Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) liszi70


liszi70
nagyúr

1.
Videó kimentésénél pont olyanra érdemes állítani a képkockaszámot, mint az eredeti felvétel? Jelen pillanatban dv aviról van szó, ahol 25 az eredeti frame rate. Miben van jelentősége, ha például 29.97-re, vagy 30-ra van állítva?
2.
És a felbontást mire kell állítani? Az eredetire (jelen esetben 720x576), vagy lehet több is, nem okoz anomáliát? Az a progi, amivel vágok, az eredeti képmérettel, tehát 720x576-al (vagy az ennek megfelelő képarányú 1200x960-al) elmentve, hagy a képben egy alsó-felső kis csíkot, ami akár pc-n, akár médialejátszón lejátszva is látszik. Ha progiban megadott felbontásra állítom, pl. 1280x960, akkor nincs ilyen csík, és ez lenne a cél. Én nem vettem észre hibát, képarány-változást, torzulást, de elviekben lehet anomália abból, ha nem teljesen egyezik az elmentett anyag felbontásának képaránya az eredeti képaránnyal?
Köszönöm!

(#1252) Falovas válasza liszi70 (#1251) üzenetére


Falovas
aktív tag

Amit írtál az a klasszikus DVD PAL szabvány.(720x576 /25fps).
Nincs értelme nagyobb felbontásba konvertálni mert csak fölöslegesen fog nagyobb tárhelyet foglalni.A minőség nem fog javulni ez által. Az esetleges alsó felső fekete csíkoktól érdemes megszabadulni, ha a program tudja ezt. (Az XMedia Recode tudja). Az fps-től sem érdemes eltérni.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1253) liszi70 válasza Falovas (#1252) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!
"Nincs értelme nagyobb felbontásba konvertálni mert csak fölöslegesen fog nagyobb tárhelyet foglalni."
Én alapból az eredeti felbontást állítanám be, de mint írtam is, nem lehet, mert ennél a felbontásnál alul-felül csík jön létre. A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha kényszerűségből nagyobb, és az eredeti képaránytól eltérő arányú felbontást állítok be, az okozhat-e valamilyen anomáliát. A 720x576 az 1:25 arány, de amit a szerkesztőprogim alsó-felső csík nélkül produkál (1280x960), az 1:33. Tehát, hogy ennek van-e valamilyen káros következménye?

"Az fps-től sem érdemes eltérni."
Ok, akkor az marad az eredeti, jelen esetben 25.

(#1254) Falovas válasza liszi70 (#1253) üzenetére


Falovas
aktív tag

Nem lesz semmilyen káros következménye. Egy videóanyagot tetszés szerint fellehet interpolálni bármekkorára. Ilyenkor a már meglévő pixeleket nagyítod. A kép részletesebb nem lesz csak nagyobb pixelek fogják alkotni a nagyobb képméretet.
Ha a kép nem torzul , akkor ajánlott is levágni a fölösleges fekete csíkokat, melyek alapból fölösleges képinformációk.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1255) liszi70 válasza Falovas (#1254) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

(#1256) MrChris válasza liszi70 (#1253) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nagyon szeretnél felbontást növelni akkor van rá valamennyire értelmes lehetőség is az AI segítségével. Mesterséges részleteket hoz létre, van akinek tetszik, van akinek nem, eddig fotóra próbáltam. Nem minden esetben bravúros a végeredmény, de van ami tényleg jobban néz ki. SD-ről FHD-ra vagy inkább egész számú többszörösére, (esetedben pl. 1440x1152-re) biztosan kipróbálnám.

(#1257) liszi70 válasza MrChris (#1256) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, bár én nem szándékoztam felbontást növelni. Ahogy írtam is, én az eredetit állítanám be legszívesebben, ha nem lenne az alsó-felső csík. A felbontás növelése kényszerből alakult, mert az eredeti 720x576 alattit nyilván nem akarok, felette meg 4:3-ban az 1280x960 van. A customban beállított 1200x960 (tehát az eredetivel megegyező 1:25 képarányú) felbontás is alsó-felső csíkot produkál.
De köszi, ki tudja, lehet, valamikor kipróbálom, bár bevallom, nem nagyon hiszek az eredeti képminőség felturbózásában, legalábbis a hobbista, nem professzionális szinten. Az a tapasztalatom, a "képjavító" eljárások kompromisszumosak, szóval ára van más képminőség-tényezőkben. :)

[ Szerkesztve ]

(#1258) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,
Megkaptuk az esküvői videónk nyersanyagát, ami több mint 50gb és 340db 1080p videó.

MPEG4 Video (H264) 1920x1080 50fps 46248kbps [V: Video Media Handler (h264 high L4.2, yuv420p, 1920x1080, 46248 kb/s)

Nyilván a vágáshoz lett felvéve.
Szeretném a fájlokat összefűzni és a méretét lecsökkenteni, elraktározni az utókornak. :)

Az alábbi beállítást lőttem be, ez jó lesz így? A célom a legkisebb fájl méret elérése a legkevesebb minőségbeli romlással. Az audiot konstans 192kbps-re lőttem be.

A Profile mit jelent pontosan? Mire állítsam? Baseline, Main, High...stb

[ Szerkesztve ]

(#1259) liszi70 válasza tibbike01 (#1258) üzenetére


liszi70
nagyúr

Miért akarod ennyire lebutítani? Ma már 50GB semmi az 5-10 terabájtos hdd-k világában, miért a pótolhatalan és megismételhetetlen felvételeiden akarsz ennyit spórolni?

(#1260) tibbike01 válasza liszi70 (#1259) üzenetére


tibbike01
őstag

Tudtommal a HDD-k nem igazán hosszútávú adattárolásra valók, így ezt pendrive-al oldanám meg. Illetve van felhőm is, de csak 2x50gb.
Van egy 40perces meg egy 6perces esküvői videónk, amit nézegetni, mutogatni fogunk, kb ez a lényeg.

Ez a nyersanyag, amiről beszélek kb nézhetetlen, mert csak 9-11 másodperces shotok vannak csakis azért, hogy létrejöhessen a rövid és hosszú film. Valószínűleg sosem fogjuk ezeket újranézni. Ezért is szeretnék ezeket spórolni, csak amolyan vésztartaléknak hagynám meg. Ezt a fajta nyersanyagot igazából meg sem kaphatnánk csak egy jó barátom a videós, aki ideadta nekem.

Szóval jó lesz a fenti beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#1261) liszi70 válasza tibbike01 (#1260) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Tudtommal a HDD-k nem igazán hosszútávú adattárolásra valók"

Pont a hdd-k valók hosszútávú tárolásra. Rakhatnád ssd-re, pendrive-ra is, de ha az beszarik, akkor minden megy egyszerre. HDD esetén általában vannak előjelei a halódásnak, így marad idő lementeni az anyagot róla. Meg különben is alap, hogy több példányban kell tárolni. (Én már egyszer megjártam, tudom, milyen fontos.)

"Szóval jó lesz a fenti beállítás?"

Sajnos a képről nem derül ki, hogy mekkora a bitráta. A felbontást látjuk (elég kevés az 1920x1080-hoz képest), de a fene tudja, hogy ez a progi milyen kbps-t ért 14 (Medium) alatt. Pedig a tömörítés kbps értéke fontos lenne a válaszhoz. Az eredeti 46000kbps, azért a fele alá nem menj le szerintem, de mindez csak a te képminőség-igényeiden múlik.
Próbáld ki egy rövid részleten, hogy így megfelelő-e neked, sokkal szarabb-e mint az eredeti, vagy csak kicsit. :) Jó-e a képarány, meg hogy néz ki.

A 40 és a 6 perces videó az a 340 db shot-ból állt össze? Tehát megvan már egyben az egész?

[ Szerkesztve ]

(#1262) tibbike01 válasza liszi70 (#1261) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi!
Vannak azért valamivel hosszabb shotok is, de igen, ezekből áll össze a hosszú és rövidfilm.

(#1263) liszi70 válasza tibbike01 (#1262) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szép az asszony, gratulálok! :)

(#1264) MrChris válasza tibbike01 (#1258) üzenetére


MrChris
nagyúr

1080/25p-re a jó minőségű algoritmussal 20mbps körül érdemes lemenni, alatta kezdenek látszódni a különbségek, de ez ízlés kérdése. Mivel nálad 50p az ha nem is kétszer annyit jelent, de pár mbps-al feljebb illene tornászni. A Youtube 2mbps-ra nyomja a FHD-t, ha az is megfelel mehet ilyen nagyon kicsin, de ez utómunkára végképp alkalmatlan, vagyis bevállalod a látható minőség romlást pl 6-10mbps-al. Lehet egy próbát csinálni egy fájllal és eldöntöd megfelel e.
Az általad mutatott progi nemtom milyen h264-el dolgozik, az ffmpeg talán a legjobb minőségű én azt használom, abban tudok segíteni.

(#1265) Falovas


Falovas
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok olyan programot, amivel úgy is meglehet változtatni egy videó fps-ét, hogy változzon a videó hossza is és a hangsáv is szinkronban maradjon. Az Avidemux tud ilyet, csak éppen korlátolt módon. A hangnál három opció közül lehet választani csak. A 25fps-ről 24fps-re változtatást nem tudja. Így hiába csinálja meg a videósávot, ha a hangsáv nem lesz jó.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1266) Falovas válasza Falovas (#1265) üzenetére


Falovas
aktív tag

Akit érdekel, annak elmondom a megoldást. Napok óta küzdöttem egy 1080p-és filmmel. Nevezetesen a Hindenburg.2011-es verziójával. Nem egy nagy volumenű film, ezt abból is le lehet szűrni, hogy kevesen seedelik...Sőt 1080p-és verzióban magyar oldalon nem találtam meg. Úgy gondoltam , hogy a témája miatt érdemes HD-ban beszerezni...De tényleg elég B kategóriás a film , sőt ha nagyon rosszindulatú akarok lenni akkor " zs" kategóriát is rá lehet aggatni mivel az egész film inkább a " beszélő fejek" feelinget hozza. Kevés a látvány , CGI, szóval ez egy elég alacsony költségvetésű valami...Ettől függetlenül , gondoltam teszek egy kísérletet , hogy 3-4GB-ban (1080p-ben) beszerzem magyarul. A lényeg, hogy külföldi oldalról sikerült 16GB-ban leszedni 24fps-sel. A magyar verziót SD verzióban 25fps-sel. Külföldön már bevett gyakorlat(Rarbg; YIFY) az 1080p-és filmeket átlagos 2500Mb/s-al rippelni, ehhez már nagyon jó kodekekek állnak rendelkezésre.Gondoltam az Avidemux-al elvégzem ezt a HD verzióval 25fps-be. De a próba konvertálás azt mutatta, hogy nagyon "ratyi" lesz így a képminőség( biztosan én nem tudom jól beállítani a kodeket!). Számomra a legjobb képminőséget még mindig az XMedia Recode hozza, már nem egy 1080p-és filmet konvertáltam le közel 20GB-ról átlagos 2500Mb/s-al és azt lehet mondani, hogy kifogástalan.Ehhez a megoldáshoz csak akkor fordulok, ha végkép nem lehet megszerezni az adott filmet (1080p) 2-3 GB-ban.Szóval adott volt a feladat. Egy BDRip SD 25fps verziójából 24fps-t kell csinálni, és akkor lehet a hangot alá tenni a FullHD-hoz. Mint már fentebb írtam Az Avidemux konvertálja ugyan a videósávot 24fps-be, de a hangot nem, azt csak vagy 25, vagy 23,976fps-be. Ez nem járható út. A következő variáció az Adobe Media Encoder volt. Lehet , hogy én nem értek hozzá, de azzal is csak azt lehet megcsinálni, hogy a videó hosszát engedi változtatni na meg az fps-t is, de többszöri nekifutásra sem hozta az elvárt eredményt. A következő variáció a FreeVideoFPSConverter-volt. Teljes csőd, nem részletezem, pedig egy egyszerű kis valami...
Eközben végeztem még képkocka számításokat is. Kiderült, hogy a fullHD és az SD verzióm képkockaszáma megegyezik. Vagyis a két film teljesen azonos képkockaszámmal rendelkezik csak az fps-ben térnek el. Megnéztem mindkét filmnél az elejéből , közepéből és a végéből filmképkockákat és mindhárom esetben megegyeztek. Végül maradt a Premiere Pro.Behúztam mindkét filmet, az SD-ét megnyújtottam a Hd-hoz. Bár lehet külön a hangsávot is kikonvertálni, de az eddigi tapasztalatom az, hogy így nem tarja a sáv hosszát. Ezért a hangot mindig black videosávval renderelem, így fix marad a hang hossza.Ezzel a módszerrel " tökéletes " lett a szinkron.Ezután már jöhetett az MKVToolnix. Köszi a figyelmet.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1267) Top cat válasza Falovas (#1266) üzenetére


Top cat
őstag

Szörnyű olvasni az ömlesztett szöveget. :(

Nem lenne egyszerűbb a hang fps-ét igazítani a videóhoz?
Például eac3to-val.

(#1268) Falovas válasza Top cat (#1267) üzenetére


Falovas
aktív tag

Jöhettél volna hamarabb is....
Amit írtál programot kifogom próbálni. Az elmúlt egy évben kb 250db 2-3 GB-osFullHD filmet "szinkronizáltam", de ez most feladta a leckét. Csak nagyon ritkán futok bele ilyenbe.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1269) Top cat válasza Falovas (#1268) üzenetére


Top cat
őstag

Na majd legközelebb kipróbálod. :D

Én azt szoktam csinálni, hogy leszedem 2-3 GB-os x265 1080p-ben a filmet eredeti nyelven.
A magyar verzióból kiszedem a szinkront és hozzáfűzöm MKvtoolnix-al az eredetihez.
Így lesz egy dual audiós film, kis méretben jó minőséggel.

Ha a hang nem stímmel akkor hozzáigazítom az eac3to-val.

(#1270) Falovas válasza Top cat (#1269) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ugyanezt csinálom csak sima x264-el.... :) Csak most a 24fps feladta a leckét. A 25 -tel és a 23,976-al tudok mit kezdeni , de ezzel most küszködni kellett. A végső megoldás az szokott lenni ha csak 15-20GB-os HD verzióhoz tudok hozzájutni, hogy azokat magam konvertálom le átlagos 2500-al. Van pár x265-ös film is, de a x264-eseket gyűjtöm elsődlegesen.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1271) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!

Buta, kezdő kérdés. 2 eszközzel rögzítettem egy videót. Egyik 4K/30 a másik pedig 1080p/50 fps. Összetudom a két forrás videót úgy vágni hogy ne legyen benne "darabosság" ? ( MAGIX Movie Edit Pro Premium és Vegas Pro 15-öt használok ).

Köszi!

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1272) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Hogyan lehetne átalakítani olyan tv-ből felvett ts fájlokat lehetőleg minőségromlás nélkül, aminél 4:3-as az anyag, de mégis széthúzzák 16:9-es képarányba? Tehát lehetne-e belőle 4:3-as képarányt csinálni valahogy?

(#1273) elistvan válasza Atomantiii (#1272) üzenetére


elistvan
senior tag

Ezen oldal szerint. Az mp4box nevű szoftver képes erre, de mivel parancsosoros érdemes egy grafikus felülettel használni mint, a YAMB vagy a MeGUI.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1274) Atomantiii válasza elistvan (#1273) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi megnézem majd.

Mkv toolnix-al próbáltam, elvileg meg is csinálta. PC-n jó volt de tv-n lejátszva megmaradt széthúzva a képarány sajnos.

(#1275) Falovas válasza Atomantiii (#1272) üzenetére


Falovas
aktív tag

Az XMedia Recode-al mindenféle képátalakítást el lehet végezni. Képarány változtatást, hozzá adni, elvenni fekete csíkokat, nagyítást, csak annyi van, hogy konvertálni kell a videót. De nagyon jó kodekkel dolgozik. Sokat nem ront a képminőségen, sőt, észre sem fogod venni. Érdemes "átlagos" (720p-nél 1500-as ; 1080p-nél 2500-as) bitrátával konvertálni MP4/H264-be.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1276) Atomantiii válasza Falovas (#1275) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi.

(#1277) Atomantiii válasza elistvan (#1273) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam sajnos ugyanúgy 16:9-ben marad ezzel a YAMB-bal is.

(#1278) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne. Gopro és DJI Mavic Pro videóit szeretném összevágni. De a Hero 8 black színvilága, szaturáltsága stb. mélyen eltér a drón videóitól illetve a drónos videókat szeretném ha ugyanolyan színben tündökölnének (mert nekem bejön). Létezik olyan drag and drop módszer (ingyenes) amivel ezt megoldhatnám. De az sem baj ha ful manual kellene megoldani ;) Köszi

(#1279) MrChris válasza coxymaxi (#1278) üzenetére


MrChris
nagyúr

Video color match néven fut ez a tevékenység.

(#1280) Prosector


Prosector
addikt

Hello!

Davinci resolve/studioval dolgozik valaki?

(#1281) MrChris válasza Prosector (#1280) üzenetére


MrChris
nagyúr

A videós, mozgóképes topikban vannak profi felhasználók.

(#1282) Prosector válasza MrChris (#1281) üzenetére


Prosector
addikt

Koszi :R :R :R

(#1283) Boond válasza tibbike01 (#1260) üzenetére


Boond
addikt

Pendrive előbb tönkre mehet, vagy memoria kártya, mint a hdd-d.

[ Szerkesztve ]

(#1284) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogy a kettő konfig közül melyik a jobb vágásra?
8 GB RAM, 1536mb intel iris plus, i5 processzor
vagy
16 GB RAM, 3.1 GHz, i7 processzor
Nvidia Geforfe gt 750M 1GB
köszi

(#1285) Boond


Boond
addikt

Szerintem utóbbi.

(#1286) esde


esde
tag

Sziasztok!
Régóta szeretnék két mp4 fájlt re-encoding nélkül összeilleszteni, de valamiért mindig csak az intro fájlt játssza le az eredmény. Intro + Video + Outro kombót szeretném megcsinálni, Sony Vegasban készültek az intro/outro-k, de valamiért képtelen rá egyik program is összeilleszteni hiba nélkül. Próbáltam Avidemuxot, mkvtoolnix stb. stb. az összes erre és hasonlóra szakosodott programmal, de valami gáz van vele. Hiába konvertálom át az intrót bármilyen codekel, akármit csinálok nem illeszti össze rendesen. Valami alternatíva lenne erre a problémára? Vagy hol keressem a hibát? Sok videót szeretnék összeilleszteni, re-encoding nélkül.
Köszönöm!

(#1287) dinersgala


dinersgala
tag

Helo,

Telefonnal 1080p ben felvett videó méretét szeretném csökkeniteni, anélkül hogy a hangminőség romlana. A képminőség ha rosszabb lesz az nem probléma.
Mit lehet csinálni?

(#1288) Prosector válasza dinersgala (#1287) üzenetére


Prosector
addikt

Rendereld ki kisebb felbontasban, sztem a hang nem lesz rosszabb. Legalabbis nalam nem lett rosszabb a hangminoseg, amikor ezt csinaltam.

(#1289) MrChris válasza esde (#1286) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáld meg az intro-t másba, más kodekkel renderelni a Vegas-ból.

(#1290) esde válasza MrChris (#1289) üzenetére


esde
tag

Próbáltam már minden féle formátumban kirenderelni, nem jó sehogy. Utána is konvertálgattam minden félére, nem tetszik neki semmi. :(

(#1291) pibácsi


pibácsi
senior tag

"Régi motoros vagyok", páran már találkoztunk a fórumokon. Évek óta fényképezek, videózok, szerkesztgetek. Szoktam rendszeresen konvertálgatni. Viszont.... Az Mp4-nél a különböző filmek és pl. Youtube videók letőltésekor tapasztalom, ill. a „Mediainfo” progival kimutatom, hogy pl. 480x268-as méretű, 436 kbps tömörítésű videók a 22”-os monitoromon rendesen és szépen megjelennek. Valahogy nem tudom elérni, hogy – ugyanilyen paraméterekkel - az én konvertálásomkor is jó legyen, ha elkészítek egy videót, bármilyen progit is használok. Nekem kb. min.2000 kbps és min.1280x720 méret kell hogy legyen ami már esetleg jónak mondható. Letölti az ember a filmeket Mp4-ben és némelyik alig éri el a 300 kbps-t, a méret a 640x270 méretet (vagy kisebb) és mégis jó. Hogyan lehet ezt elérni? Valamit évek óta nem jól csinálok az Mp4-nél? Az tény, hogy ha jó munkát akarok kiadni a kezemből, akkor minimum HD méret és legalább 4000 kbps kell hogy jó legyen (FullHD 10000kbps-el). Ekkor már elfogadható, de hogy van ezeknél a filmeknél a tömörítés?
Írtam a konvertálós topikba is. Várnám segítő válaszotokat.
Üdv. Pibácsi

(#1292) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van lehetőség egyszerűen több darabra vágni (megadott résznél természetesen) egy MPEG videót?
A cél az lenne, hogy ne kelljen újra renderelni(?), simán darabolni lenne jó, mert csak i5 CPU-s laptop áll rendelkezésre a vásáshoz. :R

Mediainfó adatok

⭐ Stella

(#1293) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

iCloudról letöltött mov fájlt mivel lehet átkonvertálni bármilyen más formátummá (MP4, MKV, stb), amelyet aztán lehet használni PC-n szerkesztőben?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1294) Prosector válasza radi8tor (#1292) üzenetére


Prosector
addikt

Hi!

Sztem neked ez kell: [link]

(#1293) SharpSA: lehet en ertelek felre, de kb az osszes editor alapbol kezeli a .mov-ot, nem kell atkonvertalni, h tudj vele dolgozni, pl Vegas, DaVinci Resolve biztosan kezeli.

(#1295) SharpSA válasza Prosector (#1294) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, elvileg így van. Nekem a Movavi van meg, azonban az ezekben a videókban csak a hangot "látja"...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1296) Prosector válasza SharpSA (#1295) üzenetére


Prosector
addikt

Pedig annal is ott van a supported formats-ban a .mov, szal elvileg kene tudnia.

Azt tudom javasolni probalj ki mas szoftvert, pl. a Resolve-nak van free verzioja is.

(#1297) SharpSA válasza Prosector (#1296) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, tudnia kellene, de ezeket a fájlokat nem jól kezeli. Lehet más mov jó neki.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1298) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Olyan programot keresek, amivel össze tudok vágni 4 darab 20-25 perces MKV fájlt. 4K, HDR, h.265-ös a cucc. A Star Wars Clone Wars 7. évadjának utolsó 4 részéről lenne szó. Ez a 4 rész valójában 1 film csak szétbontották a sorozat mivolta miatt. Az összeillesztés során a fájlok elejéből és végéből is kívánnék levágni pár másodpercet, hogy folyamatos legyen a film.

Milyen programot tudtok erre ajánlani?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1299) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
van itt valaki aki az élő youtube közvetítésekhez Blackmagic(digitalizáló) eszközökkel képben van?
van olyan ph-s akitől ilyen témában lehetne segítséget kérni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1300) radi8tor válasza Prosector (#1294) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elfelejtettem megköszönni, köszi! :R

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.