Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) MrChris válasza makoss (#600) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg kevesen használják ezt a progit és emiatt nincs válasz.
Vegasban meg más progiknál ilyen problémával nem találkoztam.

(#602) makoss válasza MrChris (#601) üzenetére


makoss
addikt

Jó, csak már nem tudom hanyadikat próbálom, ez jónak tűnik, csak ez az apró bibi van vele csak, amúgy elég jónak mondható szerkesztő, tegnap volt egy 720p videó, és úgy csinált belőle 1080p anyagot, hogy nem is figyeltem csak az összeillesztést, hogy jó legyen, a felbontáson nem akartam változtatni, és meglepően jól sikerült, ahhoz képest, hogy a felbontást pont fordítva, 1080p-ből 720p-at szoktam. :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#603) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Egy videó fájlt szeretnék szerkeszteni úgy hogy a hang kb. 10-20 másodperccel a vége előtt fokozatosan kezdjen el halkulni.Hogy tudnám ezt megcsinálni?

(#604) bozont


bozont
veterán

Üdv

Létezik olyan ingyenes videó szerkesztő program, amivel minőségromlás nélkül tudok 4k videót 1080p-re konvertálni? Sajnos a mai telefonok mesterségesen korlátozzák az 1080p felvétel bitrátáját, ami elég gyatra minőséghez vezet. Míg 4k-ban már értékelhető a dolog, köszönhetően a minimum dupla akkora bitrátának.
Szóval valami olyan kellene ami nem nyúl csak a felbontáshoz.
Na meg ismerje a H265/HEVC formátumot, mert ebben rögzít a telefon.

(#605) MrChris válasza bozont (#604) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezek a telefonok, fényképelők, vidkamerák veszteségesen tömörített formátumban rögzítenek. Ha ezt lejátszod, vagy bármilyen progi kezelésbe veszi az kitömöríti és úgy jeleníti meg vagy szerkeszti. Tehát mindenképp veszteséggel fog járni bármilyen konvertálás. Viszont mivel felbontás többlet van a 4k-ban a FHD-hoz képest az bőven kompenzálja az újratömörítés okozta vesztességet, sőt még élesebb lesz a kép!
Amúgy a FHD-t általában 28mbps-ra tömörítik, a 4K pont 4-szer nagyobb képterületű és pont 4-szer nagyobb szokott lenni a bitrátája ;)
A Freemake Video Converter elég jó konvertáló progi, szinte minden formátumot ismer és jól paraméterezhető. A bitráta mértékével szabályozhatod az eredő fájlméret/minőség arányt. FHD-nál 12-28mbps között érdemes, ízlés szerint.

(#606) bozont válasza MrChris (#605) üzenetére


bozont
veterán

Köszi, kipróbálom majd a progit, ha megjön az új telefon. Ha lesz majd root a telóhoz, remélem megoldható lesz a bitráta állítása is és akkor nem kell konvertálgatni. De gyárilag 12mbps-mal vesz fel 1080p mellett, amit nagyon kevésnek tartok. A 4k-t nem tudom pontosan, de talán 40-körül, én kb ezt tartanám megfelelőnek 1080p-hez, de minimum 30mbps-t.

(#607) MrChris válasza bozont (#606) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. A készülékek 'röptömörítik' ami annyit tesz hogy azonos bitráta mellett jóval gyengébben muzsikálnak. Meg függ a kamera algoritmusától és a kodek típusától. A h.264 jobb hatékonyságú a folyamatos videóban, míg az mp4 jobban vagdosható nagyjából külön álló képsorozat.
Egy példa a hatékonyságra, a Panasonic G6-om 28mbps-a jóval jobb képminőségű kb kristály tiszta, mint az Olympus em5II 72mbps-a, ez abban nyilvánul meg, hogy egyáltalán nincs pixelesedés, képszétesés, posterise hatás és eleve élesebb, Panasonic és a Sony nagyon jól kezeli a videót.
Meg van mindegyik kodeknek egy optimális bitrátája ami felett már nem javul a minőség. Avchd-nál kb 28-35 a maximális amit érdemes, eleve 28 a szabvány maximum.
A 4k-t érdemes használni, mert a fhd-ra leméretezett kép sokkal élesebb lesz még alacsonyabb bitrátával is, mintha qrva magas bitráta mellett de fhd-ban rögzíted. Figyelni kell a képkocka sebességet, legjobb egyfélét használni vagy annak az egész többszörösét pl 25 és 50p-t hogy késöbb gond nélkül illeszthetők legyenek. Ha össze vissza 24-25-30-50-60-100-120p azt szépre nem lehet utómunkázni, kivéve lassítás.
Mivel te mobilt, tabletet fogsz használni, akkor az elérhető maximumra érdemes hajtani és utólag szerkeszteni majd leméretezve tömöríteni. 4k-t és széles látószöget jól lehet utólag szoftveresen stabilizálni...

(#608) bozont válasza MrChris (#607) üzenetére


bozont
veterán

Köszi a kimerítő választ. :R Akkor nem töröm magam, maradok a 4k-nál és abból konvertálok. Majd játszadozok, hogyan jövök ki a legjobban minőség/méret szempontjából. Természetesen az fps állandó lesz, elvileg 30-at tud a telefon 4k-ban, mondjuk 60-nak jobban örülnék.

(#609) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Nem tudom jó helyen kérdezem-e, de van egy felirattal rendelkező felvételem ts formátumban. Kérdés, hogyan lehetne kinyerni belőle a feliratot helyesen időzítve?

Mivel lefordítanám magyarra ezért kellene a helyes időzítés, illetve utána lehetséges-e rákeverni valahogy a lefordított verziót vagy csak külön srt fájlként lehetséges?

(#610) Atomantiii válasza mis69 (#603) üzenetére


Atomantiii
őstag

Pl Wavepad programmal megnyitod a hangfájlt, kijelölöd az utolsó 20 mp-et majd fade out és kész.

(#611) mis69


mis69
tag

Nem ajánlom senkinek hogy ezt a wavepad-ot letöltse mindenhova beeszi magát pl. a winrar ikonját aziso ikonját a jpeg ikonját a rich text dokumentum ikonját is megváltoztatta. Az irfanview-ban azóta nem tudok teljes képernyőben görgetni. Az mp-hc ikonját is megváltoztatta de azt sikerült újrarakás után eltüntetni. Nem tudom miért ajánlasz olyan programot ami kéretlenül változtat írja be magát a programokba?

(#612) Atomantiii válasza mis69 (#611) üzenetére


Atomantiii
őstag

Érdekes, évek óta használom és sehova nem írta be magát és a winraromhoz (és egyéb más programomhoz) sem nyúlt.

(#613) makoss


makoss
addikt

Üdv

A Sony vegas pro-ban hogyan kell úgy menteni, hogy nem egy másik formátumba, hanem az eredetivel?
Úgy értem, hogy azzal a beállítással amilyen az a videó volt amit betettem szerkeszteni.
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#614) envagyok


envagyok
veterán

Van egy régi Sony videókamerám. Avchd formában vesz fel: 1440*1080i50 (16:9) mpeg2, azaz avchd.
Jelenleg. m2t formában van elmentve minden kazi.
De elég problémás így lejátszani/beletekerni.
Érdekelne mire lenne érdemes átkódolni (h.264/265) mivel érdemes (érdemes-e) a legjobb minőségben deinterlacingelni, úgy hogy a lehető legtöbb részlet és minőség megmaradjon, Ill. még javuljon is a jó minőségű deinterlacing miatt? Gondolom mkv-ba lenne jó rakni. Az érdekelne még, milyen szoftverrel a legjobb megcsinálni ezt, lehetőleg szeretnék mkv fejezeteket is megjelölni a felvételen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#615) MrChris válasza envagyok (#614) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tömörítésre h.264, 14-16mbps, ha egyben hagyod akkor ingyenes Virtualdubbal bűvölném, van hozzá különböző deinterlacing amiket ki kellene próbálni melyik fekszik. Csak sikerüljön vele megetetni :D Van hozzá ingyenes deshaker plugin ami az egyik legjobb minőség, szerintem a Mercalinál is szebb.
Ha meg szerkeszteni is akarod akkor pl. Sony Vegas, abban is vannak ez irányú dolgok. Neatvideo pluginnal meg zajt csökkenthetsz, de ezek fizetősek.

(#616) envagyok válasza MrChris (#615) üzenetére


envagyok
veterán

Fejezeteket lehet virtualdubbal belerakni?
50 vagy 25 fps-re kellene kódolni progresszíven, vagy érdemes hagyni interlacingben?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#617) envagyok


envagyok
veterán

Virtualdub nem eszi meg :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#618) MrChris válasza envagyok (#617) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahhoz megfelelő kodecket kell telepíteni, nem egyszerű, aszem pakkok nem jók, youtubról néztem meg hogyan kell.
Ha 50i akkor 25p-be, az jobban méretezhető ha csökkentésre is fog kerülni DVD-re, youtube-ra. De mindent érdemes kipróbálni, ahány kódolás annyi félét kíván.

(#619) envagyok válasza MrChris (#618) üzenetére


envagyok
veterán

maxwell gpu-s nvidia vga-m van. Esetleg létezik valami szoftver, ami kihasználja a hardveres enkódoló tudományát?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#620) envagyok


envagyok
veterán

és h.265-be mekkora bitrate a jó?
mpeg2 25mbps h.264 16mbps h.265 ??

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#621) MrChris válasza envagyok (#619) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vegas elvileg támogat cuda kompatibilist, de marha válogatós. Premiert nemtom.
h.265-el még nem próbálkoztam a kompatibilitás miatt. Kamerám 28-al köpi, fhd avchd-ban az a szabvány maximum. Ha 16mbps-ra tömörítem editálás után számomra megfelelő marad, kb nem látok különbséget. Hatékonyabb az utó feldolgozás, mint amit 'röptében' tud a legtöbb kamera. De mindent ki kell próbálni.

(#622) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Keresek egy olyan programot, ami a lehető leg egyszerűbben tud videókat összefűzni, darabolni.
Lehet ingyenes is, az sem baj, ha nem magyar, de az lenne a legfontosabb, hogy be lehessen állítani, hogy csak összefűzzön, ne konvertáljon. A Boilsoft Video Joiner volt eddig a legjobb, de valamiért nem bírja a több száz kisvideó összefűzését.
Tudok ilyet?

(#623) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Sony vegas pro 13 miért nem jeleníti meg az összes videót betöltéskor?
Csak néhány jelenik meg :(
Pedig az All Project and Media filesre van állítva: [link]
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#624) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy videószerkesztő programot?
Minél egyszerűbb legyen megtanulni és kezelni.
Videókban szereplő emberek feje helyére szeretnék bevágni más fejeket. Egyszerűen, mintha paint-tel kivágnám egyik képről a részletet és ráhelyezném a másik képre. :DD

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#625) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Videót szeretnék vágni Premiere CC-ben, eddig nem is volt gondom vele. Pár napja akármit csinálok, a bevitt egyetlen fájlnyi média szarakodik velem. Egy darab telefonos .3gp videót importáltam, és még így is az a tapasztalatom, hogy önmagán belül elcsúszik valahogy a videó a hanghoz képest. A sávok ugyanott kezdődnek és ugyanott is végződnek, ergo nem konkrétan a sávok vannak elcsúszva egymáshoz, mert jól kezdődnek, és jól is van végük, úgy, ahogyan az a valóságban is megtörtént. A probléma az, hogy pár másodperc után szép fokozatosan elkezd elcsúszni a videó a hanghoz képest, és egy jó 2-3 másodperces csúszásig elmegy. Egy 8 perces videónál észre sem lehet venni, hogy hol lassult be így a videó, és hol gyorsul vissza annyira, hogy a vége megint jó legyen. VLC-ben megnéztem, és semmi baja a fájlnak, nem a telefon a hibás. Csináltam már új projektet, újraindítottam, módosítottam a preview videó beállításokat, semmi. Kipróbáltam, hogy kirenderelem a megcsúszottnak tűnő videót, mi sül ki belőle, és a végeredmény egy valóban megcsúszott videó lett (VLC-vel néztem).
Eddig nem csinált ilyet, de így használhatatlan a program. Tudnátok segíteni?
Köszi! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#626) Boond


Boond
addikt

Valaki találkozott már olyan jelenséggel konkrétan el sem indul a program, holott előtte (eddig) semmi baja nem volt? (Corel\Corel VideoStudio Pro X7) Lehet egy win frissítés az oka??

Tippek miért nem indul el? Fontos lenne.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#627) Boond


Boond
addikt

megoldás:
http://logout.hu/tema/ulead_video_studio_topik/hsz_113-113.html

Tud esetleg valaki magyar corel/unlead fórumot vagy ahol azzal is foglalkoznak aktívabban?
Akár videó/vágással foglalkozó fórumot?

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#628) MrChris válasza Boond (#627) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt inkább a vegas és premier topik a 'pörgősebb'.

(#629) Boond válasza MrChris (#628) üzenetére


Boond
addikt

Igen az sejtettem. Illetve látom, azért is érdeklődtem :)

Külföldi fórumot találtam egyébként ha valakit érdekel, de jó lenne egy magyar is :)

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#630) MrChris válasza Boond (#629) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem a corel mindig buggolt, alig lehetett valamit csinálni. Vegast használok kevésbé bonyolult használni mint a premiert, sok oktatóvideó van. Persze vannak dolgok amik nem igazán jól működnek, pl. az ékezet kezelés alig van, hiába telepítek betűtípust, meg a népszerű track motion nagyon manuális...
Ha egyszerűt keresel még jó lehet a Pinnacle Studio, régen azt használtam, volt neki jelenetekhez egyszerű összepakolója meg feliratozó, de azóta lehet hogy túltolták.

(#631) Boond válasza MrChris (#630) üzenetére


Boond
addikt

"Pinnacle Studio"

Na azt inkább nem, kösz. :) Azzal minden bajom volt...

Nekem szerencsére sok buggal nem volt dolgom/gondom az Unleadnál.. bár lehet a corel kevésbé tett neki tényleg jót, de hát mind1 ez van. Az ékezetekhez, meg, az valószínűleg más programban is gond, elvileg manuálisan kellene pótolni a karaktereket. De ebbe nem merültem bele...

"olt neki jelenetekhez egyszerű összepakolója meg feliratozó"
Ez nem feltétlenül lenne elég :D

De azért tény, hogy unleadban is javíthatnák a verziók óta halmozott hibákat vagy hasonló jelenségeket.
Mondjuk elég sokat fejlődött funkcionalitás terén, az biztos. De kétség kívül a Premier professzionálisabb program lehet.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#632) Boond válasza MrChris (#630) üzenetére


Boond
addikt

Egyébként sikerült megoldani, a másik topicba írtam is, 2 windows frissítés volt az oka, hogy nem indult a program.

http://logout.hu/tema/ulead_video_studio_topik/hsz_113-113.html

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#633) tsyl válasza Boond (#632) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi! :R

Ez tényleg hasznos infó!

17 éve a PH-n....

(#634) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Sziaszok!

Fotósorozatból készítenék timelapse videót, de a stabilizálásba beletört a bicskám.
Egy toronyból készült, és tombolt a szél, így végig mozgott a gép is.

Virtualdub + deshaker plugin eddig elég volt, de ez már túl sok volt neki (vagy rosszul használtam)
3 egymást követő kocka: GIF

Alul a felhők mozognak, a fák is mozognak, a Nap is mozog. Egyedül a torony stabil. Azt kéne valahogy fix pontnak venni.

Melyik programmal, és hogyan tudom ezt megcsinálni? Ami nem vált be:
virtualdub + deshaker plugin
sony vegas + beépített stabilizálás
youtube: [link] Stabil, de a horizonton vibrálást okoz, lásd a videón

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#635) MrChris válasza Drótszamár (#634) üzenetére


MrChris
nagyúr

proDADMercalli V2-t tudom ajánlani, meg a New Blue stabilizátort. Csak próba után derül ki hogy megfogja. Szerintem meg.

(#636) Drótszamár válasza MrChris (#635) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi, a New Blue stabilizátorból találtam trial verziót, este kipróbálom mit tud.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#637) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Egy ilyen videót mennyire lehet lekonvertálni annyira, hogy még azon ne lehessen észrevenni a képminőségbeli romlást? pld Freemake Video Converterrel.
Van néhány videóm amit szeretnék úgy beállítani, hogy a képminősége az eredetiéhez a legjobban hasonlítson, Viszont a méretét le szeretném vinni a lehető legjobban amennyire csak lehet.
Mit kell beállítanom a Freemake Video Converteren?
Kép is jöhet!
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#638) Boond


Boond
addikt

Konvertáló helyett esetleg avidemux pl?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#639) Dalee


Dalee
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a robotporszívóm útját megjeleníteni hasonlóan az alábbi felvételhez:

Robot Teszt

Kérdésem, véleményetek szerint, hogy lehet megcsinálni amint az a videón is látható, azaz a porszívóval megegyező szélességű fekete csíkot húzza maga után a robot?

Köszi:

D.

[ Szerkesztve ]

(#640) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Sony vegas pro 13-at használok.
Hogyan lehet vízjelet eltüntetni, vagy a meglévőre valami mást tenni, kitakarni?
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#641) MrChris válasza makoss (#640) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Vegas fórumban válaszoltam.

(#642) Atomantiii


Atomantiii
őstag

4:2:2 formátumú ts fájlt (H264 - MPEG4 - AVC) milyen programmal lehetne megvágni?

(#643) tsyl válasza Atomantiii (#642) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az Adobe Premiere biztosan lekezeli.

17 éve a PH-n....

(#644) Boond válasza Atomantiii (#642) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem a legtöbb program kezeli. Corel video stúdió is pl.
(H264 - MPEG4 - AVC))

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#645) Atomantiii válasza Boond (#644) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm mindenkinek, megpróbálom.

(#646) height


height
aktív tag

Sziasztok!

Készítettem a napokban egy mp4es videót, csak az a baj vele, hogy sötét lett.
van erre valami megoldás ?
Esetleg van program amivel világosabbá tehetném ?

(#647) MrChris válasza height (#646) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van. Pl microsoft féle ingyenes windows movie maker és abban a brightness, a contrasttal pedig utánna kicsit széthúzod. Youtubon van tutorial, csak beírod mi kell.

(#648) height válasza MrChris (#647) üzenetére


height
aktív tag

köszönöm :R

(#649) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Egy olyan programot keresek, amivel videót tudok vágni és feliratot égetni. Olyan kéne, ami minden formátumot ismer. VirtualDub-bal akármilyen videót próbálok tallózni hibát ír ki. A hibáknak mindig utánanéztem, keresgéltem és találtam megoldásokat, de úgy sem működik. Sony Vegas 11 pedig az .mkv formátumot nem ismeri.
Létezik olyan program ami az összeset ismeri és nincs vele semmi gondja?
Unom már hogy állandóan amikor videót próbálnék vágni ilyen-olyan plugint kell leszednem, kodeket stb.
Egyszerűen csak egy videót akarok megvágni, olyan nehéz ehhez programot találni 2016-ban? :W

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#650) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Van valakinek ötlete arra, hogyan lehetne egy ts kiterjesztésű fájlból kinyerni a dvb vagy teletext feliratot?

Mert ugye ha átalakítom mkv-ra az mkv toolnix-al akkor már leveszi róla a feliratot és nem tudom kinyerni mkvinfo GUI-val úgy, mint az mkv fájlokról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.