Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Degeczi válasza Viiktor1989 (#3899) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, műszeres beszabályozásra van szükség, ezért kell beüzemelő szerelő. Anélkül a garanciája sem él.

(#3902) Viiktor1989 válasza Degeczi (#3901) üzenetére


Viiktor1989
tag

Rendben akkor, köszönöm :R

(#3903) csemberlen válasza Viiktor1989 (#3899) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez elég nagy hiba volt. Még augusztusban hívj ki egy szervzest.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3904) hermfer


hermfer
csendes tag

Sziasztok,

D-ÉG 120C indirekt tárolót valaki ismeri, hogy a hőcserélőjét hogyan lehet vízkőmentesíteni? Nem találok hozzá semmilyen leírást, vázlatrajzot. Annyira szétszedtem a szigetelő szoknyáját, hogy sem felülről, sem oldalról nincsen rajta nyílás, amin keresztül szét lehet ne szedni. Az alja alatt annyira kicsi a hely hogy oda nem látok be, hogy esetleg onnan lehet hozzáférni a belsejéhez.
Egy D-ÉG Euro Condens 25F gázkazánhoz van kötve.


10 éves rendszer és még sose volt vízkőmentesítve. Az honnan lehet tudni, hogy a Mg anód még jó-e. Nem mintha találtam volna hozzá cseredarabot. Kicsit olyan mintha ez a tároló nem létezne.

(#3905) Demokatona


Demokatona
tag

Üdv!

Az asszony minden vágya az volt,hogy olyan konyhai csaptelep legyen aminek kihúzható a vége.Beszereltem,de az a probléma,hogy a tömlőre tett nehezék hozzáér a bejövő csőhöz.Szerintetek mennyire jó így?(Most nincs rajta)

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#3906) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali.
A fűtési rendszerben alacsony a nyomás. Hogyan növelhető? Vizet nem nyomnék már bele. A kazán tágulásit már felfújtam elzárt előre meg visszatérőnél nyitott leeresztő szelepnél. Van még két nagy piros tágulási is a falon de azokat is kéne? Vagy hogy lehet nyomást rakni a rendszerbe? Vagy csak fujjak a két nagy pirosba és kész? :B

(#3907) Degeczi válasza bigdady (#3906) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Márpedig csak víz beengedésével tudod növelni a rendszer nyomását, ha az most alacsony.
A tágulási tartályban kb. 2 tizeddel kisebb nyomás célszerű mint a rendszerben, hogy legyen víz a tartályban.

(#3908) emre válasza bigdady (#3906) üzenetére


emre
veterán

Van keréknyomásmérő?
Mérd meg a két piros tartályban levő nyomást.
Lehet bele tenni nyomásmérős bicikli pumpával is, mert kell lennie egy bizonyos előfeszítési nyomásnak. Méretezés a linken.

De mindezek előtt jó lenne tudni hogy mekkora a nyomásveszteség, mennyi idő alatt jön létre?
Lehet át van szakadva a membrán valamelyik tágulási tartályba. Ebben az esetben tartály csere.

Ugyanakkor előfordulhat rendszer víz veszteség is, olyan apró szivárgás amely még nem látható, de már nyomásveszteséget okoz.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3909) bigdady válasza emre (#3908) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van persze. A falu nagy piros ballon fújásához nem kell elzárni semmit? :R
Fél év alatt lemegy 2 tizedet kb

[ Szerkesztve ]

(#3910) Real_Necro válasza bigdady (#3909) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kóc tömítéses rendszerben vagy régi légtelenítők esetén az még reális is lehet.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3911) emre válasza bigdady (#3909) üzenetére


emre
veterán

Nem kell, csak ne told túl.

Az a nyomásveszteség semmi, egy öreg automatikus légtelenítő miatt is előfordulhat. Az a pár csepp víz ami ilyenkor távozik fűtés közben elpárolog, észre sem lehet venni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3912) Jofi81


Jofi81
őstag

Lehet valamit csinálni azzal, hogy ha a mosógép elzárja a vizet, akkor koppan a vízvezeték? A mosógép régi, a ház új, de a régi helyen nem volt ilyen. (Az lakás volt, ez pedig ház.) Eléggé zavaró. Esetleg egy ivóvizes tágulási tartály megoldaná a problémát?

(#3913) Real_Necro válasza Jofi81 (#3912) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vízütés vagy vízkalapács csillapítót érdemes beépíteni. Én is pont ilyet keresgéltem nem régen, mert létezik egy kis tartályos megoldás, állítólag az is jó, de van egy mechanikus kütyü is, amit közvetlen lehetne a mosógép csonkjára kötni. Kérdés, mennyire szívleli a műanyag csonk a fém csatlakozást. Esetleg máshova lesz célszerű beépíteni.

[link]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3914) Jofi81 válasza Real_Necro (#3913) üzenetére


Jofi81
őstag

Gondolom erre gondolsz, mint mechanikus megoldás. Ez jó lenne, de nem látom, hol lehetne ilyet venni. A Flamconak is van, de azt sem látom sehol. Itt a kis méretű, 0,16 literes tágulási tartályt ajánlják erre a célra, ez van is raktáron. Ez is megfelelne?

(#3915) Real_Necro válasza Jofi81 (#3914) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bevallom, nem próbáltam, van, ahol túl kicsinek írták ezt a tartályt, ezért kerestem én is a mechanikust. Még nem került nálam sem beépítésre, mert szuterénben nem annyira zavaró, bár itt nem is hang, inkább a fizikai sérülés kiiktatása lenne a cél.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3916) Jofi81 válasza Real_Necro (#3915) üzenetére


Jofi81
őstag

Ja, engem is inkább a tudat zavar, hogy valamit tönkretehet, bár azért a hang sem kellemes. Beszélek még a vízvezetékszerelővel is úgyis jönnie kell vissza. Köszi a tanácsokat!

(#3917) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van egy nyári konyha ahova bekötöttem a fúrt kútat, ezt a vizet kéz mosásra és gyümölcs mosásra szeretnénk használni, viszont jött az a ötlet hogy jó lenne meleg víz is ott.

Kút vízre mit ajánlanátok úgy hogy csak áram van?
Átfolyós vagy valami kisebb tartályos? Gondolok itt a tartósságra, fogyasztásra és a költséghatékonyságra.

Köszönöm

(#3918) Caldera válasza noorbertt (#3917) üzenetére


Caldera
aktív tag

Tartósságra majdnem mindegy, a kemény kútvíz úgyis idő előtt tönkre fogja tenni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3919) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló,
Vara-FÉG Basic (4.1.1 & 5.1.1) parapetes gázkonvektorok vannak a lakásomban. A nappaliban van a nagyobbik, az én szobámban a kisebbik.

Az lenne a kérdésem, hogy megérné e beruházni, egy

KonvekPRO + Computherm E400RF termosztátra. Megtérül e? Úgy gondoltam, hogy éjjel bőven elég a 18 fok, nappal meg 22.

A WIFI csomag felszerelése. – KonvekPRO

Milyen tapasztalatok vannak?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#3920) noorbertt válasza Caldera (#3918) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha 1-2 évet kibír már jó. Esetleg amit olcsóbb szervizelni? Atfolyosra gondoltam amugy főleg azért mert akkor nem áll benne a víz.

(#3921) Degeczi válasza noorbertt (#3917) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyen célra egyértelműen átfolyós, hiszen ritkán fogod használni, így nagy pazarlás lenne folyamatosan melegen tartani egy bizonyos fix mennyiséget. Ráadásul gyümölcs mosásra hamar kevés is lehet egy kisebb tartály.
Viszont ha elektromos, azt a hálózatnak is bírnia kell, mert működés közben elvisz min. 13-14 A-t, amivel még mindig csak kis mennyiségű melegvizet tud előállítani. De a célra az is pont elég, olcsó, és egyszerű fölrakni.

(#3922) MPM


MPM
tag

Sziasztok!

Egy Aquastic Flat bojlerem van, amit vízkőteleníteni szeretnék, a problémám az, hogy egy kb 5 cm átmérőjű lyukon keresztül kellene kivarázsolnom a vízkövet.

Van valakinek arra valami praktikája, hogy hogyan szedjem ki ilyen kis lyukon a vízkövet? A felhasználási útmutató csak annyit ír, hogy mechanikai úton távolítsam el, köszi...

(#3923) asdf_ válasza MPM (#3922) üzenetére


asdf_
veterán

Összegyűlik az szépen az aljában, munkaesztyű, kisöpör, esetleg slaggal megtámogatod és akkor kifolyik magától a vödörbe.

(#3924) MPM válasza asdf_ (#3923) üzenetére


MPM
tag

Hát a kesztyűvel ez a bajom, hogy nem fér be a kezem, csak az ujjam :DDD
Én is a slagra gondoltam egyébként, akkor az remélem jó megoldás lesz. Köszi!

A vízkővel kapcsolatban lenne még egy kérdésem, iszonyat kemény a vizem, szeretnék valami lágyító berendezést beszerelni, ami az egész rendszerem vizét meglágyítja.

Egy kis bérházi lakásba kellene, kis fogyasztáshoz: egy 80 literes bojlerem van, napi 1-2 zuhanyzás + heti 1-2 mosás, valamint inni is szeretnék belőle.

Teljesen laikus vagyok a témában, szóval nem tudom hogyan induljak el. Például találtam egy ilyet, egy ilyesmi megfelelő lenne nekem? (A 190L/nap fogyasztás alatt vagyok bőven.) Ha jól tudom, ezek valamilyen só segítségével kötik meg, iható lesz az ily módon lágyított víz? (Gondolom igen, de inkább megkérdezem.)

Egyelőre ezt a pár tízezer forintos kategóriát lőttem be, sokkal többet egyelőre nem szeretnék költeni, ha kell nyilván feljebb megyek.

(#3925) MPM válasza MPM (#3924) üzenetére


MPM
tag

Most kicsit jobban utánaolvastam, és ha jól értem, ez nem az átfolyó vizet lágyítja, hanem csak bizonyos mennyiséget meg tud lágyítani az adott nap alatt.

Gondolom akkor olyan ami nekem kell az egy vagyon lesz :D

(#3926) Real_Necro válasza MPM (#3924) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van víztisztítós topic. [link]
Nekem egy Ecowater van, tökéletes, de zsebbe nyúlós, valamint mi nem iszunk csapvizet, max kávéba, teába meg főzéshez.

Központiba ezt vagy BWT-t ajánlok.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3927) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Szerintetek érdemes lecserélni egy 13 éves termomax inka24 krk két körös kondenzációs kazánt egy újra?
Es ha igen akkor mire?

(#3928) Caldera válasza bigdady (#3927) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ha nincs vele baj akkor miért? Ha megnézed most a kazán árakat elmegy a kedved a cserétől. Egy 24kW-os Hajdú kondenzációs (ami azért még nem a prémium kategória) 600e Ft. :Y Kondenzációs-kondenzációs csere szerinted mikor fog megtérülni? Soha!

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3929) emre válasza bigdady (#3927) üzenetére


emre
veterán

Valószínűleg megérné, de ehhez épületgépészeti számítások kellenének, pontos hőigénnyel stb...
Hirtelen felindulásból kicserélni valami másikra teljesen felesleges.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3930) Real_Necro válasza emre (#3929) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem most hozzá kellene nyúlnom, vagy raknék egy hibridet, vagy átépíteném az egészet hőszivattyúra...

A legjobb mondjuk olyan rendszer lenne, ami emberi hülyeséggel üzemel, az soha nem fog elfogyni. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3931) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
Van egy majd 20 éves nyílt égésterű Junkers zw 20 kd kombi cirkóm. Ez a 20kW teljesítmény elég volt fűtésre/melegvízre. Bár alacsonyabb víznyomásnál előfordult, hogy rosszul lehetett beállítani a vízhőfokot, plusz a konyhában közben nem lehetett mosogatni.
Kondenzációs kombi kazán vagy inkább sima kazán + víztároló lenne a jobb?

(#3932) AIex válasza Caldera (#3928) üzenetére


AIex
tag

Lehet csak aggódik a kora miatt, és nem szeretné, ha szezonba állna meg, vagy szerelő után szaladgálni. Mi már maradtunk fűtés nélkül szezonban 1 hétig, munkadíjjal, anyag ktg-el volt ~100.000 Ft a javítás, 2 éve.

Én is emiatt fontolgatom a cserét, megtérülni biztosan nem fog, de talán egy új kazán üzembiztosabb lesz, mint a mostani.

(#3933) bigdady válasza AIex (#3932) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pontosan ezért gondolkodom rajta én is. Mondjuk a szerelőmnek van vagy kettő ilyen tartalèkban így akar lehet alkatrész is ha már a gyár nincs vagy 10 éve :)

[ Szerkesztve ]

(#3934) emre válasza silver-pda (#3931) üzenetére


emre
veterán

Ha a komfort a fontosabb akkor fűtő kazán indirekt tárolóval.
Ha a fogyasztás csökkentés is cél akkor kombi kazán.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3935) Real_Necro válasza bigdady (#3933) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha van tartaléka, akkor vegyél tőle egy komplett donort olcsón és nem lesz gondod egy időre.

Nekem egy 16 éves Vaillant-om van. Még csak nem is kondenzációs, de nem szeretném jó darabig lecserélni. Ellenben van mellette egy teljesen ugyan olyan komplett donor.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3936) silver-pda válasza emre (#3934) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Kösz.
Indirekt tárolóval több a fogyasztás?
Szóval kombi kazánnal kevesebb gázt használnék? De a fürdés kevésbé komfortos, mint indirekt víztárolóval?
Nem lehet, hogy már egy kondenzációs kombi is komfortosabb, mint a régi kombi kazán?
Indirekt tároló vizének melegítése kazánról megy, úgy hogy a kazán melegít egy csőrendszerben vizet, amit megforgat az indirekt tárolóban és ezáltal melegszik fel ott a víz?

[ Szerkesztve ]

(#3937) Real_Necro válasza silver-pda (#3936) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gyakorlatilag van egy szép nagy tartályod, amiben melegíti a vizet. Minél többször kell azt felfűtenie, annál gazdaságtalanabb lesz. Az átfolyós megoldás mindig annyit melegít, amennyi kell. Igaz, hogy az nem lesz soha olyan egyenletes, mint a külső tartályos.

A mostani rezsiváltozásra az első dolgom az volt, hogy lecsökkentettem az időzónák számát és alkalmazkodni kezdtünk a melegvíz "készítéshez". 150 literes tartályt nem tartok egész nap felfűtve...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3938) Degeczi válasza silver-pda (#3936) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A fürdés kb. mindegy, hiszen a nagy víztömegben elvész bármilyen ingadozás. Inkább zuhanyozás közben zavaró ha állítanod kell a hőfokon, mert másik helyen is engednek melegvizet, pl. mosogatnak. És különösen utóbbinál, mosogatásnál nem komfortos (plusz vízpazarló) a kombi kazán, mert kell egy bizonyos min. átfolyás ahhoz, h beinduljon, míg egy tárolónál akármennyire keveset is nyitsz rajta, fog melegvíz folyni. Ráadásul ahányszor melegvizet vételezel fűtési idényben, annyiszor át kell kapcsolnia magát a kombikazánnak melegvíz készítésre, ami idő is, meg hosszú távon az élettartamának sem tesz jót (főként a váltószelep, de az égőnek sem tesz jót a rengeteg begyújtás)
Viszont nem kérdés, h gáztakarékosság szempontjából a legkedvezőbb a kombi.

(#3939) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Kösz Mindenkinek a választ pro és kontra. Most gondolkodhatok, melyik ujjamba harapjak.

@Real_Necro ez mit is jelent: ...ecsökkentettem az időzónák számát és alkalmazkodni kezdtünk a melegvíz "készítéshez". ? Tartályos dolognál állítható, hogy mikor csináljon melegvizet?

(#3940) emre válasza silver-pda (#3939) üzenetére


emre
veterán

Ezt nézd át:

hmv könyv

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3941) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok, pórul jártam, a tanácsotokat kérném:

A ház alap fűtésrendszere gáz,+padlófűtéssel + hmv indirekt tartállyal, ezt vezérelte egy remeha isense nevű termosztát, de kifolyt benne az elem, (hiába cseréltem évente, duracellt) szerintem be is szart, képet nem mutat. Amikor vettem is sokalltam az árát, most pláne. Nincs valami tippetek remeházoz való termosztátra? (a kazán Opentherm rendszerű AvantaS)
:R

(#3942) McAdam6


McAdam6
tag

Egy kb. 20 éves mosógép-sarokszelepet kellene kicserélnem, de be van állva a menet, nem mozdul, csak csavarodik mögötte a pvc-cső. Mivel lehetne megindítani?

(#3943) beers


beers
addikt

Esetleg valaki találkozott már RADAL vs acéllemez radiátor összehasonlító táblázattal?
:R

M&N

(#3944) emre válasza beers (#3943) üzenetére


emre
veterán

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3945) zolivissza


zolivissza
aktív tag

mint érdekességet teszem be, anyámnál (három szintes társasház, első emeleti lakás, lakásonkénti kemény kürtő) a szolgáltató az elégtelen füstgázelvezetés miatt megtiltotta a gázkazán használatát.
kazán csere kondenzációsra. a kéményben nem sikerült megoldani az égéstermék elvezetést, ezért a kivitelező a képen látható megoldást választotta. az udvari szakaszt most az egyik lakó kifogásolja, itt tart a történet:

amor fati

(#3946) AxBattler válasza zolivissza (#3945) üzenetére


AxBattler
félisten

kéményben nem sikerült megoldani az égéstermék elvezetést
Ez hogy lehetséges? Nem csak költségcsökkentés volt a kivitelező oka?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3947) zolivissza válasza AxBattler (#3946) üzenetére


zolivissza
aktív tag

amennyire tudom, a képen látható csőnek kellett volna a meglévő kéménykürtőben 'lemennie', de nem sikerült ledugni ezeket. a kivitelezett megoldás a második lehetőség volt a sorban.

amor fati

(#3948) Zozzant válasza zolivissza (#3945) üzenetére


Zozzant
addikt

A felső lakók helyében én is ideges lennék ha a teraszom előtt áramolna az égéstermék.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3949) zolivissza válasza Zozzant (#3948) üzenetére


zolivissza
aktív tag

kíváncsi vagyok mi lesz a vége. nem azért vezették el pár méterre az ablakoktól, hogy így szabályos legyen? szakszerviz vállalta átadással, beüzemelve, gondolom tudják mit szerelnek

amor fati

(#3950) AxBattler válasza zolivissza (#3947) üzenetére


AxBattler
félisten

nem sikerült ledugni ezeket
Itt hívtam volna új kivitelezőt. Banyek, áthúzta a nappalin, ez komoly? :(((
Ti. léteznek flexibilis füstcső megoldások, aminek ugyan a folyómétere 10-15k HUF körül mozog, de nem születnek ilyen rettenetek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.