Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdést, de egy próbát megér. Azt szeretném kérdezni, hogy megoldható-e az, hogy egy külső eszközzel vegyem fel azt, ami a gépem monitorán éppen zajlik?

Sic Parvis Magna

(#702) djnice válasza 30z.Samu (#701) üzenetére


djnice
veterán

Igen, vannak usb-s HDMI capture eszközök.

(#703) industrial


industrial
tag

Vhs kazettákat szeretnék digitalizálni.
1. Első körben ezt néztem ki hozzá.
2. Létezik e restauráló program? Eddig a DaVinci Revival-t találtam, vagyis ajánlotta fel, de ez elérhetelen.
3. Felkonvertálás FullHd-ra?

(#704) Boond válasza industrial (#703) üzenetére


Boond
addikt

Nincs értelme. Jó eséllyel dvd felbontással felvenni... mert minőségileg nem lesz dvd szintű azért.

(#705) Boond válasza elistvan (#700) üzenetére


Boond
addikt

Hangsávra tudsz nagyítani?

(#706) elistvan válasza industrial (#703) üzenetére


elistvan
senior tag

Pontosan, ha a forrás anyaga (jelen esetben a vhs szalag) eleve gyenge minőségű abból nem fogsz tudni jobbat kihozni. Max. a jobbat visszarontani. Mivel a PAL VHS felbontás 320x240 képpont ezért nagyon max a PAL szabványú DVD felbontással venném fel ami 720x576 képpont.

boond: Igen, tudsz zoomolni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#707) MrChris válasza elistvan (#706) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nem teljesen így van, ekkor elveszik kb a fele az információnak, kb kidobálod a képek felét, mert többek közt interlaced módú a vhs. Ezt a metódust érdemes követni:
1.) digitalizálás: 720x576-ban (vagy amit tud vízszintesen a kártya).
2.) deinterlace-elés
3.) rmPAL filter
4.) cropping (fekete szegélyek levágása)
5.) átméretezés bilineáris antialiasing filter mellett 512x384-re
6.) temporal noise filter
7.) brightness, contrast, saturation, hue beállítás
8.) egyebek, pl. feliratozás ráégetése, szellemkép eltávolítása, képélesség növelése, stb.
by: DcsabaS

(#708) djnice válasza industrial (#703) üzenetére


djnice
veterán

Felejtsd el, nem jó semmire. Inkább szerezz be egy videó bemenetes miniDV kamerát és húzd be az anyagot DV-be, majd tömörítsd újra a gépen interlaced H.264-be, semmiképp se deinterlacelj. Esetleg zajt is szűrhetsz ha nem tudja a videód. Vagy beszerzel egy asztali DVD felvevőt.
Mindkét esetben lesz TBC-d is ami elengedhetetlen a jó minőségű VHS digitalizáláshoz.

(#709) Boond válasza elistvan (#706) üzenetére


Boond
addikt

Ez érdekelne hogyan is :) Néha hasznos lenne...

(#710) industrial válasza djnice (#708) üzenetére


industrial
tag

Hm hogy érted hogy nem jó semmire?

(#711) industrial válasza MrChris (#707) üzenetére


industrial
tag

Hu ez igy elég összetett de utánna járok, esetleg arra valami metód van hogy, hogyan is lehet régi vhs anyagot bele rakni egy full hd videóba?

(#712) industrial


industrial
tag

Méretben hány Gb ra számítsak? 195 perces kazetta. 10db kb.

(#713) djnice válasza industrial (#710) üzenetére


djnice
veterán

Van HDMI capture eszközöd? Egy ilyen kompozit-hdmi konverter kintről 2-3k.
TBC, hardveres zajszűrő meg még mindig nem lesz.

(#714) industrial válasza djnice (#713) üzenetére


industrial
tag

Közben meg találtam a Vhs digtalizálás oldalt itt.
Már látom mit írsz. Dvd felvevő lessz szerintem a megoldás.

(#715) elistvan válasza industrial (#712) üzenetére


elistvan
senior tag

Az attól függ hogy állítod be a bitrátát felvétel előtt.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#716) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van olyan ingyenes program, amivel YT-ról letöltött 720p MP4 videókat tudok szerkeszteni? El van csúszva a kép a hangtól (így töltötték fel), ezt szeretném szinkronba hozni és megnézni. :)
Windows Movie Maker jó ilyen célra?

:R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#717) elistvan válasza radi8tor (#716) üzenetére


elistvan
senior tag

Corel videostudio (van trial verzió) pl. Különszeded a képet a hangtól (split) aztán szépen beidőzíted.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#718) radi8tor válasza elistvan (#717) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi! :R

⭐ Stella

(#719) radi8tor válasza elistvan (#717) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos nem boldogul ezzel a 3 órás videóval. :U
Mindegy megnézem majd így, úgyis a hang a fontos.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#720) MrChris válasza radi8tor (#719) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Poplayer, MPC-HC... lejátszó progiknak van olyan funkciójuk hogy a hangot csúsztatják, talán még billentyűre is ki van hozva, így menet közben állíthatod.

(#721) elistvan


elistvan
senior tag

xvid 4 psp5 nevű programmal kiszeded csak a hangot beteszed vissza a videóvágóba, a videósáv hangját elnémítod ezt a konvertált külün hangsávot meg beteszed az egyik audio sávra és szépen kézileg elcsúsztatod.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#722) radi8tor válasza MrChris (#720) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És tudnak akár 2-3 percet is csúsztatni? Általában 10 másodpercnél többet nem tudnak sajnos.

elistvan: na megpróbálom ezt is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#723) elistvan válasza radi8tor (#722) üzenetére


elistvan
senior tag

Annyit már nem tudnak csúsztatni akkor belassul nagyon a videó, akkor valami közben van ékelve. Vagy olyankor kel egy PAL-NTSC konverzió a hangra. (Beligh, Besweet program pl megcsinálja) Az olyan majd 5 percet szokott rajta dobni, mert ugye a palnak 25 az ntsc filmnél 23,978 a képkockasebesség és emiatt ugyanaz a film ntsc szabvánnyal hosszabb lesz mint a palnál (ami ugye Magyarországon is használatos.)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#724) radi8tor válasza elistvan (#723) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem úgy csúszik, hogy elején jó a szinkron és a végén romlik el, hanem az egész videó alatt el van csúszva. Ezért gondoltam, hogy egy ilyen programmal odébb rántom a hangot és kész.

⭐ Stella

(#725) elistvan válasza radi8tor (#724) üzenetére


elistvan
senior tag

Akkor pedig egyben az egész sávot kell tolni valamennyivel. Megnézed, hogy mondjuk egy jellegzetes effekt hol van a hangban illetve képben (ajtócsukódás vagy hasonló) és ahhoz képest tolod annyival amennyit számoltál.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#726) Boond válasza radi8tor (#722) üzenetére


Boond
addikt

TFM Audio Tool - ezzel a progival tudod átkódolni a hangot más sebességre. De jellemzően a 30 fps pl nem jó, legalábbis, azt nem akarta beállítani, ha jól emlékszem.

Én 2 ty videóval szívtam elég sokat, pont azért mert rá volt igazítva a képre, és emiatt szar volt már igazítani másra. De a yt-re feltöltött videó sem volt már eredeti formájában, eredeti képpel...

Más esetben, ahol csak csúsztatni kellett viszont nem volt gond, más képpel sem.

(#727) Atomantiii


Atomantiii
őstag

TS doctornál mi okozhat H264 Emulation prevention buffer overflow hibát?

(#728) pibácsi válasza Boond (#682) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Boond!
Most találtam rá erre az oldalra. Eddig elkerűlte a figyelmemet. Írod, hogy az ULEAD-ból, amikor átvették a COREL szerkesztők kihagytak effekteket, több más dolgot. Én már ezt a MovieFaktory-nál észrevettem, ezért csináltam egy gyüjteményt a korábbiakból. Ugyanígy a Corel VideoStudio Pro X4-ből is kivettem a content részt. A későbbiekben a content részt kell kicsélni, vagy legalább is megnézni mi az ami nem szerepel bennük és azt betenni, mert ezzel ki lehet bővíteni a szolgáltatásokat.
Keverhető az Ulead és a Corel Vid. Stud. Feltöltöm egy oldalra tömörítve, ahonnan le tudod szedni. Kérnék egy e-mailt, ahová át tudom küldeni.

Üdv. Pibácsi

(#729) pibácsi válasza radi8tor (#724) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Kérdezem, hogy a Movie Maker szerkesztőn kivűl milyen videó szerkesztőd van a gépen? Az ilyen dolog ezzel is megoldható, csak nem veszi be az MP4-et.

Üdv. Pibácsi

(#730) radi8tor válasza pibácsi (#729) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi más nincs, és végül nem sikerült megoldani mert hozzá igazítottam az elejét de kiderült, hogy idővel csúszik is. Nem áldozok több időt rá. :)

⭐ Stella

(#731) pibácsi válasza Boond (#705) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Boond!

Korábban egész sok levelet váltottunk. Olvastam pár dolgot, amit lehet, hogy meg tudunk oldani. A hangsávra sajna nem lehet nagyítani, de egy jó kis segédeszköz a Windowsban a nagyító: kellékek - segítő lehetőségek - nagyító. Ezt megnyitod és beállítod kb. 3x nagyításra, bejelölöd a kisméretú indítást, kijelölöd a kurzort, megnyitod az Uleadot, vagy a Corelt és szépen ki lesz nagyítva az a rész ahová a kurzort viszed, a piros csík és lehet rajta állítgatni a hangot. A nagyítót le lehet hozni - ha megfogod és beállítod a széleit - egészen a hangsáv aljára és szépen lehet kezelni és látni. Be kell állítni a tálcán az azonnali indítók közé és ezután már csak meg kell nyitni egy klikkel.

A kiegészítésekre mi a válaszod. Ha kéred, akkor átküldöm.

Üdv. Pibácsi

(#732) pibácsi válasza radi8tor (#730) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Ahogy gondolod.
Ü. Pibácsi

(#733) Boond válasza pibácsi (#731) üzenetére


Boond
addikt

Mondanám, hogy zseniális ötlet, ez még nem jutott eszembe, pedig csináltam már hasonlókat, az is kreatív volt :D

De ez jó ötlet, ki fogom egyszer próbálni, nagyon hasznos lehet, még :)

És igen emlékszem, még az elején, olyan 2010 vége - 2011 elején kezdtünk kb beszélgetni :)
Nem felejtettem el :)

"A kiegészítésekre mi a válaszod. Ha kéred, akkor átküldöm."
Mik is voltak pontosan ezek?
Amúgy szél zajjal nem foglalkoztam, végül, de a "NewBlue cleaner", az viszonylagosan használható, igaz szélzajra talán annyira nem. ami ki kellene próbálni az a normalizálás, de az nem akar flottul menni, így hagytam...

Majd ha lesz időm kísérletezgetek vele, de valszeg nem most lesz ez.

ui: Kellemes ünnepeket minden topicot olvasónak :)
(úgyis mindjárt itt lesz :) )

(#734) pibácsi válasza Boond (#733) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Konkrétan a 682-es beírásodra gondoltam. Erre van az ajánlatom, amiket be lehet símán tenni a Corel telepítő mappába és mikor megnyitod a programot, akkor már ezek is szerepelnek benne - kibővülnek a belső szolgáltatások effekteknél, nyomógomboknál, kereteknél, DVD indító oldalaknál, stb. Ki kell válogatni azokat, amik még eddig nem voltak benne és betenni, mivel írod, hogy eléggé lecsökkentették. Én még mindíg az Uleadot használom - így kibővítve. Megszoktam. Van fent egy Corel Vid.Stud. X4 PRO a másik gépemen, de azt nemigen alkalmazom.

Üdv. Pibácsi

(#735) Boond válasza pibácsi (#734) üzenetére


Boond
addikt

Jól vissza kellett keresni :)

De igen az még mindig érdekelne, szerintem ha leírod az is hasznos lehet, mindenki tanulhat belőle akár :)

Az x4, sem mai, már X10 lesz a következő.
Sőt már az X7-X8 között is vannak érezhető különbségek. Ez a kettő vna ezen a gépen.
A laptopon meg a 10 SE DVD, és a 11 Plussz - utóbbiban vannak jó dolgok amiket át akarok majd menti.

Nah meg a létrehozott feliratokat, stb :)

Az nagyon hasznos lenne ha tudnál ebben segíteni :)

Én azért is váltottam többek között, mert azért van érezhető fejlődés, plussz a fájlok amikkel msot dolgozom, fel sem ismerne a 11 plussz. az X8 meg végre már ismeri az mkv-t is :)

Az X9-ben meg már lehet több kamerás vágást eszközölni, azon gondolkoztam még, hogy be kellene szerezni, mert jelenleg picit macerás.

De így, hogy egyelőre sok a megoldatlan korábbi dolgokból való átmentés, nem erőltettem... plussz idén nem is volt olyan akció, mint tavaly, legalábbis picit elmaradt tőle.

Szerintetek egyébként közvetlenül lehet csak updatelni, vagy ha 2 verzió ugrás van akkor is?

(#736) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy videóm, ami standard 720x576 pixel felbontású, MPEG2 fájl. Az a baj, hogy film eredeileg 16:9-es felbontású, de valaki kódoláskor úgy állította be, hogy 4:3-asnak látszik. Az lenne a kérdésem, hogy van -e olyan szoftver, ami átkódolás nélkül átírja a fájlban a képarányra vonatkozó paramétereket? Vagy nem úszom meg átkódolás nélkül?

Előre is köszi!

(#737) pibácsi válasza #93794560 (#736) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Nem úszod meg, sztem ráadásúl az eredeti 16:9-es videót már nem kapod vissza.

Üdv. Pibácsi

(#738) #93794560 válasza pibácsi (#737) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi!

A teljes kép látszik, tehát nem lett levégva a képből, csak 4:3-asra húzza össze. Ha PC-n nézem, például a Media Player Home Cinema lejátszóval, ott a menüben beállítható, hogy húzza szét 16:9-re, úgy jó, de TV-n nem tudom csak ehhez a videóhoz beállítani a képarányt, hanem csak globálisan. Ha automatára állítom, ezt a videót 4:3-ban mutatja. Ha 16:9-re kényszerítem, akkor meg mindent 16:9-ben mutat, azt is, amit nem kellene.

(#739) MrChris válasza #93794560 (#738) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elméletileg a fejléc nevű dologban tárolva vannak a videóra vonatkozó infók, csak kérdés hogy figyelembe veszik e. Képnél ugye van az álló-fekvő infó amit lehet átkódolás nélkül piszkálni.

(#740) MrChris válasza #93794560 (#738) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keress valami ilyesmire.

(#741) #93794560 válasza MrChris (#740) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi szépen! Megnézem.

(#742) pibácsi válasza #41133696 (#695) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia GoodSpeed
Én foglalkoztam vele többször is, de nem lehet a logikáját felfedezni. Amúgy sokat tud, de bonyolult, (külön egyetem kell hozzá). Sokat kisérleteztem, de nem tudtam egy tisztességes videót összehozni. Elég sok videó és DVD szerkesztőt kipróbáltam, míg beálltam (a listám szerint 74 db, szerkesztő pogramot kb. 10 éve óta).
Sajnos nem tudok benne segítséget adni (akkor meg minek jelentkeztem?).

Üdv. Pibácsi

(#743) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Volna egy olyan problémám, hogy letöltöttem egy MP4 konténeres filmet egy online filmnézős oldalról és mikor betolom a médialejátszómnak, nincs hang csak kép. PC-n megy tökéletesen a film + ha kivágok egy 5 perces részt mondjuk a filmből és csak copyzom a video + audio streamet is benne, tehát nincs átkonvertálás, akkor a médialejátszóban is szól a hang. :F
Nem tudom van-e olyan debugger, ami átvizsgálja az adott videó fájlt, hogy hátha a teljes filmben van valahol hiba vagy mi mást lehet tenni még szerintetek a dologgal? Újrakódolni meg nem akarom áttéve más formátumba mondjuk, mert 3 órás film kb.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#744) Falovas válasza Aureal (#743) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ilyenkor egyik megoldás, hogy a hangsávot újra konvertálod.
Az XMedia Recode program tud olyat, hogy konvertálásnál a videósávnál választhatod a "Másolás/Copy" funkciót, ilyenkor nem nyúl a videósávhoz, a hangnál pedig lehet próbálkozni. Akár az eredeti formátummal újrakódoltatod, vagy választasz egy másik formátumot. Szóbajöhet sima mp3 is vagy az AAC.
A hang újra konvertálása így nem sokáig tart. Ha halk a hangod, még van lehetőséged normalizálni is....

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#745) Aureal válasza Falovas (#744) üzenetére


Aureal
senior tag

Pont ezt próbáltam. Eredmény ua. De ha kivágok a közepéből azt lejátsza ott is! :F

(#746) Sinisi válasza Aureal (#745) üzenetére


Sinisi
senior tag

Valami egyszerű szerkesztőre szeretnék ajánlást kérni videók megvágására: hang kivágása, ettől-eddig kell, emettől-ezidág nem, innentől-idág szintén kell. Kb. ennyi lenne a prioritás...

(#747) MrChris válasza Sinisi (#746) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem Windows movie maker.

(#748) Sinisi válasza MrChris (#747) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ránézek. Remélem ez elég primitív lesz számomra is. Eddig amiket próbáltam azoktól csak a fejemet fogtam, a sok beállítási és megannyi csodás lehetőségtől. :K

(#749) Sinisi válasza MrChris (#747) üzenetére


Sinisi
senior tag

Menni fog win10-en?

(#750) Sinisi válasza Sinisi (#749) üzenetére


Sinisi
senior tag

Megy win10 alatt de nem engedi csak a vég és kezdőpontokat kijelölni, úgy tudok belőle enélkül kivágni egy részt ha előtte kettéosztom de az is igen korlátos vágásnak számít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.