessar (#3333) üzenetére


Veron
őstag

hogy kell leszedni a termofejeket? én is zárnék a torlószelepeken, mint a kolléga, mert sípol benne a víz.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3335) elessar válasza Veron (#3334) üzenetére


elessar
tag

Magára a termoszelepre vagy hatszögű, vagy recés hollandival csatlakozik. Nálam pusztakézzel maglazíthatóak. Láttam már olyant nyilvános helyeken, ahol lopásgátlás miatt takarva van, vagy egyéb módon akadályozott a letekerés. Pl. itt szerintem a hollandin az imbuszcsavar.
A torló alul van, kis menetes kupak takarja az imbuszkulccsal állítható szelepet. Ehhez nem kell levenni a fenti termofejet. (Z_A_P 3310-es hszt nézd meg.)

[ Szerkesztve ]

(#3336) Z_A_P válasza elessar (#3333) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi :R
Ez nem lesz egyszerű.

Nincs mindenhol még felrakva a termo, de mind teljesen nyitva van.

[ Szerkesztve ]

OK

(#3337) gyvince válasza Veron (#3320) üzenetére


gyvince
senior tag

Szia látom nem nagyon írtak!

nekem egy Immergas Victrix Exa 28 Kw van egy wifis termosztát volt de kicsérltem gyárira az Amico 2-re ég is föld a vezérlése azóta volt olyan hogy minusz 10fok volt és 42 fokos vízzel keringetett amíg a wifisel külső hőmérséklet alapján vezérlete magát.

Most is van külső hőmérő rajta de azóta sokkal jobb komfortosabb az egész radiátorok állandó melegek sosem hideg van mikor 32 fokos víz kering de van mikor 60 nem tudom hogy ez jó e de komfort az nagyobb fogyasztásban majd meglátjuk mit jelent

Nem próbáltad a Tadot bekötni a kazánhoz az Amico helyére? mert úgy tudom hogy nem valja be az Immergas de az Amico is Openthermen kommunikál

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#3338) icetheman


icetheman
tag

Sziasztok!

Konvektor csere lesz nálunk, gázos központifűtésre.
Vezérlés szempontból szeretném megkérdezni, hogy milyen ajánlásotok van a következők megoldására.

Ami fix,
-régi kádárkocka (semmi szigetelés, sehol)
-új 3 rétegű 0.7-es ablakok ajtók mindenhol.

fűtés megoldás:
-kombi, kondenzációs gázkazán.
-lapradiátorok

igények:

5 helyiségből 2-t mindenképp szeretnék úgy hőfokszabályozni, hogy ne csak a helyiség maximális hőmérsékletét állítsam egy termosztatikus radiátor szeleppel, hanem ha lehűl az aktuális helyiség ne kelljen megvárni ,hogy egy "központi" termosztát indítsa a kazánt.

extrák: időjárás követő, alacsony hőmérsékletű rendszert szeretnék.

Nem tudom, hogy ami elérhető pl ilyen megoldás: COMPUTHERM Q8 RF, tud e működni lángszabályozással, időjáráskövetéssel, vagy mivel ez kontakttal működik, akkor problémás-e.

Illetve mit ajánlotok az igények kielégítésére?
ui: ez a rendszer lenne duplázva, csak ugyanezen kazánnal.

Előre is köszi, az ajánlásokat!

(#3339) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Legegyszerűbb radiátor osztónál szelep mozgató motorokkal +q8 rf-el megoldani.

Lángmodulációd nem lesz, csak a beállított max előremenő hőmérsékletre. Időjáráskövető csak akkor, ha a kazán tudja.

Lehet hogy komfortos, de nem hatékony megoldás lesz, össze vissza fog kapcsolgatni a kazán, sokat fogyaszt, csökken az élettartam. Szerintem kb. hetente le van írva itt részletesen.

(#3340) icetheman válasza mauimagic (#3339) üzenetére


icetheman
tag

Gerinc előremenő illetve visszatérővel lehet csak megoldani a csövezést.
Szóval akkor engedjem el és a 2x 60nm házat, 1 vagy max 2 termosztáttal terveztessem, és mindenhova termosztatikus radiátor szelep?

Illetve ahol a termosztát van, oda nem szabad se sima elzáró szelepet a radiátorra, se termosztatikus szelepet sem rakni?

Ugye mondanom sem kell,hogy a konvektor általi komfortot szeretném, csak éppen radiátoros központifűtéssel. De ha ennyire kapcsolgatós, meg még durván többet is fogyaszt a kondi kazán, akkor lehet mégis elengedem :( eféle "vágyaimat"

(#3341) Veron válasza elessar (#3335) üzenetére


Veron
őstag

akkor ez a torló, vagy az a termofej alatt találom?

@gyvince: nincs Amicom, csak Tadoval próbáltam. Ezt a gépészek bekötötték kábelen, azóta ne nyúltam hozzá, nem is tudom, hogy másképp kell-e bekötni "openthermesen".
örülnék az Openthermnek, mert akkor a külső hőmérséklet-figyelés meg lenne oldva.

ezek szerint az Amico nem on/offként működik, ez biztos? akkora ziccert hagyott ki az Immergas, hogy semmilyen távelérésre nem képes.

a külső hőmérséklet-figyelés mennyire hasznos? jelenleg nincs, csak barkácsolással lehetne megoldani, hogy legyen, mivel gondolom egy kábelt kellene behúzni kintről a kazánig.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3342) gyvince válasza Veron (#3341) üzenetére


gyvince
senior tag

ha gépészek kötöték be akkor mindegy mert le kell venned a Cirkó elejét és ott látod az Amico bekötési helyét oda kéne kötni a tadót hátha működik!....

Amico nem on/off ez biztos meg ha 23 fokról fel veszem 26-ra mondjuk fölösleges de kipróbáltam akkor akkár 70 fokos előremenővel is keringet ezt nekem a computherm e300 nem tudta az csak annyi előremenővel keringetett amenyit a külső hőméséklet jeladó mondott neki

Amico még öntanuló is kiszámolja mennyi idő amég felfűti a beállított hőfokra és az alapján is állítja az előremenőt pl most 23 fokon van kint 2 fok jelenleg előremenő víz 42 fok amico nélkül csak a külső hőmérséklet jeladót veszi a kazán és az alapján modulal csak...

Úgy tudom hamarosan jön a Immergas Smart Tech Plus termosztátja ami mindent is tudd Wifis tudja a Geo trackinget valamint időjárást is figyeli meg elvileg okos otthonba is lehet majd bele tenni még csak olaszban kapható kb 100ezer forint.
Kérdeztem az Immergast még novemberben azt mondták 2022 elején lehet kapni itthon is de még semmi információ nincs róla....

Szerintem önmagában a külsö hőmérséklet érzékelő hülyeség Amicoval már nem

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#3343) elessar válasza Veron (#3341) üzenetére


elessar
tag

Nem ismerem, de eszerint dupla golyóscsap. Mindkét ág (bejövő-elmenő) negyed fordulattal teljesen lezárható. Úgy látom, a bal oldal nálad nincs teljesen nyitva, lehet hogy ennyi torlás van beállítva. Amatőrként többet nem tudok tanácsolni.

(#3344) mauimagic válasza icetheman (#3340) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ahol a termosztát van, ott is lehet szelep nyilván, de mindig nyitva!
Ha most épül ki a rendszer (gondolom falon kívüli szerelés, hogy ne kelljen szétbarmolni a lakást), akkor legalább a szintenkénti szétválasztást illene megoldani a mestereknek (pl felszálló vezetékbe motoros golyóscsap).
Így máris lehet 2 termosztátod pl alul a nappaliba, felül az egyik szobába.
Persze legszebb megoldás hidrováltó+szintenkénti külön szivattyú.

60m2-el azért már elboldogul a kazán.

(#3345) icetheman válasza mauimagic (#3344) üzenetére


icetheman
tag

Egy szinten van a két házrész(toldásos), külön bejárattal...
Falon kívüli szerelés igen.

(#3346) Zola007


Zola007
veterán

57 m2 lakásban (5db radiátor) szeretnék a jelenlegi 20 éves Junkers kazán helyett egy újat.
Fűtési rendszer többi része egyelőre nem lenne cserélve,
energetikai tanúsítvány szerint fajlagos nettó hőigény Ef: 55 kWh/m2a

A kazán a konyhában van, a fürdőszoba és a konyha között 1 lakószoba.

Átlagos felhasználás mellett melyik lenne a jobb megoldás?
1, kazán fűtés + konyha melegvíz ÉS villanyboiler a fürdőbe
2, kazán fűtés + teljes melegvíz

Jelenleg milyen csendes, megbízható kombinált kazánt tudtok javasolni?
Milyen kW teljesítményben érdemes gondolkodni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3347) Degeczi válasza Zola007 (#3346) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha lakás, az első kérdés mindjárt az, van-e saját kéményed, vagy közös a társasházé?
(kondenzációs kazánhoz uis nem használható a régi kémény bélelés nélkül, az oldalfali kivezetés pedig sűrűn lakott környezetben nagyjából teljesíthetetlen feltételeknek kellene megfeleljen)

(#3348) Zola007 válasza Degeczi (#3347) üzenetére


Zola007
veterán

Valószínűleg közös a kémény.
1985 építés a társasház.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3349) Real_Necro válasza Zola007 (#3348) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lehet, hogy a többi lakót is rá kell venned a korszerűsítésre.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3350) zsolt008 válasza Zola007 (#3348) üzenetére


zsolt008
tag

kérdezd meg a közös képviselőt, az építés ideje nem jelent semmit. 100 éves házban lakunk, saját kémény, tavaly vettünk egy 80-as években épült lakást, ott is saját. a kéménybélelés díja az szmsz-től függ ki állja.
ha gyűjtőkémény, akkor az nagy cumi is lehet, mert spéci bélelés kell ha kondenzációs és nem kondenzációs kazánok vannak egy kéménybe kötve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.