Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6195) 313313


313313
addikt

Tegnap esti/ma reggeli témához.
Délután négy óra, anyós hívja a feleségen, hogy lángolt a mosógép konnektora, tűz már nincs, de áram sincs a lakásban, az óra melletti kismegszakítót lekapcsólták...
A 4-5 hónapos mosógép dugalja beleolvadt a konnektorba. Valószínű nem volt kellőképen meghúzva a konnektor fázis vezetéke, a 2,5mm2 mm fal alu, vezeték felforrósodott majd lángra kapott a konnektor.
A lakásban 2 tarifa van, mindennapszaki 32A, vezérelt 25A. Egy 8 mudulos elosztóba futnak be, ott egy 16A két pólusú kismegszakító a bojlernak, mellette kettő darab c25 A-os kismegszakítón kettő darab 75-80m2-ház áramkörei. A két megszakítóba 6-7 elemenő fázis vezeték. Kötődobizokban random wago/kukac kötések alu/réz/tömör/mkh... Fí relé nincs, az egész hálózat gatya, cserélni kéne....
Nekem festés után mutatta meg, költözés előtt 3 nappal az "új" házát, villamos hálózatra költeni nem akar, szerinte így jól van....

Én a mai eset után legszivesebben ledobatnám a kolégákkal a csatlakozóját, hogy magára ne gyújtsa a házát... aztán még fel nem újítja valaki, addig marad villany nélkül. Dehát erre nincs 1-2 millája. Én nem győzködöm, időm se lenne rá. Festésre, garázsra, teraszra elvert jó 3 millát,az látszik, meg neki fontos...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.