Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Prosector válasza radi8tor (#1300) üzenetére


Prosector
addikt

Nincs mit :R

(#1299) flash: esetleg meg ebben a topikban tedd fel a kerdest, ha itt nem kapsz valaszt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1302) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Tudnátok ajánlani egy ingyenes programot (az sem baj ha magyar) amivel lehet videót vágni/szerkeszteni és nem zaklat egy idő után, hogy vegyem meg? Nem kell túl profinak lennie, csak amatőr szinten szoktam ezzel foglalkozni.

(#1303) Prosector válasza Chris0321 (#1302) üzenetére


Prosector
addikt

DaVinci Resolve-rol tudok nyilatkozni: van belole full free verzio es nem csesztet, h vedd meg(legalabbis nalam soha nem csinalta).

Max annyit csinal, ha olyan funkciot akarsz hasznalni, ami a freeben le van tiltva, akk felugrik 1 ablak, h elerted a free verzio funkcionalitasanak hatarait.

A UI sztem eleg user-friendly es render timeban kb a legjobb jelenleg.

De mint mindegyik ilyen szoftverhez, ehhez is kell kis ido mire atlatod.

Magyar nyelvurol nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#1304) Chris0321 válasza Prosector (#1303) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm, megnézem. Videopad Video Editor-t használtam eddig te kijelentette, hogy a trial résznek vége és nem hajlandó működni.

(#1305) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hogyan, mivel lehetne egy 1280x720-as videót úgy lekonvertálni, hogy az még nézhető, hallható tartományban legyen messengeren átküldve?
:R
Ezeket a programokat használom: Vegas pro 17, XMedia Recode, Avidemux 2.7 - 64 bits.
Videó adatai:
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media / Version 2
Codec ID : mp42 (isom/mp42)
File size : 655 MiB
Duration : 11 min 22 s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 8 054 kb/s
Encoded date : UTC 2020-07-22 10:11:44
Tagged date : UTC 2020-07-22 10:11:44
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings : CABAC / 1 Ref Frames
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, Reference fra : 1 frame
Format settings, GOP : M=1, N=30
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 11 min 22 s
Bit rate : 7 862 kb/s
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.341
Stream size : 640 MiB (98%)
Language : English
Encoded date : UTC 2020-07-22 10:11:45
Tagged date : UTC 2020-07-22 10:11:45
Codec configuration box : avcC
Audio
ID : 2
Format : AAC LC
Format/Info : Advanced Audio Codec Low Complexity
Codec ID : mp4a-40-2
Duration : 11 min 22 s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 192 kb/s
Maximum bit rate : 497 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Channel layout : L R
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 46.875 FPS (1024 SPF)
Compression mode : Lossy
Stream size : 15.4 MiB (2%)
Language : English
Encoded date : UTC 2020-07-22 10:11:45
Tagged date : UTC 2020-07-22 10:11:45

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1306) makoss válasza makoss (#1305) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1307) MrChris válasza makoss (#1306) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nagyjából ez a lényeg:
Overall bit rate : 8 054 kb/s
Ezt a youtube lenyomja 1-1.5mbps közöttire, ha az megfelel az xmediarecoddal te is azt állítsd be. Nem használok messengert.

(#1308) makoss válasza MrChris (#1307) üzenetére


makoss
addikt

Oké, köszi!
És ez a Overall bit rate merre van a XMedia Recode-on? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1309) MrChris válasza makoss (#1308) üzenetére


MrChris
nagyúr

A videó fülön.
Bitrate (kbps):
h264 kodeket használj.
Ha nem a te tárhelyedet foglalja akkor feltolnám az eredetit, könnyen lehet, hogy a messenger átkódolja, hogy a saját felületén jól tudja megjeleníteni.

(#1310) makoss válasza MrChris (#1309) üzenetére


makoss
addikt

Nálam nem így van.
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1311) MrChris válasza makoss (#1310) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ott Bitaránynak hívja.

(#1312) makoss válasza MrChris (#1311) üzenetére


makoss
addikt

Megtaláltam de nagyon rossz lett az eredmény :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1313) varilaco


varilaco
újonc

Üdv!

Amatőr kérdéssel fordulok hozzátok.
A google a barátom,a youtube is,de mégsem találtam megoldást.
Néhány videó fájlt nem tölt be, "media offline" üzenettel.
Nem voltak megnyitva előzőleg,új projectre is ezt hozza ki,frissen mentett videókra is ez az üzenet fogad. Resolve újratelepítve más helyre,videókat próbáltam a memóriakártyáról is beolvastatni,de semmi. A videó felbontás,codek,azonos,csak színprofil beállításokat próbáltam.Érdekes,mert indexkép sem jelenik meg hozzájuk.
Elég tanácstalan vagyok,a youtube-on csak arra találtam megoldást,hogyha mozgatva voltak a projectből a vieóanyagok,akkor újra kerestethetem,kijelölhetem az új mappát nekik,nem pedig arra,hogy a friss projectbe friss videók betöltésén is előjön ez a probléma. Videólejátszó (VLC) gond nélkül játsza a videókat.

Köszi ha valakinek van ötlete!

Az FPS lehet probléma? Mintha a 120-asokat nem látná.

[kép] [kép] [kép]

Oké,Oké.

Még pár perc a Youtube-on,és meglett a "hiba" oka.
Nem volt a gépemen HEVC codek,azaz a windows-on.
Azért így írom,mert a VLC gond nélkül lejátszotta,de pl a win10 lejátszója nem.
Ahogy a DaVinci Resolve sem látta,érdekes hogy nincs benne kodek erre.
A lényeg hogy megoldódott.
Ha gondoljátok töröljétek,de hátha jó lehet valakinek okulni belőle.

Pacsi :))

[ Szerkesztve ]

(#1314) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Akarok egy videot ugy osszerakni,hogy adott egy video mondjuk 6 perc.
ebbol a videobol menne vegig az audio is ,de en egy masik video savbol is bevagnek idonkent par masodpercet ugy ,hogy a fo video audiojaja menne az alatt is.
Remelem ertheto voltam.
Wondershare Filmora programmal csinalgattam eddig a videokat ott ez nem tudom megoldani.
Milyen programmal tudom azt megcsinalni?

(#1315) Falovas válasza Gsx-rr (#1314) üzenetére


Falovas
aktív tag

Szerintem ezt minden szerkesztőnek tudnia kellene. Válaszd külön a videósávot és a hangsávot. Onnantól fogva menni fog...

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1316) jani-wan


jani-wan
tag

Üdv
Szeretnék kis segítséget kérni.
Egy filmet vágtam össze, és minden jó amikor a szerkesztő progiban visszanézem, de amikor elmentem a videófájlt, a hangba belekerül valami folyamatos sercegő pattogó hang.
Ez mitől van, és hogy lehet ezt elkerülni?

(#1317) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Movavi Video Editorral próbálkozok itthon. Van arra módszer, hogy alpha channel háttérrel rendelkező fotókat (pl. ez [link] )rakjam be a videó mellé úgy hogy a szürke kockás részeket eltávolítom. Ezt lehet a video szerkesztőben vagy külön kell?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1318) Lecs@


Lecs@
addikt

Sziasztok. Rövid céges promóvideó szerkesztésére alkalmas progit keresek. Win 10 vagy androidra. Pár rövid vidórészlet lenne benn, pár kép. Ha lehet zene, effektek stb.

Kezdő vagyok, de kitartó. Szívesen megtanulnám.

Hogy tudnám elkezdeni, melyik appal lehetne szerencsém ?

:R

512 GB

(#1319) SharpSA válasza Lecs@ (#1318) üzenetére


SharpSA
veterán

Movavi szerintem jól használható és egyszerű. Én ezt használom.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1320) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Eredetileg 25 fps videót érdemes 29.97 fps-el elmenteni szerkesztés után? Alapból a szerkesztő ezt ajánlja fel. Maradjak ennél, vagy mindenképp 25 fps-el mentsem? Származik előnyöm-hátrányom belőle, ha nem az eredeti az fps?

(#1321) MrChris válasza liszi70 (#1320) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem érdemes. Hátrányod mindenképp lesz, valszeg a progi figyelmen kívül hagyja a forrás formátumát és default az ntsc, tele lesz interpolált képpel. Mentsd azonos fps-el.

(#1322) liszi70 válasza MrChris (#1321) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, akkor maradok 25-nél, köszi!

"tele lesz interpolált képpel"
Ebből milyen hátrányom származik a gyakorlatban?

Még egy kérdés. Az eredeti anyag dv avi, ami 27-29.000 kbps. Ebben is maradjak az eredeti bitrátánál, és a szerkesztés után elmentett mp4 is legyen kb. 28.000 kbps, ha az eredeti minőséget szeretném elérni?

[ Szerkesztve ]

(#1323) liszi70 válasza liszi70 (#1322) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kérdésem lényege, hogy érdemes-e az eredeti nagyságra növelni a bitrátát, vagy mp4 esetén csak a helyet foglalom feleslegesen, annyival nem lesz jobb a minőség? :)

[ Szerkesztve ]

(#1324) MrChris válasza liszi70 (#1322) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az interpolált kép két kép közé kiszámolt általában elmosott, gagyi harmadik. Minél több a mozgás annál rosszabbul néz ki. Nyerni nem nyersz semmit.

Növelni nem érdemes a bitrátát. FHD sztenderd a 28mbps. Ha jó minőségű a kodek, pl x264, vagy ffmpeg (ennek gui-s 'változata' az xmediarecode) akkor 20 alá is bátran le lehet menni, akár 10-ig. Youtube 1-1.5 közöttit használ.
Viszont nem CBR-t javasolnék hanem CRF-et (Constant Rate Factor ) 18-23-as érték között. Minél kisebb annál nagyobb lesz a bitráta.

(#1325) SharpSA


SharpSA
veterán

Windows alá melyek a legjobb ár/érték arányú programok?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1326) liszi70 válasza MrChris (#1324) üzenetére


liszi70
nagyúr

:R

"FHD sztenderd a 28mbps"

Akkor az kb. annyi, mint az eredeti anyag 27-29.000 kbps-e. Igaz, nem full hd-n, hanem 720x576-on. A szerkesztés után elmentett anyag viszont 1280x960 mp4, ennek keresném az ideális bitrátáját, ami biztosítja, hogy ne legyen minőségromlás, de ne is pazaroljak helyet feleslegesen.

"nem CBR-t javasolnék hanem CRF-et (Constant Rate Factor ) 18-23-as érték között"

Ilyen beállítási lehetőség nincs az általam használt Movavi videóvágóban. VBR van, meg Custom, ahol a bitráta fixre állítható, tehát gondolom cbr lesz. Meg van Auto, ami szerintem elég alacsony bitrátára állítja. (Persze lehet, hogy neki van igaza gyakorlati szempontból. :) )

A dv avi-ból mp4-be konvertálásnak elvileg van minőségrontó hatása, ha a bitráta egyezik?

[ Szerkesztve ]

(#1327) MrChris válasza liszi70 (#1326) üzenetére


MrChris
nagyúr

29.000kbps = 29mbps. Valóban a régi SD dv kamerák magas bitrátán dolgoztak, jóval kevésbé hatékony volt a kodek, a kor processzorához igazítva. 60 perces dv kazetta kb ~12GB-os volt, 12GB-ba ma 4k filmet tömörítünk. :D

576-ból felinterpolálni 960-ra nem sok értelme van, csak rontod a bitarányt. Ha nagyobb felbontású lesz a megjelenítő az majd elvégzi a konverziót.
Nem ismerem a Movavi-t, gondolom 576p-nek elég a sacc 6mbps, de még lehet bátran lejjebb is menni. Újra példának hoznám a Youtubot ahol ebből a 4k-t oldják meg. Más okból ha valami kétségem van akkor pár másodpercet kirenderelek a videószerkesztőből és megnézem jó e.

Ha jól kódol a Movavi akkor teljesen jó lesz az mp4, gondolom ez h264-et takar, mert az mp4 elég sokféle kódolású lehet, konténerfájl. Akár h265 is, vagy H.262...

(#1328) Falovas válasza liszi70 (#1326) üzenetére


Falovas
aktív tag

Állítsd be úgy, hogy a renderelés felbontása egyezzen a nyersanyag felbontásával. A 720x576-os felbontást nem érdemes növelni, mivel jobb minőséget ezzel nem lehet elérni. A bitráta az egy elég érdekes kérdés. Érdemes párat kísérletezni, 30 másodperces darabkákkal. Egy jó MP4; H264-es kodekkel egy 1080p-és (Full HD) anyagot akár 2500 Kbps(Átlagos bitrátás módban)- al is gyönyörűen le lehet konvertálni. Lásd XMedia Recode. Ez azt jelenti, hogy akár 4-5000Kbps-re is felugorhat a bitráta amenyiben igényli a videó képinformációja. De egy statikus képnél ez leesik akár 1000Kbps-alá. Például a rarbg-ről ( vagy az Yify-ről) már jó ideje lehet ilyen átlagos 2500Kbps bitrátás 1080p-és BDrip filmeket letölteni "kiváló" minőségben, legalábbis nekem tökéletes. Így a fájlméret 2-3 GB között tartható(egy kb. 1,5 órás film esetén). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a Te esetedben is érdemes kipróbálni, hogy milyen eredményt hoz egy VBR beállítás. Ami a Premiere Pro-ban úgy működik, hogy meg kell adni egy célértéket és egy maximum értéket. Egy 720x576-as felbontásnál még kisebb bitrátákkal lehet dolgozni. Mondjuk célértéknek meg lehet adni 1500Kbps-t, maximumnak pedig 2500-at. Természetesen MP4; H264 -es kodekkel. és maradva az eredeti fps-nél.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1329) liszi70 válasza MrChris (#1327) üzenetére


liszi70
nagyúr

És Falovas:

Igen, mp4, H264-ről van szó, ebben mentem az anyagot.

"576-ból felinterpolálni 960-ra nem sok értelme van, csak rontod a bitarányt."
"Állítsd be úgy, hogy a renderelés felbontása egyezzen a nyersanyag felbontásával. A 720x576-os felbontást nem érdemes növelni, mivel jobb minőséget ezzel nem lehet elérni."

Tudom, eszembe sem jutna az eredetitől különböző felbontást használni, de sajnos a movavi nem tud 720x576-ban elmenteni. Ezeket tudja. Emiatt választottam az 1280x960-at. Vagy melyiket válasszam? :F Egyébként jónak tűnik pc-n és médialejátszón is az eredmény. (A movavi-tól nem szívesen válnék meg, remek, egyszerű és nagyszerű progi, még ha nem is egy adobe premier, de nekem teljesen megfelelő a tudása. :) )

Milyen hátránya jelentkezhet, ha nem pont az eredetivel megegyező a felbontás?

Rendben, megpróbálom 20-30 mp-es anyagokkal a jóval kisebb bitrátát. Valószínűleg az Auto-mód 9.000 kbps körüli bitrátája is bőven jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1330) liszi70


liszi70
nagyúr

Nem jó a link.
Ezeket tudja.
Illetve customban tud 720x576-ot is, de valamiért alsó-felső csík jelentkezik, tehát sajnos használhatatlan. Csak a választható opciókban szereplő felbontásokon ad megfelelő eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#1331) liszi70


liszi70
nagyúr

Még egy kérdésem lenne. :B Hogy a bánatba jön ki a DV AVI 720x576 felbontása? 4:3 képaránnyal elvileg 768x576 lenne pixelhelyes, de tény, hogy nem annyi, hanem 720. Ami 1.25 arányszámnak felel meg, ellenben a 4:3 és 768x576, az 1.3333333 arányszámú. Hogy lesz ebből pontosan 4:3? Oké, hogy a megjelenítő korrigál, de miért nem pixelhelyes a felbontás, mint ahogy pl. a full hd is az? :F

[ Szerkesztve ]

(#1332) MrChris válasza liszi70 (#1331) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tutorials/Video/Pixel Aspect Ratio

Milyen hátránya jelentkezhet, ha nem pont az eredetivel megegyező a felbontás?
Röviden minőségromlás, amit az interferencia okoz.

(#1333) liszi70 válasza MrChris (#1332) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon köszönöm!

"With this pixel aspect ratio, the 720x576 non-square pixels of such a timeline are equivalent to 768x576. A square drawn in such a timeline, and exported to 768x576 remains a square. (Also see list of applications below.)"
[kép]

Jól értelmezem, hogy az eredetileg 720x576 dv avi esetén nekem a 768x576-ot kell használom a mentésnél, és azzal kapom meg a helyes pixelarányt és a lehető legjobb minőséget?

[ Szerkesztve ]

(#1334) MrChris válasza liszi70 (#1333) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elvileg igen, de nem ismerem igzán ezt az területet.

(#1335) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok!

Elolvastam a fórum utolsó pár oldalát, de ez a téma nem jött szembe, így hadd kérdezzem meg: van valami tippetek arra, hogyan tudnék a legegyszerűbben egy vállalható videólogót, intrót készíteni? Youtube videók elé kerülne, mondjuk 7-10 mp. Logót (képet) magát 2D-ben és némi nekiveselkedéssel 3D-ben is tudok szerkeszteni, de kéne valami "akció" vele, és fantáziám ehhez nem nagyon van. Videóprogi ajánlást találtam itt a fórumon, és meg is kell majd tanulnom a videók vágásához, de az intró készítésében nem biztos, hogy segítenek.

Szóval igazából ötlet, irány kellene. Pl. láttam a [renderforest] -et, ilyesmire gondoltam, de ha van más tipp, nagyon szívesen kipróbálom. Megnézem még a blender-hez a letölthető animációs fájlokat, de oda pl. napok kellenek, mire azon (ismét) kiismerem magam.

(#1336) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Elkezdtem felvenni egy tévé műsort egy HDMI capture eszközzel, OBS Studióval. Ezzel mkv formátumban mentek, majd remuxolom mp4-be. mivel a Hitfilm Pro 2017-es változata csak azt tudja importálni, amit arra használok, hogy kivágjam a reklámokat a műsorból. És itt kezdődnek a problémák, mert képtelen vagyok a Hitfilm Pro-ból úgy kiexportálni a videót, hogy ugyanolyan minőségű legyen, mint az eredeti video. Sajnos bármit próbálok, nem lesz olyan folyamatos a kép, mint az eredeti videóé. Nem nagyon, de látom, hogy akadozik a kép. Van-e esetleg valakinek tapasztalata, hogy milyen beállításokat használjak? A frame rate-et úgy állítom, hogy megegyezzen az eredeti videóéval, felbontást nem módosítom, a bitrate meg kb mindegy mit állítok, 5000-nél és 16000-nél is ugyanolyan végeredményt kapok, a kép folytonossága szempontjából. Amúgy gondolom nem érdemes magasabb értéket beállítani, mint a forrásé, mert úgysem lesz jobb. Ha kell, természetesen tudok még további adatokat adni, akár mintafájlt feltölteni, ha szükséges, csak nem tudom, mire van szükség.

(#1337) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

OBS-vel vettem fel egy ablakot, ami hanggal vettem fel, de közbe le tettem a tálcára és elfelejtettem. Rá indítottam egy filmet és annak is felvette a hangját. A két hangsáv közül ki lehet szűrni azt ami nem kell és azt eltávolítani? Ha igen, milyen programmal?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1338) Falovas válasza cellpeti (#1337) üzenetére


Falovas
aktív tag

Nem lehet. Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Ugyanúgy ahogyan egy zenéről sem lehet levenni az éneket, csak úgy...

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1339) MrChris válasza Falovas (#1338) üzenetére


MrChris
nagyúr

Zenéről az ének eltüntetés? Arra már vannak egészen jó megoldások.

(#1340) Falovas válasza MrChris (#1339) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ez érdekes. Elég jónak tűnik. Úgy látom, hogy min. Win 8 kell hozzá, így még meg sem próbálom "beszerezni". Mivel én még Win7-el zörgetem az op.rendszert.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1341) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Adott ömlesztve jó sok mkv fájl 3 féle nyelvvel és feliratokkal. Alapértelmezettként bármelyik videó német nyelvvel és német felirattal indul. Azt szeretném elérni, hogy angol nyelvvel és magyar felirattal induljanak a videók alapértelmezettként. Melyik program képes ezt beállítani úgy, hogy a videók minősége változatlan maradjon (ergó ne kelljen újrakódolnom 100+ nagyméretű mkv fájlt).

Köszi!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1342) liszi70 válasza KubanitoS (#1341) üzenetére


liszi70
nagyúr

MKVToolNix

(#1343) scansat


scansat
tag

Sziasztok.
Kollégám csinált egy kis videót a 4K videokamerájával. A kisfilm pár perc, 500MB és MP4 25fps.
Szeretné lelassítani kb a fele sebességre. Lassú mozgás van rajt, a lánya esküvő előtti frizura bemutató. Engem kért meg rá, de ekkora fps-nél akármivel próbálom szaggat. Nem lehet valami más varázslást elkövetni vele?

(#1344) SHO(KER válasza scansat (#1343) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Ha 25 fps a vágás utáni kimeneti (cél) fps, akkor fele sebességű lassításhoz 50 fps-sel kellett volna rögzíteni, negyed sebességhez pedig 100 fps-sel. 4K-ban ez ugye nem olyan egyszerű, hiszen nagyon komoly kamerát kíván. Léteznek olyan algoritmusok, amelyek képesek a hiányzó képkockákat "helyettesíteni", ezek az After Effects-ben a Time Warp, Premiere-ben pedig az Optical Flow funkciók, amelyekkel "ki lehet simítani" a lassított felvételt. Elvileg nem minden típusú mozgással működik megfelelően, de a frizura bemutatóhoz jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1345) MrChris válasza scansat (#1343) üzenetére


MrChris
nagyúr

Twixtor plugint használgattam lassításra, mint ethalonnak mondottat, néha egészen meggyőző az eredmény és marhára terheli a HW-t. Resolve retime-al is lehet próbálkozni. Általánosságban csodát ne várj, főképp szellemkép és fura folyékony mintázat, érdekességek jelennek meg, tartalomfüggő milyen lesz az eredmény, homogén háttér és rövid záridő kedvez nekik, de az interferencia pl forgó kerék megvicceli.

[ Szerkesztve ]

(#1346) York


York
tag

Sziasztok.
Most ismerkedem a hitfilm express videovagoval.
Meglepodve tapasztaltam, hogy a kesz videoanyagba ilyen zold kockak kerultek:

Mi lehet az oka?
Lattam hasonlokat az elozetesben, de azt hittem a vegleges valtozatban nem lesznek ott.

(#1347) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Szeretnék venni egy videóvágó programot és meglepődve láttam itt hogy a Vegas 70 dodóba kerül. Nem vagyok annyira képben ezekkel a programokkal, erről már sokat hallottam. Ti ajánljátok vagy esetleg lenne más alternatíva hasonló áron? Köszönöm előre is válaszotok! :R

Szerk.: VideoPad Editor-t néztem még, nem tudom melyik lehet a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1348) MrChris válasza 30z.Samu (#1347) üzenetére


MrChris
nagyúr

Attól függ mi a cél, gondolom vannak benne butítások, mert a Vegas Pro 18 400$.

(#1349) 30z.Samu válasza MrChris (#1348) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, meg is lepődtem hogy csak ennyibe kerül. Igazából arra kellene hogy az animációimnál pl két jelenet közé be tudjak vágni valamit vagy esetleg hangokat, effekteket tudjak hozzáadni. Az animálás is még gyerekcipőben jár, de már most látom, hogy kelleni fog egy videóvágó program. Első körben a Videopad Editor-t néztem ki, aztán láttam meglepődve, hogy Vegas is van ilyen árfekvésben. Az egyszerű(bb) kezelhetőség sem éppen hátrány. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1350) MrChris válasza 30z.Samu (#1349) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van ingyenes professzionális videó editor Davinci Resolve free. Fő korlátozás, hogy nem engedi a zajcsökkentőt. De ezen kívül is még vannak ingyenes progik. Vágás, némi colorgrade, felirat, pár effekt, hangszerkesztés azokban is van. Persze ettől még lehet, hogy a Movie studio tökéletes számodra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.