Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Jahjj mááá,... :W nekem ez nemfog menni, azt se tudom, hol keressem azt a reprós cuccot, nemtudom,hogy van pontosan angolul, speaker-s néven nincs ott, se subwofer néven, és máshogy meg nemhiszem,hogy lenne neve. :(((

(#852) jameson2


jameson2
csendes tag

kerestem a fórumban ill átböngésztem, de nem találtam a dilemmámról infót.

Szóval notebook vásárlás előtt állok amit videovágásra (is) használnék.
Szóval a kérdésem vagy elég-e az integrált Intel HD videokártya erre?
A vágás melyik folyamatában számíthatok komoly komromisszumokra így?
Segítenének saját tapasztalatok és/vagy cikkek tesztek ebben a témában.

Kisebb (néhány perces) videók vágására használnám.
Akciókamerás + mobilos felvételek, képstabilizálás effekt, PIP.

(#853) MrChris válasza jameson2 (#852) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elsősorban az izmos Cpu számít. A videószerksztők csak a gpu támogatott effektekre használja a videókártyát. A gpu-nál a cuda/pixelshader száma számít. Mikor vagdosol, rendezgeted a proci és memória fogja behatárolni a folyamatosságot, meg persze a hdd elérési sebessége is, főképp a pip-nél. Ahhoz, hogy fhd-t proxi nélkül valós időben tudj effektezni, pip-ni, elég izmos cpu meg jobb gpu kell.

(#854) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni. Nézem a Vr srácok videóit, és szeretném megkérdezni tudja e Valaki, milyen programmal készítik el ezeket az animációkat? (melyik ami alkalmas lenne erre)
Pl ezen videónál a kezdésre gondolok.

(#855) elistvan válasza fulton (#854) üzenetére


elistvan
senior tag

Szerintem Adobe After Effects.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#856) jameson2 válasza MrChris (#853) üzenetére


jameson2
csendes tag

Köszi a választ MrChris!
Végül egy Lenovo T430-ast vettem
i5-3320
NVIDIA NVS 5400M 1GB
16GB RAM
250GB SSD + 750 GB HDD

A márkától megszokott minőség megvan. Kezdő szintű videó vágásra bőven elég.
Már a harmadik projectemen dolgozom. Erőforrásigényesebb feladatok kicsit tovább tartanak, de az én céljaimhoz még így is megfelel. PremierePro nagyon kezesbárány, stabil, intuitív a használata, rengeteg tutorialt találok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#857) fulton válasza elistvan (#855) üzenetére


fulton
addikt

köszi.

(#858) Redshape


Redshape
újonc

Üdv,

Eddig még nem futottam bele ilyen problémába, de most igen, és nem tudom rá a megoldást.

Adva van egy angol mkv videó, aminek 23.976 az fps értéke. Van egy magyar avi (25.000 fps) is, aminek a hangját rá akarom tenni erre az mkv-re. MkvToolnix Gui-ba berakom ezeket, az mkv-ból kiszedem ami nem kell, az aviból is csak a magyar hangot hagyom meg, az mkv videó fps-ét átrakom 25-re és összefésülöm őket. A kapott mkv-n viszont csúszik a hang, és nem tudom, hogy oldjam meg, hogy ne csússzón.

Már sokszor csináltam ilyet, és azoknál is állítani kellett az fps-t, de azoknál a magyar és az angol videó hossza megegyezett, most pedig nem, gondolom ezért csúszik a hang.

Próbáltam rájönni a csúszás mértékére, vlc-ben csúsztattam a hangot plussz, mínusz, de nem került sosem szinkronba. Pedig akkor MkvToolnix-ban a delay-hez beírtam volna, és akkor jó lenne.

Ezenkívül leszedtem programokat, goldwave, audacity, nandub, átalakítottam a hangot olyan hosszúra, mint a videő, de így sem jó.

Nem vagyok profi és még ilyen gondom sosem volt, szóval valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan tegyen rá a magyar hangot az angol videóra úgy, hogy ne csússzon? Hogyan induljak el? És milyen programmal? Mondom, a két videó hossza nem egyenló.

[ Szerkesztve ]

(#859) Boond válasza Redshape (#858) üzenetére


Boond
addikt

Én ezzel szoktam:

TFM Audio Tool

Több opció közül lehet választani az egyik be szokott jönni, de nem feltétlenül az amire "számszakilag" jó lenne.

A másik lehetőség, hogy berakod egy videó szerkesztőbe, és nézed a hangot, és időről időre újra pozicionálod, igazítod, ergo elcsúsztatod egymás alatt a két hangot.

Vagy ha van rá mód akkor nyújtod/ összenyomod. Persze úgy, hogy ne mélyüljenek a hangok...

Így megoldható, nem a legelegánsabb de megoldható... főleg han em egy két orás filmről van szó, hanem mondjuk 6-7 perc. vagy ilyesmi...

Egyszer egy yt-ről levett anyagot vágtam így meg, a következtetés ebből az, hogy lehet azért van gond a hanggal, mert nem eredeti, ergo az is már változtatott érték és/vagy a videó került mahinálásra...

Ha tudsz keress másik videó forrást.

Az is megoldás lehet.

MkvToolnix -ban hol állítod be ezeket az ftp-eket? és valóban szokott működni?
Mert amikor 1x 1x próbáltam semmi eredmény nem volt...

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#860) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok
Hogy lehet megoldani, hogy az alábbi képen lévő objektumot videóra szerkesszem?
A cél az lenne, hogy az általam felvett videó anyagra rá kellene tennem ezt a ..... vagyok szöveget. Milyen szerkesztővel kellene megoldani, főleg hogy több szöveg variációval is el kellen hogy készüljön? A videót Final Cut Pro-ban vágom össze. A végső cél valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#861) Boond válasza ssid3956 (#860) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem ez nem olyan bonyolult bár nem ismerem azt a programot.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#862) Redshape válasza Boond (#859) üzenetére


Redshape
újonc

MkvToolnix
Beraksz egy mkv-t, kíírja hogy mi van benne, ami kell pipa, ami nem kell nem pipa. Az fps átalakítást úgy szoktam, hogy rámegyek a videóra, jobb oldalt lehet állítgatni. Default duration fps és azt átrakom 25-re vagy amennyire kell, ami a magyar. Ez így müködik, de csak akkor, ha a két film hossza egyenlő. Jobb oldalt van még a delay is, oda kell plussz mínusz beírni, pl vlc-ben megnézed, mennyit csúszik a hang, és beírod az értéket. Ez is jó, már sokszor próbáltam.

De a mostaninál nem megy, mert vlc-ben már 10 meg 20 ezer milisecundum-ig csúsztattam mínuszban és plusszban is, de sehogysem passzolt össze a hang a filmmel.

Ez a módszer 5-10 perc egy 10gigás mkv magyar hanggal az angolból, tudtam hogy el fog jönni a pillanat, amikor belefutok egy ilyenbe, mint most, hogy sehogysem jó, és most jött el.

"berakod egy videó szerkesztőbe"
például melyikbe?

"nyújtod/ összenyomod"
melyik progival?

Sajnos ez a film nem pár perc, hanem 80 perc, és a hosszuk sem egyenlő,

(#863) Boond válasza Redshape (#862) üzenetére


Boond
addikt

MkvToolnix-et ismerem használtam is, csak az fps-t nem babráltam azt más programmal, de azzal sosem működött úgy a hang.

A két film között meg van gubanc van a hanggal, az lehet a gond.
Vagy a videófájllal/kódolással...

Azt kétlem, hogy 1-2 perc alatt meg csinálnád valószínüleg végig kell követni a filmet, és úgy vágni.

Vagy keresni megfelelő forrást, vagy megtalálni a hiba okát.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#864) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Ismerősöm szeretne otthon hobbi szinten videót vágni (90% FullHD, nagyon ritkán 4k), ezekkel a programokkal:
Cyberlink power director
Pinnacle studio

Ehhez raknék össze neki egy gépet, de a kérdés, hogy 4 vagy 6 magos legyen a CPU, 8GB vagy 16GB a RAM, illetve elég-e neki egy 1030-as GTX, vagy legyen 1050-es?!

Válaszotokat előre is köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#865) elistvan válasza ssid3956 (#860) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha megvan a képed (az i am felirattal megfelelő méretben) bármelyik videoszerkesztőben ami minimum 2 sávot kezel, behúzod a videót az egyik sávra a másikban pedig úgynevezett overlay sávnak behúzod a képet ami statikus (folyamatosan ott lesz az adott helyen a videóban(pl a kép jobb alsó sarkában). A Corel Video Studioval és a Vegassal tutira meg lehet csinálni.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#866) elistvan válasza Redshape (#862) üzenetére


elistvan
senior tag

A képhez ne nyúlj! A magyar hangot kell a forrásvideód képkocka számával egyezőre átalakítanod (25-ről ugye ami PAL 23,976-ra pl ami NTSC). Ha így sem jó, akkor nézd meg hogy a két hangban a film elején ugyanaz-e a stúdió logo (ez is okozhat késését a hangban) illetve a végén a magyarban végigfut-e a stáblista mert szeretik levágni a filmről ha tévés a szinkronforrásod. Ha igen, muszáj leszel pótolni az eredetiből.

Ha így sem jó, sajnos a tv vagy a studio a cenzúra miatt kivett/megvágott bizonyos jeleneteket ezért kell egy referenciapont az angol hangban (egy statikus zörej mondjuk ajtócsapkodás, autó indítása, stb) akihez képest megnézed, hogy ugyanaz a hang a magyarban mennyivel később/esetleg hamarabb hangzik el, és addig kell vagdosnod a hangot amíg ez nagyjából meg nem egyezik.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#867) elistvan válasza Tsebacsi (#864) üzenetére


elistvan
senior tag

Kérdés: Mennyire prodi szinten tolja és meddig akarja ezt még csinálni? Ha a szoftver most/vagy a későbbiekben kihasználja a plusz procimagokat akkor egyértelműen a több magos. ha a videokártyánál tud olyan (cuda) hogy a procit a szerkesztő tehermentesíti részben a renderelés alól, akkor valami összehasonlító tesztet kell nézni, hogy az adott két kártyával mennyi idő a különbség a jobbik javára, és azt is, hogy árban mennyi a differencia a 2 kártya között. És ez megéri-e ár érték arányban neki. Én hardver tuti hogy nyáron vennék mikor az előző szériát kifuttatják és megcsípnék valami leárazást mert karácsonyra mennek fel az árak. Ha nyárig kihúzza a vga nélkül a mostanival vagy kevesebb rammal is beéri, én vagy a komplett cuccos cseréjét nyárra tenném át, vagy legalábbis azokat a dolgokat amik költségesek de attól még működi a gép. (plusz ram, nagyobb vga)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#868) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

önkéntest keresek videó szerkesztésre. A téma a következő: felvennék néha egy-két zongoraművet, aztán ezt kellene szerkeszteni, összevágni, stb...a célom nem haszonszerzés, pusztán szeretném ha mások is örömüket lelnének a zongorázásban.
Nagyon örülnék ha jelentkezne valaki maj privátban. Most még csak gyakorlási fázis van, de hamar küldeném a felvteleket aztán mehetnének a jutyubra.

Köszönöm előre is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#869) MrChris válasza mufi (#868) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olyasmit mint Péter Bence?

(#870) mufi válasza MrChris (#869) üzenetére


mufi
senior tag

Nem pont így. Én ennél visszzafogottabban gondoltam, neki az a célja, hogy ebből éljen, meg ez nekem már túl túl túl... :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#871) MrChris válasza mufi (#870) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az biztos, hogy túlzott :DDD Kamu is ez a felvétel, nem valódi zongora szól, hanem valami digitális. Meg az effektek is utólag vannak rátéve. Praktikus digitálist használni, nem kell a mikrofonozással foglalkozni, lévén annak minősége nagyon meghatározó és gyanítom olyat házilag nem nagyon lehet elérni.

(#872) mufi válasza MrChris (#871) üzenetére


mufi
senior tag

Még mindig nem jelentkezett senki :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#873) elistvan válasza mufi (#872) üzenetére


elistvan
senior tag

Lehet, hogy ez a pár sor el fog keseríteni, de:
Az, hogy te nem ingyen csinálnád az szép és, jó, és maga a gondolat is, hogy te megosztanád másokkal a tudásodat, de gondolom mások úgy vannak vele, hogy ha nekik is van egy kis szabadidejük azt arra fordítanák amit ők szívesen csinálnának és ez sajnos nem egy pár perces meló. A videoszerkesztés alapjai akár magyarul is fent vannak youtubeon javaslom tanuld ki te az alapokat, és csináld magad így tanulsz is belőle és olyat vágsz amilyet akarsz, plusz másoktól sem kel szívességet kérni. Már csak azért is, mert minden ember igénye és ízlése más. Tegyük fel: Mi van pl. ha a kész videó nem nyeri el a tetszésedet? Akkor a segítőd ideje ment el feleslegesen és fogja magát kellemetlenül érezni.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#874) MrChris válasza mufi (#872) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem családom van! :DDD A családi videókkal és fotókkal is elmaradásban vagyok, azokat is vágni, graderelni kell. Meg eleve csak próbálgatom, tanulgatom amennyit az idő enged.

(#875) mufi válasza elistvan (#873) üzenetére


mufi
senior tag

Azért remélem lesz valaki aki segít. Egy vacak laptopom van, amivel nehézkés lesz megoldani a hangelvételezést is, nemhogy videószerkesztő programokat futtassak rajta...hát igen, ez van, mindent aláírok amit mondtál, de bízok abban, hogy vannak jóindulató, nem pénzéhes emberek még itt, akiknek ez a kisujjujban van és talán segítenek majd...
Fizetni sajnos nem tudom, ha látnának a laptopomat meg a kopott zongorát kiröhögnének sokan de...hát most ez van, majd lesz jobb is remélem.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#876) MrChris válasza mufi (#875) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet, hogy nem segít, de Vegassal proxizva elég jól lehet dolgozni gyenge gépen is, kivéve a rendert, arra van az éjjszaka :DDD 8éves gépemen negyedelt fhd-val vágtam, lehet még kisebbel is, jelenet vágás szempontjából még használható 480 vagy 320 sorral is. Ebből a szempontból a forrás mindegy, 4k is lehet.
A vágás műveletét hamar meg lehet tanulni, a jó vágás, jelenet rendezéshez viszont érzék kell, fejben tartani a teljes jelenet snittjeit, hogy abból egy dinamikus ritmusos egész legyen. Teszem azt egy 3 perces darab esetén 7 másodperces vágásokkal is 25-30 is belekerül ami minimum 10-15 felvétel a rontottakat nem számolva. Ezeket kb észben kell tartani, hogy össze bírja rakni az ember.

(#877) ssid3956 válasza Boond (#861) üzenetére


ssid3956
tag

Bocsi a késői válaszért...
Nem vagyok biztos benne hogy abban a programban meg lehet csinálni.. Esetleg az is jó lehet, hogy Adobe illustrator-ban csinálom meg, és mint egy logót/vízjelet teszem a videóra?

(#878) mufi válasza MrChris (#876) üzenetére


mufi
senior tag

Nem kell render...intro, felvétel, finish. Semmi extrát nem akarok.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#879) elistvan válasza mufi (#878) üzenetére


elistvan
senior tag

Na ebből látszik, hogy nem érted az egészet. ha akár egyetlenegy effekt (vagy bármilyen képi vagy hangi beavatkozás történik a nyersanyagba) is kerül a felvételbe tehát bármilyen módosítás van a képanyagon (pl beszélgetésnél beúszik az adott válaszoló neve) már akkor is render van. Amikor nem nyúlsz hozzá se a képhez se a hangoz csak egy összefüggő fileba kimented akkor csak egy sima stream copy van és összerakja a szoftver egybe (ha a bemeneti képarány, bitráta stb ugyanaz mint a kimeneti) . De kizárt dolog, hogy pl az intro fényei és a felvétel fényei ugyanolyan beállításúak legyenek, vagy hogy elsőre sikerüljön mindent és ne kelljen semmit sem módosítani (hangerőt növelni legalább). Illetve, hogy a képen legalább ne kelljen croppolni.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#880) MrChris válasza elistvan (#879) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gondolom emiatt keres valakit aki ért hozzá. Mivel nem túlzottan szándékozik módosítani, ezért javasolnám az ingyenes windows movie makert, az direkt erre való, összepokáls, átmenet, pár felirat rá aztán mehet a render. Ezt tényleg 20perc alatt meg lehet tanulni és akkor a továbbiakban nem jelent túlzott kihívást. Rengeteg tutoriál videó van jutubon, csak be kell írni hogy movie maker és a kívánt művelet neve.

[ Szerkesztve ]

(#881) mufi válasza MrChris (#880) üzenetére


mufi
senior tag

Emiatt keresek valakit akinek van normális gépe... :DDD meg a kisujjában van :B

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#882) jameson2 válasza mufi (#881) üzenetére


jameson2
csendes tag

Ugyanitt keresek egy lelkes önkéntest, aki néha felásná a kertemet. Teljesen non-profit célból virágokat ültetnék itt, csak hogy mások is kedvet kapjanak a virágültetéshez. Megcsinálnám én is, de csak egy kicsorbult élű ásóm van, és nem tudom hogyan kell használni.

-no offense, csak egy szar példa volt
Jó tanácsokat adtak az előttem hozzászólók. Én is azt mondom h próbáld ki a Movie Makert (anno én is zéró előismerettel vágtam meg néhány videót WinXP-n Pentium 2-es gépen!!!)

(#883) Redshape


Redshape
újonc

Üdv,

Megtudná mondani valaki, hogy miért van az, hogy a videó alján és tetején van egy csík? Ezt hogyan lehet eltűntetni?

Ha a forrás videó alján és tetején van egy csík, akkor a rippelt videó alján és tetején is marad egy csík. Ha a forrás videón nincs csík, akkor a rippelt videón sincs csík.

Ha blurayt rippelek 1080p-be akkor a kapott videó alján és tetején mindig marad egy csík. De ha pl egy olyan 1080p-s videót rippelek, amin nincs csík, akkor a kapott videón sincs csík.

(#884) elistvan válasza Redshape (#883) üzenetére


elistvan
senior tag

Croppolást kell beállítanod a szoftverben, a képarány miatt van gondolom a csík hogy ne torzuljon a kép de mégis kitöltse a teljes képernyőt..

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#885) Redshape válasza elistvan (#884) üzenetére


Redshape
újonc

Kösz. Tudnál abban segíteni, hogy hogyan kell cropolni?

Total Video Converter-t használok rippelésre, ebben van crop rész is, de sehogy sem akar müködni.

Lerippeltem a blurayt 1280x696-ra, a bitrate-et is visszább vettem..... Rámegyek a szoftverben a crop részre, kép:
https://s1.postimg.org/3e2hmhn01b/croppic.jpg

Ezután nem tudom mit csináljak, mert mindenre azt írja, hogy nem jó. Azt szeretném, hogy ne legyen alul felül csík, mint a képen, amit az említett videóból vettem ki.

kép:
https://s1.postimg.org/1u3jd6gcxr/vlcsnap-2017-11-02-13h13m17s170.png

Milyen értékeket írjak a crop részhez, hogy eltünjön a csík? Vagy van avidemux is, meg ha más program kell, akkor azt is betudom szerezni.

(#886) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Egy barátom vett egy 27 colos 4k-s monitort. Főleg videószerkesztésre, vágásra használja, Edius 7-tel dolgozik.
Ha full hd-ra állítja a felbontást, homályos a kép (nem csoda, ezt mondtam neki, hogy nem ez a monitor natív felbontása).
4k-ban meg mütyür betűk vannak, nem látja.
Windows 10-es környezetet használ.
Ediusban vagy win 10 alatt van valami beállítás, hogy a cicamica betűk 4k-ban olvashatóak legyenek?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#887) elistvan válasza Redshape (#885) üzenetére


elistvan
senior tag

Pedig a kép alapján egyerű a függőleges és a vízszintes és a jobb-bal sávból hány képpontnyit vágjon ott a háttérben a forrásvideó amibe bele kell tekerni és ott látod, hogy mennyi fekete mennyi az optimális amit levágjon úgy hogy magába a videóba ne vágj bele. Ja utána kell egy átméretezés is a videóra, nehogy torzuljon a kép. (Egy füllel balra van a video resize)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#888) mufi válasza jameson2 (#882) üzenetére


mufi
senior tag

Tudod, a szomszéd néninek, ha néha adna virágot, vagy pl Te, akkor felásnám. Mondjuk, nőnapra, meg az asszony szülinapjára. Mit szólsz?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#889) Redshape válasza elistvan (#887) üzenetére


Redshape
újonc

Kösz szépen, sikerült.

(#890) elistvan válasza Redshape (#889) üzenetére


elistvan
senior tag

Nincs mit, máskor is.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#891) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

A következőben kérnék tanácsot:

MP4 probléma:

Készült egy esküvői videóanyagunk, 3x10 Gb kb a mérete, mp4, 1920x1080 felbontással, 13360 bitráta, 165 kbs hang.

Az átadott anyagot már a videós is szerkesztgette, de sokmindent nem úgy ahogy szerettük volna. Ráadásul már ez az elvileg nyers videója is ha beletekerünk, sokszor a vége felé kicsit akadós. Most szépen elkezdtük átszerkesztgetni az NCH Videopad progival.

Ami a gond, hogy egyes helyeken, ahol elvágtuk a videót, a vágott anyag lejátszásakor a kezdeténél kicsit kimerevedik a kép 2-3 másodpercre, majd ugrik egyet, és onnantól lejátsza a vlc player. A windows media player olyan hibát talál, ami miatt nem tudja lejátszani. Ha a windows media playerrel az indításs után áttekerem az elejét, akkor szépen lejátsza az egész filmet. Ugyanet a videó végénél is megteszi. A videós is tett már rá egy két effektet, és lehet ezek a problémás vágások is pont ezeknek az effekteknek a helyén vannak, talán ez a gond. Néhány file-t az NCH progival a vágást követően át is kellett kódolni, de biztosan nem a videó vágása a gond, mert pl ahol hozzátettünk egy saját készítésű videót, ott nem akad az összeillesztésnél sem, és más videón is kipróbáltuk, ott sincs akadás. A gond szerintünk már a nyersként kapott mp4 file-ban lehet.

Ami eszembe jutott, hogy léteznek mp4 javító programok. Ha használ itt valaki ilyet, mi lenne a tanács, melyik lehetne erre a hibára a legalkalmasabb?

DVD készítés:

A másik gondunk, hogy szeretnénk majd ebből a három anyagból DVD lemezt írni, Értelemszerűen a minőség lekonvertálásával DL lemez jöhet szóba, háom darab. Az egyes lemezeken belül is lennének azonban szétdarabolt videók. Az első 3 a másodion 4 a harmadikon 5 videó fájl kerülne elhelyezésre. Ehhez szeretnénk olyan DVD menüt készíteni, ahol egy képernyő jobb oldalán szépen listában megjelennek a fájlok nevei (esetleg minipreview), és valami háttérképet meg zenét tennék kezdőképnek. A kép bal oldalára meg egy felirat valami animált ha megoldható. Ehhez milyen DVD készítő progi lenne ajánlott? Iso fájlt akarunk belőle elsőként csinálni, amit később is rá lehet tenni DVD lemezre vagy mountolni lehet. Jelenleg a DVD creatort, a getDVD progit meg a Xilisoft DVD készítőjét néztük. Az első kettő elég kevés beállíthatóságot adott, a Xilisoft esetében pedig nem volt olyan menü elrendezés lehetőség, hogy az 5 darab minipreview egy oldalon jelenlen meg, és az általunk kívánt elrendezésben.

Előre is köszönöm, ha a fentiekben segítséget tudtok adni nekünk! :R

(#892) Boond válasza mh197 (#891) üzenetére


Boond
addikt

Zoom playert esetleg ajánlom lejátszóként.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#893) mh197 válasza Boond (#892) üzenetére


mh197
senior tag

Az ok, hogy lejátszani lehet progikat találni hozzá, de ezeket az anyagokat dvd lejátszón is nézni akarják majd. Ha az asztali lejátszók is megakadnak majd a dvd lemezzel, mint a mediaplayer, akkor baj van. Ezért lenne jó még most az mp4 fájlokon javítani az elején.

(#894) Boond válasza mh197 (#893) üzenetére


Boond
addikt

Dvd-re nem mp4 fájlokat fogsz rárakni. (úgy értem a végleges dvd nem mp4 fájlokból áll)

Amúgy nem teljesen értem a problémát.... ha a videós, nem egy haver, barát volt, hanem aki hivatalosan csinálja, akkor az az igények szerint kell dolgozzon. Legalábbis szerintem meg szokták beszélni ki hogyan szeretné.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#895) Atomantiii válasza mh197 (#893) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha hibás a felvétel azon már túl sokat nem tudsz javítani. De esetleg megpróbálhatod a Videoredo-val is, igaz fizetős /de ha nagyon akarsz találsz rá megoldást/, de az már más téma.

(#896) mh197 válasza Boond (#894) üzenetére


mh197
senior tag

Az világos, hogy a dvd -re nem mp4 megy. :) Ennek ellenére jobb lenne az eredeti mp4 fájlt is helyrerakni amennyire lehet..

A videós nem haver vagy ilyesmi. Egész pontosan 65 ezret kért a videó elkészítéséért, ami relatív nem rossz ár, főleg, hogy a felvétel HD, de utóbbi már szerintem alap. Egész jól elkapott minden pillanatot, de gondolom a videó szerkesztéshez hasznát gépe már nem egy mai darab, valszeg ezért lehetnek vele bajok vagy szimplán az általa használt vágó program egy hulladék, ezt nem tudom. Sajnos a teljesen nyers változatot nem kaptuk meg, de vidéki, így csak emiatt nem biztos, hogy érdemes lenne leutaznunk oda. (Amúgy a videóért érte mentünk, de akkor útba esett.).

Ami tapasztalat volt az egész videós, fotózós téren, hogy bár olcsóbb kategóriában keresgettünk, nagyon sok önjelölt fotós videós létezik. Vesznek egy jobb kinéző kamerát vagy épp egy fényképezőt, és hirdetik magukat. A fotósunk katasztrófa volt. Megkérdezés nélkül végigfotózott egy rakás képet fekete-fehérben...mert neki a fekete-fehér tetszik. Az nem érdekelte, hogy nekünk nem... Aztán azt mondta, miért nem szóltunk előre...hát gondoltam, hülye gyerek, neked kellett volna megkérdezni, mert a mai világban fel sem tételezem, hogy az eredeti képet is feketében készíti, és nem csak utólag csinál belőle gépen színmenteset, ha mondjuk valaki olyat kér. A másik, hogy nagyon sok helyen az ember fejének egy része kilóg a képből, aztán az esti tánc közben egy rakás gyerek fotósorozat, mintha pedifil lenne, utána meg a felnőttek is gyerekfej magasságból fényképezve, így a körtáncok esetében komplett fenék és slicc fénykép gyűjteményt kaptunk, némelyiken egy fej sem látható, csak fenekek... Aztán díszes templomból fekete-fehér képek, ami nem, az meg agyon vakuzva, és rányomva a szín fullra, mintha valami antik-gót stílus lenne. A templom előtt a csoportkép 18 órakor olyan sötét lett, mintha este 9 lenne, pedig a vendégeg egy sor teljesen természetes szép, világos képet készítettek még telefonnal is, meg egyszerű digit gépekkel is...
Összefoglalva borzalmas a fickó, és mikor ezt megírtuk neki a képeiről, annyi volt a kommentje, hogy nem érti mi a gond, még nem volt panasz a képeire. Ilyeneket már meg sem említek, hogy kreatív fotózásnál semmit nem mondott, mi kezdtünk el figurákat nyomni, mert ötlete 0 volt. A videósunk, aki egyébként gyakorlott volt már itt mosolygott rajta, meg próbálta irányítgatni, hogy mit hogyan kellene...Több kevesebb sikerrel ez a rész még talán ment is neki. Aztán kiderült, hogy a videós rákérdezett, hogy hanyadik fotózása ez lagzin, és mint megtudta, ez volt a harmadik. Nekünk meg azzal a szöveggel jött, hogy már nagyon sok esküvőt lefotózott, tényleg volt fenn 20-30 lagzis kép az oldalán, amik relatív nem voltak rosszak, de pl nálunk is 800 képből sikerült neki alig 100 darab kicsit normálisabb, de még ezek is a fenti hibákkal vannak. Kollégák mesélték, hogy még ennél szörnyebbek is vannak, van aki 200-at fizetett még ennél is rosszabb képekért. Én max az ár miatt nem gondoltam, hogy megmutatom neki hová menjen, de ez iszonyat átverés ebben a szakmában. Utólag azt mondom, ha egy fotóst vagy videóst akar bérelni valaki, kérjen egy próbafotózást / videózást tőle bárhol, ha nem csinálája meg el kell hajtani. Ugyanígy ha nem közvetlen, határozott, irányítóbb típus, szintén el kell hajtani, nagy szívás lesz a kreatív fotózás ez biztos! Tapasztalat!

Bocsánat, kicsit off lett, de talán akik itt vannak, lehetnek szakmabeliek, tisztelet a fotózni, videózni tudóknak, de mi így jártunk, és ha az a néhány 10 kép nem kellett volna a fotós sorozatából esküszöm nem fizetem ki egy fillérrel sem. Lehet ezt kellett volna tenni, hogy érezze a törődést...

Amúgy a videóra visszatérve, ott szerintem a vágásnál, átvezetésnél használt effektek kavarnak be, bár eddig csak egy olyan gép volt, amin megakadt, azon is egy alap media player volt az ami totál megfagyott. A többi lejátszóval, illetve más gépeken, még media playerrel is lejátsza, bár némi kis akadás azért látható, mintha tömörítési hiba vagy ilyesmi lenne..

(#897) mh197 válasza Atomantiii (#895) üzenetére


mh197
senior tag

Köszi, ezt megpróbálom még. Töltöttem le jópár hibaellenőrző progit mp4-re, de eddig egy sem talált benne hibát.. Lehet csak azon az egy gépen volt vmi codec hiányosság... :F

(#898) elistvan válasza mh197 (#896) üzenetére


elistvan
senior tag

Két ötlet:

Kérjétek el a forrást amiből dolgozozott a videós és vágjátok ti újra.

Nem valami gyenge régi gép volt amin a videót visszanézted? Régi a vgaja hd gyorsítás nélkül?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#899) Boond válasza mh197 (#896) üzenetére


Boond
addikt

Hát nem tudom de egy esküvő tipikusan olyan pillanat, aminél nem fukarkodnék... mint egy ismerősöm...

Saját maguk kameráztak... aztán utána gondolták mégis csak jobb lenne egy(rendes) felvétel...
- Más kérdés, hogy azóta már rég elváltak mint derült ki...

Aki meg ezzel foglalkozik, belevág, legyen rendes gépe már szerintem :)
Eszközöknél, a kamera alakja nem feltétlenül arányos a tudással kis kamerával is lehet jó felvételeket készíteni...

A nyersanyagot szerintem unokatestvéreméknél odaadták, ha kérték, meg a kész vágott anyagot is, ha dvd-t kértek dvd-t ha más akkro mást. (akkor pendrieon vagy más formában)

Nekem tuti nem érné meg a strapát, hogy utána még én dolgozzak is vele... Bár lehet én egy ismerőst kérnék aki jól, de baráti áron megcsinálja.. de ez egyéni vélemény eset :D

A másik meg, eleve úgy indul a dolog, hogy megbeszélitek mit szeretnétek... legalábbis szerintem/ ismerősnél is így láttam.

"aztán az esti tánc közben egy rakás gyerek fotósorozat, mintha pedifil lenne"
Ehhez nem kell pedofil lenni, a gyerekeket fotózni, azért szokták, mert mindenkinek élmény főleg ha pár év múlva nagyobbak lesznek és megnézik a képeket...

De vhogy csak nekem tűnik úgy, hogy "olcsón" akartátok megúszni?

Ennyi erővel nyugodtan elmehetnék esküvőket fel venni, simán jobb lenne :)

Ilyen történetet, kb a 90-es évekből hallottam... durva... ott pl nem sikerült a felvétel egyik rokonnál. (vhs korszak).

Nah de ma... hát ez azért durva... mondanám,hogy legközelebb kérj referenciát stb... de inkább nel egyen rá szükségetek ;)
(ha csak nem 50. házassági évforduló alkalmából).

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#900) Boond


Boond
addikt

Nem tudom de én alap lejátszókra nem hagyatkoznék... amúgy az mp4 fájl tudtommal web-re optimalizált, BD (Bluray)-re avc-t használnak. (ami ettől még akár lehet .mp4 persze, de általában inkább mts vagy hasonló.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.