Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ANT válasza RexpecT (#50) üzenetére


ANT
őstag

Gugli talált egy ilyet[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#52) RexpecT válasza ANT (#51) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi!

(#53) #35692544 válasza Core2duo6600 (#47) üzenetére


#35692544
törölt tag

az ulead megvan de nem ismeri az mpeg-et milyen formátumba vegyek fel ha utána dvd-re szeretném kiírni?

(#54) Core2duo6600 válasza #35692544 (#53) üzenetére


Core2duo6600
veterán

HA DVD Video ba akarsz kiírni, akkor javaskom a MPEG 2 használatát
azon csodálkozom, hogy a ulead nem ismeri, mert tegnap vágtam, vele ilyet, tehát ismeri
a legfrisebb verziót használtam

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#55) Papesz


Papesz
csendes tag

Sziasztok!
Felraktam kameráról egy vidót gépre, és azt szeretném vele, hogy pl valakinek a fejét ˝kisatirozni, homályossá tenni...˝ valami ilyesmi megoldással eltüntetni, vagy ez közel se olyan egyszerü mint ahogy én gondolom :F hogyha nem tul nehéz tudtok ajánlani valami progit hozzá, a magyar nyelvü nem lenne hátrány :DDD


( ha már itt vagyok valaki árulja el mitől lettem ujonc :F talán mert régen voltam fent? :((( )

[Szerkesztve]

(#56) Papesz


Papesz
csendes tag

up

(#57) Core2duo6600 válasza Papesz (#55) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Attól fugg, hogy a kisatirozás milyen modon történik, mindenesetre
Pl a Pinnacle studio
Ulead Video Studio
Cíperlink Powerdirector
Hirtelen ennyi jut eszembe
ezek egyszerűbb progik, főleg a home video vágására egyszerűbb effektek hozzáadására készültek
Ha profi cucc kell, akkor pl Sony vegas
Természetesen mindenből a legfrisebb nem béta progit használd
Pinn studio nak van magyar nyelvű olyanom van, pontosabban így is fel lehet tenni
És az effektek közt keresgélj de arra figyelj, hogy némelyik gyártó
Az effektet arra használja, hogy pl egy vágásnál valami átvezetés, nos ez átmenet
és magyarul írtam le, de az angol megelelőket is láttam már rosszul használva

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58) Papesz válasza Core2duo6600 (#57) üzenetére


Papesz
csendes tag

A Pinnacle studio megvan cd-n ismerősöm kamerájához adták fel is raktam, jó kis progi, de nem magyar, szerinted külön fel lehet valahogyan rakni :F :F és ha igen nagy kérés lenne, hogy elküldöd nekem?? :B

(#59) Core2duo6600 válasza Papesz (#58) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Külön magyaritásról nem tudok
A torrent oldalakon nézz korbe én is onna toltottem
3 cd +1 DVd
Ennyit nem tudok elküldeni
Multilanguage nek hivtak azt
a 10 es plus szedtem le, az osszes vagy legalábbis nagyon sok plusz effekttel egyutt


[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60) Papesz válasza Core2duo6600 (#59) üzenetére


Papesz
csendes tag

Rendben van körül nézek köszi szépen a segitséget!

(#61) Core2duo6600 válasza Darkstar2 (#2) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a virtualdub progival pl
de itt nézz korbe
doom9.org lehet kell elé a 3 w
van magyar tükrözés is, de ott általában régebbi verzi van kint
nandub és virtualdub mod is segíthet értelemszerüen utobbiak modosítottak
ezért bovitve van a funkció

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#62) bocX


bocX
tag

Sziasztok!

Felvettem tunerrel egy videt, mpeg2 formátumba, még le kell tömörítenem. De vannak benne részek amiket ki szeretnék vágni belőle. Sosem csináltam ilyet szal valami egyszerűbb progi kellene, és nem baj ha van hozzá magyarosítás.
Továbbá azt szeretném kérdezni, hogy a felvétel aljába került egy csik, azt hogyan tudom eltüntetni? Letakarom ilyen fekete csikkal, hogy ugy nézzen ki mint egy mozifilm, vagy vágjak le belőle annyi pixelrészt? Sorry de nem értek hozzá, szal jó lenne valami 'hüjebiztos' progi. Köszi előre is. :R

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#63) johnjohn válasza bocX (#62) üzenetére


johnjohn
addikt

Mpeg2Cut2 nevű ingyenes program + Nero Vision és a csík is el fog tűnni ha kiírod dvd-re.
www. digital -digest.com ról lejön.

[Szerkesztve]

(#64) Core2duo6600 válasza bocX (#62) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pinnacle studio legujjabb megjelent magyarul is nézz körbe a tprrent oldalakon
de a power director is jól használható
a ulead video studio is, bár utobbinál csak 2 klipp koze élehet attunést betenni
vagy akár az adobe premiere element 3 is jó erre

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#65) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem. Videót szeretnék átméretezni 4:3-as formátumból 16:9 v 16:10-be úgy hogy csak a 4:3-as képarányú videóból csak a hasznos részt kellene kivágni. Az egészet azért, mert a 4:3-as videó hasznos része érdekel engem, és 16:10-es monitor miatt szeretném ha jobban nézne ki. [link]
Szóval olyan progit keresek, amellyel ki lehet vágni egy bizonyos területet a videóból. Ja és persze a gépemben nincs semmi extra hardver a szerkesztéshez, szóval remélem létezik ilyen program.
Előre is köszönöm!

Harrrr!!!!

(#66) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

plusz még olyat is kéne tudnia, hogy a hangot hozzá tudom igazítani a videoóhoz (szinkronizálni a kettőt)

Harrrr!!!!

(#67) #65675776 válasza Ndruu (#65) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen formátum. Avi esetén VirtualDub(Mod), MPEG1/2-nél TMPGEnc. Viszont mindenképpen át kell tömörítened.

Másik lehetőség olyan lejátszó használata, ami képes maga megtenni ezt (pl VLC).

(#68) Ndruu válasza #65675776 (#67) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

a formátum vegyes... van avi, mpeg, meg m2v. VLC-ben a Crop funkciót ismerem és előszeretettel használom is, csak MediaPlayeren jobban szeretem nézni a videóklipeket (de csak a hang miatt...) amúgy meg fuj fuj WMP... szóval akkor ez a TMPGEnc. mit is takar?

Harrrr!!!!

(#69) #65675776 válasza Ndruu (#68) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tsunami MPEG Encoder. MPEG2-re időkorlátos a free verzió.

(#70) Ndruu válasza #65675776 (#69) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm a segítséget! Utánanézek a progiknak!

Harrrr!!!!

(#71) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Van egy videóm, amin elég halk a hang. Mivel lehet hangosítani rajta, ha lehet minimális minőségromlással (azon kívül, hogy feltekerem a hagnfalon a hangerőt
:U )?


[Szerkesztve]

(#72) <Adamsky> válasza bozont (#71) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha MP3, akkor az MP3 Gain progival úgy, hogy VirtualDub Mod-al kiszeded a hangot a film alól, MP3 Gain-nal normalizálod, majd visszateszed a film alá.
Ha AC3 akkor azzal sok mindent nem lehet tenni, ill. nem is érdemes. Azok ugyanis a nagyobb dinamika-tartomány miatt -- adott esetben -- halkabbak szoktak lenni.

Ja, meg lehet még WMA is...
...hát ahhoz nem ismerek ilyen normalizáló progit, úgyhogy max. kitömöríted WAV-ba, normalizálsz, majd vissza WMA-ba.

(#73) bozont válasza <Adamsky> (#72) üzenetére


bozont
veterán

Ja, igen az lemaradt hogy a film .avi kiterjesztés és AC3 hang. A baj csak az volt, hogy a szokásosnál is halkabb. De mostmár sikerült megoldani, nem is tudom eddig miért csak most jutott eszembe megnézni az AC3filter beállításait, ott tudtam +hangerőt adni és így már jó. :B :DDD Mondjuk a hangfalamon bőven feljebb tudtam volna tekerni a még hangerőt, de sajnos úgy az alapzaj is zavaróan nagy. :(

[Szerkesztve]

(#74) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Vagy alapól VLC Playerben videó lejátszás közben feltornászod 400% ra a hangerőt:)

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#75) Banderasz


Banderasz
csendes tag

Hi!
Kéne egy kis segítség:)
Nemtudom jó helyre írok-e ezzel kapcsolatban.
Arról lenne szó, hogy adott 2dvd lemez ,mindkettőn vannak filmek rendes dvd formátumban(kb 1-1GB mindkettő), ezeket kellene egy lemezre tenni, úgy hogy lehessen választani melyiket akarjuk nézni. Hogyan tudnám ezt megoldani?
THX előre is! :)

(#76) Banderasz válasza Banderasz (#75) üzenetére


Banderasz
csendes tag

UPP :)

(#77) Core2duo6600 válasza FRN (#12) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Sorry rossz oldalon válaszoltam a legelején véletlen

[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#78) Core2duo6600 válasza Casti (#19) üzenetére


Core2duo6600
veterán

77:)


[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#79) Core2duo6600 válasza Banderasz (#75) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elöször is le kell rippelni
ezt pl a dvd fab platinummal tudod megoldani
Mind a 2 öt külön könyvtárba
majd segítségül kell hivni egy progit amivel a vobokból mpeg2 öt csinál, persze a vob maga is mpeg 2 De összefüzve , pl vstrip ha jól emlékszem
MAjd ha ezzel is megvagy, akkor egy authoring progival, pl TMPGENC DVD author, vagy DVD LAP Pro, Vagy a Cyberlink Power Producer és akkor csinálni egy menüt és azt megfelelően beprogramozni, mármint a menüt
A Folyamat ez, még nem csináltam ilyet, biztosan el fogsz vele játszani, de meg lehet csinálni, mert már töltöttem le filmet ahol 2 mozi volt egy korongon

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#80) Banderasz válasza Core2duo6600 (#79) üzenetére


Banderasz
csendes tag

Kösz!!!
Biztos elleszek vele:)

(#81) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Nem ide tartozik a kérdésem, de lehet, tud itt segíteni valaki.

Tudja valaki, hogy hogyan lehetne lejátszani egy műsort (Élő népzene), amit a DunaTV oldaláról le lehet játszani? Az a gond, hogy letölteni nem hagyja, de TEMP-be megvan, viszont onnan azért nem tudom lejátszani, mert DAT formátumban van... Próbáltam már, de nem VideoCD formátum.

A link, amiről a műsor kellene: [link]

Előre is köszi a segítséget mindenkinek...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#82) qdak válasza Norbi.Sz (#81) üzenetére


qdak
addikt

ha kell még irj vissza,

Ulead VideoStudio 11 használ v ki?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#83) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

na emberek régóta probálunk már otthoni kameráról fel vett videót szerkeszteni de nem sok sikerrel vagy inkább sok bosszusággal. Ezért elmondom eddig mi hogy csináltuk

A videószersztés menete:

1) Fölveszem a kamerával az anyagot, ami egy nyers AVI fájlban van ami rengeteg helyet foglal jó minőségű de ezzel nem lehet sokat kezdeni (tudtommal)

2)Majd firewire en keresztül fölveszem a gépre az anyagot (régen az eredeti AVI t is föl kellet venni ha jól tudom és utána átkonvertálni valmi MPE2 be) viszont ma már rögtön firewiren kersztül MPE2 be veszik föl, Ez már valmivel kezelhetőbb formátum

3) és ilyenkor már lehet szerkeszteni. megszerkeszted azután.....jön a lényeg amit mindíg el mismásolnak pedig szerintem ez a legfontosabb.
(ha eddig bár mi hülyeséget mondtam javítsatok)

4) Faterom fogta ezt a fövett MPE2 fájlt( a szerkesztést mi kihagytuk csak simán a nyers fájlt) és úgy Néróban kiírta. Ezek után kimentünk és beraktuk az aszteli dvd lejátszónkba és nem akarta lejátszani akép akadozott meg a hang is is szagatott iszonyatosan mintha a gép szaggatna játék közben. MIÉRT?

Majd után fogtuk a VIDEO WAVE 7.et (ezt használjuk) és EZZEL a programmal írtuk ki Dvd re. Ez valmi 6 lépésben írja ki(de nem konvertálja át semmilyen más formáttumá). Ezután DVD kivisz, asztali lejátszóba betesz és lásd voala megy a dvd.
A kérdésem megint az miért? mit tesz a video wave amit mi nem tettünk meg (a formátum ugyan az MPEG2) ?

4) Ezek után jöjjön az igazi négyes pont ami a konvertálás szerintem.
Itt mi egy formátum problémában szanvedünk szerintem :) Sokszor hallottam, hogy konvertáljuk AVI ba amitől a faterom agybajt kap mert ő ilyenkor az eredeti AVI ra gondol (arra ami nagyon sok helyet foglal és DVD re sose fér ki) én nekem meg ilyenkor eszembe jutnak a zenéim mintha azok is avi.k lennének. Meg valahol láttam hogy avi alatt a divx et értik.

Na most nekem ezt miért kéne átkonvertálnom hisz ha MPE2 be kitudom írni és az asztali lejátszón meg tudom nézni akkor minek? A hely igény miatt? annak meg minek hisz egy kazettára egy órányi anyag fér ami MPEG 2 be nem leszt ötbb asszem mint 4,5 Giga ami ugye pont egy DVD. Akkkor minek itt 7-8 órákat tömöríteni :) ?
Ezt a tömörítést a virtual dubbal kell? vagy tudják a videószerksztők is? gondolok itt a vegas, a video wave 7, és a Premiere pro ra?

Mikor kell a Virtual Dub hoz nyúlnom egyáltalán kell e az a sima otthoni szerkesztéshez?

[ Szerkesztve ]

(#84) #96302336 válasza TAKÍÍ (#83) üzenetére


#96302336
törölt tag

A video wave 7 mindössze annyit csinál, hogy az mpe2-t átkonvertálja normál DVD formátumba. (vob) és egy szabványos DVD-t készít belőle.
Az Avi-t divx, xvid stb stb. sokkal könnyebb szerkeszteni, mint az Mpeg2 fomátumot. Pont a virtualDub progival. Vágható, illeszthető, feliratozható szűrőkkel módosítható az eredeti anyag, szinte bármit meg lehet vele csinálni. Érdemes nagyméretű formátumokkal dolgozni, mert akkor nem romlik a minőség. Persze vannak olyan progik is, amik közvetlenül az Mpeg formátumokat is tudják szerkeszteni, de azok többnyire fizetős programok.
A tömörítés lényege, hogy kisebb legyen az adott film. Pl. egy CD-re is felférjen. vagy egy DVD-re több óra. Ha nem szkséges, akkor nem muszáj.

(#85) tevEeee


tevEeee
csendes tag

Eddig azt hittem h csak nekem vannak ilyen gondjaim,de jó látni h mindnkinek meg van a maga kis feladata :))

AMD 64 , 3000+ , 1,28GB DDR 400,MSI NX7600GS,160GB ATA,350W

(#86) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

Sziasztok!Nekem az a gondom hogy van pár darab South Park rész ami Dualdubos,de nekem csak a magyar hang kell!Milyen programmal és hogyan tudom megcsinálni?Köszi előre is!

(#87) tsyl válasza Freeenky87 (#86) üzenetére


tsyl
aktív tag

pld.:VSO ConvertX to Dvd (feltéve ha dvd-t szeretnél belőle készíteni).
Egyszerű és egylépésben elkészíti.

17 éve a PH-n....

(#88) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

Ugyan úgy avi-t szeretnék belőle csinálni csak éppen a hely miatt gondoltam!

(#89) #65675776 válasza Freeenky87 (#88) üzenetére


#65675776
törölt tag

VirtualDubMod. A Stream -> Stream List... alatt a nem kívánt audiósávot letiltod -> OK, aztán Direct stream copy módban újra elmented a video-t. És mindez veszteségmentes átalakítás.

(#90) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

Kösszi a választ!Miért van az,hogy konvertálom a magyar szinkronos részt egy kicsit kisebb arányba(640x480 asból 352x288-asba) és a kép nemis annyira,de a hang az elég rossz minőségű!

(#91) netboy


netboy
senior tag

Milyen progival lehetne megoldani, hogy JPG sorozatképekből AVI videót csináljak? (divX)

(#92) tsyl válasza netboy (#91) üzenetére


tsyl
aktív tag

Talán a legegyszerűbb és nagyon látványos a a Proshow. Bár DivX-be nem de dvd,vcd,flash és exe módba tud menteni. A konvertálás pedig már nem nagy dolog utána.
/de elvileg bármely videószerkesztő programmal is meglehet csinálni/

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#93) netboy válasza tsyl (#92) üzenetére


netboy
senior tag

Hello...
Részletesebben.
Adott egy biztonsági kamera ami rögzít másodpercenként 3 képet.
A file neve takarja az időt és a dátumot...
(utca2008022007584801.jpg)
Nah most a feladat az lenne, hogy ebből a jpg sorozatból egy valós idejű (3 frame/sec) videó legyen.

(#94) tsyl válasza netboy (#93) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ez más. Én mai napig szerkesztek "élvezhetővé" biztonsági kamera felvételeket, főleg bírósági megítélésre. Ez nagyon jól megoldható az Adobe Premierben is. Nem 10 perc megcsinálni az biztos. Kérdés, van-e tapasztalatod e program terén?
(Ez esetben tudok segíteni)

17 éve a PH-n....

(#95) netboy válasza tsyl (#94) üzenetére


netboy
senior tag

régebben használtam, ha azzal lehet felteszem...
A cél az lenne hogy automatán állítsa a képek megjelenésének időtartamát ha én 3frame/s re állítom.

(#96) tsyl válasza netboy (#95) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ez biztosan megoldható vele, főleg egy kamera állásnál. Az én tapasztalatom a következő:
Amikor megkapom a szalagot a kamerák felvételével(4-8 kamera periódikusan változó képe), azt "simán " bedigizem aviba. Ezek után frame-pontosan kivágom és külön videósávokra rakom a különböző nézeteket, majd kiszámolva a rögzítési és váltási periódusokat, a megfelelő százalékú lassítást alkalmazva teljesen össze áll a folyamatos és nézhető kép.

17 éve a PH-n....

(#97) Macka


Macka
veterán

Használ valaki Adobe Premiere CS3-t?

(#98) tsyl válasza Macka (#97) üzenetére


tsyl
aktív tag

Részemről csak 1.5 (sajna AMD procim van és nincs SSE2 támogatása)

17 éve a PH-n....

(#99) netboy válasza tsyl (#96) üzenetére


netboy
senior tag

jó csak nekem nem avi filejaim hanem jpg filejaim vannak...

(#100) KMT válasza Macka (#97) üzenetére


KMT
addikt

Igen. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.