Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Boond válasza fokukac (#1200) üzenetére


Boond
addikt

Avidemux 2.6 - 64 bits -de már van ennél jóval újabb is. Ez elboldogul vele kb. DE van ennél komolyabb is.

(#1202) Aureal válasza fokukac (#1200) üzenetére


Aureal
senior tag

Az újnak vinni kéne mindent (is) próbáld ki: [link]

Elistvan:
Már megoldódott a DV importálás Movie Makerrel. Kontaktos volt a kábel, azért nem látta a rendszer... :))

[ Szerkesztve ]

(#1203) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Van olyan program, ami gyorsan tud picture-in-picture videót készíteni?

Autós menetrögzítő kamera két képét kellene egy anyagra tenni.

Hogy pl. a bal sarokban látszódjon kis méretben a beltér videóanyaga, szimultán a főkamera anyagával.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1204) Boond válasza Graphics (#1203) üzenetére


Boond
addikt

Ha szinkronizáltasd a kettő, elég csak a méretét változtatni a másiknak (akár), talán ez a legegyszerűbb...
De az újabb corel video studio-erknél már van erre egy külön funkció.

(#1205) Graphics válasza Boond (#1204) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van elvileg, csak olyan progi kellene, ami ezt gyorsan megoldja, a renderelést akartam elkerülni, mert az időveszteség :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1206) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan videószerkesztő program, ami a kézremegést tudja korrigálni?
A sportkamerámnak van szoftveres képstabilizátor funkciója, rendben is működik, de a hétvégi túra közben véletlenül kikapcsoltam és csomó videó rossz lett :W

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1207) MrChris válasza bugizozi (#1206) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, régóta létezik. Szinte mindegyikben van erre funkció különböző eredménnyel.

(#1208) bugizozi válasza MrChris (#1207) üzenetére


bugizozi
őstag

1-2 példát tudnál mondani, melyiket érdemes először kipróbálni? Lehetőleg minél egyszerűbb legyen :B

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1209) fokukac válasza Aureal (#1202) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jajj, köszi :)
Nem gondoltam volna, hogy ezt még fejlesztik. Ki fogom próbálni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1210) MrChris válasza bugizozi (#1208) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyszerűt nem ismerek, de szerintem mindhez van szájbarágós videós tutoriál.
Adobe Premiere-ben van a Warp stabilizátor, az egyik legjobb minőségű és szerintem nem túl bonyolult.
Davinci Resolve professzionális, ingyenes, de gépigényes progi, a stabi is kicsit nehézkesebb.
A Vegas Pro 17 elfut régebbi konfigon is, de a beépített stabija elég vacak, erre szoktam pluginelni a Prodad Mercalli v4-t, ez versenyben van a Premierrel.
Legfapadosabb és ingyenes a VirtualDub és hozzá a Deshaker plugin.
Ezeken kívül még vannak más progik is, csak nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1211) bugizozi válasza MrChris (#1210) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, kipróbálom! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1212) cigam


cigam
félisten

Honnan lehet megtudni, hogy pontosan milyen paraméterekkel konvertál a CPU/VGA HW-es enkódere? Konkrétan van valami paraméter korlátozás, vagy optimális beállítás?
Felparaméterezhető a képváltás (Progressive/felső/alsó mezővel kezdődő), bitráta, fps, stb...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1213) MrChris válasza cigam (#1212) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pl. az általuk készített videófájl média infójában.

(#1214) cigam válasza MrChris (#1213) üzenetére


cigam
félisten

Jó de milyen paraméterekkel tud optimálisan dolgozni? Vagy neki mindegy? Biztosan vannak korlátai. pl. színmélység, bitráta(minimum és maximum), nos és mi a helyzet a hanggal? Azt is HW-esen kódolja, vagy a CPU-ra bízza, és már a kódolt AAC hangot kéri?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1215) MrChris válasza cigam (#1214) üzenetére


MrChris
nagyúr

CPU-ra mindenféle enkóder létezik és ízlés szerint paraméterezhető, persze ez program függő.
GPU videó kódolás kissé más, még nem is annyira kiforrott, amiről tudok és használható az a h264 és h265 GPU-ra írt változata. Nvidiára régebb óta, mint AMD-re. Ezek általában jóval gyorsabban dolgoznak, de kissé gyengébb képminőségűek, amit magasabb bitrátával lehet kompenzálni, de nem lesz olyan mint a cpu-s. Persze ez még sokaknak megfelelhet. Én gpu-val proxifájlok készítését csinálom. Valamint teljesen átálltam az ffmpeg open source, szabadon hozzáférhető programra. Ami a hátránya, hogy parancssoros, de ez az előnye is. Bármilyen felbontás, színmélység, chromasubsampling megadható neki, sokféle enkóder, a bitráta lehet cbr, vbr, crf, többmenetes. Frame rate is átírható vele. Felbontás konverziónál megadható az átméretezés eljárása. Parancssor segítségével jól használható csoportos konvertálásra.

Az audió kódolás mára jelentéktelen szinten terheli a cpu-t, lehet hogy van gpu-s enkóder, de ilyennel még nem találkoztam.

(#1216) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Adott egy 4K-s HDR-es x265 mkv fájl. Mivel és hogyan lehetne "HDR-teleníteni"?
Tudom, töltsem le máshonnan. De engem maga a folyamat érdekelne. :) Ha simán konvertálom x264-ben, akkor a fura színe megmarad, csak a HDR tűnik el. A lényeg az volna, hogy normális színnel jelenjen meg egy sima monitoron.

(#1217) Aureal


Aureal
senior tag

Mit lehet ezzel kezdeni?
(el van csúszva a kép és nem engedi méretezni az ablakot -> w7 fotó-videó tár import, movie maker csomag)

(#1218) bobalazs válasza C. s. (#1216) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

DGTonemap AviSynth+ plugin for basic Reinhard tonemapping for HDR->SDR.

(#1219) C. s. válasza bobalazs (#1218) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!

Telepítettem, de nem tudom, mit kellene kezdeni vele. :B Exe fájl nincs, az MPC-HC-n belül pedig nem találom a beállítási lehetőségeket. Próbáltam kideríteni, de magyarul alig van róla valami, az angolom meg eléggé kevés ehhez.

A 64 bites DGTonemap.dll-t a Program Files (x86)\AviSynth+\plugins64+ könyvtárba másoltam. Legalább ezt eltaláltam?

Valamint sejtelmem sincs, hogy a HDR nélküli változatot ezzel hogyan lehetne elmenteni.

(#1220) bobalazs válasza C. s. (#1219) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos csak ezt találtam. Én sem vagyok benne jártas. Angol nyelv nélkül nehéz lesz megtanulni, mert nem igazán grafikus felületű, hanem szkripteket kell írni, betölteni, lefuttatni.
[link] How do I load MP4/MKV/M2TS/EVO into AviSynth?

Ha csak lejátszani szeretnéd madvr képes átkonvertálni hdr-t sdrbe.

(#1221) C. s. válasza bobalazs (#1220) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen!
Majd látom, mire megyek vele, igaz, hogy kíváncsi vagyok a megoldásra, de talán ez túl nagy falat nekem. :D

(#1222) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!
Erdekelne hogy youtube élő videókamerás közvetitíshez milyen technikai feltételek kellenek?
FullHd 10-20Mb/S bitrátás videó esetén?
Kamera oké ezen kivul?
Lehet egyatalan ingyen ilyet youtubeon?
Vagy inkabb fbook?
Kamera: panasonic v770

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1223) cigam válasza flash- (#1222) üzenetére


cigam
félisten

Lehet, csak össze kell kötni a kamerát a PC-vel úgy, hogy a képet hangot átvigye.
Milyen kimenetei vannak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1224) flash- válasza cigam (#1223) üzenetére


flash-
veterán

hdmi kimenet van a kamerán, meg a/v csati

ehhez milyen pc kell? gondolom egy i5 meg valami erős vga?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1225) bobalazs válasza flash- (#1224) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

OBs programmal biztosan megoldható. Olyan vga kell ami támoagatja a hardveres kodolást, gyorsítást. Kicsit modernebb kártyák már jók.

(#1226) MrChris válasza flash- (#1224) üzenetére


MrChris
nagyúr

Többször téma volt a Videós topikban, ehhez HDMI video capture card szükséges. Sokféle van, különböző felbontásokat ismernek, különböző minőségben. Itt van egy teszt az egyszerűbbekkel.

(#1227) flash- válasza MrChris (#1226) üzenetére


flash-
veterán

Rendben köszönöm en ezzel nwm voltam képbe
Te mit ajánlasz?
Illetve pcre kötott kameraval ezt nem is lehet megoldani? Vahy meg de erős gép kell?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1228) MrChris válasza flash- (#1227) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben nincs tapasztalatom. Vannak tesztek ilyen eszközökről. Bennem ott van a kérdés megéri e. Vagy inkább eggyel drágább univerzális mobiltelefonba szórjam a pénzt.

Régen egy rendes videókamerát kapcsoltam a TV tuner kártyára videótelefonáláshoz, akkoriban kiváló minőség volt, ma már...

(#1229) Aureal válasza Aureal (#1217) üzenetére


Aureal
senior tag

Megoldódott!
(A magyar verzióban a fordítás miatt a szöveg hossza eltolja betekintő ablakot az angol verzióban semmi gond.) :C

(#1230) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok! Van arra megoldás, hogy ha kamerával szeretnék felvenni kijelzőt, esetembe led tv-ről, hogy ne legyen a kép csíkos ?
Olyan videót szeretnék készíteni, amiben közben videózni kell a kijelzőt.
Ha a fókuszt belövöm élesre, akkor a képen látható csíkozódás elő jön, viszont ha kicsit elhomályosítom a fokusszal, akkor eltűnik, de sajna nem elég éles a kép.
Valami szoftver vagy beálltást nem tudtok esetleg ?

(#1231) MrChris válasza Gyuszi83 (#1230) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a moiré hatás, speciális szűrővel szűrhető. Egy norvég cég csinál ilyet képernyőkre. Premiere-ben van egy anti aliasing filter, meg szelektív színmódosítással nagy munkával lehet csökkenteni, de én nem pazarolnám rá az időm.
Némely TV-ben van felvételi lehetőség...

PC képernyőt digitálisan szokták rögzíteni, pl a Windows is tartalmaz ilyet, de vannak speckó progik, pl Filmora.

(#1232) Aureal válasza MrChris (#1231) üzenetére


Aureal
senior tag

"a Windows is tartalmaz ilyet"

Ezért érdemes volt benéznem, köszi! :R
Gondolom a w7 még nem tudja?

(#1233) Boond


Boond
addikt

Replay Video Capture 8

(#1234) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! Sony Vegast használok, van olyan opció hogy egy fénykép, fotóra szeretnék közelíteni balra jobbra mozogjon a camera.?

(#1235) MrChris válasza Jarod1 (#1234) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van, Move/Pan.

Aureal: Nemtom, nem próbáltam.

(#1236) Jarod1 válasza MrChris (#1235) üzenetére


Jarod1
addikt

Köszi!

(#1237) Aureal


Aureal
senior tag

Panasonic NV-GS11 mini DV-s kamerát firewire csatolón keresztül win7 alatt használnék, Movie Makert elindítanám importáláshoz és ezt a hibát dobja:
:F

(#1238) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
A segítségeteket kérném.
Olyan videószerkesztő programot ( és esetleg magyar nyelvű leírást is a használatához) keresek, amely megoldja azt, hogy egy x265-ös HDR 2160p-s UHD BluRay lemezhez (amely mappában van), hozzá tudjak a gyári feliratokhoz adni még egy párat.
A szakmai nyelvet nem értem, kezdő vagyok még videó szerkesztés témában. :)
Nem szeretném átkonvertálni sem mkv.-ba sem más formátumba a filmet.

(#1239) macera2


macera2
aktív tag

Tudnátok olyan konvertert, módszert ajánlani, amelyik egy Sony TV által felvett, műsort úgy konvertál át, hogy az, pl. VLC-vel, egy PC-n is lejátszható legyen? :F

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#1240) zenik


zenik
csendes tag

Sziasztok!
valószínűleg a kérdésem már nagyon sokszor volt téma a fórumban, és anyám is csuklani fog, de lusta vagyok visszakeresni. 🙂
olyan programot keresek, ami a lehető legkisebb veszteséggel dolgozik. Legfőképp timelapse képek összefűzésére, és egyszerűbb videóvágásokhoz használnám.
Ha ez segît: gopro felvételek. Max 1080p, 60 fps-el dolgozom.
az sem hátrány, ha alá tudok tenni zennét.
köszönöm!
Árpi

(#1241) Jarod1 válasza zenik (#1240) üzenetére


Jarod1
addikt

Mkv felvételek? azt megeszi a Sony vegas, hangot külön sávban tudod vágni.

(#1242) Bodor válasza Bodor (#1238) üzenetére


Bodor
veterán

Senki sem tud ilyen programot?

(#1243) zenik válasza Jarod1 (#1241) üzenetére


zenik
csendes tag

Mp4-be kódol a gopro, ha erre gondolsz. DE gondolom ez sem gond neki. Köszi!

(#1244) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Videókat melyik konténerben érdemes elmenteni h264 kodek esetén? m2ts vagy mp4?

(#1245) liszi70 válasza liszi70 (#1244) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyáltalán van jelentősége a konténernek, vagy minőségi szempontból ugyanazon kodek esetében (h264) tök mindegy a konténer? És a lejátszhatóság szempontjából mi a felállás? (mp4-et talán több minden lejátszik, vagy nem? :F)

(#1246) Aureal válasza liszi70 (#1245) üzenetére


Aureal
senior tag

Hát ja. MP4 mára a világszabvány. Esetleg pl. nekünk a tv settopboxunk régebben nem kezelte csak a ts formátumot, de szoftverfrissítéssel mára már MP4 képes is. Ebből adódik, ha van vmi régi masina ami már nem támogatott, ott esetleg még lehet gond, de mobilon, pc-n nincs ennek már jelentősége ha ott akarsz zömmel lejátszani...

(#1247) liszi70 válasza Aureal (#1246) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi a választ! A lejátszás jelenleg olyan médialejátszón történik, ami mindkét konténert ismeri, de azt keresném, hogy ha bármikor váltanom kell, vagy máshol is lejátszhatóvá kell tenni a videókat, akkor ne legyen gond. PC-n nyilván nem kérdés a dolog, a vlc mindent is lejátszik. :) (És még ezer más lejátszóprogi is.)
Szóval szerinted inkább mp4. Minőségben a konténernek nincs jelentősége?

(#1248) MrChris válasza liszi70 (#1247) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nincs, az nem a konténertől függ.

(#1249) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Videóvágáshoz szerintetek melyik a legegyszerűbben használható ingyenes program? Jelenleg a Shotcut-ot ajánlottam munkatársaknak, valamennyire elvannak vele, de kérdezik, hogy van e "barátságosabb".

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1250) Aureal válasza Visormail (#1249) üzenetére


Aureal
senior tag

NCH VideoPad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.