Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Macka válasza KMT (#100) üzenetére


Macka
veterán

Magyar nyelvű leírás nincsen a programhoz. Akadnak nehézségeim.

(#102) KMT válasza Macka (#101) üzenetére


KMT
addikt

Én az eddigiekhez sem használtam olyat.
Mi nem sikerül? (Annyira én sem értek hozzá, de egy próbát megér.)

(#103) netboy


netboy
senior tag

ip camerák felvételének rögzítéséhez softwaret tudtok ajánlani?

(#104) |XCM|Krafte


|XCM|Krafte
csendes tag

movie maker :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :)) :)) :)) :)) :)) :))

(#105) rii


rii
nagyúr

hello

adobe premier-en meg power directoron kívül tudtok még jó progikat mondani filmvágáshoz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#106) tsyl válasza rii (#105) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ulead Videostudio
Pinnacle studio
Vegas
Avid

17 éve a PH-n....

(#107) rii válasza tsyl (#106) üzenetére


rii
nagyúr

kösziköszi (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#108) johnjohn válasza rii (#105) üzenetére


johnjohn
addikt

Canopus Let's Edit 2- magyarul is tud.Itt olvashatsz róla.

(#109) tsyl válasza johnjohn (#108) üzenetére


tsyl
aktív tag

Teljesen jogos...méltatlanul kihagytam a felsorolásból, pedig tényleg jó program...

17 éve a PH-n....

(#110) rii válasza johnjohn (#108) üzenetére


rii
nagyúr

ajhm :R tenkszh

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#111) ruan


ruan
tag

hobbim a vágás
és érdekelne hogy valaki tudja-e hogy lehet egy trükköt kivitelezni
Ulead Video Studio 11-el szerkesztek
Hogy lehet mondjuk egy autót eltüntetni pl, egy fa mögött, tehát a kocsi a fa mögé ér, de a túloldalt nem bukkan fel.
(vágással megoldható, de ha a kocsi szélesebb minta fa, akkor?)
Kíváncsian várom a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#112) rlazol válasza ruan (#111) üzenetére


rlazol
addikt

video studio 11-et nem ismerem.
Egyéb programban: Autó megy balról jobbra.1 állókép a felső sávban, amin a fától jobbra eső rész látszik. A kép széltében kisebb, mint a videokocka, így csak részben fedi. Az alsó sávon megy a video. Ahogy az autó az alsó sávon tovább halad, a felső sában a kép értelemszerűen kitakarja. A legtisztább állványról felvenni és az első kockák egyikét (amin a jobb oldal még üres) használni megfelelő croppal.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#113) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok. bocsi a láma kérdésért, de szerintetek melyik amlegjobb progi amivel trükközni, effektezni,babrálni lehet a videókat. ergo egy igényesebb filmet összerakni.sokat próbáltam már. de nagy részük inkább a kameráról való rögzítés+kiírásra volt jó
:B :U :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#114) tsyl válasza Kleroo (#113) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Alapjában a felkészültségedtől függ.
lentről felfelé:
Cyberlink Powerdirector
Pinnacle Studio
Ulead Videostudio
Ulead media studio
Sony Vegas
Canopus Let's Edit
Adobe Premier (kiemelten hozzá az After Effects)
Avid

17 éve a PH-n....

(#115) Kleroo válasza tsyl (#114) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszönöm szépen:D
a cyberlink nagyon bonyolult? ( a kezelőfelület csúszkák és számok halmaza?:D)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#116) tsyl válasza Kleroo (#115) üzenetére


tsyl
aktív tag

annál sokkal komolyabb! Ki kell találni, hogy mit takarnak az ikonok... :D

17 éve a PH-n....

(#117) rlazol válasza tsyl (#114) üzenetére


rlazol
addikt

a legelejére még egy windows movie maker befér...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#118) tsyl válasza rlazol (#117) üzenetére


tsyl
aktív tag

igen, de igazad van. Köszi!

17 éve a PH-n....

(#119) ruan válasza rlazol (#112) üzenetére


ruan
tag

köszi a választ
sztem másnak is hasznos lesz

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#120) ruan


ruan
tag

Valaki árulja el hogy, dv kaziról milyen progival lehet úgy átvenni *.avi formátumba, hogy ne legyen csíkos, és szellemképes gyors mozgásoknál, tehát deinterlace-elve.
Milyen progival?
Köszönöm a segítséget.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#121) mapalka


mapalka
csendes tag

Sziasztok!
Winfast TV2000 XP Expert tunerem van. Xvid 1.1.3 kodekkel digitalizált TV műsorokból Easy Video Splitter 2.01-el vágom ki a reklámokat, de a létrejött avinál az asztali DVD lejátszó (többnél is próbáltam) nem ad hangot. Az eredeti vágás nélkülit hibátlanul lejátsza.
Mi lehet a hiba, vagy milyen egyszerű progival lehet a kivágásokat megoldani.

(#122) kismedve70


kismedve70
csendes tag

Sziasztok!
Saját készítésű videót szeretnék valamilyen szinten másolás ellen levédeni.Ha tud valaki valami jó megoldást,megköszönöm!!

(#123) tsyl válasza kismedve70 (#122) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Ez nagyon kemény dió!
Az igazán jó (?) másolás elleni védelem az igen csak súlyos pénzekbe kerül (nagy nevű filmes studiók alkotásai, boltban is kapható lemezek...stb) és mint magán embernek nem igazán érné meg ez kiadásilag. Arról nem beszélve, hogy aki ebben a témában járatos, annak percek kérdése a védelmet leszedni, kiiktatni...

Elérhetőbb szinten ott van pld. az Adobe Encore porgramja, ami tud védelmet produkálni, de szintén pillanatok alatt leszedhető a hozzáértőknek.

Szóval ez nem egyszerű dolog...én is sokat agyaltam rajta annak idején. Helyette talán amit javasolni tudnék:
A saját készítésű videóanyagot másold DL-es lemezre és tedd "dizájnossá", azaz nyomtasd meg legyen mutatós elegáns. Ha sokszorosítani kell, ne kérj érte csillagászati összegeket, mert akkor az érdekeltek tényleg lemásoltatják, annak ellenére, hogy a külseje nem is szép.
Hasonló a helyzet pld. szalagavatóknál, ahol ki kell kötni a minimális darabszámot (kikalkulálva az árakat) mert különben beindulna az egymás közti másolgatás, ami ugye nem érné meg a belefektetet munkát,energiát.

17 éve a PH-n....

(#124) kismedve70 válasza tsyl (#123) üzenetére


kismedve70
csendes tag

Szia!
Tudopm hogy nem könnyű de azért próbálkozom.Egyébként köszi a hozzászólást!!
Nem kérek a munkámért csak egy baráti árat,csak tudod vannak akik megennék az ugynevezett.......rt is. Remélem érted mit akarok mondani.
A kész videóanyag persze mindenkit érdekel,amivel néha jól megdolgozik az ember és vannak akik ebből szeretnének pénzt szerezni.Na ezt nem hagyhatom.
Ezért aztán addig fogom próbálni amíg meg nem lesz oldva.Egyébként az az 1-2 ember nem annyira van otthon a témában,tehát lehet hogy egy alapvető másolásvédelem is elég lenne,pl. ha beletudnék egy olyan hibát tenni a lemezbe amitől ugyan lejátszható de nem lehetne egyszerűen tovább írni!
Na ez nekem pill.elég lenne. Olyenre vevő vagyok.

Szia üdv kismedve!!

(#125) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy videóm .mpg formátum. Elég rossz a minősége, mozaikszerű a kép, elég rossz a felbontása. Mivel lehetne javítani a minőségén? Tudtok valami megoldást? Előre is köszönöm a segítséget.

(#126) tsyl válasza papg79 (#125) üzenetére


tsyl
aktív tag

Sajnos "házi" technikával reménytelen a dolog. Jobbat biztos nemfogsz tudni kihozni belőle.
Bár kisérletezni éppen lehet vele. Ha 720x576 vagy 720x480 a felbontása, akkor komolyabb videószerkesztő progamok rendelkeznek speciális videófilterekkel, amikkel talán némileg lehet ellensúlyozni a dolgot, de csodát ne várj tőlük se. Arról nem beszélve mennyire időigényesek ezek a műveletek.

17 éve a PH-n....

(#127) tsyl válasza kismedve70 (#124) üzenetére


tsyl
aktív tag

Teljesen igazad van és ismerős is a dolog....ha ilyen védelmi eljárás (hozzáférhetően) létezne és persze felismerik az asztali lejátszók is, ez engem is nagyon érdekelne. elküldöm privbe a linket egy másik fórumról, ahol bővebben ezzel foglalkoznak.

17 éve a PH-n....

(#128) kismedve70


kismedve70
csendes tag

sziasztok!

videó képjavítás és hang finomítás, kinek van ötlete?
gyenge minőségű kép feljavítása érdekelne + videóból hang kinyerése illetve hanganyagból zajmentesítés

előre is köszi a hasznos infókat

üdv kismedve

(#129) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy videó végére szeretnék berakni egy képet, amit egy pár másodpercig "ki kéne tartani". Egy egyszerű, divx-el tömörítette .avi fájlról lenne szó, szóval semmi ördöngősség nincs benne, csak jó lenne minél egyszerűbben megoldani (premierrel meg tudnám csinálni, de az nem látja az .avikat, meg amúgyis jobb lenne valami egyszerű kis program).

(#130) tsyl válasza Cathfaern (#129) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ha igazán szépen szeretnéd megcsinálni, akkor pld. proCoder-el vissza konvertálod DV aviba és Premierbe összepakolod, s utána újra kódolod. A többi megoldás szerintem elég felületes...én így csinálnám.

17 éve a PH-n....

(#131) dulifiO


dulifiO
aktív tag

sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy a pinnacle 12-vel nem vagyok elégdett, mert hiába nagyon klafa meg minden, nagyon szuper beállítások vannak benne, de egyszerűen nem képes megcsinálni nekem dvd formátumba a házi videóimat mert egyszerűen megakad egy ponton és nem megy tovább, pedig már próbáltam 3 teljesen különböző konfigon és két fajta oprendszeren is.

Az lenne a kérdésem, hogy tud valaki esetleg valami profibb és megbízhatóbbat? (még ismerem az ulead video studio-t, ha nem kapok tuti tippet akkor ezzel fogok nekillni, de a múltbéli emlékek azzal a programmal nem sok eredményt jósolnak.

Amiket elvárok a programtól:

-egyszerű capture DV kameráról
-a jelenetek közé egyszerű átmenet beillesztés
-DVD menüt legyen képes létrehozni ileltve DVD formátumban akár a gépemre, akár egyből DVD-re írni
-fényképek vagy diavetítés vagy egyéb módon tudjam fotóim feltenni majd megtekinteni

Elnézést ha elsőre nagyon kesze-kusza lett az írás, remélem kibogozható, hogy mit szeretnék.

Előre is hálás köszönet minden egyes válaszért! :R
üdv.: Dulifi

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#132) tsyl válasza dulifiO (#131) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ment Privát üzi

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#133) lorcsi


lorcsi
veterán

valami nagyon egyszerű, de jó programot keresnék amivel divX filmekből jeleneteket tudok kivágni, tudna valki iylen progit?

(#134) tsyl válasza lorcsi (#133) üzenetére


tsyl
aktív tag

A virtualdub szerintem erre tökéletese megfelel. Már van magyar verzió is belőle.

17 éve a PH-n....

(#135) lorcsi válasza tsyl (#134) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, megnézem

(#136) lorcsi válasza lorcsi (#135) üzenetére


lorcsi
veterán

elég kezdő vagyok a dologban
a 1.7.7 találtam magyarul [link]
nyelvet hol lehet állítani?

(#137) tsyl válasza lorcsi (#136) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ez a verzió nemtartalmaz magyarosítást sajna.
Feltettem az oldalamra a magyarosított programot, küldöm privibe a letöltő linket.

17 éve a PH-n....

(#138) rumos14


rumos14
nagyúr

Ulead Video Studio-t használ valaki? ha nem, akkor nincs nagyon értelme kérdeznem :U

(#139) tsyl válasza rumos14 (#138) üzenetére


tsyl
aktív tag

Sokat használtam anno és az egyik gépen jelenleg is fel van telepítve. Ha tudok segítek:)

17 éve a PH-n....

(#140) rumos14 válasza tsyl (#139) üzenetére


rumos14
nagyúr

nyaszóval: HD kamerát használok (Pana HDC-SD1), de mivel nincs Blueray lejátszóm, és a családban , ismerősök körében sem, a felvételeket DVD Video, tehát "hagyományos" 720x576 felbontásban archiválom.
Ugyanakkor archiválnék HD minőségben is. a kérdés arra vonatkozik, hogy a progivan AVCHD vagy Blueray opciót érdemes-e választani. Természetesen ez csak a formátumra vonatkozik, a nyersanyag maradna DVD lemez.
Tehát tutira akarok menni, mi az a beállítás amivel majd később bármilyen BD lejátszón menni fognak ezek a lemezek.
ha jól emlékszem egyszer megcsináltam AVCHD-be, de a lemezt a notim nem tudta lejátszani (Cyverlink PowerDVD7 ultraszuperhiper változata).
az csak egy mellékkérdés, hogy HD minőséget választva mér csak 1 azaz 1 nyamvadt menükinézetet tudok választani.
na ez így baromi zavaros lehet, de talán vannak értelmes részek is benne :B

(#141) tsyl válasza rumos14 (#140) üzenetére


tsyl
aktív tag

No most ezzel -bevallom hősiesen-megfogtál.
Jó magam jelenleg még kényelmesen elvagyok a 720x576-os mezőkön.
Közben megkérdeztem egyik kollegámat, aki ebben jobban otthon van, ő személy szerint Blueray opciót használ azaz javasol.
Nekem a UVS11+ van telepítve és tényleg csak azt az alap "basic" menüt engedi választani.
Sajnálom, de sokat nem tudtam segíteni :(

17 éve a PH-n....

(#142) rumos14 válasza tsyl (#141) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi. csak az a baj, hogy nem tudom kipróbálni a végeredményt, de majd keresek vkit akinek van BD lejátszója vagy PS3-a. ja és az AVCHD-t is elvileg lejátsza pl. a PS3, és az helytakarékosabb, mint a BD, de fenntartom a hülyeségmondás jogát.

(#143) tammmy


tammmy
tag

Hali!

Lehet-e olyan avi file-t készíteni ami tartalmaz menüt? Vagyis ugyanúgy viselkedik mint egy dvd lemez.
Diditális kamerával felvett dieókat szeretnék dvd lemezre írni, de a sima dvd formátumot túl nagynak tartom, avi-ban sokkal kisebb helyen elférne.
Pinnacle Studio programot használom.

Üdv.

(#144) #65675776 válasza tammmy (#143) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erre egyelőre csak a DivX Ultra formátum felel meg. Ehhez viszont nem jó a pájneköl stúdió. Vagy DivX Author, vagy TMPGEnc DVD Author 3 with DivX® Authoring kell hozzá. És természetesen DivX Ultra képes asztali lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#145) tammmy válasza #65675776 (#144) üzenetére


tammmy
tag

Köszi. Akkor marad a DVD formátum.

Még egy kérdés: SONY DCR-DVD205-ös kamerával felvett anyaghoz a kamera rögzíti a felvétel dátumát és idejét. Ha Pinnacle-val megszerkesztem az anyagot, akkor ezek az infok elvesznek. Mit lehetne tenni?

(#146) tammmy


tammmy
tag

Közben rájöttem, hogy a készítés dátumát és idejét feliratként rendeli hozzá a felvételhez a kamera.
Pinnacle-val és Sony Vegassal sem bírtam a feliratot kezelni. Valamelyik program tudja?
A TMPGEnc DVD Author kezeli a feliratokat nagyon jól, de effekteket nem tud készíteni, pedig csak alap efektekre lenne szükségem.
Melyik program tudja a feliratot is kezelni és effekteket is? Vagy mi más módon lehetne a készítéshez tartozó időadatokat megjeleníteni a képen?

(#147) tsyl válasza tammmy (#146) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Adobe Premiere alá létezik ilyen videofilter formájában DV date a neve és jó párszor nekem is szükségem volt rá, mai napig használom.
A programról itt találsz leírást és ki is próbálható :Link

De kerestem neked egy másik lehetőség is, ami kicsit bonyolultabb erről itt olvashatsz: Link

17 éve a PH-n....

(#148) tammmy válasza tsyl (#147) üzenetére


tammmy
tag

Köszi a választ.
Épp a bonyolultabb változatot szeretném elkerülni.
Eddig csak a Pinnacle, TMPGENC DVD Author és a Sony Vegas programokba mélyedtem bele, de ezek szint az Adobe Premierre kell áttérnem.
Ha esetleg valaki a Pinnacle vagy a Sony Vegas Author programoknál tudja hogy lehet a felvétel készítés dátumát és idejét megjeleníteni akkor kérem jelezze.
Picit tartok az Adobe Premiertől, pár helyen azt olvastam, hogy elég bonyolult a kezelése.

(#149) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Skacok, AC3 hangfájlt hogyan, vagyis mivel tudok egy videóra illeszteni?
Amiket olvastam, azok nem segítettek előre.. Köszi!

(#150) szalasz87


szalasz87
csendes tag

Helló! Egy igényes, lehetőleg nem túl nehezen kezelhető , videó szerkesztő/vágó programot szeretnék... tudnátok ajánlani?

A lényeg lenne még hogy álló képeken lehessen effektezni (beközelítés, mozgatás, stb., minél szebben hogy ne legyen nagyon béna diavetítés hatású). Ha ez külön programban lehet inkább az is jó.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN a segítséget!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.