Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Game-over válasza MrChris (#550) üzenetére


Game-over
aktív tag

Igen, én se bízom benne teljesen, hogy működne.

Azóta találtam olyan programot, ami kiszedi az égetett feliratot(vagy legalább az időzítést), csak nem indul el.....de az már másik topik

Köszönöm a választ! :)

(#552) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A következő a problémám: műszaki tervezéssel foglalkozom a munkahelyemen. A céges honlap megújításához kérték tőlem, hogy készítsek egy videót, mely bemutatja a tervezés folyamatát a 3D-s rendszerünkben.

Én amatőrként a neten kutakodva a BandiCam (képernyő felvevő) program segítségével felvettem kb. 4-5db különálló 1 perces videót, majd ezeket összefűztem FormatFactory segítségével.

Tartalmilag jó lett, viszont a kb. 4 perces végeredményt hosszúnak ítélték, vagyis inkább lassúnak. Magyarul ebből az anyagból kellene gyorsabbat csinálnom, 4 perc -> 3 perc minőség romlás nélkül lehetőleg.

Hogyan, milyen szoftverrel essek neki, mi a legegyszerűbb megoldás?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#553) rlazol válasza Ferink (#552) üzenetére


rlazol
addikt

én a premiert használom, azzal egyszerűen, gyorsan meg tudod oldani, pár oktatóvideó megnézése után. de megkockáztatom, h az által megcélzott feladatra akár a Windows Movie maker is képes.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#554) MrM94


MrM94
őstag

Sziasztok,érdekelne videószerkesztéssel pár infó hardverekről,egy haveromnak.
Premier PRO,és after effects, valami media encodinggal..ezek azok amit ő használ
GPU teljesítmények érdekelnének Főleg egy 750Ti vagy 660, vagy relative Pár Quadroé.
A srácnak valami két quadrója van,valami quadro fx nemtom mennyi arról szeretne upgradelni.
Azért nézte ki ezeket mert specifikációk alapján jobb mint a k2000es.
Miket ajánlanátok neki ?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#555) rlazol válasza MrM94 (#554) üzenetére


rlazol
addikt

sajnos ezeket a videókarikat nem ismerem. az adatlapomban szereplő 650 Ti teljesen jó az alapokra. Ha 1 helyett 2Gb videó RAM van, a videókari tuti nem fogja korlátozni semmiben

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#556) T.Krisz


T.Krisz
csendes tag

sziasztok tudnátok nekem segíteni videó konvertálás terén ?
probléma olyan jelegű hogy játékból veszek fel Nvidia Shadowplay programjával
és ha össze akarom konvertálni egy intro-val akkor csúszik a hang és nem tudom miért !
próbáltam már ezekkel a progikal :
Adobe Premiere Pro CC 2014
Corel Videostudio Pro 7

(#557) rlazol válasza T.Krisz (#556) üzenetére


rlazol
addikt

premiert ismerem, a többit nem. vsz formátum hiba. mi a bemeneted? azonosak a videók (ideértve az intrót is) formátumai? codec?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#558) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy kicsit off.

Egy nagyon fontos videót vettem fel camtasiaval, és mikor 90-edik percnél jártam a gépem csak úgy újraindult.
Rögtön bekapcsoltam camtasiat és feldobott egy ablkaot, hogy lát egy befejkezetlen videó felvétel folytassam-e? Ha igen akkor elkezdődik egy recover ami eljut 99%.-ig majd a "program működése leált". Ezt kétszer is eljátszotta harmadszorra már nem akarom.
Van bárkinek ötlete, hogy mit tehetnék?

Talán amikor lekezdődik a "recover" akkor ő valahol kell, hogy lássa a fájlt amivel elkezd dolgozni.Ezt a mappár kéne megkeresnem és kivennem onnan...

Előre is köszi ha valakinek van ötletel

Üdv,
Misi

(#559) MrChris válasza misirulez (#558) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keresd meg a fájlt amibe tárolta, hátha azzal lehet valamit kezdeni. TotalCommander/Parancsok/Keresés/bővített: Nem régebbi mint 1 nap és a fájl mérettel még szűkíthetsz, gondolom jó pár megás! Ja és hogy hol keressen azt előtte! De legegyszerűbb ha az egész rendszervinyót megnézetheted vele meg ahová installáltad a progit.

(#560) misirulez válasza MrChris (#559) üzenetére


misirulez
senior tag

Köszi!

Windows intézővel nem tudtam ilyen keresést csinálni, nagyon jó ötlet!
De sajnos olyan filterekkel, hogy: elmúlt két nap, nagyobb mint 50mb, is csak pár dolgot talált amik közül egyik sem az... :(

(#561) MrChris válasza misirulez (#560) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig 90 perc azért nagy méret lehet, valahol lennie kell. Az egész gépet áttúrta? Windows intézővel csak kínlódni lehet...

(#562) T.Krisz


T.Krisz
csendes tag

sziasztok tudnátok nekem segíteni videó konvertálás terén ?
probléma olyan jelegű hogy játékból veszek fel Nvidia Shadowplay programjával ami igy vesz fel :/mp4/h.264/1920x1080/30Fps/hang:AAC
és ha össze akarom konvertálni egy saját intro-val ami ugyan olyan mind a felvet video,akkor csúszik a hang és nem tudom miért !ha meg nem csúszik akkor recseg ropog !!!
próbáltam már ezekkel a progikal :
Adobe Premiere Pro CC 2014
Corel Videostudio Pro x7
CyberLink PowerDirector 13
Freemake Video Converter
HANDBRAKE
segítségeteket kérem nem tudom milyen programmal lenne tökéletes a hang minősége !

(#563) MrChris válasza T.Krisz (#562) üzenetére


MrChris
nagyúr

Biztosan nem a programok a hibásak. Valami info, fájl... még kéne, hogy segítsünk is. Ez így kevés. Felsorolhatjuk az összes editort, kipróbálod és minddel szar lesz... Valahol máshol van a hiba.

(#564) T.Krisz válasza MrChris (#563) üzenetére


T.Krisz
csendes tag


ez lenne nem tudom mi a rossz ! :(

(#565) MrChris válasza T.Krisz (#564) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a változó képkocka sebesség lehet, hogy gondot jelent, de ettől még nem kéne megcsúsznia ha csak simán az intro be van illesztve elé. Hát nemtom, próbálgatni kéne dolgokat :D

(#566) T.Krisz válasza MrChris (#565) üzenetére


T.Krisz
csendes tag

egyedül ebben : Freemake Video Converter nem csúszót a hang csak torz volt és recsegett ropogót !
Magas volt a hangszín vagy nem tudom !

(#567) T.Krisz válasza MrChris (#565) üzenetére


T.Krisz
csendes tag

Adobe Premiere Pro CC 2014 ilyenek ír ki !!!

[ Szerkesztve ]

(#568) rlazol válasza T.Krisz (#567) üzenetére


rlazol
addikt

kicsit részletesebben?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#569) T.Krisz válasza rlazol (#568) üzenetére


T.Krisz
csendes tag

egyedül ebben volt "jó": Freemake Video Converter nem csúszót a hang csak torz volt és recsegett ropogót !
Magas volt a hangszín vagy nem tudom mi lehet .
valakinek ilyen tapasztalata?

(#570) mijos


mijos
senior tag

Sziasztok. Van egy Sj4000 akciókamerám, ami mov kiterjesztésű felvételeket készít. Windows Moive Makerrel nem tudom szerkeszteni, mert buta program és nem kezeli normálisan, de az első legnagyobb problémám, hogy a windows media player classic le se játssza, úgy kell mindig belehúzni. Tudtok ajánlani először is valamit megfelelő lejátszót ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#571) mijos válasza mijos (#570) üzenetére


mijos
senior tag

Sajnos már nem tudok szerkeszteni, szerk.: Media Player Classic Home Cinema sikeresen lejátssza, totalcommanderben hozzárendelem, kitallózom szépen a program exe-jét, de utána megint a sima wmp-ben akarja lejátszani, és hibát ír ki...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#572) T.Krisz


T.Krisz
csendes tag

Nvidia Shadowplay senki nem használ?

(#573) T.Krisz


T.Krisz
csendes tag

Nvidia Shadowplay konvertálás

probléma olyan jelegű hogy játékból veszek fel Nvidia Shadowplay programjával ami igy vesz fel :/mp4/h.264/1920x1080/30Fps/hang:AAC
és ha össze akarom konvertálni egy saját intro-val ami ugyan olyan mind a felvet video,akkor csúszik a hang és nem tudom miért !ha meg nem csúszik akkor recseg ropog !!!
próbáltam már ezekkel a progikal :
Adobe Premiere Pro CC 2014
Corel Videostudio Pro x7
CyberLink PowerDirector 13
Freemake Video Converter
HANDBRAKE

segítségeteket kérem nem tudom milyen programmal lenne tökéletes a hang minősége !

(#574) rlazol válasza T.Krisz (#573) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem nem programfüggő, ha ennyi elbaszta, nézd meg a codekokat, próbáld meg szerkesztés előtt átkonvertálni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#575) mijos


mijos
senior tag

Miért van az, hogy vegaspro 13 kifagy, miközben megtekintem a betallózott médiát? Már nem az első videó, aminek visszajátszása közben kifagy, és ha nem is akarom visszanézni, renderelni sem tudja, mintha a videók lennének rosszak. De kérem én, ha wmp lejátssza a videókat, akkor vegaspro miért nem képes rá ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#576) maxika2004


maxika2004
őstag

Segítségeteket kérném:

Az alábbi 50i –s videóból szeretnék kisebb bitrátáju ( méretű )videót kreálni:

[link]

Sajnos sok progival probáltam:
XMedia Recode, handbrake, Freemake Video Converter, Any Video Converter Ultimate stb,

de mindegyik 50p-t csinált az 50i – ből
illetve akadozott, reccegett a videó.

Fontos lenne a folyamatos mozgás ( ami az autón, és az oldalazó mozgásnál látszik)
illetve hogy 50i maradjon !

De ha sikerülne olyat kreálni valakinek ami yutubra feltöltve is folyamatos, az maga lenne a csoda !!!
Kb egy fél –egy éve probálkoztunk ezzel több topikban is, de nem jött össze…….…

Előre is köszi mindenkinek !

(#577) T.Krisz


T.Krisz
csendes tag

sziasztok tudnátok nekem segíteni videó konvertálás terén ?

probléma olyan jelegű hogy játékból veszek fel Nvidia Shadowplay programjával ami igy vesz fel :/mp4/h.264/1920x1080/30Fps/hang:AAC
ha lejátszom tökéletes semmi gond lejátszó programok:
BS.PLAYER
CyberLink PowerDVD 14
VLC
probléma az ha feltölötm Youtube-ra akkor a hang akadozik csuklik vagy nem tudom hogy fejezem ki magam!!!
konvertálás nem segit akkor meg csuszik a hang:
próbáltam már ezekkel a progikal :
Adobe Premiere Pro CC 2014
Corel Videostudio Pro x7
CyberLink PowerDirector 13
Freemake Video Converter
HANDBRAKE

segítségeteket kérem !

[ Szerkesztve ]

(#578) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni abban, hogy mi az az igényes (=nem 90-es évek végét idéző gifparádé) honlap, ahol hangeffekteket találok (mp3-ban) ingyen?

Az érdekelne, hogy pl. e videó elején lévő hangeffektet (amire a feliratok bejönnek), és hasonlóakat hogy/hol találok meg? Elég sokféle youtube csatornát követek (kiemelném pl dancsóét) és nagyon tetszenek a különböző hangeffektjek, de ez a nagy gondom, hogy nem tudom, hol van egy terjedelmes, színvonalas effekt-tár, amit a "szakmában" bevett szokás használni.

2,5 éve kezdtem a windows movie makerrel és most tértem át sony vegasra (13.0), ég és föld a kettő. Nagyjából már meg tudom csinálni a movie makerbe beépített automatizált dolgokat (mint a pan & zoom, fading), nagyon egyszerűen lehet hangot növelni/csökkenteni, streameket kezelni, médiát vágni, de az animációkkal még nagyon nem tudok mesterkedni, ebből is fakadna egy kérdésem:
Amikor egy text mediának beállítok animationt (pl "popup"), akkor miért van az, hogy többször is végrehajtódik ez az animáció? Hol lehet azt beállítani, hogy mikor történjen meg?

(#579) rlazol válasza geckowize (#578) üzenetére


rlazol
addikt

minőségi ingyenesről sajnos nem tudok. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#580) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Van egy saját videóm, amin szeretném kitakarni a gép rendszámát.
Ezt melyik szerkesztő programmal tudom a legegyszerűbben megcsinálni?

(^)(>.<)(^)

(#581) p.mano


p.mano
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg olyanban nem tudtok segitgeni hogy szeretnék projektorral kör vászonra vetíteni, milyen programmal és hogy tudnám a kép méretét körre redukálni? Sony Vegast használtam de nem találok benne ilyen lehetőséget hogy a 16:9 ből kör csináljak, vagy esetleg ugy kitakarni a képet.

(#582) MrChris válasza p.mano (#581) üzenetére


MrChris
nagyúr

vegasban 1:1 oldalarányra vágnám és egy fekete képet tennék rá ami középen ki van vágva. De képszerkesztővel csinálhatsz egy fekete képet transparent 'átlátszó' lyukkal, amit akkorára és oda teszel ahová akarod.
De még jobb talán, ha a projektor elé teszel egy kartonba vágott lyukat, mert akkor nem vet árnyékot, nem veszi körbe a 'világító fekete' a vetített képet :D

(#583) djapor96


djapor96
őstag

Sziasztok,

van egy anyák napi ünnepélyről videóm, a héten készült avi fotmátumban. Sajnos egy 5-10perci anyag hangja alatt egy kisbaba elkezdett sírni. Hogy tudnám esetleg a sírást eltávolítani vagy lehalkítani, hogy élvezhetőbb legyen a videó? Persze úgy kellene, hogy a többi hang megmaradjon....

Persze lehetőleg valami online megoldással....

Van ilyen?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#584) MrChris válasza djapor96 (#583) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyenkor azt szoktam, hogy összevágok 5-10 percet a megfelelő zsivajokból akár ismétlődésekkel és berakom alá. Némítom ez elatt az eredetit, vagy ahol a baba van addig lehúzom őt. Kiválóan szokott működni.

(#585) djapor96 válasza MrChris (#584) üzenetére


djapor96
őstag

köszi, de milyen progival?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#586) MrChris válasza djapor96 (#585) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ingyeneseket nem ismerem, pláne az onlányt. Azokkal csak a kínlódás van. Vegast használok, talán a próbaverziós teljes értékű 30 napig.

(#587) fecus


fecus
őstag

Hozzá nem értőként kérek segítséget. Van néhány amatőr videóm, kézből felvéve a lányom táncáról. Eléggé remeg a kép. Hogyan, milyen programmal lehetne segíteni ezen?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#588) MrChris válasza fecus (#587) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van egy ingyenes progi a virtualdub, ami nem videóstudió jellegű hanem egy-egy videó fájlt lehet vele alaposan megeditálni, belenyúlni, és van hozzá az ingyenes deshaker plugin. Persze ezeket meg kell tanulni használni, viszont kiváló talán még jobb is a végeredmény a fizetősökhöz képest. Léteznek más free stabilizer progik is.
Az egyik legjobbnak tartott fizetős premier/vegas stabilizációs plugin pedig a Mercali valamint Newbluefx tudtommal. Előbbit próbáltam.
Azt tudni kell hogy dinamikus képkivágással dolgoznak, vagyis csökken a látószög és felbontás, élesség, korrigálják valamelyest a rollingshuttert is. Nagyon gépigényesek, c2d procival fhd felbontást 1-2fps-al dolgozzák meg, ez midegyikbjellemzője.
Még megoldás lehet a youtube szerkesztő, abban van stabilizátor is elég hatékony. Feltöltöd aztán mikor kész vele egy downloaderrel letöltöd :D majd törlöd a youtuberól. Hátránya, hogy a youtube kissé lerontja a minőséget.

(#589) fecus válasza MrChris (#588) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.
Kezdem a youtube-al majd a virtualdub jön.
Én free stabilizáló progit nem találtam.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#590) #41133696


#41133696
törölt tag

Movie Maker segítségével lehet videóból kitakarni részeket?

(#591) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Van olyan progi amivel meg tudom vágni a videót mint egy képnél mikor kivágást csinálok? illetve utólag korrigálni Színeket kontrasztot stb...

köszi

(#592) MrChris válasza k78chriss (#591) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van pl sony vegas, adobe premier, pinnacle studio mint legismertebb. Talán az ingyenes windows movie maker, vagy utódja is tud ilyet.

(#593) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Átjöttem ide, hátha :) Lenne egy kis problémám, van egy telefon által rögzített 337MB-os .3gpp kiterjesztésű videóm, amit az istennek nem tudok lejátszani, pedig igen fontos lenne. Valami olyasmi történhetett, hogy nincs lezárva, vagy hasonló, mivel lehetséges, hogy a telefon a végén kikapcsolt. Android alól egy programmal lett felvéve. Van valami ötletetek esetleg, hogyan tudnám lejátszani? :)) Előre is köszönöm.

(#594) makhandi


makhandi
csendes tag

Sziasztok!

Egy gépet szeretnék összerakni/venni. Videóvágáshoz lenne. Persze csak amatőr szinten. Most kezdeném el tanulni igazából. Adobe Premiere-rel, FullHD-s videókat.
Tudom, hogy vágáshoz milyen jó gép kell meg minden, ezzel tisztában vagyok. De nekem ez hobbi lenne, hogy megtanuljam a vágást. Nem munkához kell.
A lényeg, hogy jelenleg 100e ft lenne a keret. Nem igazán értek az asztali gépekhez (mondhatni úgy is, hogy előbb valósítanám meg az időutazást, mint, hogy összerakjak egy gépet :D). Pláne azt nem tudom, hogy videóvágáshoz, legalábbis amilyen szinten nekem kell, mi az ami fontos. Monitor, billentyűzet és egyéb periféria most nem érdekel, az másodlagos. (Amúgy egyik monitorként egy Sony kdl42w705-t használnék)

Összegezve:

- videószerkesztéshez/vágáshoz, HOBBI szinten
- 100e Ft-ig
- Adobe Premiere
- Full HD videók

Előre is köszi a segítséget

(#595) rali98


rali98
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy a Premiere Pro előnézeti ablakában a videó akadozik. Ha az idővonalon kattintgatok a videóban illetve csak lejátszani akarom, egész egyszerűen nem tudja mert akadozik, játssza 10 mp-ig utána akad 10 mp-t és így tovább. A program és a vágandó fájlok is SSD-n vannak tehát az se lehet hogy lassú a HDD-m.
Így használhatatlan a program.

Tapasztalt már valaki ilyet, ill. tudtok valami megoldást?

Köszönöm a választ előre is!

(#596) mrxy147


mrxy147
újonc

Szervusztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy a Sony Vegas pro 12-es programmal hogyan lehetne videót vágni (az elejét és a végét)? Válaszokat köszönöm! Szép estét :)

(#597) MrChris válasza mrxy147 (#596) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van sony vegas fórum. Amúgy meg beteszed egy sávra és egérrel behúzod az elejét aztán a végét. De lehet máshogy is: cut, trim.Vannak youtubon tutorialok, csak picit kell keresni, meg próbálgatni kell a különböző alapfunkciókat.

(#598) wital


wital
tag

Sziasztok!

A családi videókat szeretném szerkeszteni, összefűzni majd h.264-be elmenteni milyen programot ajánlotok?

Egy hd videókamerám van, a felvételeket összefűzném, kicsit megvágnám, elejére szöveg menne, és az elején-végén fel-le úsztatás, semmi több.
Magyar nyelvű kellene, próbáltam a pinnacle studio 18-al, de jó lenne valami egyszerűbb magyar nyelvű.

Ha mégis a pinnacle akkor a képen látható kimenetet jól állítottam be?

Az, hogy a kiterjesztése a kész videónak mp4 vagy mkv az lényeges számomra?

(#599) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Videopad video editorban ha videót szeretnék vágás után összefűzni, elég a film csíkokat egymás mellé illeszteni, vagy kell még valamit állítani?
Mert ha tévére küldöm a kész anyagot, van 1 kicsi ugrás. Viszi a videót, csak van egy pici képbeni csúszás, illetve a szerkesztésnél ott a vonal még, ott ahol a képen bejelöltem, vagyis látni, hogy hol vált a 2 jelenet.

Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#600) makoss válasza makoss (#599) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.