Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Teasüti válasza Szancsó (#1150) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha vmivel, akkor az Davinci Resolve Free.
Ipari sztenderd színezésben.

(#1152) MrChris válasza Szancsó (#1150) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hűha, ez érdekes, itt valami gebax van. Furcsa, hogy az ég rendesnek tűnik a többi meg totál más. Mintha egy LUT lenne rajta. Tedd be a
videós topikba, ott vannak szakik.

(#1153) Teasüti válasza MrChris (#1152) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Valszeg vmi effekt lesz a hunyó. Előfordul, hogy az ember véletlen rányom vmi szart. :D
Pl. akciókamerám is tud ilyeneket, telefonom is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1154) Szancsó válasza Teasüti (#1153) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Nem mondom, hogy kizárt, de ilyesmi kis vacakról van szó: nem hiszem, hogy tud ilyeneket. 2 gomb van rajta csak. Mondjuk az időt az SD -re létrehozott állománnyal lehetett beállítani, nincs kizárva, hogy paraméterezhető, de hamarabb javítom ki, mint hogy kitaláljam :)

A Davinci Resolve Free -t nézem.

(#1152) MrChris
Akkor bedobom majd oda is, köszi.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1155) Teasüti válasza Szancsó (#1154) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Night Vision pl. mit művel a képpel?

(#1156) Szancsó válasza Teasüti (#1155) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ilyet még nem találtam, de olyasmi nem lesz jó szerintem, ami minden színbe belenyúl - még keresem. Ez a Resolve elég durva így elsőre - azt hiszem néznem kell róla némi videót, mert nem annyira triviális.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1157) SunMount3r válasza Srob (#1149) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha felé viszem a kurzort akkor kiírja, hogy ez valami "Lossless compression", tehát ez megnyugtató. Fura, hogy alig van róla valami infó a net-en, hogy mit is tömörít és hogyan valójában...

(#1158) bozont


bozont
veterán

Üdv
Tudnátok ajánlani valami egyszerű és ingyenes videószerkesztő programot? Gameplay videók szerkesztéséhez kellene, effektezés nem nagyon kell, csak tervben van pár tesztvideó. Hasonló módon mint például ez. AMD Relive felvételekről lenne szó, 1440p 60 fps HEVC

(#1159) MrChris válasza bozont (#1158) üzenetére


MrChris
nagyúr

Klasszicus windows movie maker link. Sokan használják e célra a nem imgyenes Vegas-t.
A h265-el lehetnek betöltési problémák, gépet is jobban fogja, youtube is majd át fogja teljesen konvertálni.

(#1160) bobalazs válasza MrChris (#1159) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

O.o

(#1161) bobalazs válasza bobalazs (#1160) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nos az a telepitő nem működik mint látjátok.
Egy tipp alapján viszont kimentettem az átmeneti fájlokat a telepitőből, és egyesével lefuttatva őket, működik minden.

Leírás: utolsó hsz.

hibás telepités eltávolitása link 2

A kinyert mappák

mappák tartalmának telepitése után ( a contacts.exe nekem nem települt de semmi baj nem lett belőle)

moviemaker.exe inditása

Feltöltöm a telepitő mappákat ha még érdekel valakit itt van.

(#1162) iamBence


iamBence
friss újonc

Sziasztok!

Elkezdtem videótvágni shortcutba és aláraktam egy zenét de a zenében fura kis szünetek jelentek meg random. Mit tudok csinálni ellene?

(#1163) MrChris válasza bobalazs (#1160) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát sajnálom, nem tudtam, hogy ennyire megnehezítik a telepítését.
Régen sokat használtam, csak összevágásra, némi felirat, meg pár átmenetre.

(#1164) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok! Van egy videom ami 1920x1080 as felbontasu. Miben tudnam ezt konnyen "megduplazni".

3840x1080 as kellene de ugy mintha egymasra lennenek teve.

(#1165) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A következőt szeretném megcsinálni: egy videóból ki kellene vágni egy pár másodperces részletet, de épp nem ez a részlet kell, hanem a videó többi része, de egybe a kivágott részlet nélkül. És persze úgy, hogy ne kelljen újra kódolni semmivel. Mivel lehet ezt megcsinálni a legegyszerűbben?

Köszi!

(#1166) bobalazs válasza SunMount3r (#1165) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link]
Néha a minőség hagy kívánnivalót maga után.

(#1167) SunMount3r válasza bobalazs (#1166) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem most konkrétan Xvid-es avi-hoz kellene (az nem baj, ha a végén más a konténer, de ne legyen átkódolás). Néha a minőség hagy kívánnivalót maga után.-> Hát pont ez az, ha nincs átkódolás, akkor a minőségnek sem kellene változnia.

VirtualDub2-vel próbáltam eddig ezek szerint, minden opciót amit itt írnak, de sehogy se sikerül, mindig hiba üzenete dob fel.

(#1168) bobalazs válasza SunMount3r (#1167) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom hogy nincs átkódolás mert több gigás mp4et átszerkesztettem 1 perc alatt, ami kódolással lehetetlenség. A video minősége még sem lett eredeti szóval én sem értem miért vagy hogyan. xvidhez nincs tapasztalatom. Avit régen virtualdubbal nyomattam én is.

(#1169) energomatt válasza SunMount3r (#1165) üzenetére


energomatt
senior tag

Avidemux lehet erre a legjobb. felratot, több hangsávot viszont nem kezel.

(#1170) MrChris válasza bobalazs (#1168) üzenetére


MrChris
nagyúr

Avidemux-al szoktam kettévágni videókat, elvileg van hozzáfűzés funkció, soha se próbáltam.

(#1171) Boond


Boond
addikt

De az is kulcsképkockánál vágja el, szóval, nem biztos hogy pont ott és úgy ahogy szeretnéd. Átkódolás nélkül elég problémás.

(#1172) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv,sziasztok!

Tudnátok ajánlani pc-re(win10 alá) magyar nyelvű videószerkesztő programot,ami hasonló az android platformos powerdirectorhoz?
Képeket és videókat szeretnék összefűzni zenei aláfestéssel :)

Köszi!

(#1173) bghistvan válasza bghistvan (#1172) üzenetére


bghistvan
senior tag

:F

(#1174) bghistvan válasza bghistvan (#1173) üzenetére


bghistvan
senior tag

halott a topik elég rendesen ,vagy sok a kö... :C ,na szevasztok :R

(#1175) MrChris válasza bghistvan (#1173) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gondolom válaszolna az aki tud megoldást. Én pl videózom, szerkesztek is, de nem ismerem a powerdirectort és képek alapján hozzá hasonlót ajánlani. Vegast, Resolvet, Premieret használok. Aki PC-n vág gondolom annak túl fapados.

(#1176) energomatt válasza MrChris (#1175) üzenetére


energomatt
senior tag

Na persze, könnyen beszél az, aki tud 25 szót angolul.

(#1177) MrChris válasza energomatt (#1176) üzenetére


MrChris
nagyúr

Többre nem nagyon van szükség, de a piktogramokkal is el lehet boldogulni.

(#1178) Teasüti válasza bghistvan (#1172) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bocs, benéztem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#1179) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Mi az a program, ami ingyenes, és tetszőleges avi/mkv fájlból olyan ISO-t készít, amiből DVD videó írható? (Asztali DVD lejátszóval kellene tudni megnézni olyan videoanyagot, ami most csak avi/mkv formátumban van meg.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1180) Srob válasza Laslow (#1179) üzenetére


Srob
tag

Próbáld ki ezt ! DVDStyler 3.1

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#1181) Laslow válasza Srob (#1180) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszi a tippet!
Egy ConvertXToDVD 7 nevű programmal próbálkoztam, az első lemezt úg tűnik jól megcsinálta. Ha gond lenne vele, kipróbálom az általad javasoltat.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1182) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan weboldal ahonnan háttérzenéket lehet letölteni videohoz? Pl ilyesmi muzsikára gondolok [link]

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1183) Falovas válasza Laslow (#1179) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ne sértődj meg, de inkább vegyél egy olcsóbb média lejátszót és nem kell DVD-éket írogatni.
Már 10ezerért adnak média lejátszót.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1184) Falovas válasza bghistvan (#1172) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ezzel a kérdéssel megfogtál. Én Windows alatt kipróbáltam a CyberLink Power Directort és ment rendesen az asztali gépen. Az androidos verziót nem ismerem, de létezik a program asztali PC-ére is. Mi a gond azzal?

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1185) Cyrin


Cyrin
addikt

Sziasztok!

Akkor én a fordítottját kérdezem. Régen a gyerekekről DVD videókat csináltam Pinnacle Studioval (amikor még az egyszerű pinnacle studio volt, nem az agyonbonyolított).
HDV kazettákra készült a felvétel, azokat eltettem, és DVD-re kiírtam az eredeti FullHD-ból megszerkesztett (butított felbontású, DVD menüvel rendelkező) anyagokat, meg ezeket a dvd formátumokat elmentettem NAS-ra is, VideoTS könyvtárba írta ki a szokásos módon.

Kérdés, hogy ezeket a VideoTS könyvtárakat mivel tudnám NAS-ról úgy lejátszani, hogy az eredmény az legyen, mintha betettem volna a DVD-t, menüvel, mindennel

Másik, hogy gondolom menüvel rendelkező FullHD anyagot hogy lehetne kreálni, gondolom sehogy. Bár próbáltam annak ideják BD lemezt "írni" és azt lementeni, felemás eredménnyel, a menüvel voltak gondok, és ezt se játszotta le semmi szinte.

(#1186) Teasüti válasza Falovas (#1184) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Benézted a kérdést. Első olvasatra én is.
Nem a PD-vel van a gond, hanem ahhoz hasonló magyar nyelvű programot keres.

(#1185) Cyrin
Bármelyik lejátszóban - amelyik tud dvd-t olvasni - csak be kell tallózni neki a video_ts mappát. VLC-ben pl a "lemez megnyitása".

[ Szerkesztve ]

(#1187) Falovas válasza Teasüti (#1186) üzenetére


Falovas
aktív tag

Oké, igaz. De ha már az androidos verziót tudja használni, akkor már az asztalival sem lesz gondja. Azt a pár angol kifejezést meg sajnos meg kell tanulni, amiből nem sok kell, csak a legfontosabbakat. Kb. tíz angol kifejezéssel minden videószerkesztővel el lehet boldogulni. Ha más nem, le kell írni egy papírra ami kérdéses és "kiguglizni". A youtube meg még segít is, mert tele van oktató tutorial videókkal amikből az alapokat meg lehet tanulni. Szóval hajrá!!!

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1188) X2


X2
csendes tag

Van külön videó digitalizálás topik?(nem találtam) Vagy arról is esik szó?

(#1189) liszi70 válasza X2 (#1188) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#1190) liszi70 válasza Cyrin (#1185) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a VideoTS könyvtárakat mivel tudnám NAS-ról úgy lejátszani, hogy az eredmény az legyen, mintha betettem volna a DVD-t, menüvel, mindennel"

Mármint PC-ről? Ha igen, akkor a VLC vagy az MPC-HC(BE) is simán lejátssza ezeket, ugyanúgy, mint a dvd lejátszó.

(#1191) liszi70 válasza SunMount3r (#1165) üzenetére


liszi70
nagyúr

"És persze úgy, hogy ne kelljen újra kódolni"

Próbáld ki a Corel Video Studio-t. Annak exportálásnál van olyan funkciója, hogy "Same as First Video Clip". Ez azt jelenti, hogy semmit nem kódol rajta, marad az eredeti fájltípus és minőség. Mindez akkor igaz, ha a vágáson kívül mást nem csinálsz vele. Ha áttűnést, feliratot stb. teszel bele, ott elengedhetetlen lesz a kódolás. (Elvileg csak ott kódol át, ahol konkrétan a változtatás van, de a gyakorlatban nem mindig így tapasztaltam.) Szóval ha csak egy vágást akarsz csinálni, akkor azt kódolás nélkül fogja megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#1192) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, laptop hianyaban szuksegem lenne valaki segitsegere igy vavy ugy :B Lenne egy youtube video (minoseg asszem max 720p), 4,36 mp hosszu, szeretnem instagram sztoriba feltenni, de tudom az laponkent 15 mp-es videokat enged felpakolni.
Van olyan mobil applikacio androidra amely ezt megcsinalna vagy felejtos? Esetleg valaki innen lenne olyan kedves nekem segiteni egy milka csokiert cserebe? :B
Koszonom elore is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#1193) attiati


attiati
veterán

gépigény összeállításban tudnátok segíteni

1080p-hez milyen gpu javasolt (és milyen gép)?

Mintha lett volna erről itt szó korábban, de nem találom.
És lövésem nincs, hogy 50ezres vagy 100ezres kártya kell e hozzá.

(#1194) attiati válasza attiati (#1193) üzenetére


attiati
veterán

Bármi tanácsot szívesen fogadok, de találtam egy baromi jól összeszedett cikket.
Konkrét gépösszeállítások is vannak benne, belépő-, középső és pro szintre, plusz végigmegy alkatrészenként is.

(#1195) C. s. válasza attiati (#1193) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Remélem, jársz még erre! Esetleg erre gondoltál: Milyen asztali gépet vegyek?
Az összefoglalóban az egyes alkatrészek témája is be van linkelve, ha mégsem komplett gép kell.

(#1196) attiati válasza C. s. (#1195) üzenetére


attiati
veterán

Igen, közben kiokosodtam köszi.

Most belefutottam egy másik usernél olyan hibába, hogy ryzen 2700-on nem megy a hevc videó codec, mert "csuszik a hang es a kep is. Olyan mint amikor keves az fps.Kiprobaltuk egy 3400g-vel es ott tokeletesen sima volt. Elotte egy i7 6700-am volt. Ott is ugyan ezt tapasztaltam."

Tapasztaltatok már ilyet? Vagy valami tök egyedi hiba lehet?

(#1197) C. s. válasza attiati (#1196) üzenetére


C. s.
addikt

Igazán nincs mit!

(#1198) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Panasonic miniDV kameráról kéne digitalizálnom. Kaptam egy firewire kártyát kábellel, a w7 látja is eszközkezelőben Texas Instruments IEEE 1394 néven, de hiába próbáltam, se a WinDV, se a MovieMaker nem látja forrásként a kamerát. :F :F :F :F
Hogy kéne ennek a firew-nek működni normálisan vagy mit kéne még beállítani?
:R

(#1199) elistvan válasza Aureal (#1198) üzenetére


elistvan
senior tag

Corel Videostudio? Én régen azzal csináltam dvről. Ilyen olcsó usb-s easycap nevű cuccal.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1200) fokukac


fokukac
nagyúr

sziasztok. Valaki tudna nekem mondani valami olyan videószerkesztő progit, amivel tudok vágni régi xvid / divx videókat?

Ilyen családi eseményekről, bulikról készült videókat tömörítettem anno virtualdubbal, virtualdub-mod-dal, ilyen 2004 és 2007 között. Most kivágnék pár részletet belőlük, hogy megosszam, de a virtualdub és dubmod bele se szagol... dll-eket hiányolnak, meg azt mondják, hogy nem tudja olvasni a divx-et... Jó, persze, már rég teljesen más a windows-os környezet, eltelt 13-15 év...
Én azóta nem nagyon foglalkoztam ezzel, esetleg tud valaki egy vágóprogit, ami működik?

köszi.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.