Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok.

Tök egyszerű videóvágásra keresek progit családi felvételek egybefűzése, fade in out... esetleg felirat beszúrás de ez sem feltétel ha ezen múlik...
A fő gondom hvec-h265 a samu telóval igy mentegettem már jópár éve nem gondoltam ez gondot jelent a videóvágoknak 2021 ben :) . Probáltam Filmora meg Camtasia mind bőséggel jó lenne csak kiírják hogy ááá h265 esélytelen. Tudom ha átkonvertálgatom megoldás de a sok családi videót macera kicsit. Hátha tudtok javasolni valamit....

Köszi :R

(#1352) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Hátha tudtok segíteni. mp4-es videóról van szó, de a második videó nem ott kezdődik mint ahol az első véget ér, hanem időben hamarabb. Van valami egyszerű program amivel össze lehetne szerkeszteni egybe, de úgy hogy folyamatosnak tűnjön? Nem tudom hogy érthető-e amit írtam. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1353) Prosector válasza tupacamaru (#1352) üzenetére


Prosector
addikt

Ezt barmelyik editorral meg tudod csinalni, valaszd amelyik a legszimpatikusabb.

2felekeppen is csinalhatod:

- levagsz a 2. vidibol amennyit kell es hozzailleszted az 1.-hoz
vagy:
- vagni sem kell, az 1. vidi vege ala betolod a 2. elejet, amennyire kell es igy kirendereled egybe

Ha nem privat jellegu a tartalom, megcsinalom neked szivesen, par perc az egesz.

(#1354) tupacamaru válasza Prosector (#1353) üzenetére


tupacamaru
veterán

Vágással meg tudnám csinálni, de azt hittem van erre valami egyszerűbb megoldás. :B
A második verzióra tudnál ötletet adni valami ingyenes megoldásra?
Megpróbálom megcsinálni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1355) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, felmerült, hogy a még fizikai adathordozón (DVD) lévő filmeket jobb lenne a NAS-on tárolni. Mi az ajánlás így 2020-21-ben, mivel illik rippelni?

Első blikkre a Makemkv és Handbrake topikok jöttek velem szembe. Datahoarder redditen persze az előbbi ment (sznobságból felteszem... :) ) - de nekem nem kell 1:1 bithű másolat, csak legyen szép, nézhető és persze lehetőleg kisebb 4.7GB-nál a kontent. Az eredeti média amúgy is megmarad majd valahol a pincében / padláson.

Szóval egyelőre arra jutottam, hogy a handbrake és valami tömörítés nekem tökéletesen megfelelne, de igazából tök vagyok a témához, utoljára kb. 2002-ben tömörítettem xvid videókat. Azóta gondolom történt egy-s-más ezen a területen.

(#1356) elistvan válasza vzozo (#1355) üzenetére


elistvan
senior tag

Én xvid4psp 5-ös változatával készítettem mkv-ket a gyári dvdkről ezelőtt pár évvel használja a több magot széles körűen beállítható. Kimeneti méret vagy bitráta illetve képernyőfelbontás is megadható 1 vagy 2 pass is.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1357) Prosector válasza tupacamaru (#1354) üzenetére


Prosector
addikt

Biztos vannak ennel egyszerubbek, de en a DaVinci Resolve-ot hasznalom, van belole free verzio is, az is nagyon sokat tud.

(#1358) tupacamaru válasza Prosector (#1357) üzenetére


tupacamaru
veterán

:R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1359) Felvidék Br.


Felvidék Br.
újonc

Sziasztok tudna valaki segíteni? Egy 3840x2160 felbontású videót szeretnék 3840x1600 ra átalakítani. A videó HEVC kodek MKV 10bit HDR. Premiere pro ugye nem támogatja filmora viszont nem ismeri fel. Gondolom a 10bit miatt. 21:9 es a monitorom és ezért szeretném átalakítani a videó felbontását mert a felvétel alapból 21:9 es. Tehát csak a fekete sávokat szeretném eltüntetni. A választ előre is köszönöm.

(#1360) Falovas válasza Felvidék Br. (#1359) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ha jól értem, a kép tartalmaz alul felül fekete sávokat, amiktől szeretnél megszabadulni. Az [XMedia Recode] letudja szedni a fölösleges fekete részeket a felbontás, vágás effektekkel.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1361) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!
Ki tudna ajánlani egy jó videó vágó-összeillesztő programot? Nem kell nagy tudás, köszi!
:)

(#1362) dokee78


dokee78
félisten

Egyszerű videó szerkesztő programot keresek amivel ki lehet takarni rendszámot vagy arcot!

(#1363) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van egy 8,5gb-os mpg file-om, mivel tudnám átkonvertálni mkv-be?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1364) Falovas válasza cikasz (#1363) üzenetére


Falovas
aktív tag

Az XMedia Recode -dal.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1365) weman


weman
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok ajánlani olyan videóvágó progit amivel tudok úgy filmet vágni, és a vágott anyagot úgy menteni, hogy az ne járjon újrakódolással, minőségromlással? Magyarán a film kódolása maradjon teljességében ugyanaz, mint az alapanyagé. A film kódolása: MKV X264 / CRF 20

(#1366) liszi70 válasza weman (#1365) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#1367) weman válasza liszi70 (#1366) üzenetére


weman
csendes tag

Örök hála! :R

(#1368) mis69


mis69
tag

Sziasztok!

Elnézést hogy ide írok de a feliratos topicban már rég volt hozzászólás. Angol nyelvű feliratot bemásoltam egy az egyben az időkkel együtt a google fordítóba, és a lefordított szöveget kicseréltem (bemásoltam az srt fájlban) de így nem érzékeli a feliratot. Miért nem? Ha esetleg valaki ért hozzá köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1369) elistvan válasza mis69 (#1368) üzenetére


elistvan
senior tag

Amikor elmented a feliratot mondjuk jegyzettömbben a mentés ablakban a kódolás fajtáját változtasd meg úgy már vinni fogja (ansi v utf8).

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1370) mis69 válasza elistvan (#1369) üzenetére


mis69
tag

Nem akar sikerülni. UTF-8 a kódolása az eredeti srt-nek. Ha megnyitom a már kicserélt fájt és mentés másként-ra nyomok az ablakban szintén UTF-8 a kódolás. A kicserélt srt-t ha be akarom tölteni a Subtitle Workshop-ba akkor azt írja rossz felirat vagy nem támogatott forma. Ha viszont csak a szöveget cserélem ki (a számozást hogy hanyadik szöveg vagy az időpontok ahhoz nem nyúlok) akkor működik. Így viszont nagyon macerás a szöveg kicserélése azért akartam csak mindent törölni és beilleszteni a lefordított szöveget mindennel együtt. Nem cseréltem az egész szöveget csak néhány sort.

[ Szerkesztve ]

(#1371) nemurea válasza mis69 (#1370) üzenetére


nemurea
aktív tag

Két dolog, most, hogy ránéztem: az egyik, hogy remélem, valami normális szövegszerkesztőt használsz, Notepad++ vagy PsPad. A másik, hogy most kipróbáltam egy random srt-vel, annyi különbség, hogy én magyarról angolra fordítottam:

1
00:00:11,450 --> 00:00:13,600
Voltál már korábban pszichológusnál?

00: 00: 11,450 -> 00: 00: 13,600
Have you been to a psychologist before?


A translate beletett space-eket a kettőspontok után és a --> helyett csak -> látszódik.

(#1372) elistvan válasza mis69 (#1370) üzenetére


elistvan
senior tag

Küldd át a file privátban megnézem!

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1373) mis69


mis69
tag

Igen az a probléma amit nemurea írt. Kijavítottam a space-eket meg a "nyilakat" és így működik. Köszönöm mindkettőtök segítségét.

(#1374) elistvan


elistvan
senior tag

A netről szedtem le online videót mp4-be aac hanggal a tulajdonságoknál az alábbi kép fogad 0kbps. A hang pc-n akadozik (a profilomban lévő 3. gen i5-össel 270x kártyával). A tv-n lejátszva nincs hang. Mit lehet tenni, hogy helyrehozzam a hangot? Van valami ami javíatni tudja újrakódolás nélkül?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1375) GalaHU


GalaHU
őstag

Egy Synology NAS átal készített TimeLapse videót szeretnék lassítva megnézni, ehhez keresek olyan lejátszóprogramot ami ezt akadásmentesen tudja, legjobb lenne, ha kockánként is léptetni lehetne. A VLC-t próbáltam, de nem folyamatos a lejátszás, hanem néha ugrál. :(

Valami ötlet?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1376) MrChris válasza GalaHU (#1375) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennyiből nem nagyon lehet megállapítani mi a probléma. Valahol van egy szűk keresztmetszet (kicsi adatkapcsolati sebesség, túl nagy videó adatsebesség, nem bírja a CPU, HEVC kódolású és leterheli...), vagy kodek probléma, vagy kódolási próbléma... Egy megosztott videómintával lehetne talán előrébb jutni.
MPCHC egy elég erőforrás hatékony lejátszó, ha megállítod léptetni is lehet (ctrl+right).

(#1377) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Adott egy vidófájl, amiben a Mediainfo szerint van hang, de annak ellenére egyáltalán nem lehet hallani.

Sáv száma : 2
Formátum : AAC LC
Formátum/adatok : Advanced Audio Codec Low Complexity
Kódek azonosító : mp4a-40-2
Időtartam : 1 óra
Duration_LastFrame : -9emp
Adatsebesség mód : változó
Adatsebesség : 128 kb/s
Legnagyobb adatsebesség : 3 072 kb/s
Csatornák száma : 2 csatorna
Channel layout : L R
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 kHz
Képkockasebesség : 46,875 FPS (1024 SPF)
Compression mode : Lossy
Adatfolyam mérete : 81,2 MiB (7%)
Default : igen
Alternate group : 1

Van valakinek valamilyen ötlete, hogy hogyan lehetne kijavítani a hangot?
Köszi!

(#1378) elistvan válasza neo81 (#1377) üzenetére


elistvan
senior tag

Beteszed valami hangszerkesztőbe ami megnyitja és nyomsz rá egy normalizálást.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1379) imangasta


imangasta
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnénk kérni szellemképes videók javítására létezik valamilyen program ami ezt kijavítja úgy hogy a videó minősége ne romoljon[link]?

(#1380) Falovas válasza neo81 (#1377) üzenetére


Falovas
aktív tag

Az XMedia Recode-val tudod normalizálni 89dB-re a hangot, úgy, hogy a videósávot másoláson hagyod.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1381) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok,
12 éves gépem helyett nyárig szeretnék egy új PC-t. Szeretném, ha a 4K - családi - videók (240 Mbps)szerkesztése nem okozna neki gondot, szerkesztés közben a timeline aránylag egyenletes maradjon. Egy i5-ös prociban (vagy vmi hasonló AMD) gondolkodnék. A GPU-k aranyára miatt pici segítség kellene, melyik még az a használható szint, amit meg kellene ugrani, hogy ez a fajta timeline folyamatosság meglegyen?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1382) Márványember


Márványember
újonc

Segítséget szeretnék kérni! Olyan videószerkesztő programot keresek, ami futna egy Samsung notebook-on és meglehet benne változtatni a videó hátterét. Úgy képzelem, hogy photoshop-szerűen (de szép szó :)) körbevágom a videón lévő egyébként mozgó alakot és egy külön rétegre rakom, majd kicserélem a videó hátterét. Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen program?

(#1383) MrChris válasza Márványember (#1382) üzenetére


MrChris
nagyúr

Létezik.

(#1384) Falovas válasza MrChris (#1383) üzenetére


Falovas
aktív tag

Na, már itt is divat lett a trollkodás? ;]
Gondolom , az Adobe After Effects lesz a helyes megfejtés.
De még azzal sem egy egyszerű mutatvány, gondolom.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1385) MrChris válasza Falovas (#1384) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem trollkodás miatt voltam rövid és velős. :D Kb mindegyik népszerű progival meg lehet csinálni, de nincs királyi út, nem igazán ettől függ mennyi a szívás. Samsung notbúkkal meg nem lehet mit kezdeni.

(#1386) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Nézegetek sokszor motoros-autós videókat amikor a sarokba hozzá van adva fordulatszámmérős, és sebesség kijelző grafikon. Sokszor még a pedálok állapota is.

Full széria autókon is látok ilyet, és olcsóbb kamerákkal készült felvételeken is.

Honnan veszi az adatokat a szoftver? Segg hülye vagyok, de nem jövök rá hogy mi a trükk. :D

(#1387) dynax


dynax
tag

Sziasztok! Davincit szeretnék használni de kicsit összekeveredtem a video formátum beállításnál :) Egy canon g25-öm van ami elvileg 50i-ben vesz fel. A videot a windows 25fps-nek látja így gondoltam 50 félkép az 25 egész kép :) Viszont amikor behuzom a 25fps timelinera akkor hibát ír. Ha changere nyomok akkor átvált 50fps-re. Tudom van interlace mod a timeline beállításnál de akkor sem enged 25 fps-t csak 50-et én viszont 25-ben szeretném. A metadat résznél szintén 25 fps van de upper field dominance-ban van. Hálás lennék egy ksi segítségért :)

(#1388) MrChris válasza dynax (#1387) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nemtom tisztában vagy e vele, hogy az 50i az 50 időben egymás után következő fésűsen egymásba illeszkedő képből áll, vagyis képpárok vannak A (upper) és B (lower) frame. Ha egyetlen képen jeleníted meg a két félképet és mozgást tartalmaz az így fog kinézni. Ebből 25 képet csinálni sorfelbontás felezésével lehet kidobva az egyik félképet, vagy összeblendelve ami mozgásoknál nem annyira szép. Lényeg hogy nem tisztán kapod meg a teljes képet 25p-n. Ez a beállítás nem jó? A videós topikban vannak DR guruk.

(#1389) dynax válasza MrChris (#1388) üzenetére


dynax
tag

Igen , az 50i jelentését ismerem :) csak gondoltam hogy van megoldás hogy 50 félképből legyen 25 egész , nem hiszem hogy mindenki csak 50fps-el játsza le mivel a monitorokon már 20 éve is volt egy NI jelzés ami a non interlacet takarta , tehát valahogy összerakták egész képpé :) Pontosan azt csináltam ami a videon volt de nálam ha bepipálom az interlace részt nem enged 50-től eltérő playback rátát mig itt a videon pl 24 van beálltva pedig ott aztán ténlyeg kell egy kis matek hogy kijöjjön :)

(#1390) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Davinci-ben szeretnék egy egyszerű kliprészlet másolást, de akármit csinálok a timeline legelejére szúrja be, hiába van ott a "piros függőleges vonal" (playhead?) ahova szeretném hogy kerüljön a másolat. Mit ronthatok el?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1391) Prosector válasza StLui (#1390) üzenetére


Prosector
addikt

Szia, nem regebbi verziot hasznalsz? Nekem a 16osban csinalt ilyesmit, de a 17ben mar mindig a playhead ele rakja a copyt.

(#1392) StLui válasza Prosector (#1391) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!
nem frissítettem már, de egyszercsak addig próbálkoztam míg "megjavult". De úgy emlékszem nem is újraindítással oldódott meg.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1393) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Szisztok, Edius (9)-hez ért valaki itt?

(a szoftver, a munkakörnyzet adott, tehát köszönettel olyan választ nem szeretnék,
hogy használjak helyette X, Y vagy Z szoftvert :) )

A következő dolgot szeretném megoldani Ediuson, de a neten nem lelek tutorialt hozzá:
https://youtu.be/F_GIckctqRw

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#1394) Prosector válasza aytukabozs (#1393) üzenetére


Prosector
addikt

Locked-on stabilization helyett esetleg object/motion/camera tracking vmelyike nem lehet megoldas?

(#1395) aytukabozs válasza Prosector (#1394) üzenetére


aytukabozs
addikt

köszi ránézek

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#1396) pintyesz


pintyesz
senior tag

Üdv mindenkinek!
Edius 6.5 műköés közben inkább CPU-ra támaszkodik ,mint videókártyára?
Esetleg szinte csak CPU-ra?
Köszönöm a válaszokat előre is :R

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#1397) cigam válasza pintyesz (#1396) üzenetére


cigam
félisten

Az attól függ. Első sorban CPU-t használja mindenre, de van külön effekt szekció, ami direkt a VGA gyorsítókon számol. Persze ez is függ pár dologtól. [link]
Plusz a rendereléskor is csak az Intel CPU-kba épített encoder tud rásegíteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1398) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Videómagnóról digitalizáltam pár családi videót Debut (NCH) szoftverrel az alábbi beállításokkal:

Ha megnyitom bármilyen videó szerkesztővel pl Corel VideoStudio 2020 vagy az NCH videopad, a hang tökéletes, nem csúszik.
Ha megnyitom VLC playerrel(vagy bármely más lejátszóval) és beletekerek a videóba a hang elkezd csúszni és nem marad szinkronban a képpel. Ha átkonvertálom pl Corellel (avi, mp4, mkv) és megnyitom a kimeneti fájlt egy lejátszóval és beletekerek megint elkezd csúszni.
Ez mitől lehet és hogy kell kiküszöbölni hogy ne csússzon el a hang ha beletekerek ?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1399) cigam válasza szabi325 (#1398) üzenetére


cigam
félisten

avi-ba h.264? Vagy csak az ablak neve fura?
Eleve nem biztos hogy jó ötlet röptében, valós időben h.264-be tömöríteni. Pl. dv avi-ba tömörítetlenül bedigized, és a vágó programban tudod feljavítani (képet/hangot normalizálni), majd a mentéskor a neked tetsző módon lementeni.
Valóban nagyobb erőforrás igényű a dolog, de lesz ideje a kódernek kidolgozni a képet. VHS-nél különösen gyakori a képkocka eldobása a gyenge szinkronjel miatt. Valós időben ezt úgy korrigálni hogy fix az fps, elég nagy kihívás. Ez pl. okozhatja, hogy adott frame-re ugorva (mert nem 1:34-re ugrik a program, hanem a 2350. frame-re. Ha volt képkocka dobás, máris csúszik a kép meg a hang. hiszen hang lehet stimmel, de ha 5 frame-et már eldobott, logikus hogy felborul a szinkron.
Esetleg másik digitalizáló programmal is próbálkozhatsz. Milyen HW-el digitalizálsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1400) szabi325 válasza cigam (#1399) üzenetére


szabi325
tag

Köszi amit írtál így már kezdem érteni a dolgot, igen elvileg avi h246 -vel.
A HW eszköz ez: [link] , digitalizáló programok közül próbáltam Corel-t de az hibát dob capture közben, Arcsoft showbiz-t az nem mutat live képet capture közben így nem tudom hol jár a kazetta. Ezért maradt a Debut (NCH) de ha volt mással tapasztalatod akkor megköszönöm ha megírod a nevét.
Ezek a lehetőségek vannak:

Akkor itt rápróbálok a DV Encoder PAL-ra vagy esetleg látsz mást amivel érdemes próbálkozni?

Ha nem aviban rögzítek hanem mpg-ben akkor meg néha nincs meg a 25fps és látni hogy nem folyamatos a kép.

Van egy DV kamerám is, és eszembe is jutott hogy régen amikor azt vettem át PC-re akkor is jártam úgy hogy hosszú felvételnél elcsúszott a hang... így gondolnám hogy ez valami beállítás lehet amit soha nem tudtam helyesen használni.

Illetve ahogy mondtam ha a vágóprogramban 55 perchez tekerek és az utolsó 5 percet konvertálom ki akkor ott nem csúszik el a hang (szóval 55 percnél az van aminek lennie kell viszont ha a teljes 1 órásat mentem ki akkor ott már elcsúszott van, pedig a forrás ugyanaz az 1 órás avi fájl amit felvettem). Szóval innen úgy gondolnám hogy valamiért a beállítás rossz amivel próbálkozom Corelben:

Próbáltam MPEG2 -ben is elmenteni az alábbi beállításokkal de ott is csúszott a hang ha a teljes 1 órás felvételt hagytam:

Vagy próbálkozzak Adobe Premiere-vel? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.