Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv

Viszonylag kezdő vagyok vágásban. Vegassal szerkesztek. A kérédsem az lenne, hogy melyik formátum és/vagy beállítás a legjobb minőségű? Nvidia saját programjával veszek fel gamepalyt, ami valahogy sehogy nem az a minőség mint amikor játtszok. Pl. az Nvidia saját programjanál a minőséget kétféle módon lehet állítani: felbontás és Mbps, ez utóbbit akár 130-ra is lehet állítani. UHD felbontást be tudom állítani, ha Windows media fáljként azon belül x264-el renderelek, de az Mbps érték jóval kisebb és/vagy nem lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1102) Teasüti válasza MrChris (#1100) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem hiszem, hogy a sávosodásnak köze lenne a subsampling-hez, vagy igen? Lehet túllőtted a zajcsökkentést vagy túl nagy a gain vagy túl nagy a dinamika kompresszió. 8 biten elég hamar adatvesztésbe lehet grade-elni. Ha összenyomod a színeket (vagy kiemeled ami eredetileg is hiányzott), azon nem segít a 444 sem. Egy kis dithering rögvest eltüntetné.

(#1103) Teasüti válasza Kaci84 (#1101) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Shadowplay? Nálam 50 Mbit/s a max és H264-es kodekben rögzít.
Mit értesz az alatt, hogy nem az a minőség? Én eddig csak asztalt vettem fel vele, de ott teljesen szín hű volt és tömörítési hibák se voltak.

(#1104) Kaci84 válasza Teasüti (#1103) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia, rosszul írtam kimaradt rész. Arra gondoltam, hogy a Vegas renderelés után gyengább minőséget csinál, az 50Mbts-ből csinál 10-15-öst. Ha mondjuk egy játék szépségét mutatnám be az kevés lehet. Tehát a kérdés, hogy a Vegasban mi módón lehet jobb minőséget gyártani?

(#1105) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

segitsetek lécci. a video gyorsitással lenne bajom...
sony vegassal pana kamerás videót, mts fullhd fájlokat renderelnék avchd szintén fullhd m2ts-be
a gondom hogy a kész video remegős, mintha pár képkockát vissza-vissza ugrana...
a lassitás az tökéletes....

segitsetek lécci mi lehet a baj, vagy mit kellene beállitanom?

Elöre is köszi a segítségeteket !
:R :R :R

(#1106) MrChris válasza maxika2004 (#1105) üzenetére


MrChris
nagyúr

Erre így nehéz mit írni. Célravezetőbb lenne egy rövid videót és a hozzá tartozó szerkesztést azaz *.veg fájlt (amivel remegős lesz) megosztanád, hogy kipróbálja más is, hogy mi a baj.

(#1107) maxika2004 válasza MrChris (#1106) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi, de ez elég nagy file, és aprora szabdalva a projektbe...
kb 4 óra felvétel... 40 gb ... és 10 perc belöle a renderelni valo....

amit eddig kideritettem hogy teljesen random, jó vagy rossz !....

amikor valami gebasz van akkor
akkor pl a vlc, és win mediaplayer meg se nyitja
a power dvd az elejét jol játsza, de ha belekattintok, akkor gyorsitva kezdi játszani, és vagy jolesz, vagy a végefele teljesen gyorsitva játsza le...

a gpu accelerationt.. kikapcsoltam.... jolett... kb 3 nap mulva ujraprobáltam rossz.......

most amit észrevettem és lehet a megoldás ideglenesen:
sony m2ts-be rendereltem a gyári beállitott 16000 bps el...

de ha 14000 rel akkor ugy nézki jó! ... szoval lehet a mostani gondom igy megoldódik, de miért van az hogy magasabb bitrátával meg nem müxik ?

(#1108) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Még csak most ismerkedem a videoszerkesztéssel. A Filmora 9-re esett a választás. Igazából eleinte csak egy filter és egy felvétel végén lévő felirat megjelenését szeretném megszerkeszteni. Erre vannak is előre elkészítettek a programban,de a kiválasztásuk után a felvétel után teszi az idősávban ,nem pedig ráhelyezi mint réteget. Mit rontok el?

Előre is köszönöm a segítséget!

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#1109) energomatt válasza GoTReX (#1108) üzenetére


energomatt
senior tag

Esetleg nem ott állsz az idővonalon, ahol a feliratnak kezdődnie kellene ?

(#1110) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
Tudnatok ajanlani vmi egyszeru videoszerkesztőt
Amit kell hogy tudjon:
Áttünésesk es video feliratok
Minel egyszerubb de megbízható progit keresek

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1111) Teasüti válasza flash- (#1110) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Power Director? Ezt a kettőt nagyon jól tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1112) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Otthoni felhasználásra keresnék egyszerűen használható videó vágó-szerkesztő magyar nyelvű programot.

A Nero videószerkesztő "tudása" nekem elég is lenne, de mielőtt megveszem, megkérdem, van-e más, ajánlott.
( Most akcós a Nero 2019 Platinum )

Amit még 15.000 Ft magasságban - most akciós - találtam, az az Ashampoo Video Optimizer Pro, de azt még csak nem is láttam, nem ismerem.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1113) elistvan válasza csiga8 (#1112) üzenetére


elistvan
senior tag

Corel Videostudio? Vaterán láttam hozzá kulcsot 10 ezer alatt.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1114) csiga8 válasza elistvan (#1113) üzenetére


csiga8
senior tag

Ha jó, könnyen kezelhető, magyar nyelvű és ajánlod, akkor jó lehet.

Megnézem, köszönöm a választ. :R

Közben rákerestem, már nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1115) elistvan válasza csiga8 (#1114) üzenetére


elistvan
senior tag

Magyarul nem tud de szerintem kevés videószerkesztő tud magyarul. A szakkifejezéseket nem lehet teljesen magyarítani, és jobb is ha angolul szokod meg őket és a felületet is, mert ha ügyesebb leszel és profibb programra váltasz, könnyebb lesz az átszokás.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1116) Boond válasza csiga8 (#1114) üzenetére


Boond
addikt

letöltöd a trialt és után fel ajánlja olcsóbban, sokszor "50-75%" akció

(#1117) csiga8 válasza elistvan (#1115) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, megnézem. :R

Az igazság az, hogy az 50-hez közelítve már nincs kedvem angolozni. Az orosz se ment annyira anno...

(#1118) csiga8 válasza Boond (#1116) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, megnézem!

(#1119) MrChris válasza csiga8 (#1117) üzenetére


MrChris
nagyúr

Magam is egyre jobban 40-en túl vagyok, nem tanultam angolt, de annyira nem bonyolult a nyelvezetük, meg rengeteg videós tutorial van, hangot ki is kapcsolom. :D Én az ingyenes Davinci Resolve-t használom, de apró munkára nekem még jobban bevált egy okos Vegas. ;) Vágni valahogy jó benne, áttekinthetőbb, rajzosabb.

(#1120) csiga8 válasza MrChris (#1119) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a segítséget, megpróbálom!

Egyszerű családi, ballagási videók vágása, átkódolása, feliratozása, áttűnések, stb. amit használnék. Semmi komoly.

(#1121) pibácsi válasza flash- (#1110) üzenetére


pibácsi
senior tag

Nem tudom, hogy milyen fájlt akarsz vágni, szerkeszteni, de nagyon jó az mpg-re és a DV-re az Ulead Vid.Stud. SE DVD, ill. ennek a változatai 10-es-11-es Plus, vmint az ezzel kompatibilis Ulead MovieFactory 6 DVD lemez szerkesztő. Jól lehet velük dolgozni. Innen az első letölthető,
"http://easycapexpertti.mybisi.com/pages/drivers".
A másodikat keresni kell, mivel nem volt ingyenes. Amióta a Corell megvette, azóta MF7 néven van.
Ezt ajánlom "csiga8" - nak is. Igaz, hogy magyarúl nem tud egyik sem, de stabilan működnek. A 11-es több fájl befogadására is képes. Évek óta használom őket. (elistvan, Boond is megerősítheti). De jó az "elistvan" által említett Corel Vid.Studió is, ez gyakorlatilag az Uleadnak a Corel változata, csak kicsit a kinézetét átdolgozta, de belülről szinte teljesen ugyanaz.

Üdv. Pibácsi

(#1122) flash- válasza Teasüti (#1111) üzenetére


flash-
veterán

köszi utána nézek.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1123) Boond válasza pibácsi (#1121) üzenetére


Boond
addikt

plussz több funkció a 11-hez képest. jóval több.

(#1124) elistvan válasza pibácsi (#1121) üzenetére


elistvan
senior tag

De jó az "elistvan" által említett Corel Vid.Studió is, ez gyakorlatilag az Uleadnak a Corel változata, csak kicsit a kinézetét átdolgozta, de belülről szinte teljesen ugyanaz.

Mivel a Corel felvásárolta a Uleadet ez nem véletlen. De az új verzióban márt kivált a cég, csak Simán videostudio 2018. (A renderelés sebessége azért jelentősen lerövidült a több magos támogatásnak köszönhetően, és stabilabb lett a program.)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1125) blue01song


blue01song
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egy rövid videómontázst szeretnék csinálni néhány rövid gitár darabból,amiket feljátszanék,kb 30-60 másodperces részletek.Ezeket szeretném egybefűzni egybe.
Annyit szeretnék csak,hogy ha lehetséges,hogy legyen átmentek az adott számok között,méghozzá úgy,hogy az adott darab vége felé halványodjon majd sötétedjen el szépen lassan a kép és a hang legyen egyre halkabb,haljon el,majd ez után jöjjön a következő a darab. Meg lehet ezt oldani? Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm :)

(#1126) elistvan válasza blue01song (#1125) üzenetére


elistvan
senior tag

Előző válaszomhoz hasonlóan Corel Videostudio. Az idővonalra beteszed a fájlokat, a transitions-nál fade-et választasz. Az audio részben a timeline felett, az adott videóra kattintva az options-nél pedig a fade outot be lehet állítani, hogy halkuljon a zene a végénél.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1127) blue01song válasza elistvan (#1126) üzenetére


blue01song
aktív tag

Köszi szépen!

(#1128) elistvan válasza blue01song (#1127) üzenetére


elistvan
senior tag

Szívesen!

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1129) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Az MKV fájlba integrált feliratot hogyan lehet lementeni srt -be?
Van egy film, ami szinkronos alapból viszont sok benne az idegen nyelvű rész. Ahhoz szeretném úgy megcsinálni a feliratot, hogy csak az idegen nyelvű rész legyen feliratozva.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#1130) Top cat válasza Truman (#1129) üzenetére


Top cat
őstag

Felteszed az MKvtoolnix-ot és hozzá az MKVExtractGUI-2-t.

(#1131) Truman válasza Top cat (#1130) üzenetére


Truman
senior tag

Köszi, ez volt a megoldás. Bár a program mks fájlt csinált, de abból az ingyenes Subtitle Edit simán tudott srt -t csinálni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#1132) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

szeretnek egy 4k s videot vagni, de nincs hozza megfelelo hardware em, es nem is szeretnek beruhazni csak ezt az egy videot megcsinalni ha lehet. 4gm ram, i3 laptop, sima hdd. ilyen feltetelek mellett milyen software el erdemes belekezdeni ha egyaltalan erdemes? :R

[ Szerkesztve ]

(#1133) MrChris válasza S.J. (#1132) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vegas-t ajánlanám főképp az új 16-ost, de általad készített proxi fájlokkal. Most legalábbis nálam ez nagyon bevált.

(#1134) S.J. válasza MrChris (#1133) üzenetére


S.J.
tag

koszi :R ejjel megprobalkozom vele

(#1135) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Filmora szoftverrel szerkesztek.
De ez talán mindegy is...
Egy egyszerű effektre lenne szükségem.
Van egy kulcs a levegőben, kb pont középen, ami atvaltozik egy másik tárggyá...
Mondjuk egy fény, mire eltűnik a fény, már a kulcs doboz lett... Pl...
Hogyan lehet ezt egyszerűen megcsinálni? 😊

Köszönöm

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1136) Teasüti válasza evko (#1135) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#1137) evko válasza Teasüti (#1136) üzenetére


evko
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1138) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Sjcam SJ8PRO akció kamerám – most készülök beruházni egy a6500 Sony milc-be – ami tud 4K-ban rögzíteni. A Filmorát illetve egyéb video szerkesztő programokat használnék szerkesztésre, de a 4K-ban felvett videóim Filmora 9-ben, Corelben, Magixben 1080p-s projectekben az alábbi laptom konfigomon használhatatlanok. A preview ablakban ha a minőséget le veszem ½-re vagy ¼-re - és ha már 1-2 LUT vagy 2x-es sebessg gyorsítás egy egy vágáson – 3-5 perces video anyagokban iszonyatosan döcög.

A kérdésem a következő:

1. Jól gondolom hogy a laptopom kevés ezekhez a programokhoz?
2. Ti milyen konfigurációt használtok ezekhez a programokhoz?

3. Tudnátok ajánlani esetleg olyan konfigurációt – laptop, desktop is érdekel – amelyeken a 4K-ban felvett anyagok szerkeszthetőek megfelelően döcögés nélkül? Nem ragaszkodom a legújabbhoz és a legdrágábbhoz.

Lenovo Z51-70 típusú laptopom az alábbi konfigurációval:

Userbenchmark PC Build Comparison
Baseline Bench: Game 14%, Desk 34%, Work 21%
CPU: Intel Core i5-5200U
GPU: Intel HD 5500 (Mobile 0.95 GHz)
HDD: Seagate ST1000LM014-SSHD-8GB 1TB
RAM: Samsung M471B5273DH0-YK0 M471B5173EB0-YK0 8GB
MBD: Lenovo 80K6

Alternative Bench: Game 14%, Desk 34%, Work 21%
CPU: Intel Core i5-5200U
GPU: Intel HD 5500 (Mobile 0.95 GHz)
HDD: Seagate ST1000LM014-SSHD-8GB 1TB
RAM: Samsung M471B5273DH0-YK0 M471B5173EB0-YK0 8GB
MBD: Lenovo 80K6

Előre is köszönöm!

(#1139) MrChris válasza robi1979 (#1138) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez kevés a 4k-hoz, nagyon megeszi a gépet. i5 8600, 16gb ram, ez szinte alap és legalább 4gb-os videókártya. Alatta korlátozott, vagy egyáltalán nem működnek dolgok, pl Neat video, Resolve 4k render. Valamint sokszor egyszerűen kidob a program a kevés vram miatt. Nvidia-t ajánlanám, minél több cuda maggal, 1050-es gpu nem elég. Vegas korábban az Ati-t preferálta, gondolom a Magix Vegas-ra épül. Premiere inkább az Nvidiát.

Már két éve küzdök 4k-val, de proxival Vegas alatt. Így el lehet vegetálni. 720p vagy még kisebbet generálok, esetleg megpróbálhatod, ha összehozható az általad használt progival.
Írod, hogy LUT-ot is használsz, nemtom milyen módon, nálam a Vegas saját lut fx pluginjével hívom a .cube fájlokat, sokkal gyorsabb, mint korábban az ingyenes Visionfx lut plugin.

A6500 jó kis gép, nagyon éles 4k-t tud, jó a zajtűrése és kiváló az AF. A beépített szenzorstabi harmatos, kevés ahhoz hogy ne vágyjál majd gimbalra. Viszont a fhd elég ótvar, linescippelt, interpolált. Két lényeges dolgot mérlegelj, hosszabb, 20-30 perces videózásnál túlmelegedhet és leáll. Hogy kímélje magát 4k esetén csökkentett kijelző fényerővel müxik ami napon szinte alig látszik.
Az alap kitzoom pedig méltatlanul gyenge képminőségű, még fhd-ban is keni a széleket.

(#1140) Teasüti válasza robi1979 (#1138) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És amiket a kolléga írt, azok az abszolút minimumok, és azon még mindig döcögős lesz a munka.
Mondjuk vannak rá trükkök amivel lehet gyorsítani rajta, például átkonvertálod a H264-et egy könnyebben szerkeszthető formátumba, stb.
De ha megteheted és fontos a 4K-s munkamenet, akkor jobban jársz, ha a minimum konfigra még ráduplázol...
1080 GTX, 32 GB ram, CPU-ból meg semmi se elég.

Laptop fronton én mondjuk egy Acer G9-793-ason vagdosok 4K-ban és éppen csak elégséges a konfig a relatíve gördülékeny munkához (sok hardveres gyorsítással, mint hardver dekóder, enkóder, stb.).
De ha nem létszükséglet a laptop, akkor ennek az árából már brutál asztali gépeket lehet építeni.
Illetve érdemes lehet még megfontolni a Macintosh-ra váltást. Macbook Pro-kkal könnyebb az élet állítólag az egységes szoftverkörnyezet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1141) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát végigszenvedtem ma jópár video szerkesztőt, végül megállapodtam a DaVinci Resolvenál mert több funkciós és gyorsabb mint az : Openshot, Lightworks, Hitfilm Express, Shotcut, VSDC Free.

(#1142) Teasüti válasza bobalazs (#1141) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A legtöbb aktív tagot a "videós, mozgóképes topikban" találod. Ezt itt szerintem zárni is lehetne.

(#1143) Boond válasza Teasüti (#1142) üzenetére


Boond
addikt

linkelnéd a topicot?

(#1144) Teasüti válasza Boond (#1143) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nehogy be kelljen írnod a keresőbe! :P

(#1145) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

MKVToolnix-ról lenne szó és a kérdés, hogy ha az "Compression" zlib-en van (azaz be van kapcsolva), vagy csak "Detect automatically"-n (azaz nincs kikapcsolva se), akkor ez milyen jellegű tömörítést végez voltaképpen? Azaz belenyúl/redukálja bármilyen tekintetben is a minőséget? Főleg a videó sáv tekintetében kérdem, mert a lényeg nekem az lenne, hogy 100%-ig érintetlen minőséget kapjak a végén.

THX!

(#1146) Srob válasza SunMount3r (#1145) üzenetére


Srob
tag

Szia!

Ha csak az adatfolyam méretét nézzük és összehasonlítjuk az eredetivel, azt kell mondanom, hogy nem nyúl bele. Próbáltam mind a három verziót és ugyan azt a méretet dobta. Viszont a Dolby Atmos hangból farag egy kicsit de azt is csekély mértékben. Szerintem maradhat automatically-n.

"curiosity killed the cat"

(#1147) SunMount3r válasza Srob (#1146) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Keresgéltem a neten egy csomót, próbáltam rájönni mit és hogyan tömörít ez voltaképp, de semmi konkrét infót nem találtam. Elvileg az MKVToolnix nem kódol át semmit, remélem tényleg nem.

(#1148) Atomantiii válasza SunMount3r (#1147) üzenetére


Atomantiii
őstag

Compressionnál válaszd a no...-val kezdődő lehetőséget. (fejből most nem emlékszem a teljes sorra)

Én így használom már régóta és nem piszkál bele az eredeti videóba, bár valószínűleg nincs nagy jelentősége mire állítod mert ha autón hagyod akkor sem vettem észre, hogy megváltoztatta volna.

(#1149) Srob válasza SunMount3r (#1147) üzenetére


Srob
tag

A forrás anyagot BDifo-val ellenőrzöm ott szépen látszik a bitráta és összehasonlítom a kapott mkv-val, szerintem ez a tuti.[kép]

"curiosity killed the cat"

(#1150) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis gagyi kamerával próbáltam rögzíteni egy videót, de a zöld színt kicserélte valami lilás akármire. Valaki tudja esetleg, hogy lehetne ebből rendes(ebb) kinézetet varázsolni? (Mondjuk OpenShot -al, vagy ha azzal nem lehet (találtam benne szín eltoláshoz szűrőt, de az vagy nem azt csinálja, vagy csak rosszul állítottam be), akkor valami más -lehetőleg ingyenes- videó szerkesztővel.)
[kép]

Ui: rendesebb mini kamera beszerzése elhalasztva egyéb okok miatt, addig is jó lenne, ha ezt meg lehetne oldani.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.