Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#764) MrChris válasza Falovas (#763) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem 4k-t egyenesben nem nagyon fogsz tudni valós időben, akadozás nélkül szerkeszteni, max nagyon erős cpu-val és jófajta amd kártyával. Ha pár effektet is bevetsz szerintem az is elhasal. De! a Vegasnak van az uhd tartalmakra proxi lehetősége az Options/Preferences/Video panelon az 'Automatically create vide...Ultra HD media' bepipálásával. Ekkor a használt 4k fájlból készít egy 720p-s proxi fájlt és azt használja a Preview-kor. Az eredetiből renderkor, vagy képkocka mentéskor dolgozik. Így gyengébb géppel is tudsz uhd-t szerkeszteni.

Nálam sajnos még ez sem segít, ezért magam készítek proxi fájlt az általad javasolt xmedia recode-al 800x450-es méretben eredeti képsebességgel 2mbps-al. Majd ezen dolgozom, mikor végeztem, lementem a munkát, fájlkezelővel kicserélem a 'kicsi' fájlokat az igazira és úgy nyitom meg, majd renderelem. Ezt nagyon sokan így csinálják, a preview ablak úgy se nagy.

Két részre lehet osztani a gpu támogatást, egyik a preview, másik a render. Preview esetén az opencl effekteket támogatja kb bármelyik kártyával, persze minél jobb annál több effektet bír. Az opencl-ben az AMD jóval jobb az NV-nál. Amd-nél a pixelshaderek száma, nv-nél a cuda magok száma az elsődleges.
Renderkor bonyolultabb a helyzet, ez is további két részre osztható, egyik az effektek leszámolása, másik a kodek támogatás. Előbbi aszem ugyan úgy történik mint a preview-nál, elvileg bármelyik kártya jó. Viszont a Vegas gpu kártyával csak a MainConcept AVC-t támogatja, ezen belül is az NV esetén gtx4xx, 5xx, AMD-ből 5xxx, 6xxx. Az újabbak már nem, hiába pipálod be, hogy gpu legyen a render, ekkor a kodekkel csak a CPU dolgozik, ez elég baj, mert nagyon sok számítást igényel, ez teszi ki a derekát a renderelésnek. Hogy még bonyolultabb legyen az egyik kedvelt fx a Neat video is nagyon válogatós verziószámtól függően. A Vegas saját fx-ei nagyjából használják a gpu-t, meg a new blue openfx-ek is, de pl a twixtor, mercalli már nem.

Nekem egy régi gépem (xeon e5430) van és csak a kártyát cseréltem le a még mindent támogató legjobb NV régi fajta kártyára ami a gtx 580. Itt vannak vele mérések. Mivel neat videoból 3.2-esnél újabbat nem tudok beszerezni ezért az elvileg még gyorsabb 'régi' AMD nem jöhetett szóba. Videó memóriából 1.5gb elég. RAM-ból 8GB nekem eddig elég volt, SSD mellett.

Még van egy másik lehetőség GPU-ra a prociba integrált pl. aszem az i5 3570K-ba integrált HD4000 IGP, ami a Sony AVC kodeket támogatja, viszont az effektekkel nem tudom hogy áll.
Legalábbis én eddig ezekre az ismeretekre jutottam.
Továbbiakat a Sony Vegas fórumon kérdezd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.